Данъчно облекчение за отглеждане на деца

  • 1 373
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 353
Извинявам се ако темата ми не е за тук.Моля модераторите да я преместят където и е мястото.Искам да попитам някой подавал ли е такава декларацияhttp://www.taxadmin.minfin.bg/docs/12/646-family_taxation.pdf(същото е и за 2006г)?За Варна къде се подава и точно какви документи се представят?http://www.nap.bg/useful/docs_new/deklaracia_za_polzvane_na_DO.pdf

Последна редакция: ср, 31 яну 2007, 13:05 от ВЕСЕНЦЕ

# 1
  • Мнения: 603
Не мога да помогна, но се записвам за да следя темата.

# 2
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 182
В първият линк, който си пуснала си пише какво е нужно Peace
Във вторият е едната декларация.
Основната декларация е тази
Тук има и указания за попълване.
Можеш да ги вземеш и от всички клонове на НАП.
Трябват ти и служебни бележки за всички доходи през изминалата година - вземат се от работодателите.
Подават се в НАП по постоянен адрес. Всички адреси са тук

# 3
  • Мнения: 2 197
Аз бях пуснала наскоро тема за необходимите документи за ползване на данъчните облекчения за отглеждане на дете. Една от майките, които ми отговори каза, че на нея са и искали и акта за раждане (оригинал и копие, оригинала за сверка, копието е останало в данъчната служба). Това не го пише в необходимите документи дадени в сайта, може да е било изискване само на тяхната данъчна служба, но не првчи да си ги вземем.

# 4
  • Мнения: 1 353
Благодаря за отговорите.А по какъв начин се изплащат тези пари и за всички ли важи..Разбрах е ако си в майчински нямаш право на това облекчение а бащата има право.Ина ли значение неговата заплата?

# 5
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Ако нямаш сключен брак , имаш ли право на данъчно облекчение? Може таткото да подаде деклария все пак...

# 6
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 182
Парите се превеждат по посочена от вас банкова сметка в данъчната декларация.
От линка с указанията:
Цитат
Когато родителите не са сключили брак, данъчното облекчение може да ползва само майката, а когато бащата е припознал детето (децата), данъчното облекчение ще се ползва по избор от единия от двамата родители.
Цитат
Възможно ли е родителите да се договорят кой от двамата да ползва данъчното облекчение?
Да. Ако единият родител получава само необлагаеми доходи – например стипендия и не е възможно да ползва данъчното облекчение, другият родител може да се възползва от тази възможност. Въпрос на избор е, кой от двамата ще ползва данъчното облекчение. Родителят с по-големи доходи може да намали дължимите от него данъци. Същото се отнася и до приемните родители или близките и роднините, при които е настанено детето.
По-изгодно е да подаде декларация родителят с по-големи доходи, а другия само подписва декларация, че няма да ползва това облекчение (има я в линковете)

# 7
  • Варна
  • Мнения: 204
НАП - Варна- бул."8-ми приморски полк" 128/ бившия НИПКИК срещу завод "Дружба"/
Само декларация се подава със служебна бележка от работодателя за сумата на изплатените доходи и удържания данък през 2006г./те работодателите си знаят/.Към данъчната декларация има едно приложение за ползване на данъчно облекчение за деца, където родителя , който няма да ползва облекчението попълва една декларация , че се отказва да го ползва.Няма проблем, ако нямате брак да си ползвате данъчното облекчение, но пак трябва да се попълни това приложение, че другият няма да се възползва.То се подава заедно с декларацията и служебната бележка.Добре е да ползва облекчението този родител, който има получени по-големи доходи за изминалата година, защото на него му е удържан и по-голям данък. В декларацията си има място където да си посочите банковата сметка.Дано съм ви била полезна.

# 8
  • Мнения: 683
В първият линк, който си пуснала си пише какво е нужно Peace
Във вторият е едната декларация.
Основната декларация е тази
Тук има и указания за попълване.
Можеш да ги вземеш и от всички клонове на НАП.
Трябват ти и служебни бележки за всички доходи през изминалата година - вземат се от работодателите.
Подават се в НАП по постоянен адрес. Всички адреси са тук

Много полезна информация. Страхотно.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Много Ви благодаря! Докато се организирам и държавната машина ме изпреварила. Събрали данните на работа. Чак съм шокирана, да не би нещата да се променят към добро?!

# 10
  • Мнения: 953
Декларацията се подава в ТД на НАП Варна или по пощата с обратна разписка в която описваш какво пращаш. Документ- Декларация попълнена и подписана, Удостоверение дза изплатени доходи от работодател и декларация от съпруга че няма да се ползва от това предимство по образец.

Общи условия

Активация на акаунт