Деца с увреден слух

  • 63 695
  • 896
  •   1
Отговори
# 195
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
pozor,въоръжи се с търпение, че малкият може и да не иска да носи имплантантът в началото, щом и слуховите апарати не е искал, сигурно ще го дразни да има нещо на ушето, свиква се, но може и да не е от раз. Момичета не очаквайте някакви чудеса след включването на импланта, че изведнъж децата ще почнат да чуват и да говорят, става, но си трябва много работа за това, затова се ходи постоянно на рехабилитации...

# 196
  • Бургас
  • Мнения: 52
Здравейте и от нас. И ние вече сме с включен имплант от понеделник. И при нас положението е като при Сирта. Резултат нулев. Знам, че трябва търпение и време, но като видя че на неща на които преди е реагирала, а сега не хич не ми става хубаво. В петък и сложиха 4 така да се каже възходящи програми, сега все още сме на 1. Ще изчакам още малко и ще пробваме с втората. А на рехабилитацията и в яслата се държа отлично. Заиграва се и не ме търси, няма проблем с чуждите хора и обича да повтаря движенията. Носи си импланта с лента на главата и въобще не му обръща внимание, което също много ме радва.
Pozor, ние ще идваме чак на 02.04. Разбрахме се с Радоева да я водя за по една седмица в месеца на ясла. Сега имаме две седмици време да се упражняваме със звуци и да си подготвим изследванията.
Rafi, добре дошла и ти! Не знам дали се свърза с Дончев, но стана въпрос за Вас. Няма да има проблем да поемат детето стига каза да е имплантирана с имплант, с които те работят и имат софтуер за настройките. Бъди спокойна за това, мисля че всички сме разбрали, че Дончев е Човек.

# 197
  • Мнения: 2 543
Здравейте, момичета!
Не знам какво да ви кажа... Аз все още си мисля, че тук пускат прекалено тихо имплантите в началото, и много бавно и постепенно ги усилват. Още не съм чула някоя майка да ми разкаже, че бебето се е стреснало и разплакало на включването. А вижте какви реакции имат децата:

http://www.youtube.com/watch?v=OrNsjuPcqnQ
http://www.youtube.com/watch?v=F1ETixyj6ig - Това е едно по-голямо детенце, очевидно дотогава е рехабилитирано със слухови апарати
http://www.youtube.com/watch?v=bLlm1FoMPRQ - същото момиченце, няма и месец след включването, вече диференцира думички с импланта
http://www.youtube.com/watch?v=Yu37Me94BYY

Това си е мое мнение, но аз се доверих на лекарите и много пъти съжалих за това. Питайте, интересувайте се, изисквайте повече. Децата са малки и лесно понасят промените. Дано успеят да им направят добра настройка. Стискам ви палци! Hug

# 198
  • Мнения: 95
Добро утро момичета! Като чета как е полужението при децата с отскоро пуснати инплантанте ,че направо се плаша,какво ли ме чака и мен...?Ние с малката заменава ме на 01,04,07г да и пуснат инплантанта,незнам защо обаче проф.иска да останем 4 дена...беше казъл,че ще усили възможно най много инплантанта...може би за това,но пък вие отивати за същато процедура само за един ден.До сега се притеснявах за операцията,но сега се притеснявам още повече-това каточе ли няма край..,понякога се чудя дали ще доживея да вида Рафи като нормално дете.!
Момичета искам да ви помоля за нещо...попитай те вашите сурдопедагожки дали ще могат да се занимават с малката след като пуснем инплантанта(нали знаете че е на 10мес.) и калко пъти в седмицата?Мисля до края на април да се приместим в София,но предполагам,че ще ни е по трудно да си намерим сурдопедагог(едва ли тези от ВМА ще се съгласят).На мен ми се иска да е някоя ат вашите сурдопедагожки,да е професионалист от който вие сте доволни,препоръчай те ми някой,и ако може ми пратете тел.на някоя от тях,но ги попитай те най напред.ще ми се да ходим преди обед и след обед.Аз всъшност незнам от къде да започна след пускането на инплантанта....Оф дано не ви се струвам глупава с тези си въпроси и питания...-извинете ме ако е тъка,но вие сте единственният ми източник на информация...благодаря ви.

# 199
  • Мнения: 2 543
Рафи, мила, ти най-малко от всички пишещи имаш за какво да се тревожиш! Със сигурност ще ви направят добра настройка и точно за това ще искат да останете повече време - да са сигурни, че всичко е както трябва.
Аз не съм писала в тази тема, но ние решихме да посетим един център за кохлеарна имплантация в Германия (последно това решихме Crazy). Вероятно ще стане май месец. Там хората казаха, че ще останем цял един ден в центъра, за да направят добра аудиограма и адекватна настройка. Когато говорихме по телефона, аудиоложката каза, че за възрастни аудиограма+настройка продължава около 2 часа, за деца - повече. Не, че не съм го знаела, но за пореден път се потресох колко небивало голяма е разликата между тукашната пракитика и тази в цивилизованите страни. Как е възможно нашите аудиолози да правят аудиограма на толкова малки деца за има-няма 10 минути, и за още толкова настройка и да твърдят, че правят нещо!!! Нямам думи!  Cry

# 200
  • Бургас
  • Мнения: 52
незнам защо обаче проф.иска да останем 4 дена...беше казъл,че ще усили възможно най много инплантанта...може би за това,но пък вие отивати за същато процедура само за един ден.
Rafi, ние останахме в София цяла седмица, през която всеки ден ходихме на рехабилитация, и три пъти и променяха настройките, така че е съвсем нормално да останете за няколко дена.

# 201
  • Мнения: 644
Момичета искам да ви помоля за нещо...попитай те вашите сурдопедагожки дали ще могат да се занимават с малката след като пуснем инплантанта(нали знаете че е на 10мес.) и калко пъти в седмицата?Мисля до края на април да се приместим в София,но предполагам,че ще ни е по трудно да си намерим сурдопедагог(едва ли тези от ВМА ще се съгласят).На мен ми се иска да е някоя ат вашите сурдопедагожки,да е професионалист от който вие сте доволни,препоръчай те ми някой,и ако може ми пратете тел.на някоя от тях,но ги попитай те най напред.ще ми се да ходим преди обед и след обед.Аз всъшност незнам от къде да започна след пускането на инплантанта....Оф дано не ви се струвам глупава с тези си въпроси и питания...-извинете ме ако е тъка,но вие сте единственният ми източник на информация...благодаря ви.


Не знам защо си мислиш,че от ВМА ще те върнат,като КАТИ ти е написала друго   newsm78
а и те са едни от най-добрите все пак   Hug
По добре си проучи въпроса   Naughty

# 202
  • Мнения: 95
Eй момичета изместели са ни темичката...къде се губите,ще разболеете децата в този силен вятър.
Какво стана с мамите с наскоро оперирани сладурчета? Как са децата ви? Лони и ти изчезна...? Буба и теб те няма...къде сте всички..?

# 203
  • Враца
  • Мнения: 871
Здравейте и от нас!
Със провал завърши нашият първи опит за интеграция.Оказа се ,че трябвало предварителна подготовка за интегрирано дете в масова градина.Трябвало да има само 10 деца в групата,ако има такова детенце.Сега бяха 26...представяте си  какво чудо е.Една госпожа на група и една лелка на две групи.Беше ги страх да включат и изключат имплантанта и слуховия апарат.Цял предиобед,госпожата го е държала за ръчичка,било я е страх да не падне и да не стане нещо.Но от това са страдали другите дечица,защото не им е било обърнато нужното внимание.Разбирам ги и не им се сърдя.Аз треперя постоянно да не падне , а не ли пък чужд човек.Затова се наложи да си го взема на обяд и да се приберем.Днес се върнахме в старото специализирано заведение.Бил е много добре..весел и напълно в свои води.Разколебана съм от успеха за интеграция.Не зная..ще дочакаме септември..новата учебна година,да видим ще се сформира ли такава група.
На всички скоро оперирани дечица стискам палци..И да ви кажа ние до втората настройка не усетихме нищо..затова аз на втори ден си му сложих слуховото апаратче на другото ушенце...за да чуваме все пак и когато забелязах вече ,че настройките са по-силни го свалих.Но това си беше мое решение.Лекарите не знаеха..
Йепе много се радвам за взетото решение...Честно да си кажа и на мен ми се иска истинска настройка...Успех!   bouquet

# 204
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
То май на всички ни се иска истинска, свестна настройка...
Марги съжалявам за неуспехите. По принцип имаше някакво такова ограничение, не навсякъде се спазва. Например в ДГ, където ще ходи Яни са си по много деца в група, само гледат да е едно детенце със слухово или друго увреждане, да не са повече в група. Ако се спазваше навсякъде това за по-малкото деца в група, въобще нямаше да можем да се интегрираме никъде с този недостиг на ДГ...
Обаче Яни от есента ще е първа група, тоест ще върви със следващия набор, в началото много ме беше яд и не бях съгласна, но като се замисля реално, наистина имаме изоставане и със следващия набор ще си е точно добре... но си ми е още гадно като си го помисля... Това значи и по-късно на училище...  Cry

# 205
  • Мнения: 2 543
Ох, Марги, Маргииииииииииииии! Не ми се говори дори! Още снощи прочетох какво си написала и от яд не можах да напиша нищо! Как не ги е срам тези! Как не ги е срам! Половин ден! Половин ден! Нямам думи! #Cussing out Tired

# 206
  • Бургас
  • Мнения: 52
Явно тази седмица нещо не ни върви, уви Sad. Да ви се оплача и аз. Днес трябваше да минаваме комисия за да ходим на рехабилитация в детската градина. При нас няма ясли. Тази комисия е към просветата и образованието ако не греша. Снощи ми се обажда рехабилитаторката да ми каже, че от комисията отказали и нямало смисъл да се явяваме, защото те отговаряли за децата в предучилищната и училищна възраст т.е. от детската градина нататък. А ние сме малки, още нямаме 3 год. Според тях ни насочват към логопед, и явно когато станем на 3 год. ще можем да посещаваме рехабилитатора им. Нямам думи да ви опиша колко съм бясна и в същото време безпомощна, защото не знам от къде да започвам и към кого да се обръщам. Тези абсурди край нямат. Жената също беше възмутена, опитала се да обясни че логопеда няма нищо общо с нейната работа, и че държавата така да се каже е инвестирала пари в това дете, не да седи и да чака да стане на 3 год. за да посещава рехабилитатор. Говорим за безплатно, защото както каза и тя най-лесно е да ви взема парите, но това не разрешава проблема. Днес обеща пак да повдигне въпроса и да говори с тях, довечера ще каже какво е станало. Освем Марги има ли други мами от провинцията, нека кажат как са си разрешили проблема. Дайте ми съвет.
Иначе в понеделник малката като и плъсках с ръце и на почукване реагира, но на другия ден спря Sad. На други много по-силни звуци реакция още няма. Ние сме на 2 програма имаме още две по-силни. Според вас мислите ли че трябва да мина на по-силна или не е хубаво през три-четири дена да и ги сменям. И това допълнително ме натоварва, въобще светлина в тунела никаква засега.

# 207
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Кати нашият имплантант е по-стар модел, но има степени за засилване от 1 до 7. Мен все ми препоръчваха, да чакам, бавно да увеличавам, ама аз хич и не чаках, минавах от 1 до 7 за отрицателно време и после търчах бързо за нова по-висока настройка  Crazy Ама той Яни понасяше без проблем да му е високо, има дечица, коио по-бавно се адаптират и трябва по-полека да се засилва. Но ако при малката няма някаква особена реакция, мини на следващата програма, само внимавай да не се стресне от някой силен шум...
Аз бях останала с впечатлението, че има рехабилитатор при вас, който да работи с детето, нещо съм се объркала... Мисля, че би трябвало да може рехабилитаторката от ДГ да работи с детето, в смисъл тя е малка за градина, но да си я водите само на рехабилитация... Защо не пишеш на Мая Стоицева от форума, питай я, тя доста е запозната с тези неща или поне ще те насочи къде да се консултираш.

Марги, че ги е страх учителките, нормално е... Майка ми я е страх да пипа имплантанта, хем с Иво сме ги учили и нея и сестра ми и пак ги е страх. Един единствен път бяхме оставили детето за 3-4 часа при тях, сложили го да спи, махнали имплантанта без да го изключат  Confused Гледам и в градината на Яни няма имплантирани деца, има със слухови апарати, учителките много се притесняват за апаратите, само пазят децата, не дават да ги бутат, все дебнат да не стане нещо... А се занимават със слуховоувредени деца от 10 години... Представи си какво им е във вашата градина... Ще се научат, просто трябва добро желание. Само не разбрах, това за 10-те деца кой ти го каза от градината ли? Нали в началото нямаше проблем? И нали има ресурсен учител все пак от време на време?
Да не би да са се стреснали и затова да са ти го казали? Не се отказвай, провери навсякъде. Успех  Hug

# 208
  • Враца
  • Мнения: 871
Кати ,наистина не може да се мине на комисия за ресурсен учител , докато не стане на 3г детенцето,ние затова изчакахме досега.
Пете, за 10 деца в група го разучих от инспектората по образованието и от комисията за ресурсен учител.Има го в някакви си нормативни документи.Но това се прави в началото на учебната година ,когато се формират щатовете.А сега е края на тази,затова ще изчакаме септември и мисля ,че ще се преборя за малка група,просто трябва да дойде септември.А на Криси като гледам ,че му е хубаво тук,обгърнат е с много внимание,която там със сигурност няма да получи и съм много раздвоена.Но да есента дано се ориентирам.Днес казахме вода ,а сутринта буба на една хлебарка.. Laughing имаме ги доста....Бърбори си нещо по цял ден, даже най-обича пред огледалото.Застяне и се гледа какво си приказва...Страшна скица е станал.

# 209
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Знам за дете с кохлеарен имплант, което е интегрирано в група от 36 деца. Във вторник бяха 26 на детска.

Общи условия

Активация на акаунт