Шоколадово-бисквитена тортичка-стъпка по стъпка!

  • 38 927
  • 82
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 429
Аз използвам Бор-Чвор или Megle...Danone са малко по-скъпи (иначе разлика между тях не намирам)

# 46
  • Мнения: 3 416
Каква трябва да е заквасената сметана? От тези малките на Данон?
не е ли малко гъстичка Thinking как се разбива с течния шоколад?

# 47
  • Мнения: 429
Не е гъста! Разбива се много лесно-с лъжица примерно...става много приятен крем  chef

# 48
  • Мнения: 236
Отново, благодаря ти Leo!!! Всяка твоя рецепта, която съм правила в къщи става любима на моето семейство, както и тази торта. Правя я много често тортата е супер и лесна за приготвяне. За тази тортичка аз използвам готови бисквитени блатови. Ето и снимка:

# 49
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Направих я вчера, днес сутринта каката изяде последното парче Simple Smile. Много вкусна и лесна бисквитена торта, благодаря за рецептата Hug.

# 50
  • Мнения: 655
няма смисъл да пиша.защото просто нямам думи,пък и всичко казано ще е малко  bouquet

# 51
  • Мнения: 3 416
Къде ги има тия готови бисквитени блатове?

# 52
  • Мнения: 236
sladurka, аз съм от Стара Загора и тук в квартала в хранителното магазинче ги продават цената е 1,40 лв., броя на блатовите е четири. Ето как изглеждат:

# 53
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Аз я правя вече два пъти тази тортичка. Много е хубава наистина, мн. благодаря за рецептата!  bouquet
Мое допълнение, обаче е, ,че към кремчето от шоколада и сметаната прибавям и едно шоколадово пудингче на Др. Йотикер, направено с 600 мл. мляко. Така хем крема става доста по-лек, хем почти удвоява обема си и бисквитките стават супер сочни.

# 54
  • Мнения: 491
Лео, благодаря за прекрасните идеи  Hug Hug Hug  Simple Smile Ето моята интерпретация на тортичката - http://www.dupinci.snimka.bg/album.php?album_id=188989&view=1&photo=73   У дома всички много я харесаха. Аз топих бисквитките в гренадин, тъй като не ми се отваряше ново мляко за една чаша  Embarassed И нямах карамелизирани ядки и затова използвах захарни пръчици, перлички и сърчица. Използвах бели бисквити "Закуска"

# 55
  • Мнения: 7 474
Ето един вариант на тази торта, но е руло  Laughing



Правите същият крем и слепвате кръгли бисквити без дупка.
Режете по диагонал  Crazy

# 56
  • Мнения: 3 674
Лео ...това  руло е превъзходно.  Crazy

А дали ще стане с бишкоти, как мислиш  newsm78 Тука няма бисквитени блатове.... #2gunfire  ...иначе отдавна да съм я направила тази тортичка. Знаеш ли откога и се каня... Crazy

Последна редакция: пт, 21 мар 2008, 22:32 от L е о

# 57
  • Мнения: 7 474
Ще стане като тортата на първата страница,
на руло не виждам как ще ги докараш  Rolling Eyes
А защо са ти бисквитени блатове,
тя с обикновенни бисквити се прави  Wink

# 58
  • Мнения: 3 674
Ще стане като тортата на първата страница,
на руло не виждам как ще ги докараш  Rolling Eyes
А защо са ти бисквитени блатове,
тя с обикновенни бисквити се прави  Wink
Тука няма такъв тип обикновени бисквити... Rolling Eyes Все са някакви ронливи и тънки, и се притеснявам, че няма да стане тортата както трябва.

Ама ако става с бишкотки, ще пробвам с тях Wink

# 59
  • Мнения: 3 416
sladurka, аз съм от Стара Загора и тук в квартала в хранителното магазинче ги продават цената е 1,40 лв., броя на блатовите е четири. Ето как изглеждат:


Hug

Общи условия

Активация на акаунт