Частни ДГ София - моите впечатления

  • 128 246
  • 645
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 3 506
Понеже по-горе в темата е вероятно да съм хвалила "Фоти" (ако не тук, то в тази тема със сигурност), считам за редно да напиша, че от този септември нещата там хич не вървят добре и материалната база далеч не е единственият проблем. В градината има много дечица напоследък, директорката се е залетяла да я разширява, и всичко това хич не и се отразява добре...

Аз нямам проблем с темп. (моите са по-големи и са свикнали на студено), но за "педагогическите" (всъщност учителката на най-малката група не е педагог по образование, доколкото ми е известно) методи мога ферман да напиша, точно преди малко описах част от нещата, за които се наказват децата - цък... На последната родителска среща дори се разбра, че две от учителките си позволявали физически наказания. 

Храната също е далеч от моята представа за добра храна, но и това май навсякъде е така. По-голям проблем с храненето е, че децата се насилват да ядат и това дали и как са се хранили е един от съществените критерии за послушание, респ. непослушание. На рождения ден на дъщеря ми едно момченце от групата беше готово да се разплаче и половин час не можахме да го вдигнем от масата, защото не можело да си изяде сандвича... (това е една от причините моите деца вече да не се хранят в градината)

За съжаление няма много алтернативи в Банкя, още по-малко на същата цена.

Плюсове за мене си остават сравнително редовното извеждане на децата на въздух (макар и това да е позанемарено напоследък в сравнение с миналата година, все пак е доста по-редовно, отколкото в други градини).

Ilein, кое е твоето детенце? Може и да сме се засичали в градината. Аз, докато беше по-топло, редовно чаках децата да си доиграят на двора до тъмно.

Последна редакция: пн, 17 ное 2008, 04:37 от Maria.St

# 496
  • Мнения: 80
Момичета, моля да споделите впечатленията си за частна детска ясла Сияние.
Приемат ли деца по всяко време на годината, каква е таксата, има ли транспорт. Но най-вече как се чувстват децата там и добре ли се грижат за тях.
Ако някоя мама има информация за градината ще бъде хубаво да сподели   bouquet

# 497
  • Мнения: 1 144
Аз пък отново ще похваля нашата градина ЕСПА. Групата ни е от 15 деца, не е от 24. Никога не са местили децата (миналата година, сега е в 4 група и вече не спи следобед). Учат много и интересни неща. Изобщо не съжалявам, че го записах там. След като сме обиколили три градини, от които двете частни, най-после намерихме градина, в която Косьо ходи с желание.

Очевидно всички сме пристрастни, ето че една и съща градина има толкова противоречиви отзиви. Но специално при нас ЕСПА е перфектният избор.

# 498
  • Мнения: 1 849
Някои има ли впечатления от френската частна градина Приказна фея? Търсих да намеря и друга с френски език, но освен Виктор Юго, където са до 14.30 ч. и таксите са доста високи, друга не открих. Четох надолу, но не видях някъде да пише... Извинявам се, ако съм пропуснала.

# 499
  • Мнения: 553
Момичета, можете ли да ми помогнете с вашите мнения от ЧДГ ДАРА www.ecodara.com 
За сега сме се спряли на ЧДГ "РАЙ", но тази ми е още по-удобна като местоположение  newsm78
Предварително благодаря  Hug

# 500
  • Мнения: 1 849
Можете да отидете да я посетите, имат безплатна промоция в момента. На място ще добиете най-добре впечатления. Аз също се интересувам. Условията звучат супер, дано не само звучат...

# 501
  • Sofia
  • Мнения: 143
Майчета има отделна тема, която друго майче е пуснала за ЧДГ Дара.
Писах и там, интересуват ме преки впечатления от вече записани дечица.
Условията в общи линии и аз знам.

Поздрави  Hug

# 502
  • Мнения: 553
Позволих си да копи-пейстна мнението си от темата, която пуснах за ЧДГ ''ДАРА''   Wink

Вчера отидохме с таткото на посещение. Директорката е млада, симпатична и бременна  Laughing
В цялата къща към момента са 4 деца, капацитета на къщата е максимум 10 деца. Нямат сертификат за работа от МОН, каза че ще подготвят документи. Нямат отделни групи - дечица имаше на 1год. и 2 месеца и на 4 год., Което значи според мен че децата ще бъдат учени и забавлявани всички заедно. И явно, че като стигнем до предучилищна ако сме там ще трябва да го местим, което е малко кофти за детето. Имат двор, но не е подходящо за излизане след като е валяло дъжд - тревичката е доста кална. Може за вбъдеще да се сетят да сложат гума, както в някои други градини. Храната е кетеринг.
Спалната е на 2-ри етаж, хубавото е че при стълбите са сложили обезопасителна врата. Отопляват къщата с камина, която мъничко ме притеснява да не се лепне някое детенце там, но малките бързо се учат и мисля, че не ги оставят без надзор.
Аз се чудя между тази градина и ЧДГ ''РАЙ'', която е от другата страна на околовръсното. РАЙ видимо са по-специализирани, къщата е нова и свежа. Децата са разделени по-групи и ги занимават по групи. Там не ми харесва, че спят всички дечица /от всички гупи/ в една обща спална. Което малко обезмисля факта, че са по малко деца в група и уж по-рядко ще боледуват.
Ако ви интересува друго питайте  Hug
Аз още мисля  Wink

п.п. Забравих да добавя, че една от майките, чието детенце е там на градина живее в съседния вход на нашият блок и се опитвам да я открия за да поговоря с нея лично. След това ще докладвам отново Simple Smile

п.п. Сетих се още нещо - в центъра няма медицинско лице.

Хайде мамите с повече опит с градините да дадът съвет Simple Smile

# 503
  • Мнения: 9
Здравейте!!!
С любопитство открих, че пишете и се интересувате от "нашата" градина - Еко Дара. Ние я посещаваме от средата на м. Септември. Аз лично съм много доволна. Едно от тези 4 деца е моето. Но има някои неща, които T@LI не си разбрала.  Ние самите сме големи - 2 годишни Simple Smile и си имаме група . Децата си имат занимания и учат доста неща. Малкият постоянно носи  вкъщи рисунки, апликации, дори картоф, под формата на таралеж  Joy.  Не вярвам едно 4 годишно дете да се учи да държи молив заедно с нас, разликата в годините е доста голяма. А пък  си имат и отделни стаи за занимания. Може би се събират за игри.  Thinking Отопляват се на парно, а камината я палят за уют. Твърдя го със сигурност, защото лично съм задавала този въпрос. Peace. Живо се интересувах за отоплението, защото смятам, че това е доста важно.  Много ми е удобен транспорта - взимат ни  и ни водят вкъщи без допълнително заплащане Joy, което също е  важно. Мисля, че имат и медицинско лице. Когато съм търсила инфо за градината ми е попадала обява, че търсят сестра. Може би нещо се е променило. Това не знам.
Лично аз не съжалявам за направения избор. Чувствам се спокойна, а и съкровището ми е щастлив там.

# 504
  • Мнения: 553
Видях се с таткото на детенцето от нашият блок, чието дете е в ЧДГ Дара. Каза, че към момента са доволни от тази градина и детето вечер се прибирало спокойно и усмихнато  Hug От това по-хубав показател за дадена градина няма  Peace
vivi7878  писах ти на лични

# 505
  • Мнения: 9
Здравейте мами. Аз за първи път пиша в този форум, но не за първи път чета вашите мнения, които в много от случаите са били изключително полезни. Този път търся информация за ЧДГ. От скоро сме в кв. Лозенец и честно казано не мога да се насоча към нито една. Близо сме до ЧДГ "Жирафче". Минавах няколко пъти покрай нея и все нямах време да се отбия за да видя какви са условията. Истината е, че отвън не ми хареса. Ходих до ЧДГ "Алиса" в Лозенец. Отново стара къща, със стара дограма. Стаите малки (особено спалното помещение) и недостатъчно светли.  В групата бяха около 15 деца. Не знам, може би и заради мрачното време, но цялата обстановка ми се видя доста сива и подтискаща
Изчетох цялата тема, разгледах доста сайтове и съвсем се обърках. Може ли някоя от вас да ме насочи към ЧДГ в кв. "Лозенец" (около бул. Черно връх" или "Симеоновско шосе") от която да е останала доволна. Аз за сега съм се насочила към ЧДГ "Д-р Петър Берон". Може ли някой да ми даде информация за нея?

# 506
  • Мнения: 1 147
Момичета, имам нужда от информация и съвет. Търся частна детска градина за дете на година и 4 месеца, в района на Лагера или Хиподрума. Има ли частни ясли и градини в района, които бихте препоръчали?

# 507
  • Мнения: 96
Alka, около "Симеоновско шосе", в кв. "Витоша", има 2 частни градини - едната е "Слънчево зайче":
http://www.bgshkolo.com/

а другата - "Слънчице":
http://slanchice.com/

В първата ходи синът ми и ако имаш конкретни въпроси, с удоволствие ще ти отговоря. А колко голямо е детето ти и от кога искаш да го запишеш в новата градина?

# 508
  • Мнения: 1 147
Момичета, търся градина около Лагера, Хиподрума, Красно село, Руски паметник.. Моля, дайте идеи и препоръки!

# 509
  • София
  • Мнения: 1 464
"беникал", сподели повече за тази детска градина-Маргаритка - имат ли дворче за игри, по колко деца са в група, работно време, за мен е важна и таксата. Ако не приемат сина ми в държвана детска гридина, остава само този вариант, не ми се мисли...

Общи условия

Активация на акаунт