Знаете ли, защо бебета трябва да се къпят всяка вечер?

  • 20 278
  • 81
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 439
Изобщо не съм съгласна с мненията, че бебто трябва да се къпе по-рядко, а направо се изумих от майката, която не е къпала бебето си до 40-тия ден Shocked
Почистването с мокри кърпички и влажни хавлийки не може да се сравни с къпането по хигиенни причини, а и освен всичко казано до тук в полза не ежедневната баня бих добавила и закаляването
къпем се всеки ден,бебчо изпитва огромно удоволствие  bath1

# 31
  • до канала
  • Мнения: 518
големият го къпех всеки ден до 1.5год. вече е на 8год.епидермиса и кожата му са си на място

# 32
  • Мнения: 2 159
не се къпем всяка вечер, но малката много обича и за това гледам да е поне през вечер

# 33
  • Мнения: 3 647
 Twisted Evil брех аз се чудех защо ми е протъркано Д-то newsm78 ->дали от  седенето по 16 часа пред компа, а то еи го на отгвора ->като дете са ме къпали прекалено много  вседствие на което сега си страдам  hahaha Joy
да взема ли да осъдя майка си за нанесения тормоз на кожата ми в ранна детсkа възраст
 smile3508 smile3533 newsm65

# 34
  • Мнения: 7 803
Детските дерматолози - най-вече в Западна Европа, препоръчват къпане на новородени и малки бебето 2-3 седмично, или през 1-2 дни. Колкото е по-малко бебето, толкова е по-нежна кожата му и бързо се изсушава.

Ако се къпе всяка вечер, поне 2 поредни къпания да са само с вода. По-възможност да се използва по-малко козметика и по-щадяща за кожата.



точно това ми обясниха в болницата  Peace а за подсичането, водата е именно най/нужни елемент за подсичане. точно, защото има много гънки, трябва внимателно да се избърше на всякъде, където остава влага, там се подсича.

# 35
  • Мнения: 191
Ние го къпем всяка вечер, но през вечер със сапун. Но май ще почнем по-често само с водичка.

# 36
  • Мнения: 46 518
Детските дерматолози - най-вече в Западна Европа, препоръчват къпане на новородени и малки бебето 2-3 седмично, или през 1-2 дни. Колкото е по-малко бебето, толкова е по-нежна кожата му и бързо се изсушава ...

Именно Peace

И понеже стана дума за хигиена- да, тя е задължителна: лице, ръце и дупе, но не и останалото Simple Smile

# 37
  • Мнения: 1 422
В Швейцария се препоръчва цялостно къпане на бебето веднъж седмично. Иначе поддържане на перфектна хигиена на дупето и половите органи.

# 38
  • Мнения: 1 422
Ние го къпем всяка вечер, но през вечер със сапун. Но май ще почнем по-често само с водичка.

Сапунът е вреден за кожата на малко бебе, а за новородено изобщо не трябва да се използва. Само вода и после обилно мазане с бебешко олио. Както и при възрастните е вредно сушенето на кожата.

# 39
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Детските дерматолози - най-вече в Западна Европа, препоръчват къпане на новородени и малки бебето 2-3 седмично, или през 1-2 дни. Колкото е по-малко бебето, толкова е по-нежна кожата му и бързо се изсушава.

Ако се къпе всяка вечер, поне 2 поредни къпания да са само с вода. По-възможност да се използва по-малко козметика и по-щадяща за кожата.




 newsm10 Всеки преценява според детето си. И много зависи от детето, ако му харесва и се чувства добре, защо не и всеки ден. Ако за него е мъчение и е съпроводено с рев и паника от страна на мама и тати да бързат за да му спестят мъките, защо не и през 1-2 дена.

# 40
  • Мнения: 2 757
В Швейцария се препоръчва цялостно къпане на бебето веднъж седмично. Иначе поддържане на перфектна хигиена на дупето и половите органи.
И в Дания е така.  Peace

# 41
  • Мнения: 2 956
Детските дерматолози - най-вече в Западна Европа, препоръчват къпане на новородени и малки бебето 2-3 седмично, или през 1-2 дни. Колкото е по-малко бебето, толкова е по-нежна кожата му и бързо се изсушава ...
Именно Peace
И понеже стана дума за хигиена- да, тя е задължителна: лице, ръце и дупе, но не и останалото Simple Smile
Абсолютно вярно...какво е това чак пък "Задъ;жително" къпане на новородено..от къде ще се изцапа? И какви секрети ще отдели ? ... Stop

# 42
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Най - малкото за по - голяма хигиена.Досега нямаме пропуск, дори и след ваксина я къпя.Още повече, че е и момиче.

# 43
  • Мнения: 409
Детските дерматолози - най-вече в Западна Европа, препоръчват къпане на новородени и малки бебето 2-3 седмично, или през 1-2 дни. Колкото е по-малко бебето, толкова е по-нежна кожата му и бързо се изсушава ...
Именно Peace
И понеже стана дума за хигиена- да, тя е задължителна: лице, ръце и дупе, но не и останалото Simple Smile
Абсолютно вярно ... какво е това чак пък "Задължително" къпане на новородено ... от къде ще се изцапа? И какви секрети ще отдели ? ... Stop
Peace
И нас ни казаха така в болницата и ни бяха научили да я къпем под чешма без никаква козметика, а не в коритце. Лице, ръце и дупе това се хигиенизира по "100 пъти на ден" Mr. Green

# 44
  • Мнения: X
 Аз къпах иван всяка вечер до годинката, приятно му е и обожава банята. Веднъж като беше болен, реших да прескоча, мислех че няма да може да заспи без къпането или че ще е крив. Нищо подобно обаче! Олекна ми.....и без това неисках да го къпем всяка вечер особено зимата, но така и не питах защо е налпжително, просто си го къпех. Сега вече го къпя целия през 4-5 дена, а дупетовсеки ден. Ако тогава, когато родих, знаех толкова за бебешката кожа и бебешката козметика, колкото сега - нямаше да го къпя всяка вечер! незнам защо, някои майки, които къпят децата си всяка вечер си мислят че са по-чистоплътни от дугите. И ги имат едва ли не за мърли.....Аз минавам всеки ден през банята, но малкия - веднъж седмично! Което не ни прави по-ченистоплътни, а напротив - по здрави мисля аз !

Общи условия

Активация на акаунт