С кръвоизлив съм. Моля Ви помагайте СПЕШНО!

  • 30 460
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 858
Благодарско  bouquet! След празниците ще измъчвам всики наред с себе си! Благодаря и за куража.
  bouquet няма проблем
Но не чакай като мен да си мине от само себе си
задължително си вземи малко тот`tema (така мисля че се пишеше) желязо +олиго-захариди, calcium phospho C да си подсилиш малко организма
  bouquet


Ок. Мерси за полезните и изчерпателни съвети! Наистина ще са ми от полза.

# 31
  • София
  • Мнения: 323
Не мисля, че трябва да се плашиш толкова. При някои жени такова силно кървене е нормално. Особено когато съвпеде с месечния цикъл и минава за няколко дни. При по тежки случаи минава с лекарства. Това не пречи да се изследваш, но не е задължително да се окаже, че нещо ти има. Поне при мен е така, нищо ми няма, но си правя гадни кръвоизливи почти всеки месец, дори веднъж съм колабирала. И последствия няма дори, защото нямам анемия, въпреки че кръвоизливите са от десетина години. Просто се успокой, изследвай се и ако се окаже че нищо ти няма, въоръжи се с няколко дежурни опаковки вит.С и пий по 1000 мг. на един прием за целия ден ако се нсаложи и забрави аналгина, аспирина и др. подобни. Между другото, 2 литра кока кола спасяват положението. Wink Успех

# 32
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз няколко месеца след раждането имах обилно кървене. Гинеколога, който ме прегледа (мой познат в Пирогов; той ми прави и секциото) каза, че е останала част от плацентата в матката. Направи ми кюретаж (всичко продължи 3 часа заедно с изследванията преди това), но кървенето не спря. Хормоналните изследвания, които направих след това показаха ниски нива на прогестерона. Изписаха ми Дуфастон, който пих 5-6 месеца, но пак без особен резултат (сега цикъла ми продължава 2 седмици)... Та мисълта ми е, че понякога е трудно да се постави диагноза, а лечението не дава желания резултат. Аз вече съм вдигнала ръце (както и от други здравословни проблеми)... Дано при теб нещата се оправят Peace

# 33
  • София
  • Мнения: 2 521
maatete,
Според мен наистина трябва да проведеш сериозни изследвания.
Доколкото аз знам. такива кръвоизливи могат да се дължат на множество причини.
Например наличие на миомни възли или полипи в матката.
Това се диагностицира трудно понякога.
Възможно е да се видят с вагинален ехограф и то веднага след цикъла, преди да е нараснала лигавицата, защото тя ги скрива.
Друг по-добър начин за диагностика е оглеждане на маточната кухина хистероскопски. Чела съм, че било безболезнено - през шийката се вкарва видеонаблюдение и категорично и без никакво съмнение се вижда има ли нещо и какво е то. Хистероскопията разбира се може да бъде и оперативна.
Не си мисли че е нормално това което описа - " на 7-8 минути съсиреци като праскови...."
Обърни внимание и на съветите за хормонални изследвания и кисти по яйчниците - трябва да отхвърлиш всички варианти.
Успех ти желая. Аз имам други проблеми и покрай тях изчетох доста литература. Питай ме спокойно и на лични ако искаш, ако мога ще ти дам насочваща информация.

# 34
  • Мнения: 1 858
Много ви благодаря за съветите! Май ще побъркам гинеколога си с въпроси и настоявания за изследвания. Отново благодаря и весели празници!

# 35
  • Мнения: 505
Струва ми се , че няма нужда да тормозиш гинеколозите и себе си с настояване за изследвания. Те са много добронамерени хора и ако имат съмнения, сами ще те пратят на каквито трябва изследвания. В краен случай, ако лекарят е настроен зле към теб, можеш да го смениш и със сигурност ще намериш подкрепа в това. За друго искам да пиша. Много често така и не се установява причината за разни болки, кръвоизливи и прочие. Уж всичко е наред, а пък нищо не е както трябва. Аз например имам болезнен мензис и ме скъсаха от изследвания и диагнози, но без всякакъв резултат. При спешни случаи, като ужасяващи болки или кръвоизлив, отивам в болница, няма как. А през останалото време се старая следното:
да не се ядосвам
да не съм прекалено критична към себе си или към някой друг
да се обичам
да не си образувам стрес
да играя йога
Помага. Сега понякога имам цикли, които изкарвам без обезболяващи, а ако играя йога всеки ден, за няколко месеца болките спират. Проблемът е, че често нямам време и много често ме мързи. Така че махам йогата и карам с останалите мерки. Много ми е важно също да не мисля лоши работи по адрес на хората, които волно или неволно ме нараняват. Опитай!

# 36
  • Мнения: 1 858
Penkailieva харесва ми начинът по който мислиш smile3525!

# 37
  • София
  • Мнения: 11 710
Има един сайт,на който обаче не се сещам името,а и не го намирам с търсачката и в него задаваш въпросите си към съответните специалисти.Може би те ще ти дадат отговор какви точно изследвания са необходими.Ако някой се сеща кой беше този сайт да пише.
Другия вариант е да вземеш направление и да посетиш гинеколог в София.
Успех и весели празници!

# 38
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Maatete, какво стана?
Ходи ли на гинеколог, каза ли си оплакванията?
При тези симптоми той или трябва да е престъпник или напълно изперкал, за да не ти назначи изследвания.
Обилното кървене, продължителен и болезнен мензис, съсиреци, кръвоизливи може да се дължат на миома.
Така се оказа и в моя случай.
Настоявай за преглед с вагинален ултразвук. Доколкото знам не се поема от касата. На мен ми взимат 30 лева.

# 39
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836


дано се включи да каже, но последно днес е пуснала тази тема, не знам по какви причини

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=158273.0

# 40
  • Мнения: 1 858
Здравейте! Не, не съм ходила на гинеколог просто защото ме налегнаха проблеми споменати в темата пусната днес. Разбирасе съмнението не е за мен за съпруга ми е но нямам сили в момента да обърна внимание на себе си. Много ви благодаря някак си ми е топло от мисълта, че някой някъде се сеща и за мен, когато дори най-близките ми роднини не проявяват интерес дори и наполвина, колкото вашия към мен. Благодаря ви и ви обещавам, че веднага щом отида на преглед ще ви пиша какво е установено.

# 41
  • Мнения: 3 647
Здравейте! Не, не съм ходила на гинеколог просто защото ме налегнаха проблеми споменати в темата пусната днес. Разбирасе съмнението не е за мен за съпруга ми е но нямам сили в момента да обърна внимание на себе си. Много ви благодаря някак си ми е топло от мисълта, че някой някъде се сеща и за мен, когато дори най-близките ми роднини не проявяват интерес дори и наполвина, колкото вашия към мен. Благодаря ви и ви обещавам, че веднага щом отида на преглед ще ви пиша какво е установено.

Praynig дано всичко и със двамата  ви е наред ще стискаме палци
 Hug

# 42
  • Мнения: 1 858
Благодаря и аз се надявам всичко да е наред обаче това не ме кара да се чувствам по-спокойна. Мисълта за кисти, миоми, рак или разни възпаления ми е ужасяваща. За мъжа ми поне утре може да разберем дали има тумор или е просто по-сериозно възпаление. За мен ще разбера какво ми е като отмине напрежението от случващото се в момента.

# 43
  • Мнения: 6 315
maatete не си мисли лоши неща, в повечето случаи собствената ни психика е изключително важна!

Вярвам, че всичко и при двама ви ще е наред!

# 44
  • Мнения: 1 858
maatete не си мисли лоши неща, в повечето случаи собствената ни психика е изключително важна!

Вярвам, че всичко и при двама ви ще е наред!

Благодаря и аз искам да вярвам. Днес срещнах моят гинеколог и поговорихме и се разбрахме, че ще ме прегледа с влагалищен ехограф и ще ме прати при друг специалист за хормонални изследвания. Сега само остава нещата с мъжа ми да се пооправят и ще отида на лекар и аз.

п.п. Този месец пак имах кръвоизлив.

Общи условия

Активация на акаунт