Частна детска ясла в София

  • 192 913
  • 1 039
  •   2
Отговори
# 570
  • Мнения: 354
По прясна информация за Доверие, може ли да пусне някоя мама, ще се разширяват се разбра, ама яслата или градината, по колко деца са в яслата, водят ли ги на вън, как хапват и спят, ей такива неща. не се сещам за друго ама няма да е лошо да разкаже някои повечко за яслата.

# 571
  • Мнения: 569
и аз се записвам, може ли някой да ми каже адреса на клуб Малечко, знам че е на Вардар ама къде точно и ако знаете нещо за цени, условия има ли места

# 572
  • София
  • Мнения: 1 936
и аз се записвам, може ли някой да ми каже адреса на клуб Малечко, знам че е на Вардар ама къде точно и ако знаете нещо за цени, условия има ли места
Ако става въпрос за този, който си мисля, е клуб Малчо, не Малечко. Но той вече не съществува.

# 573
  • Мнения: 4 970
Аз бях чула  че се е преместил някъде в ОВча Купел Rolling Eyes.АКо някоя мама знае нещо по въпроса...... Hug

# 574
Здравейте , имаше запитване за ЧЯ "Фъстъче " . Яслата се намира на улица "Бадемова гора" в кв.Стрелбище в бл.17А или 16А не съм сигорна за блока . Таксата е 18 лв. на ден , плаща се на седмица т.е. 90 лв , като ако детето не е присиъствало някой от платените дни парите се приспадат от следващата седмица . телефона на собственичката е 0887363424 , казва се Маряна . Дано да съм ви помогнала. Heart Eyes

# 575
  • София
  • Мнения: 1 936
Аз бях чула  че се е преместил някъде в ОВча Купел Rolling Eyes.АКо някоя мама знае нещо по въпроса...... Hug
Може, ако е станало тази зима.
Аз в началото на септември, 2007 година звънях на бившата директорка и тя самата ми каза, че от доста време клуба не съществува. Не ми каза да има планове да го мести, но това съвсем не значи, че не го е направила  Crazy

# 576
  • Мнения: 417
Здравейте , имаше запитване за ЧЯ "Фъстъче " . Яслата се намира на улица "Бадемова гора" в кв.Стрелбище в бл.17А или 16А не съм сигорна за блока . Таксата е 18 лв. на ден , плаща се на седмица т.е. 90 лв , като ако детето не е присиъствало някой от платените дни парите се приспадат от следващата седмица . телефона на собственичката е 0887363424 , казва се Маряна . Дано да съм ви помогнала. Heart Eyes
Много благодаря   bouquet

# 577
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
По прясна информация за Доверие, може ли да пусне някоя мама, ще се разширяват се разбра, ама яслата или градината, по колко деца са в яслата, водят ли ги на вън, как хапват и спят, ей такива неща. не се сещам за друго ама няма да е лошо да разкаже някои повечко за яслата.
Най-прясната информация е от мен, защото директорката ми е лична приятелка, а и ми е гледала дъщерята в частна градина, после и в занималня след училище  Peace
Значи от 7май има обособена яслена група - от 13 до 24месеца. Те имат отделно помещение и двор, в който ги извеждат по-често, отколкото в парка, защото 13бебета не могат да бъдат изведени от 3лица персонал. Знаете, на тази възраст децата слагат всичко в устата, не ходят още стабилно и е по-добре да бъдат на сигурно място, което пак е на въздух - а именно хубав двор.
Децата от 2г до 3години са подгрупа на детската градина, също имат свое помещение.
Някой беше коментирал, че помещението за сън е тясно - все пак там са само 2часа, колко пространство се изисква за сън, нали всеки си има креватче - което е най-важното?!
Децата над 2години само в студ и дъжд не се извеждат в парка - това го гарантирам, защото всяка седмица съм там, за да се видя с приятелката ми и те все са навън  Peace
Нека се изкажат и майки на деца, които в момента са в яслата!
 

# 578
  • Мнения: 7 947
Отново искам да споделя, че и в детски център "Костенурката Франклин" - близо до Попа, гледат целодневно - 15 лв на ден+по 1 лв за смяна на памперс. Препоръчвам го с две ръце Peace - моя Яни беше там за месец и ходеше с усмивка, прибирах го винаги чист и преобут, от там се научи да пее песнички и въобще по-доволна не мога да бъда! Знам че в момента има места за малчовци - който прояви интерес нека ми пише или направо да звънне: 0895771787 Лидия.

# 579
  • Мнения: 569
а къде ги извеждат във Фъстъче?

# 580
# 581
  • Мнения: 3 695
А къде се намира тази "Доверие" и какви са таксите?

# 582
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Отново искам да споделя, че и в детски център "Костенурката Франклин" - близо до Попа, гледат целодневно - 15 лв на ден+по 1 лв за смяна на памперс. Препоръчвам го с две ръце Peace - моя Яни беше там за месец и ходеше с усмивка, прибирах го винаги чист и преобут, от там се научи да пее песнички и въобще по-доволна не мога да бъда! Знам че в момента има места за малчовци - който прояви интерес нека ми пише или направо да звънне: 0895771787 Лидия.

Градината сигурно е хубава, но що за глупост да таксуват отделно смяната памперса. Това какво точно трябва да означава - че ако го сменят 5пъти, ти взимат 5лв. допълнително, или ако не платиш, детето си ходи наакано?

Не искам да съм груба, но такава меркантилност ми се струва вече ужасяваща.

# 583
  • Мнения: 7 947
Това не е ясла или градина, а детски център - тоест за почасово или целодневно гледане на дечица. Тоест може да оставиш там детето, ако имаш работа за няколко часа или пък целодневно - според случая. За смяната на памперса се заплаща не само там Wink, но и в други центрове - лично съм обиколила доста преди да оставя Яни там. Тук не става въпрос, че детето ще ходи наакано, ако не платиш, а и не мисля, че 3-4 лв са проблем когато детето ти е гледано с много внимание и обич, както е там! Защото двете жени, собственички, са прекрасни хора и от цялото ми обикаляне по този тип почасови забавачки - не срещнах толкова приветливи хора и с такъв подход към децата! За Лидия мога само това да кажа   bouquet

# 584
  • София
  • Мнения: 2 437
Такаа...понеже много хвалих "Вила Вилекула" се чуствам длъжна да споделя и част от нещата, поради които ще спирам детето ми да я посещава. Някак имам морелно задължение. Ще го разкажа за да може всеки сам за себе си да прецени доколко е правилно, с което изобщо не искам да предизвиквам дискусии колко съм права.

Оказа се, че държат детето ми основно с бебешката група, а той е на 3годинки. Явно защото е по-кротък, занимава се сам (съответно и бебетата), не е конфликтен и няма нужда от допълнителни занимания за да му бъде интересно. Оставяш го някъде и го забравяш...играе си, измисля си, кротува си.
От месеци забелязвам, че той "ъ"-ка, като бебе и сочи с пръст, лапа си ръцете, има бебешко поведение. Естествено, че си мислех, че е заради бебето ни, от нерви и т.н. Моя позната има детенце там, пак на 3г и покрай нея започнах да навръзвам нещата. Нейното дете от месеци го оставят прави апликации, рисува, ходи на английски. Когато разбрах това попитах дали и на Любо дават. Оказа се, че не му давали...а искам да кажа, че детето у дома рисува много и то доста добре (в отчетната ни тема даже съм се хвалила какви коли и човечета рисува). Апликации казаха, че на малки деца не давали...хм...а на наборчето дават  Confused На английски не го пускат, защото не можел да прави сложни изречения от три думи...и в момента, в който ми го казваше едната директорка, детето ми каза "ауу.., мамо, колко ти е хубава косата..." Детето в къщи говори много със сложни изречения, явно там не е така...или не му се дава възможност сред бебоците.  Отделно, че той доскоро не чуваше добре, поради проблеми с ушите и сливицата. Те знаеха това. След операцията той започна да се развива мълниеносно в говора. Но ще му трябва малко време, докато напълно навакса връстниците си. Но това не е повод да изостава и да го третират, като бавноразвиващ се. Дори и да не говори, той може да слуша.
Детето посещава яслата от септември миналата година.  Казах им, че още не ходи на гърне и че се надявам покрай другите, по-голями дечица, да се научи. Ежедневно ги питах, дали е ходил на гърне и отговора беше не. И така два месеца, докато не се разболя и си остана у дома. Точно за един ден свалихме и дневният и нощният памперс. Имаше само едно напишкване сутринта и едно наакване следобяд. Това беше- с едно обяснение за едни ден. Детето свали памперса и повече не е ползвал. Хм...ами не знам как да го коментирам.
Сега, в хубавото време отивам да го взема и го намирам в оградата при бебетата...попитах директорката защо е при тях, а не при другите деца и отговора беше, че той е още малък и там са много по-глями деца. А много по-голямите деца са над 2годишни и доста набори и ето от там аз започнах да си навръзвам нещата и да си обяснявам бебешкото поведение на детето ми. От там започнах да ги питам за английски, за останалите занимания и честно казано доводите им не ме убедиха, че моето дете няма умения и нужда да рисува, апликира и слуша английски- всичко, което правят неговите връстници. В един момент осъзнах, че детето вместо да го дърпат нагоре го забиват надолу. И явно има нещо нередно, защото той преди плачеше за да ходи там, а сега направо пищи от нас, в колата, та и там. не иска да ходи...абсолютно нетипично за него. При положение, че с мен му е адски скучно.

От понеделник го спряха да не ходи. Защото имал сополи и кашлял...мдааа...не съм била аз там за да им кажа малко повече за това, кои деца са сополиви и кашлят без да са заразни за околните. Детето ми е в това състояние от началото на цъфтежите. А там и се разревал, та още повече се разкашлял от секрети. Та, го върнали детето...гърдите му били чисти, не се налагали лекарства, но да си постои у дома. Мдаа...директорката е била там. А в един от дните бях свидетел, как обясняваха на една майка, че детето й не може да спи от сополи, но не й обясниха да си го вземе у дома. Но тя явно ходи на работа и няма как да го гледа, докато аз съм с бебе и мога да си гледам детето вместо тях.
И имам чуството, че понеже доста нашумяха, вече има огромен наплив и те не смогват. Затова и е добре дошло да връщат дечица, които има кой да ги гледа. Естествено, че таксата си я плащаме и пари не се връщат. Миналият месец не е ходил изобщо и ми върнаха 20%, а за този месец се очертава пак да не ходи.
Още при постъпването ни там имах сблъсък с една от лелките, която ми каза, че детето ми е имал зверско разстройство, направо вода и да не го водя в събота (отработващ се ден). Ходих при директорката, но тя някак ме омая и си затворих очите. Познавам си детето и то никога, ама никога не ака отведнъж вода. Много пъти сме карали тези вируси и в болница сме лежали. Знам, че ме излъгаха тогава, а и наакани дрехи нямаше...въпреки, че му се било стекло по краката  Crazy Както и да е.

Гледах да съм по-подробна за да може всеки да прецени ситуацията каква е. Естествено, че това е моята гледна точка за нея. Така, както съм писала за добрите страни, така ще напиша и за лошите.
На много хора съм хвалила градината, тук съм писала, много дечица от новопостъпилите вече там са по мои препоръки....и ми е малко неприятно, че при нас така се обърнаха нещата.

За съжаление ще трябва да го махна от там, а много държах да ходи след децата. Сега ще търся друг вариант.
Очакват ни операции, ще отсъства дълго време и с оглед на негативите, които се натрупаха, смятам да го спра до есента, когато ще тръгне на държавна детска градина.
Причините за спирането са комплексни, освен негативните случки, добавят се предоперативен и следоперативен период, ще ходим на море и т.н. Не го спирам само и единствено заради горенаписаното.
Споделих тези мои впечатления, защото напред в темата съм споделила доста положителни и трябва да съм честна.

Общи условия

Активация на акаунт