КУБА

  • 13 907
  • 68
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 937
Да, трябва виза, цената е 35 $.

Да попитам пътувалите, съществува ли още изискването при влизане в страната да се декларира валута на стойност над 5000 долара?

# 31
  • Мнения: 22 908
Да, трябва виза, цената е 35 $.

Да попитам пътувалите, съществува ли още изискването при влизане в страната да се декларира валута на стойност над 5000 долара?


Забравила съм...

# 32
  • Мнения: 1 417
Момичета, живот и здраве, утре трябва да си вземем визите и след 10дена ще носим много здраве на Фидел, ако е речено....Ще видим как е.... newsm78
Хм, да се бяхме уговорили съвместно да посещаваме Карибите тази година Simple Smile Ние вчера се приземихме от Доминикана.
В Куба не сме били, но по разкази от приятели, които са били в Куба явно си приличат с Доминакана - купона е навсякъде. От сутрин до вечер музика,  салса и меренге, абе ако сте купонджии ще ви хареса атмосферата , определено. Извън хотелите обаче мизерията е огромна. За нас беше интересно, но ние every day бяхме на екскурзии, независимо че бяхме в много хубав к-с All incl. - хич не си падаме да лежиме по плажа от сутрин до здрач Wink Иначе имаше адски много хора, малко тип Слънчев бряг, което определено не ни се понрави, но пък бяхме длъжни да отидем и там да видиме как е, едва ли ще се върнем пак, но знае ли човек Wink
Ако ми остане време довечера ще кача малко снимки.
На вас приятен полет и много приятни емоции, а после ще разказваш и ще показваш как е  Simple Smile

# 33
  • Мнения: 11 747
Ееее,mi6i чакам снимки! Hug
Всички казват,че е голяма мизерия извън хотелите..... по-голяма ли е от Азия?! newsm78Или Африка?

# 34
  • Мнения: 13 512
Чакаме с нетърпение снимките, миши...в Пунтакана ли бяхте?

# 35
  • Мнения: 1 417
Чакаме с нетърпение снимките, миши...в Пунтакана ли бяхте?
Да там бяхме. Ето и малко снимки http://travel.webshots.com/album/557678138oyHcCY Simple Smile

# 36
  • Мнения: 11 747
Много хубави снимки,много ми хареса,дано някой ден и аз да ида! Hug
Този път почти нямаше подводни снимки.... Thinking

# 37
  • Мнения: 22 908
Чакаме с нетърпение снимките, миши...в Пунтакана ли бяхте?
Да там бяхме. Ето и малко снимки http://travel.webshots.com/album/557678138oyHcCY Simple Smile
И моето мнение за Домениканската е такова-става ако искате само плаж,иначе няма какво да се гледа извън резортите.Препоръчвам Мексико за плаж и туризъм.

# 38
  • Мнения: 22 908
Използвам темата  да ви попитам за Малдивите-там е следващата ни цел...Къдете сте били,кое ви е харесало..

# 39
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
Много ми харесаха снимките!!! Всяко пътуване до някоя точка от широкия свят те кара да искаш още и още неща да видиш!! Става нещо като болестно състояние, но приятна болест!!А ние си взехме визите за Куба и следващата седмица/живот и здраве/ пътуваме!!!
Viva  La Cuba! Viva Fidel!!Това за настроение!!!!! Hug

# 40
  • Мнения: 6 904
Хм, да се бяхме уговорили съвместно да посещаваме Карибите тази година Simple Smile Ние вчера се приземихме от Доминикана.
Ние пък се върнахме на 17-ти Laughing Но всъщност на 13-ти си заминахме от Пунта Кана, след това бяхме в Мадрид, а преди това в Санто Доминго.
А вие ходили ли сте да гледате китове, защото имаше снимки? Аз много исках, но така и не стана, защото освен мен никой не беше особено ентусиазиран и в крайна сметка не ни остана цял свободен ден да отидем само с приятеля ми. А така ми се искаше да видя кит Sad

# 41
  • Мнения: 1 417
Хм, да се бяхме уговорили съвместно да посещаваме Карибите тази година Simple Smile Ние вчера се приземихме от Доминикана.
Ние пък се върнахме на 17-ти Laughing Но всъщност на 13-ти си заминахме от Пунта Кана, след това бяхме в Мадрид, а преди това в Санто Доминго.
А вие ходили ли сте да гледате китове, защото имаше снимки? Аз много исках, но така и не стана, защото освен мен никой не беше особено ентусиазиран и в крайна сметка не ни остана цял свободен ден да отидем само с приятеля ми. А така ми се искаше да видя кит Sad
Е, ами ние по едно и също време сме били там WinkНие си пътувахме на 14/02, само че ние си бяхме купили почивката от ТУИ с чартър през Германия, а вие най-вероятно от Филиптур през Мадрид Simple Smile
Ами... ходихме да гледаме китове, ама ей това дето е на снимката видяхме Confused Така да се каже нямахме особенно късмет и видяхме 2 и то доста далече. А пък и турагенцията малко ни слъгосаха, защото ни казаха че ще отидем на полуостров Самана, където всъщност ходят да се чифтосват, а пък ние отидохме на едно о-вче, което беше на ~2ч път от Пунта Кана и там според мен минава само някой заблудил се кит Mr. Green Иначе пък самото о-вче наистина беше райско местенце. Е, как ме е яд, ако знаех че има и други желаещи аз бях проучила предварително точно как се стига, от компанията която прави туровете на Самана ми бяха отговорили по мейла с много подробна информация, освен това можеше да се наеме чартърен самолет до там, ами някой друг път ще се върнем специално за китовете Simple Smile

# 42
  • Мнения: 6 904
Е, ами ние по едно и също време сме били там WinkНие си пътувахме на 14/02, само че ние си бяхме купили почивката от ТУИ с чартър през Германия, а вие най-вероятно от Филиптур през Мадрид Simple Smile
Ами и ние ходихме в ТУИ и искахме от там да си изберем една седмица в Пунта Кана, а за Санто Доминго сами да си го направим, но нямаше как, полетите им били фиксирани. Та в крайна сметка от тях само самолетни билети си взехме, а хотелите сами ги резервирахме.

А за китовете аз ги гледах екскурзиите, които предлагаха в нашия хотел, наистина на Самана се ходеше. 4 часа с автобус от Пунта Кана или около час със самолет. А на плажа имахме water sports, които също предлагаха гледане на китове на доста по-ниски цени и тяхното предполагам, че е било по-наблизо, нещо като вашето.

# 43
  • Мнения: 22 908
. А пък и турагенцията малко ни слъгосаха, защото ни казаха че ще отидем на полуостров Самана, където всъщност ходят да се чифтосват, а пък ние отидохме на едно о-вче, което беше на ~2ч път от Пунта Кана и там според мен минава само някой заблудил се кит Mr. Green Иначе пък самото о-вче наистина беше райско местенце. Е, как ме е яд, ако знаех че има и други желаещи аз бях проучила предварително точно как се стига, от компанията която прави туровете на Самана ми бяха отговорили по мейла с много подробна информация, освен това можеше да се наеме чартърен самолет до там, ами някой друг път ще се върнем специално за китовете Simple Smile

Идвам ио аз другия път Wink,защото съм била на Самана/много хубаво местенце/,но не ходихме да гледаме китове,ловихме баракуди. Mr. Green

# 44
  • Мнения: 1 417
Идвам ио аз другия път Wink,защото съм била на Самана/много хубаво местенце/,но не ходихме да гледаме китове,ловихме баракуди. Mr. Green
[/quote]
Ясна е работата, другия път правиме форумско посещение  Mr. Green, ама и на мен ми се иска на Самана. И от други места съм чувал, че е много хубаво.Макар, че ние докато отидем може и да са го посасипали, в момента  започват да го разработват по-усилено.
Сега чак ме  е яд, че не пуснах такава тема, ама ние инцидентно отидохме. Плана последно беше за Малдиви Wink Деска, по този повод и аз съм обещала на мъжа ми, че ще посетиме Малдиви - хич не съм фен, защото там е само лежане, ама пък за гмуркане е рай, няма как ще направя жертва Mr. Green Ама ще е чак след септември живот и здраве, тогава излизат и доста добри оферти,  даже много си мисля дали да не вземем и малкия, но дотогава има доста време Wink
Сори, че изместихме темата за Куба, ама нали е важно да обменяме инфо Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт