Сливен 4 - Следпразнично настроение

  • 14 797
  • 296
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 5
Ето ни и нас,  някоя от вас може случайно ни познае: Laughing

# 241
  • Сливен
  • Мнения: 382
Добро утро на всички!
Преди Нова година бях предложила всеки да напише отзив за педиатъра си. Да си призная тогава ми бръмчеше главата и самата аз не сколасах да го направя. Ето сега се зхващам с тази задача:
Педиатър на Дени е д-р Пенкова в Частната болница. Така и не успях да я сменя, ще го мислим лятото. Впечатленията ми са:

ПЛЮСОВЕ:
1. Добронамерена е и се държи мило с децата.
2. Не се скъпи за изследвания. Дори според мен пуска прекалено много. Не съм плащала за никое.
3. Направления също дава много лесно, но за лекари в тяхната болница.
4. В болницата винаги има дежурен педиатър.

МИНУСИ:
1. Изписва антибиотици като за световно.
2. На няколко пъти съм отваряла дума на тема хомеопатия или бабешки рецепти. Нито ги познава, нито ги признава.
3. Сега не знам как е, но преди 2 години и половина препоръчваше сокче на 40тия ден, пюре на третия месец и т.н. Изглежда не беше и чувала за късно захранване, защото постоянно ме плашеше, че ако не давам сокове и пюрета ще "започнат едни анемии..."
4. Колкото пъти съм отваряла дума за кърмене, винаги е казвала, че го подкрепя, но не съм чула дори и един свестен съвет от нея по темата. Ако бях разчитала на нейната помощ и тази в болницата, нямаше да кърмя детето си дори и един ден. Когато ни изписваха Дени вече беше свикната на биберон и отказваше дори да захапе гърдата. Помощта, която получих беше "Ами да се надяваме, че като се приберете в къщи ще потръгне."
5. Чувала съм, че някои педиатри дават съвети за психическото развитие на бебето и детето. На кой месец, какво да очакваш, как да реагираш. При нея няма такова нещо.
6. Има ужасно много пациенти. Почти винаги чакаме пред вратата, наред с пациенти за съседните кабинети, в един коридор, който общо взето не се проветря.

Това е, за което се сещам. Не изпитвам лоши чувства към д-р Пенкова, дори напротив. Но безкрайно се разминаваме във вижданията си за отглеждането и лeчението на децата затова и си търся друг педиатър.

Последна редакция: вт, 30 яну 2007, 10:30 от Кенга

# 242
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Кенга, тази Пенкова ли е?

# 243
  • Сливен
  • Мнения: 382

Тя, да.

# 244
  • Сливен
  • Мнения: 382
И още нещо, което се каня да напиша вече трети ден.
Искам да ви похваля новата сладкарница "Карибу" в "Дружба". По принцип бях доста скептично настроена към нея, заради впечатленията си от "Карибу"-то в центъра, до пазара. За него винаги съм си мислила, че рекламите по стъклата са наслагани така плътно, за да скриват мръсотията вътре. Ето защо, това новото "Карубу" го гледам вече два месеца на няколко крачки от къщи, но изобщо не си правя труда да го проверя. Е, в неделя се престраших и останах очарована.
ЧИСТО, СВЕТЛО, НЕ СЕ ПУШИ И ИМА ЛЮЛКА И ПЪРЗАЛКА!
Стояхме повече от час и Деница беше на седмото небе. Намерих си масичка точно до детския кът, та можех да я люлея без да ставам, докато си пия кафето.  Wink Навън беше доста студено, а вътре не беше горещо, но температурата бе добра. За този един час най-много 10тина човека се завъртяха из заведението, но видях персонала да почиства пода.
Накратко - доволна съм, препоръчвам сладкарницата горещо!  Laughing

# 245
  • Мнения: 7 430
Здравейте от мен....всички вкупом сме болни, но най-вече Вико и за това напоследък отсъствам от тук.

Влизам сега само да ви питам за Детската кухня, само акта за раждане да занеса, утре в павилиончето срещу Частната болница и това е за да ме запишат за кухня....

Кенга, мерси за инфото Wink


Julia P-G - добре дошла в отбора Hug

Кате, честит рожден ден и от мен - много късмет, здраве и любов ти пожелавам  bouquet

# 246
  • Мнения: 2 000
Момичета, благодаря ви за пожеланията.
Ние всички вкъщи се изпотръшкахме от този гаден вирус. Пет дена съм като парцал, не мога да стана от леглото. Тъй че и вчера изобщо не съм празнувала. Ама здраве да е. Днес вече съм по-добре и дойдох на работа. Децата и те болни. Само мъжо го изкара за един ден и сега е добре.

# 247
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Влизам сега само да ви питам за Детската кухня, само акта за раждане да занеса, утре в павилиончето срещу Частната болница и това е за да ме запишат за кухня....

Дидка, оттам само купувах купони. Когато ги занесеш да ти ги заверят на място (в Сини камъни в ОДЗ-то дето дават храна) там може да ти го поискат акта за раждане (ксерокопие). Ако не ти го поискат не се натискай да го даваш. Поне така беше, ако има промени другите да казват. Можеш да си го носиш за всеки случай с теб и като купуваш купони, но там кажи, че ще вземаш за първи път храна и ще ти кажат какво се прави. Питат за възрастта на детето и ти казват какви купони да купиш.

И всички болни бързо да оздравяват.

Последна редакция: вт, 30 яну 2007, 14:19 от М_е_г_и

# 248
  • Мнения: 141
Видях полза от нещо за кашлица.Сияна два дни кашля доста.Казаха ми да сложа на една хартия, може вестник /който е надупчен предварително с игличка/ мед.Това нещо се залепя на гърдичките и така бебче спинка цяла нощ.Пробвах го и съм много доволна.НАправих го снощи и цяла нощ не съм я чула да кашля.ТАзи вечер ще го направя пак.

# 249
  • Мнения: 1 040
Здравейте Hug
И ние още не сме оздравяли, дори за съжаление Митето е на антибиотик - след седмица борба само на сиропчета, болестта продължи да се развива и от вчера сме на антибиотик Rolling Eyes Иначе общото му състояние е видимо по-добро.
Искам да похваля магазин Косара Peace - понеже имаме карта за отстъпка там и Митето е записан, за рожденния му ден получи картичка от магазина по пощата - много хубава картичка, при това надписана на ръка с много хубаво пожелание Grinning
И да се изкажа малко скептично за магазин Роко - този, който е на площад Левски - досега съм нямала оплаквания от персонала или магазина, но последния път като ходих...първо вътре продавачките бяха яко надули климатика и сигурно беше поне 30 градуса Whistling Митето, макар и със съблечено яке се изпоти, а навън не беше много топло. Второ и по-важното, разбира се, търсех обуччици на Колев и Колев(тези, които са за прохождане) и нали уж Рошко се водяд представители на Колев и Колев за Сливен - та търся аз един определен модел, но виждам, че го няма и обеснявам на продавачката какво точно търся и тя ми казва - да, рто това е - да, обаче аз виждам, че "това" не е това, което искам и наново и обеснявам, а тя видимо се изнервя и ме пита какво не им харесвам на тези, които имат Rolling Eyes А аз просто си бях харесала другото моделче и исках от него да купя. Та отново й обеснявам, че на другите външния вид ми харесва повече. При което тя започва да ми обеснява, че този модел, който аз искам вече не го произвеждат и ако искам такива обувки, ще трябва да си купя от този модел, който те имат Shocked При което аз благодарих и излязох, да не говорим как хубаво са ме обсъдили с другите продавачки ooooh! или по-точно моите "претенции" Confused А това, че този модел не го произвеждат вече е пълен абсурд, защото съм го виждала в други градове, но тъй като малкич не е бил с мен, не съм посмявала да купя Confused

# 250
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Здравейте, момичета!
Днес май никой няма. Ние бяхме навън - слънчево и по-топло, макар и ветровито. Следващите 4-5 дни се задават студени и мокри (дъжд и сняг), така че си наваксахме и за тях.

Как са всички оздравяващи - оправят ли се? Дано да няма и други болни.


# 251
  • Мнения: 7 430
Ей, момичета, да не си отварям устата за видния доктор Петров от центъра Задраве само ...
Беше личен лекар на баща ми  ... нямам думи просто......

Бибиянче, не твърдя, че е добър лекар  Naughty просто не е като повечето, които изписват антибиотик след като детето покашля малко Peace
Колкото пъти отидем - ако няма други деца ни вкарва и не чакаме Peace
Не го познавам от лошата страна и за това твърдя това Wink

# 252
  • Мнения: 62

Влизам сега само да ви питам за Детската кухня, само акта за раждане да занеса, утре в павилиончето срещу Частната болница и това е за да ме запишат за кухня....



Носиш копие от акта за раждане когато купуваш купоните. Пожелавам на малкия скорошно оздравяване. На Митето и на всички в Катини - също. Hug

# 253
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Ето Дидка, много по-актуален от моя отговор за кухнята.
Да ви се оплача - тъкмо бях си помислила, че се разминахме с грипа, вчера като взех Тошко от градина, и вдигна температура.
Та и ние сега ще се борим. Нашата докторка казва, ако до третия ден не спре да вдига температура, тогава може да се наложи антибиотик. Понякога и на петия ден чак изписва антибиотика.
Лек ден на всички. При нас е слънчево, след обяд очакваме да вали.

# 254
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
...
Искам да похваля магазин Косара Peace - понеже имаме карта за отстъпка там и Митето е записан, за рожденния му ден получи картичка от магазина по пощата - много хубава картичка, при това надписана на ръка с много хубаво пожелание Grinning
...
Това е "специалитет" на Косарата Wink
Още като бяха в Сини камъни - в Зодиака - изпращаха картички. Вече трета година получаваме - страхотна реклама, а малкият се радва  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт