Има ли Господ и вярвате ли в него?

  • 59 194
  • 1 388
  •   1
Отговори
# 1 380
  • Мнения: 1 849
Лиляна, това, че има един куп "служители на Бог", които си позволяват да говорят неща които не ги пише в Библията, не прави Бог по-малко истинен и верен.
Аз лично вярвам, че лекарите са от Бога, само дето те не го разбират много... Wink
Но лично на моите деца в най-тежките моменти са вдигали ръце и са казвали "Ми, не знам какво му е", тогава Бог ги е изцелявал.... говоря за ситуации в които е бил застрашен живота им.
Може би ако този лекар не е направил тази операция, Бог е щял да се прослави с поредното чудо, но той отново се е прославил, като е дал мъдрост и способности на лекаря, само, че той не е отдал славата на Бога, а на "собствените" си способности...

r_reni, бих искала да те помоля, тук е място да говорим за Бог, не да рекламираме деноминации! Христос е един за всички. Нека се концентрираме върху това, кой е Бог, какъв е неговия, характер, какво е направил за хората и какво продължава да прави. Мисля, че това ще е най-полезно за всички. Благодаря ти.

# 1 381
Съгласна съм с Маги ДС, тя ме е изпреварила.А това, че църквата или псевдо-църквата е правила и одобрявала нещо през вековете, не го прави автоматично правилно.

Не го прави правилно, но хората преди време са го възприемали за правилно, което отново доказва тезата, че всяко определение за добро, лошо, правилно и неправилно е относително.

Цитат
После ни говори, чрез обстоятелствата.Има неща, които  колкото и да се мъчим не стават.А друг път само да си го помислим и  се осъществява.То не е случайност, а за да разберем, че с наши сили и както ние го  мислим не става.Не винаги е подходящия момент нещо да стане.Не вив ли се е случвало ,а?

Мисля, че всеки твори всичко, което му се случва и точно Бог ни е дал тази възможност да създаваме сами живота си такъв какъвто искаме да бъде. Когато нещо не се случва може би просто не вярваш достатъчно, че ще се случи и затова то не става, а не защото Бог не иска да ни го даде.

Цитат
След това ни говори чрез Словото Си- каквото е било нужно да ни каже , го е казал.Открил ни е себе си, същността и , сърцето си.Обяснил ни се е в Любов/истинската, в следствие на която пожертва Сина си за нас; не оная пошлата/
Там има 2 вида слово.Рема/конкретно за човека/ и логос/ до всички, общо/; но да не задълбаваме сега.

Мислиш ли наистина, че Бог всичко ни е казал и няма какво повече да ни каже? Мислиш, че библията изчерпва всичко и че той не говори постоянно посредством нови духовни водачи?


Съжалявам, че това го виждам късно и дърпам темата назад, но явно не съм била доразбрана и ще уточня.Нали може?

За първата точка- доброто и лошото е относително в наще представи, култури и разбирания.Затова Бог дава закона /респективно Словото си/, като един вид ръководство, упътване и ...Ясно е, че те важат за всеки един индивид, без значение на раса, нация, култура и възпитание.При Бог относителни неща няма.

За второто- Сигурна съм, че много неща не стават поради липса ни на вяра, да, но също и защото Бог желае да ни предпази.Или да даде по-добро, на по-добрия момент.Изпитала съм го с годините .Вече не драпам като кученце, оставено отвън портата, когато нещо не ми се дава.Просто чакам/е, моля се междувременно, но без да се тръшкам/  и в подходящия момент то се случва без да правя  супер усилия.Така стана и с новата ми работа например.Ако успееш да се нагодиш, прилепиш/е, не мога да измисля думичката сега/ към Божията воля и намерение, ще бъдеш като ония бойци, които ползват силата на противника за да печелят битките.Дали ме разбрахте сега newsm78

По трета точка- Оооо, разбира се , че Бог говори и това го казвам по-надолу в постинга си.Просто  библията е един от етапите, а след това идват и др. начини.Но понякога неща , които сме подминавали, казани там, оживяват за нас с пълна сила и действат в живота ни реално.Това е Peace

# 1 382
  • Мнения: 3
...Tака е, тя Холограмата иска да намери кода за истината, но все още нямаме познание за много неща. Това не пречи те да си съществуват. Като стана дума за кодове, някой запознат ли е по-подробно с т.нар. Библейски код?

Специално за тебе, SilIli!
Понеже най-търпеливо от всички ми четеш фантазиите за "кодове", "програмиране" и ДНК-хипотези.

И сигурно не си пропуснала да забележиш през има-няма 20-30 страници еднотипните ми обобщения за "Твореца" и "сътвореното", "Създателя" и "създаденото", "Програмиста" и "програмата"... И колко вярвам в сътворението, ама за после...  (все към "експеримент" ми избива "стилистиката", все към въпроси - от нужда или за удоволствие, по целесъобразност или поради друго сме сътворявани)...



Японски учени предложиха компютърните данни да се пазят в ДНК на бактерии
18 Май 2007

Чрез новия метод информацията може да се запази в продължение на стотици милиони години.

Проф. Томита обяснява новият метод за съхранение на данни.
В момента повечето информация се съхранява на оптични носители на хард-дискове, във флаш-памети или на обикновена хартия. Японски учени предлагат един нов вариант за съхранение на данните, като в качеството на “носител” на информация ще бъдат бактерии, по-точно тяхното ДНК, пише PhysОrg. Предложението е на група учени от университета “Кейо” (Keio University) в Токио, ръководени от професор Масару Томита (Masaru Tomita).

Според специалистите четири отделни последователности от генетичния код на ДНК много напомнят битовете при компютрите и с тяхна помощ може да се записват данни. Това ще става чрез комбинирането на тези последователности, като за всяка буква или цифра ще има различна комбинация.

Едно от основните предимства на новия метод за съхранение на информация е неговата продължителност. Докато хартията се рзпада, а компютрите се повреждат, на теория данните записани в бактерии са вечни – те се запазват стотици милиони години. Друго преимущество е евтиният изходен материал – бактериите са достъпни в огромни количества и са безплатни.

Проблем може да се окажат генните мутации, при които се унищожава записаната информация. Екипът на проф. Томита сега работи над отстраняването на този проблем. 

За сега изследователите от университета “Кейо” успешно използват последователностите от ДНК на бактериите за записване на по-прости структури от данни. Например, записана е формулата на Айнщайн “Е=мс2” и цифрата “1905” – годината, в която Айнщайн получава нобелова награда за Специалната теория на относителността.


От http://www.bgfactor.org/index_.php?ct=9&id=11065




Представи си, че създателят Томита успешно си отстрани проблема с генните мутации.
Обаче колегата му от конкурентната компания в отсрещния небостъргач сатанински  "подкокороса" негова си бактерия да "пропълзи" до бактерията на Томита и да й въздейства така, че все пак тя да си скапе защитата от генни мутации, например - като заедно "употребят" някоя генномодифицирана ябълка (ябълките също си имат геном - като зеления грах и, разбира се, земния червей, винената мушица и всичко що е "живо" по земята)...

Айде да не изпадам пак в сложни аналогии...
(Само едно припомняне - като взе, че си "разшифрова" генома, човекът остана крайно учуден, че гените били много по-малко на брой комбинации: 30 000-40 000, а не 60 0000-100 000.  Учените се чудят и за какво служат 97% от гените, които не пращат кодирани послания за изграждане на протеини и им викат на тези проценти генен "пълнеж", "ненужна" някаква информация за съществуването на организма.
Може би като "пълнежа" на проф. Томита, дето се кани да го записва именно по ДНК-та, а не по CD-та и DVD-та)


Прочетох мненията до тук /тези, които бях изпуснала де , тъй като следя темата/
Поздравления Холограма, изключително мъдър подход, личи си яснотата на виждането ти и способността ти да разсъждаваш .Респект Simple Smile

# 1 383
  • Мнения: 836
Mama Nana, miqito, благодаря за инфото!  bouquet
Холограма, не знам дали е добра идея да се съхранява информация в бактерии (точно поради опасностите, за които ти намекваш), но това доказва, че възможностите за преноса й биха могли да бъдат най-чудновати....И не е невъзможно, нали?  Wink

# 1 384
  • Мнения: 335
...Поздравления Холограма, изключително мъдър подход, личи си яснотата на виждането ти и способността ти да разсъждаваш...

Ех, че приятноо.
Танкею!  bouquet

# 1 385
  • Мнения: 836
Какво мислите за греха? Защо понякога не устояваме? Има ли нещо, с което трудно можете да се преборите?

Мама Нана, пощата ти е пълна. newsm28

# 1 386
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Уф не ви ли омръзна да дъвчем все едно и също в тази тема. Авторката отдавна я няма, а и няма кой да поиска ключ и да отвори нова тема...

# 1 387
  • Мнения: 335
... няма кой да поиска ключ и да отвори нова тема...

Какъв ключ. Просто отвори нова тема, щом тази ти е омръзнала.
Как ще я кръстиш?

# 1 388

Общи условия

Активация на акаунт