МАМИ в АВСТРИЯ 3

  • 14 557
  • 312
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 7 803
Честита Баба Марта  Hug
susan, как ще е голямо бебето. моите две са родени 33 седмица едната 2,400 другата 2,000  Rolling Eyes

# 241
  • Виена
  • Мнения: 1 247
ЧЕСТИТА БАБА МАРТА НА ВСИЧКИ!!!
Здраве и дълголетие ви пожелавам!

# 242
  • Мнения: 4 399
Честита Баба Марта!

# 243
  • Мнения: 4 150
Да се включа и аz преди да е станало 2 март...

Честита Баба Марта на всички.
Желая ви zдрави деца и zдрави родители.

# 244
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Да се похваля!  Simple Smile Вече си имам  Anmeldebescheinigung от МА 35. Очаквах да е доста бюрократично и сложно издаването, но всичко мина с два имейла, документите по факс и чакане в магистрата около 15 минути. Харесвам такава администрация!  Mr. Green
А някой да знае нещо за отбелязване на 3 март тук? 

# 245
  • Мнения: 4 399
Рени, честито за документите! Ние чакаме за едни документи (не са висови) вече година и половина, така че не мога да споделя ентусиазма ти от администрацията или бюрокрацията.  Confused

На 3. Март се организират разни неща в БГ културен институт (или център, не помня как се казваше newsm78). Аз съм ходила само веднъж преди няколко години. Не помня кой произнесе кратка реч, след това имаше концерт и накрая се предвиждаше коктейл. Бюфетът обаче беше унищожен преди аз да успея да излезна от залата, така че не мога да кажа нищо за коктейла.  Wink Публиката се състоеше от старата вълна емигранти на преклонна възраст и млади хора почти нямаше. Не знам защо е така, може би и програмата е насочена към по-възрастното поколение.

# 246
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Честит празник! Може да сме "австрийски" мами и татковци, но все пак сме и българи!
Бъдете живи и здрави! bg

# 247
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Досега плаках, припомняйки си някои от нещата, пуснати в тази тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=169716.0

Тук ще ви копирам само едно от най-ръзтърсващите ме стихотворения:


    Към Родината
    Атанас Далчев


        Не съм те никога избирал на земята.
        Родих се просто в теб на юнски ден във зноя.
        Аз те обичам не защото си богата,
        а само за това, че си родина моя.


        И българин съм не заради твойта слава
        и твойте подвизи и твойта бранна сила,
        а зарад туй, че съм безсилен да забравя
        за ослепелите бойци на Самуила.


        Да търси, който ще, във теб сполука бърза
        и почести и власт със страст една и съща,
        страданието мен по-силно с теб ме свързва
        и нашата любов в една съдба превръща.


            1965

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК!!!  bg

# 248
  • Мнения: 292
Честита Баба Марта  Hug
susan, как ще е голямо бебето. моите две са родени 33 седмица едната 2,400 другата 2,000  Rolling Eyes

Е какво да се прави всеки съди по себе си...

# 249
  • Мнения: 4 399
Здравейте!

Можете ли да препоръчате марки обувки за малките бебешки крачета? Смятам следващата седмица да купя първите обувки на бебка и не знам къде и какво да търся. Единственото, което чух е, че Elefanten са добри детски обувки.

# 250
  • Мнения: 533
Здравейте!

Можете ли да препоръчате марки обувки за малките бебешки крачета? Смятам следващата седмица да купя първите обувки на бебка и не знам къде и какво да търся. Единственото, което чух е, че Elefanten са добри детски обувки.

Аз първите обувки ги купувах на Richter. Имаха доста голямо разнообразие на малки номера, което като че ли не се наблЮдава при всички марки. Препоръчвам ти да вземеш такива, които не са с връзки, че поне при нас беше голяма игра на връзване и развръзване.  Shocked

# 251
  • Мнения: 4 399
Благодаря много за информацията, Диана!  bouquet
В кои магазини се продават тези обувки и какви са цените горе-долу?

# 252
  • Мнения: 4 150
И аz гласувам zа Рихтер. Peace

# 253
  • Мнения: 533
Благодаря много за информацията, Диана!  bouquet
В кои магазини се продават тези обувки и какви са цените горе-долу?

Доста голям избор има в един магазин, мисля се казваше Schuhe fur Kids срещу Албертина (улицата е успоредна на Кертнерщрасе). Доколкото си спомням цените на малките номера бяха около 40 евро.

# 254
  • Мнения: 7 803
абсолютно подкрепям да няма връзки. нашите са с цип и са супер удобни за обувани, а и малките си ги харесват

Общи условия

Активация на акаунт