обилно изпотяване при децата

  • 65 513
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 315
Моят син е на 6 год. и също се поти много а има и трета сливица.

# 16
  • Мнения: 636
Ние я махнахме прословутата сливица, но момченчцето ми продължава да се поти. След следобедния сън имам чувството, че е бил на сауна.  ooooh!
Уплашихте ме с тоя рахит #Crazy Малкият е много слаб, но рахитът беше вид изкривяване на гръбнака нали така? Рахитично болните задължително ли са слаби?

# 17
  • Мнения: 2 211
Доколкото знам, при рахита потенето е по време или непосредствено след хранене.

# 18
  • Мнения: 4 392
Може ли и аз да се включа?Аз имам дъщеря на 2г.1м.също се потеше доста, без значение дали е зима или лято.Това лято изкара доста болести и се наложи да отидем при един професор,който е от Ст.Загора и той след обстоен преглед ми каза,че детето има рахит.И потвърди,че това потене е от това.Изписа й капки против рахит,които всяко дете до навършване на 3г.само през зимата трябва да приема такива капки.Откакто ги давам,вече 2м.спря да се поти без причина.

Хич не ми се вярва да е било рахит.
ПОтенето се е оправило от само се бе си. Било му е време да спре. Peace
Изпотяването е само един от симптомите на рахита!
 
Възпалена трета сливица е също една от причините за такова потене.
 бях срещнала тази информация в една от темите на Лиорена за третата сливица- беше свалила инфо от сайта на един професор. Тогава най-накрая си обясних потенето на моята дъщеричка, която наистина има уйасно уголемена трета сливица
А не би ли трябвало да има и други симптоми? Thinking

# 19
  • Варна
  • Мнения: 340
Абе хора.. какъв рахит.. какво става тук? Че моя син се поти откак се е родил, на моменти чак косата му мирише на вкиснало, но никой лекар, при който сме ходили досега /а те не са малко!/ не е споменавал даже за рахит. От прочетеното дотук разбирам, че трябва да го прегледат за уголемена трета сливица, това по-ми се струва вероятно.

# 20
  • Мнения: 4 392
Абе хора.. какъв рахит.. какво става тук? Че моя син се поти откак се е родил, на моменти чак косата му мирише на вкиснало
Същата работа  е при нас ...

# 21
  • Мнения: 297
и ние сме така постоянно-зима или лято няма значение, все е мокър. и косата и гърба... преобличам поне по 2-3 пъти на нощ..
освен че трябва да се прегледаме за трета сливица и да установим че я имаме, какво? има ли някакво решение за намаляване на потенето - с някакви мазила например?

# 22
  • Мнения: 561
И моят син се поти, докато спи, откакто е роден. Нито баща му, нито аз сме така. Уголемена 3-та сливица има, но пък нито боледува често, нито нищо - една ангина не е имал, нито пък отит. Даже педиатъра каза да не се пипа, след 6 сама щяла да се смали. Рахит няма  Simple Smile, но и на кардиолог съм го водила- всичко е ок. Толкоз- поти се - к`во да го правя  Simple Smile.

# 23
  • Мнения: 585
Големият ми син имаше много голяма трета сливица, също така страшно се потеше по време на сън, не съм правила връзка между двете неща,а и никой от лекарите не ми е казвал че потенето е  следствие на проблемите със сливицата, НО след нейното изваждане той спря да се поти, сега се изпотява единствено при продължителна и бясна игра !! Малкият ми син в момента също много се поти , преобличаме се задължително след сън и той също има уголемена трета сливица, която засега поради малката му възраст не може м да извадим!! Така че съм по- склонна да приема че потенето е от трета сливица, но рахит едва ли!!

# 24
  • Мнения: 3 456

 
Възпалена трета сливица е също една от причините за такова потене.
 бях срещнала тази информация в една от темите на Лиорена за третата сливица- беше свалила инфо от сайта на доцент Лолов. Тогава най-накрая си обясних потенето на моята дъщеричка, която наистина има ужасно уголемена трета сливица
А не би ли трябвало да има и други симптоми? Thinking
Има и други симптоми, да. Не е задължително детето да ги има "накуп"
http://www.lolov.com/frames/container/info/faq/throat/slivici.html#Q2

# 25
  • Мнения: 4 392

 
Възпалена трета сливица е също една от причините за такова потене.
 бях срещнала тази информация в една от темите на Лиорена за третата сливица- беше свалила инфо от сайта на доцент Лолов. Тогава най-накрая си обясних потенето на моята дъщеричка, която наистина има ужасно уголемена трета сливица
А не би ли трябвало да има и други симптоми? Thinking
Има и други симптоми, да. Не е задължително детето да ги има "накуп"
http://www.lolov.com/frames/container/info/faq/throat/slivici.html#Q2
Но изпотяването само по себе си не е достатъчен симптом, предполагам. Или? Thinking

# 26
Здравейте на всички.......ние сме със същия проблем,синът ми е на 1и 1м. и не е спирал да се поти от както се е родил....и е страшно болнав минахме досега 3 пневмонии и 1 гнойна ангина и що антибиотици се изпиха не е за разправяне..че във тази връзка много лекари поразпитвах за това потене и някой от тях ми казваха че особенно след пневмониите е нормално ....и второ ..това бил и начина по който организма отделял токсините от антибиотиците приети по време на лечение.Но болен или здрав ние сме все потни а сега имаме и нов проблем по гърба му точно по плешките и около вратлето му се появиха петна и сега ходим по дерматолози един вика от изпотяването друг гъбички.....с две думи и те не знаят ако някой е имал подобен проблем ще се радвам да чуя и други мнения

# 27
  • Мнения: 297
ако са много ситнички и червени-определено са от жегата и многото потене. всяко лято имаме такива петна когато е най-топло

# 28
  • Мнения: 2 070
Здравейте.дъщеря ми е на 3 г. и 5 м. и имаме същия проблем.И зимата и лятото се поти-много.На нас ни махнаха сливицата преди година,но потенето си остана.Синът ми е на 14 г. и той се поти от малък и още продължава.С него не съм имала здавословни проблеми.

# 29
и какво ви препоръчаха за мазане.......тъй като нашите постоянно се разпространявят все повече...и местата кадето е зачервяването после стават със лек кафеникав отенак и кожата е суха .....но не изчезват.Ние по принцип сме със фото-соларна алергия и на слънце без слънцезащитен крем не можем да излезем,но тези са различни от тези които ни излизат от слънцето - те са по скоро като петна със диаметър 5-8 см - malkiq Niki

Последна редакция: ср, 27 юни 2007, 16:25 от ted_dr

Общи условия

Активация на акаунт