Как върви захранването - част 12

  • 15 773
  • 345
  •   1
Отговори
# 180
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Сега и аз имам едно питане към по опитните с безмлечните оризови каши. Давам такава каша вече 10 дена, като сме стигнали до 70 мл дневно. Четох, че колкото и да бъркам, за да стане гъста кашата, когато я правя само с кърма, тя се втечнява. Искам да питам някой правил ли е кашата с вода и кърма, дали има проблем да добавям не само кърма, а и вода, че да не ми се налага да давам течна каша, че направо ми иде да я бухна в шишето, а не да се мъчим с лъжицата.
Не искам категорично да смесвам кашата с пюрета, защото искам детенце от малко да свиква с отделните вкусове и да не правя бъркочи.

# 181
  • Мнения: 119
Не че съм експерт в даването на каши, но според мен вариантите са :1правиш я по-гъста в самото начало 2правиш я на 2 или 3 пъти,след като свърши количеството в купичката.Това ми роди главата. Ние в началот правихме кашата с кърма и тогава беше малко количество и не успяваше да се втечни,а сега правя с АМ за да свиква с вкуса, тъй като млечните каши са и без друго с такова мляко

# 182
  • София
  • Мнения: 2 671
Аз давам безмлечната на Нестле - в началото само с кърма, псоле смесено с вода, сега само с вода. И в трите случая се втечнява след известно време. Явно трябва да се прави по-гъста, за да се избегне този ефект  newsm78

# 183
  • Мнения: 1 267
Марулка и аз имах идеи дори разделно да храня сина ми. Той наистина се оказа не злоядо дете, като чувам за други такива деца. Не ти го пожелавам, но понякога някои деца отказват да ядат храните, които на нас ни се струват подходящи и харесват нещо, което на нас ни изглежда "иначе". Тогава или ще се наложи да правиш "бъркочи" или ще го държиш на кърма, както се получава при някои бебчета почти на годинка, както е дъщерята на моята дружка.

# 184
  • Мнения: 179
Дали да захраня с това?
« четвъртък, 18 януари 2007, 21:44 »      

 Днес обикалях като ненормална из града ,а той не е голям и единствената каша,подходяща за захранване,която видях беше на Слънчо една-морковена.Истината е ,че тук няма други каши ,тук никoй не купува други ,търсих къде ли не ,но тук има просто всичко на всичко 3-4 магазина ,в които прдават детски храни.Кашата съдържа:морковенА каша без  глу тен,оризово брашно,царевично нишесте,захар,натурално морковено пюре,картофено брашно и витаминна смес.Не съдържа глу тен и млечен жълтък.Дали мога да я дам на бебо,той е на 5.5 месеца и мисля че му е време за захранване,защото посяга да вземе нещо когато се храним,а като му дам нещо от масата ,започва да примлясква.Днес му дадих малко пюре от картоф ,направено от мен,и изяде смея да кажа с апетит три-четири лъжички.Някои пробвал ли е тази каша и има ли отзиви за нея.Безмлечна е и се чудя с какво да я направя -s AM или карма.За карма ще е малко трудно ,защото изцеждането ми е малко трудно ,но дали пак не трябва с вода??????????

   

# 185
  • София
  • Мнения: 2 162
Ами аз кашите на Слънчо не ги харесвам и бих ти препоръчала да си правиш домашни- в библиотеката е описано как, но ти си избираш. Ако няма да заместваш хранене, въпреки че е безмлечна може да я правиш с вода, но ако смяташ да не го кърмиш на храненията  с твърда храна я прави с кърма/АМ. Ако ще я правиш с АМ първо го въведи- така каза Римия по- долу, макар че аз не съм го въвеждала.
А по- нататък, ако някой познат ще ходи до по- голям град можеш да го помолиш да ти набави други каши.

# 186
  • София
  • Мнения: 2 671
Дали да захраня с това?
« четвъртък, 18 януари 2007, 21:44 »      

 Днес обикалях като ненормална из града ,а той не е голям и единствената каша,подходяща за захранване,която видях беше на Слънчо една-морковена.Истината е ,че тук няма други каши ,тук никoй не купува други ,търсих къде ли не ,но тук има просто всичко на всичко 3-4 магазина ,в които прдават детски храни.Кашата съдържа:морковенА каша без  глу тен,оризово брашно,царевично нишесте,захар,натурално морковено пюре,картофено брашно и витаминна смес.Не съдържа глу тен и млечен жълтък.Дали мога да я дам на бебо,той е на 5.5 месеца и мисля че му е време за захранване,защото посяга да вземе нещо когато се храним,а като му дам нещо от масата ,започва да примлясква.Днес му дадих малко пюре от картоф ,направено от мен,и изяде смея да кажа с апетит три-четири лъжички.Някои пробвал ли е тази каша и има ли отзиви за нея.Безмлечна е и се чудя с какво да я направя -s AM или карма.За карма ще е малко трудно ,защото изцеждането ми е малко трудно ,но дали пак не трябва с вода??????????

   

В описаната от теб каша преброих поне 5 съставки. Абсурд да захранваш с пет непознати храни!!! Оризовата каша се препоръчва, защотото оризът е лесносмилаема храна, която не натоварва стомахчето и не по-маловажно - хипоалергенна е. Ако не намираш каша или си направи сама, тук е описано как
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7750.0
 или продължавай със зеленучците бавно и по малко увеличавайки количеството и асортимента. В началото аз захранвах по седмица с новата храна и чак тогава въвеждах друга.
Ако ще я правиш с АМ първо го въведи- така каза Римия по- долу, макар че аз не съм го въвеждала.

При моето бебе се оказа, че повръщането не е от ориза, а от АМ в него, при все че е бил дохранван в родилния дом с АМ. Затова нямах никакви причини да смятам, че е възможна алергия, а то милото повръща на фонтан сума пъти.

# 187
  • Мнения: 179
Не смятам да замествам хранене ,мисля си да давам по малко каша между храненията.За сега имам достатъчно карма и му стига затова мисля ,че няма смисъл да замествам хранене.А истината е ,че аз не съм от този град,а мажат ми ,той сега е извън страната ,а аз не познавам абсолютно никoй,тук сме от няколко месеца .Но не познавам никoй до толкова,че да помоля за услуга,а ми трябват и други неща.Накрая аз сама сте отида до Монтана,но не искам да оставям детето на свекървата,защото го носи и приспива на ръце постоянно и после не мога да свърша нищо.ООООООООООООООООооооооооооооФ.вече не знам,сте видя в библиотеката за домашна каша от оризово брашно,но се смнявам и него да намеря,щом няма елда(питах и ме изгледаха като извънземна)................

# 188
  • София
  • Мнения: 2 162
Дечко, просто си купи ориз- ако намериш кафяв е добре, но и с бял става. Измиваш го, запичаш го и после го мелиш в кафемелачка /измита преди това/ или робот и брашното е готово. Ако така направиш 1 кг ориз ще ти стигне с месеци наред.

# 189
  • Мнения: 179
Добре сте опитам ,но какво искате да кажете ако държа с каша ,мога ли с друго ,например зеленчуково пюре?

# 190
  • София
  • Мнения: 2 671
Разбира се, можеш - с картоф или с морков например. За кашата ти писах на ЛС.

# 191
  • Мнения: 179
Вече пробвах с картоф и е горе долу добре ,сте опитам другата седмица с морков или с каша, ако успвя да си направя брашното.А за картофа и моркова не трябва да ги разреждам с карма или AM или трябва?

# 192
  • София
  • Мнения: 2 162
Ох, Дечко, направо ме разбиваш Grinning- за разреждането с кърма/АМ на картофа пак като за правенето на кашите с кърма/АМ- принципът е един и същ.

# 193
  • Мнения: 1 298
De4ko оризът,картофът,морковът,както и всякакви други плодове и зеленчуци можеш да приготвяш сама у дома.
Даже ти го препоръчвам пред купешкото,но все пак каши мисля че можеш да си набавиш онлайн  Peace

# 194
  • Мнения: 1 425
De4ko, в тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=155514.msg2999488#msg2999488 пишеш, че вече ядете плодови и зеленчукови пюрета, а тук пишеш, че тепърва започваш да захранваш. Кое от двете е истина?

Общи условия

Активация на акаунт