Частни ДГ София - моите впечатления

  • 128 151
  • 645
  •   1
Отговори
# 180
  • софия
  • Мнения: 636
и аз търся градина за дъщеря ми-по принцип имам време, но тя е билингвистично бебе така че трябва да е с английски и да е в центъра на София, та ако някой знае нещо за такава хубава градина, моля кажете. Увекинд по принцип е мн. добра наистина - аз лично познавам и двете съсобственички, но е с немски, а у дома този език не се говори уви.....Знам 4 езика ама немския хич не го ползвам.Благодаря за хубавата тема!

# 181
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Лиоренка пиши ми моля те колко плащате, поне ориентировъчно да знам, нашето Мишле изтърва всички държавни с операциите си, не подадохме молби никъде и в момента ще се изколим из къщи покрай бебето, не се трае вече, а и на него му е писнало сигурно...

Дали си ми полуœила Лиœното съобщение? newsm78

# 182
Мами,да ви се похваля-вече трета седмица моя мъник ходи в "Пумукъл".Доста добре се адаптира още от самото начало,а сега сутрин като отидем тича и прегръща госпожите  Hug Heart Eyes
Аз лично съм много доволна,личи си,че отношението им към децата е повече от добро.
Ако решите да запишете детенцето си там няма да сгрешите!

# 183
  • Мнения: 1 144
Страхотна темичка!!!!малко късно я виждам, но така или иначе Ясен походи малко ( 2 месеца) наградина и спря.
Дълго се чудих дали да е частна или държавна и по простата причина, че държавната беше на 100м от нас и имаше места, реших да пробвам там. Частна не исках по единствената причина, че ми се струваше рисковано едно дете под 3г. да обикаля с бусове в трафиците на София, за да стигне я до Драгалевци, я до Бояна, но както и да е......
Проблемът при нас наистина дойде от персонала на градината ( визирам най-вече ужасните лелки) , които успяха да откажат детето ми, което до 2-рия месец  беше свикнало и нямаше проблем, но явно грубостта надделя.

Та затова моля ви, дайте ми съвет за градина с ПРЕКРАСЕН персонал и човешко отношение (май Лио спомена за такава.....но остана тайна) newsm78

И при мен случаят е много сходен, лелката заплашваше Косето, че ако не си изяде яденето ще му го изсипе в гърба или ако не спи, ще го вземе Торбалан. На всичкото отгоре, всички деца ги пращаха със зелени сополи и кашлици, докато заразят и останалите и ми обясняваха как така се създавал имунитет...

Но и сега не съм се спряла окончателно на детска. Косьо е вече на 4 години и отгоре и ми се иска освен повече грижи и да научи нещо в тази градина. Харесва ми Дойче Шуле, но след като тази сутрин се връщах час и половина оттам по Околовръстното, не знам дали вече толкова ми харесва... Ясно, че ще използваме транспортът им, но всеки ден да се бъхта детето ми толкова път...

Аз живея в Младост и май в крайна сметка ще се насоча към Еспа или Меридиан. Еспа засега ми вдъхва повече доверие, макар че таксата им е доста по-висока. Ще се разходя лично да ги видя. Междувременно казвайте впечатления, моля ви. Или дали да не го оставя в Дойче Шуле? Уф, да ви призная, по-малко съм се терзала, когато с батко му избирахме къде да кандидатства след седми клас. Каза си детето, че иска Американския колеж и предимно за там се готвехме. А сега с тази градина на малкия... Големи мъки, голямо чудо.

# 184
 Naughtyмахнете оттам детето си...........

# 185
  • софия
  • Мнения: 636
Да ви кажа вече съвсем се обърках и аз с тия градини. В държавните са по 30 деца, пращат болни деца, груби и прости са най-вече лелките, не толкова госпожите....та  вече чувам какво ли не. А искам да намеря частна градина близо до ж.к. Лагера, тъй като не съм склонна да пускам детето си с транспорт до Драгалевци, Бояна и т.н. А няма кой да го води до там - работим в центъра и в тези крайградски зони с моето работно време е абсурд да стигна в трафика, татко й - съвсем не може.
Моля кажете ми някой ако знае някаква частна градина в района на Лагера, Хиподрума, Красно село, кв. Иван Вазов.Благодаря  bouquet

# 186
# 187
  • Мнения: 1 144
ДаниАрт, моя приятелка записа детенцето си в хубава частна ясла зад Била, там ти е близо. Ако се интересуваш, мога да я питам за точния адрес и телефон.

Относно Дойче Шуле, мамчета, ние ходихме там 10 дни на лятно училище и Косето не може да свикне изобщо. Твърди, че си иска на старата градина (от която аз съм недоволна, точно защото лелката е гадна и плаши децата с Торбалан, или че ще им изсипе яденето в гърба, и защото постоянно приемат болни дечица с течащи сополи, и е развъдник на зарази, май вече взех да се повтарям, но това е възмутително третиране на децата, вредно и за болните и за здравите) Директорката на Дойчето е на мнение, че детето се безпокои от това, че не разбира учителката (нали говорят на немски) и аз съм склонна да се съглася, защото той по принцип е адаптивен и общителен, а там категорично отказва да ходи и реве, и дори ни заплашва, че ще отиде да живее при баба (това пък как му хрумна, нямам представа). Директорката също каза, че за първи път среща този проблем с езика, повечето деца свикват без проблеми, но явно ние сме изключение. Както и да е, искам да ви предупредя да имате това предвид, като се записвате и евентуално да поискате някакъв пробен срок, за да видите дали детето ще свикне, а не да плащате цяла такса. На мен лично щеше да ми е ужасно тъпо, ако бях сключила договора за цяла година и после да се наложи да се разправям да ми връщат парите... За мен въпросът за градина все още стои открит, защото никак не ми се ще да го връщам наесен в държавната.

# 188
  • София
  • Мнения: 4 412
Stella Maria, Благодаря ти, че сподели. Струва ми се важно, а можеше да не обърна внимание. Аз си представях, че в тези градини поне половин година им говорят основните неща на БГ, за да свикнат с голямата промяна.

# 189
  • Мнения: 3 116
За Дойче Шуле имам един много лош спомен.

Брат ми беше около 5 годишен когато го приеха там, в Младост 1, било е 91-92 година някъде. Тогава приемаха с конкурс, сега не знам как е. Малкия въобще не искаше да ходи в градината, ревове, писъци. Това продължи докато едната от госпожите го изгонила от час и той тръгнал да си ходи, без никой да разбере. Тогава живеехме в Мусагеница, не че има значение де. Последва скандал, но не им направи голямо впечатление. Не можел бил да приеме немската система за възпитание, детето било виновно.

След този семеен печален опит, не бих записала детето си там.

# 190
Здравейте момичета,
страхотна тема сте направили. Искам да ви попитам нещо - моя позната чувала много добри отзиви за частна английска детска градина, чиито собственица са мъж и жена - англичани/американци. Намирала се някъде около квартал Дружба. За съжаление не успях да открия инфо за нея - дали вие знаете нещо?

# 191
  • Мнения: 551
Здравейте момичета,
страхотна тема сте направили. Искам да ви попитам нещо - моя позната чувала много добри отзиви за частна английска детска градина, чиито собственица са мъж и жена - англичани/американци. Намирала се някъде около квартал Дружба. За съжаление не успях да открия инфо за нея - дали вие знаете нещо?

Явно е нещо ново, за първи път чувам за такава в Дружба. Чувала съм за Чуден свят в Драгалевци.
Ще следя темата .
Дано някой даде повече инфо.

# 192
  • София
  • Мнения: 6 999
keidi, най-известната сред чужденците в БГ е " English creativity center'  до скоро се намираше в част от детската градина на "Св. Наум", но знам, че се преместиха. Говори се само на английски, децата са 90% чужденци, чакаше се с месеци за нея...

Сайт имаха, но не съм сигурна, че още го поддържат. Освен в изданието "Една седмица в София" /или нещо подобно беше - от рода на "Програмата", но на англ. за чужденци/ реклама/отзиви за тях има на сайтовете рекламиращи БГ и София за чужденци. 

# 193
  • София
  • Мнения: 7 242
Иса, обаче там таксите не са ли значително по-високи от тези в другите частни newsm78

# 194
  • София
  • Мнения: 6 999
Лекси, не беше голяма разликата.

Имаше други неща, които на мен не ми допаднаха обаче. Сега в новата им сграда /не я знам къде е/ може и да е по-различно...

Общи условия

Активация на акаунт