С кръвоизлив съм. Моля Ви помагайте СПЕШНО!

  • 30 458
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 858
Ot
Twisted Evil така за лекаря ще ти кажа да идеш
трябва да се установи причината - аз така кървях 3 месеца - оказа се поликистозни яйчници
 Peace вземи си  метергин капки 3Х10 капки на ден  схте спре кървенето
за кюртажа се лежи само ден в болница
 

От Юли месец до сега няколко пъти ходя на пеглед и винаги всичко ми е ок.
Обаче не може всичко да е наред щом това се случва.

# 16
  • 1st floor
  • Мнения: 9 111
Twisted Evil така за лекаря ще ти кажа да идеш
трябва да се установи причината - аз така кървях 3 месеца - оказа се поликистозни яйчници
 Peace вземи си  метергин капки 3Х10 капки на ден  схте спре кървенето
за кюртажа се лежи само ден в болница
 
Свекито отиде сутринта и на обяд се върна! Спокойно, всичко ще се оправи  bouquet

# 17
  • София
  • Мнения: 558
От Юли месец до сега няколко пъти ходя на пеглед и винаги всичко ми е ок.
Обаче не може всичко да е наред щом това се случва.
Дори и да не се установи причина за т. нар. менорагия,  има начини за лечение на тези обилни маточни кръвотечения, което се прави за да се избегне появата на анемия.  Тя задължително ще се появи ако кръвотеченията продължават по този начин всеки път. Намери си добър гинеколог. Успех!

# 18
  • София
  • Мнения: 2 521
Непременно настоявай за хистологично изследване на материала от абразиото (кюретажа).
Ако трябва си плати за това изследване, много е важно да го гледа добър патолог.
Успех и здраве ти желая!

# 19
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Утре ако не намалее оставам  в блницата и кюртаж.
- защо кюртаж? - това състояние в следствие на аборт ли е?
 - А имаш ли ПМС преди и по време на мензис? - болки?

# 20
  • София
  • Мнения: 3 880
оо, миличката, много неприятно! Sad
пиши как си днес?
стискам палци всичко да се размине с лекарства!!!

# 21
  • София
  • Мнения: 558
- защо кюртаж? - това състояние в следствие на аборт ли е?
 - А имаш ли ПМС преди и по време на мензис? - болки?
Кюретаж не се прави само при аборт! Прави се и в други случаи напр. при зъдържани части от  плацента след раждане и др. В случая е с лечебна и с диагностична цел.

# 22
  • Мнения: 1 858
Кървенето значително намаля но се чувствам много отпаднала. Цял ден съм лежала. Този път се чувствам по зле от предния. В болницата днес не съм ходила и няма и да ходя. Кюртажа ми се размина. Мъжа ми казва, че съм много бледа а за страшните сенки под очите няма нужда да ми казва. Колкото до болките по време на М. този път ме боля но кръста. Преди да родя имах много болезнен мензис но от тогава това са мнооого редки случаи. Я сега който знае да обясни подробно за какви изследвания да настоявам.

# 23
  • Мнения: 3 647
Кървенето значително намаля но се чувствам много отпаднала. Цял ден съм лежала. Този път се чувствам по зле от предния. В болницата днес не съм ходила и няма и да ходя. Кюртажа ми се размина. Мъжа ми казва, че съм много бледа а за страшните сенки под очите няма нужда да ми казва. Колкото до болките по време на М. този път ме боля но кръста. Преди да родя имах много болезнен мензис но от тогава това са мнооого редки случаи. Я сега който знае да обясни подробно за какви изследвания да настоявам.
ами трябва да смениш гинеколога - не може всичко да е наред, а да кървиш
нормално е да се чувстваш отпаднала все пак губиш кръв
купи си ампули желязо, вит.С, и калции (калция намаля кървенето)
искай да те ппрегледат с ехограф( вътрешен) и да ти изследват хормоните
такива течения могат да се получат и при хипер синтез на естроген
  bouquet

# 24
  • Мнения: 1 858
Кървенето значително намаля но се чувствам много отпаднала. Цял ден съм лежала. Този път се чувствам по зле от предния. В болницата днес не съм ходила и няма и да ходя. Кюртажа ми се размина. Мъжа ми казва, че съм много бледа а за страшните сенки под очите няма нужда да ми казва. Колкото до болките по време на М. този път ме боля но кръста. Преди да родя имах много болезнен мензис но от тогава това са мнооого редки случаи. Я сега който знае да обясни подробно за какви изследвания да настоявам.
ами трябва да смениш гинеколога - не може всичко да е наред, а да кървиш
нормално е да се чувстваш отпаднала все пак губиш кръв
купи си ампули желязо, вит.С, и калции (калция намаля кървенето)
искай да те ппрегледат с ехограф( вътрешен) и да ти изследват хормоните
такива течения могат да се получат и при хипер синтез на естроген
  bouquet

Моля да ми кажете какви точно изследвания да искам. Не мога да отида и да кажа "искам да ми изследвате хормоните" или "искам да ме прегледате с вътрешен ехограв" най-малкото защото като ме пита "защо" ще трябва да му кажа "ми така ми казаха в интернет". При, което ще ме изпрати през вратата.
Тук гинеколозите са от трън та на глог, че е по-висок...
Като отида в кабинета аз трябва да се обоснова защо искам тези изследвания иначе или ще ме изгонят или с термини ще ми обясни, че нямам нужда от това, което искам.

п.п. Много ви благодаря за съветите и вниманието  bouquet!

# 25
  • Мнения: 3 647
Моля да ми кажете какви точно изследвания да искам. Не мога да отида и да кажа "искам да ми изследвате хормоните" или "искам да ме прегледате с вътрешен ехограв" най-малкото защото като ме пита "защо" ще трябва да му кажа "ми така ми казаха в интернет". При, което ще ме изпрати през вратата.
Тук гинеколозите са от трън та на глог, че е по-висок...
Като отида в кабинета аз трябва да се обоснова защо искам тези изследвания иначе или ще ме изгонят или с термини ще ми обясни, че нямам нужда от това, което искам.

п.п. Много ви благодаря за съветите и вниманието  bouquet!
ами при извън менструални течения трябва да се останови причината
за вътрешен ехограф - кажи, че се съмнчваш за кисти ( аз от поликистозни яйчици 3 месеца кървях)
най-малкото при кръвоизлив трябва да ти назначат  ПКК да видят дали не си получила анемия при продължителното кървене
а за изследването на хормоните можеш да искаш направление от личния лекар и за еднокринолог
кютража е временно решение - изтъргват лигавицата, която така да се каже създава проблема,  но не установява причината
спомени на гинеколога че не е единичен случай и ако е "свестен" той сам ще те прегледа с вътрешен ехограф
иди даже както си с кръвоизлива - не му спестявай нищо
колко пъти си получавала такива кръвоизливи
а за  "ми така ми казаха в интернет" - аз моята я тровя постоянно като и намеквам какво съм прочела за нея  или за диагнозата, която ми е поставила в интернет
   

# 26
  • Мнения: 1 858
а за  "ми така ми казаха в интернет" - аз моята я тровя постоянно като и намеквам какво съм прочела за нея  или за диагнозата, която ми е поставила в интернет
  

Не разбирам къде живееш но тук (в Монтана) лекарите, които биха търпяли това се броят на пръстите на едната ми ръка. Като си позволиш нещо да се обадиш (за гинеколозите говоря) веднага през вратата. Благодаря ти за обясненията но ще питам още.
Какво е ППК?
И защо едокринолога прави изследване на хормоните (и как). Много тъпи въпроси знам но в тая област съм гола вода... нищо не разбирам.

# 27
  • Мнения: 3 647
а за  "ми така ми казаха в интернет" - аз моята я тровя постоянно като и намеквам какво съм прочела за нея  или за диагнозата, която ми е поставила в интернет
   

Не разбирам къде живееш но тук (в Монтана) лекарите, които биха търпяли това се броят на пръстите на едната ми ръка. Като си позволиш нещо да се обадиш (за гинеколозите говоря) веднага през вратата. Благодаря ти за обясненията но ще питам още.
Какво е ППК?
И защо едокринолога прави изследване на хормоните (и как). Много тъпи въпроси знам но в тая област съм гола вода... нищо не разбирам.
ПКК е пълна кръвна картина
ами във Варна живея   bouquet
ами аз съм си леко нагла и много много не им се давам на докторите
ами ендокринолого това му е работата - предимно когато има нарущено деиствие на яичниците, надбъбречните жлези,  щитовидната жлеза - и всички жлези с вътрешна секреция
за как предполагам , че е чрез даване на кръв

# 28
  • Мнения: 1 858
Благодарско  bouquet! След празниците ще измъчвам всики наред с себе си! Благодаря и за куража.

# 29
  • Мнения: 3 647
Благодарско  bouquet! След празниците ще измъчвам всики наред с себе си! Благодаря и за куража.
  bouquet няма проблем
Но не чакай като мен да си мине от само себе си
задължително си вземи малко тот`tema (така мисля че се пишеше) желязо +олиго-захариди, calcium phospho C да си подсилиш малко организма
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт