Последствията от ваксините-предаването на Милен Цветков

  • 38 691
  • 595
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 98




 ==съжалявам,мила нети-аз помествам линкове ,за които сам отделиа МНОГО време и усилия да търся ,чета и подбирам какво да поствам.които  търси ще намери-време,да ги прочете.
предполагам ще се намери някои активист да ги преведа-отсега отказвам.приятно четене.==

Mamasita,тук майките си помагат една на друга.Когато някой е прочел нещо го споделя с другите обикновено и то с голямо желание.Но дали ще помогнеш на някого по един или друг начин зависи от самия човек,от това колко голямо е сърцето му.А и като гледам с колко правописни грешки си писала се съмнявам,че превода ти щеше да е добър.


 и аз имамсъмнения за това и го оставям на теб да го четеш в оригинал

# 196
  • Мнения: 539
Пипилота, много си права. newsm10
Информацията в нета е толкова, много, колкото не може да побере един мозък. И ако не са тези форуми "да обменяме знания и опит", няма да знаем и 1/100-тна от това, което знаем!

# 197
  • Мнения: 4 150
Прави сте момичета. Peace
Има една zабодена тема zа ваксините,кьдето с Бьрди сме водили дьлги дискусии на бг еzик.ЗаЩо не раzгледате там,може да ви помогне да се zамислите?

# 198
  • Мнения: 98
Пипилота, много си права. newsm10
Информацията в нета е толкова, много, колкото не може да побере един мозък. И ако не са тези форуми "да обменяме знания и опит", няма да знаем и 1/100-тна от това, което знаем!
ще подмина с мълчание,да видях подкрепата за пипилота.

# 199
  • Мнения: 4 392
mamasita , недей да издребняваш!  baby_neutral
Темата е сериозна. Няма нужда от излишни коментари! Peace

# 200
  • Мнения: 98
mamasita , недей да издребняваш!  baby_neutral
Темата е сериозна. Няма нужда от излишни коментари! Peace

няма  Amarena,спирам до тук
 а за любителите на ваксините и хомеопатията още линкчета


http://www.theprover.com/article.php4?id=15

# 201
  • Мнения: 3 927
Споко, mamasita  Simple Smile
аз съм от тези, които са чели само на БГ и то не кой знае колко много и то преди 3-4 години, но и малкото прочетено успях да осъзная и да реша какво да правя с детето си  Simple Smile.

# 202
  • Мнения: 3 161
Има една zабодена тема zа ваксините,кьдето с Бьрди сме водили дьлги дискусии на бг еzик.ЗаЩо не раzгледате там,може да ви помогне да се zамислите?

Така е, който иска да чете - и на български има достатъчно информация. Хората, които не са учили чужд език, сигурно нямат идея колко време отнема един превод - ами да ви кажа, средно по час на страница. Въпросната статия е няколко страници. Аз лично никога не бих загубила няколко часа, за да преведа нещо от друг език, след като и на български вече има изписано достатъчно, ама няма кой да прочете. Добре че беше Милен Цветков, та да чуят от екран хората някои неща - щото време нямат да четат иначе, както сама е казала n@ti.

Иначе резюме в две-три изречения на статията съм дала в предния си пост, така както n@ti иска. И бих постветвала всички, които дават линкове, да ги представят с по две-три изречения, за да знаем за какво става дума.

# 203
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Christian
Цитат
...Има една zабодена тема zа ваксините,кьдето с Бьрди сме водили дьлги дискусии на бг еzик.

 - А мен защо ме забравяш... Peace

# 204
  • Мнения: 4 150
 -
Цитат
А мен защо ме забравяш...

Как може иzобЩо да си го помислиШ Grinning

# 205
  • Мнения: 1 883
И аз имам голямо желание да чета и да си помогна с решението за ваксините, но за жалост не знам чужд език Embarassed, затова ако някой има желание нека я преведе, ще сме много благодарни  bouquet
Praynig Praynig Praynig

# 206
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат на: Буболина
Цитат
И аз имам голямо желание да чета и да си помогна с решението за ваксините, но за жалост не знам чужд език Embarassed, затова ако някой има желание нека я преведе, ще сме много благодарни

 - Започвам с някои мои преводи от Американски сайтове, публикувани преди три години във в-к "Хомеопатия за Всички", бр:62 Май 2004г : Случай на 8 годишната AНН. http://www.909shot.com/Kids/anna.htm

 

Ваксините или имунизациите са препоръчани за всяко дете родено в САЩ. Ваксинациите не би трябвало да нараняват децата но понякога го правят. Преди вашето дете да поеме риска, дайте си сметка какво е това.

АНА

Осемгодишната Ана не може да седне без подкрепа и не може да ходи без протези и проходилка. Повечето време тя седи в инвалидната си количка. Ана остана парализирана след като беше инжектирана с триваксинна : морбили-паротит-рубеола, когато беше 15 месечна.
  Ана е второто дете в семейство от Вирджиния. Тя е била жизнено,
здраво бебе и е проходила на 13 месеца. Когато и е дошло времето да
получи първата триваксинна морбили-паротит-рубеола инжекция на 15 месеца, педиатъра е казал на майка и да очаква все пак една лека реакция  от 10 дни до две седмици след инжекцията, която може да включва симптоми на настинка или обрив.
   Девет дни след като е инжектирана, Ана еполучила хрема и леко по-
качване на температурата. Майка и не се е обезпокоила от тези симптоми но е била обезпокоена от това че Ана е много раздразнителна.   
Въпреки че симптомите и на настинка накрая изчезнали, Ана не се  възстановява като щастливото, игриво прохождащо дете което е било дотогава. Вместо това е продължило странното и поведение, плачейки и искайки да бъде постоянно държана. Тогава Ана започва да се препъва и пада.
Когато майката позвънява на педиатъра, той и казва да сложи лед на на крака и – там където е инжектирана и да и даде Тиленол. 14 дни след инжекцията, Ана е заведена обратно при педиатъра. Въпреки че Ана винаги е обичала да играе и се смее с нейния педиатър, този път тя пищеше всеки път когато той се опитваше да се приближи до нея.
През следващите шест седмици, Ана загубва способноста да седи или ходи. Когато майка и се консултира с невролог, той веднага  хоспитализира Ана, със възможна диагноза за тумор в гръбначния и мозък. Сканирането на мозъка и с MRI (magnetic resonance imaging) показва че има увреждане на бялата материя в мозъка и. Всички други тестове са негативни.
Ана продължава да се влошава и губи всякакъв контрол върху тялото и краката си. Когато се опитва да се изправи, тя пада като парцалена кукла. Почти всяка седмица тя вдига температура за два до три дни. Лабораторен тест след тест беше правен в опит да открият какво се беше случило с нея. В продължение на четири седмици Ана изтърпява седем пункции на гръбначния стълб. По време на една хоспитализация, Ана окончателно окуцява и докторите се страхуват че тя ще загуби способност за самостоятелно дишане и ще трябва да я сложат на респиратор.

Накрая Ана е сложена на стероидна терапия, което и позволява да запази индивидуалноста си и да спре увреждането на мозъка. Все пак, тя остава парализирана  от кръста надолу, и някои затруднения
в горната част на тялото и е оставена на задържащо процеса лечение.
Сега Ана е обслужвана като инвалид трета степен в инвалидна количка. Тъй като тя расте и става по-висока и по-тежка, все по-трудно и е да държи тялото си изправено. Ана обича да плува под вода, защото казва че това я прави да се чувства свободна.
В 1993 г. Американския съд по жалбите във Вашингтон, официално
призна че Ана страда от пост-ваксинална  енцефалопатия вследствие от триваксинна : морбили-паротит-рубеола ваксинация, инжектирана и когато е прохождала.


Последна редакция: ср, 07 фев 2007, 10:43 от Aleksander

# 207
  • София
  • Мнения: 4 423
 Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Cry Cry Cry Cry, това звучи ужасно.....а те ме плашат че ще се разболее ако не я ваксинирам....

# 208
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
а аз знам и че ще те глобят ако откажеш ваксина

# 209
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
а аз знам и че ще те глобят ако откажеш ваксина

 А аз знам че - Винаги ще има ЗА и ПРОТИВ ваксините.
- Така че е излишно да се спори, просто трябва да спазваме Правилата в Европейския Съюз че :

- ВСЕКИ ИМА ПРАВО НА ИНФОРМИРАНО СЪГЛАСИЕ,
преди каквато и да е Медицинска манипулация върху него или върху невръстните му деца!

Общи условия

Активация на акаунт