Деца с увреден слух

  • 63 711
  • 896
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 2 543
sirta, браво на вас! Знаех си, че няма да съжалявате за решението си! Чакаме ви! Поздрави! Hug

# 421
Zdravei, Sirta! Ne sam mn v 4as,no shtom se e nalojilo da otidete 4ak tam, zna4i neshtata sa bili seriozni! Mn se nadiavam vsi4ko s vas da e nared i rezultatite da sa na lice!

# 422
  • Враца
  • Мнения: 871
Момичета знаете ли ,че сега в София се провежда конференция за кохлеарната имплантация...И Руми и Славина и Таня участват....Аз разбрах случайно..,ако някой е ходил ,да даде инфо...
Ситра ,стискам палци всичко да мине супер!

# 423
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Марги, ето я поканата, Буба и Йепе бяха писали за нея по напред.

ПОКАНА

Уважаеми Госпожо/Господине,

ССУ С ДГ ЗА ДУС “ПРОФ. Д-Р Д. ДЕНЕВ” и Народно читалище “Цар Борис ІІІ” имат удоволствието да Ви поканят на:

ЧЕТВЪРТА НАЦИОНАЛНА НАУЧНО-ПРАКТИЧЕСКА КОНФЕРЕНЦИЯ ЗА РЕХАБИЛИТАЦИЯ
НА ДЕЦА С УВРЕДЕН СЛУХ “ТИ ЧУВАШ”


Конференцията ще се проведе  на 10 - 12.05.2007 г. в гр. София, в салона на Народно читалище “Цар Борис ІІІ”, ул. “Клокотница” № 29,

Тематични кръгове:

І.    Рехабилитация на ДУС – практически проблеми и резултати.
ІІ.    Подпомагане на рехабилитационната и извън класна дейност на ДУС в мрежата на читалищата в България.
ІІІ.    Интеграция на ДУС – ретроспекция и съвременност.
ІV.    Технически свойства за рехабилитация – новости и проблеми.

Ще присъстват гост-лектори от европейски страни и специалисти от България в областта на обучението и рехабилитацията на ДУС.

Такси:
•   за лектори   - няма
•   за слушатели   - родители, студенти, представители на читалища    – 10 лв.
     - специалисти – рехабилитатори, логопеди   – 20 лв.

При желание от Ваша страна можем да организираме настаняването Ви в хотел.
Всички разходи по пътуване, нощувки и престой в София са за Ваша сметка.


Краен срок за заявка за участие и представяне на доклади - 22.04.2007 г.
Очаквайте скоро подробна информация за програмата на конференцията.


За контакти:
ССУ с ДГ за ДУС  “Проф. д-р Д. Денев”
тел.:  02/955 90 39, 02/ 855 61 17, e-mail: konferencia@mail.bgdeafschool@mail.bg
и Народно читалище “Цар Борис ІІІ”
тел.: 02/831 70 06, 931 03 58, e-mail: carboris3@abv.bg, ninaantova_g@yahoo.com


Аз така и не се записах, защото няма кой да гледа Яни и трите дни. Нашата рехабилитаторка от детската градина, също ще ходи. Та по този случай тези дни сме почивка откъм рехабилитации и Яни беснее на воля  Crazy

# 424
  • Враца
  • Мнения: 871
Мерси Петеце!....Аз както винаги все пропускам важните неща....но нямаше и да мога да дойда...Както казваш нямаше кой да гледа Криси..трябваше таткото да вземе отпуска...и аз също...и разходите....много бие на джоба...а такова желание имам..да му се невидят и парите...  smile3511  Яни как е...разкажи повече....

# 425
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Ами добре е Яни, беснее и не слуша  Laughing
Последната настройка, която направихме след злополучната аудиограма, Дончев много си поигра (аз понеже много му се изжалвах за аудиограмата колко ме е яд...) и настройката е доста сполучлива. Става въпрос за говора, вече повтаря чисто след мен дори и непознати думички, е още ги накъсва на срички, но при нас всичко става страшно бавно... Връзваме кратки изречения от две-три думи, но общо взето му е много беден речника на думички, които използва за говорене. Но пък малкото неща, които казва ги казва чисто, рехабилитаторката от детската градина много държи на това. Нямаме "К", другите звукове горе -долу ги докарва на слух, дори и тези, които не сме учили (нали караме буква по буква), ама "К" нито сме го учили, нито го казва, замества го с "Т". Дано го изкараме преди лятото...
На мен само говор и упражнения са ми в главата  Crazy
Криси как е? Как върви с говора? Нищо конкретно не си писала за това... А че е пораснал и че е чаровник, виждаме  Simple Smile

# 426
  • Мнения: 2 543
Като заговорихте за "К" - Йоан го казва и вече даже се вманиачил и го слага във всяка дума почти! От няколко дни казва на баща си "кате", като много добре знае, че е "тате" и винаги го е казвал правилно! ooooh! Има и нови думи - "катика" - "калинка" и "атента" - "гъсеница".  Laughing Сигурно има и още, но не се сещам сега. Тези са най-често използваните, защото всяка вечер ловим буболечки и друго зверове!
Поздрави на всички! Hug

П.С. Аз пък реших, че много ще се ядосам на конференцията и реших да не ходя.  Crazy

# 427
  • Враца
  • Мнения: 871
На мен ми се струва ,че нещо сме зациклили...Тати , вода ,мама ,баба ,ела и ао/чао/ и ам ....пиш...не... горе долу това ни е речника.. И то не чисто...Ще досаждам на Дончев края на месеца за нещо по-добро...Но той казва ,че са добре..а говор не изкарваме.. даже не иска и не повтаря...само това което си знае...бау-бау.мау-мау,пи-пи... това което и по-рано си го казваше.Но пък реагира на всичко....значи чува..но как... и колко....чудя се...  Но за сметка на това е много музикален..обожава пианото и пеее ли... с цяла гърло.. в градината  в нас на едно детско... ето резултата 

# 428
  • Мнения: 8
Здравейте,момичета!Ровейки из Нета,попаднах тук,четох част от писмата ви и искрено се зарадвах на взаимопомощта,която си оказвате.Почувствах ви близки,заради общите ни проблеми.И моята внучка е с увреден слух,на 7 години е.Само,че тя е със слухови апарати,не е с импланти.С тях е вече 5 години и мисля,че добре се справихме с проблема.Прие ги като част от себе си,сваля ги само,когато я къпем или спи.Говори,всички вече я разбират.Моля ви,разкажете ми как се справяте с обучението,до къде стигате.Ако ви интересува нещо повече за нас,питайте,ще ви отговоря.

# 429
  • Мнения: 2 531
miq_f моя син също е със слухови апарати и е на 6г. Само че проблема го открихме преди 2г. Все още не може да свикне напълно с тях, все му пречат и постоянно ги маха, не си ги търси сам  Cry Иначе много се подобри говора, занимаваме се активно с логопед. Би ли споделила колко % е намален слуха при вас и как стана проговарянето?

# 430
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
                 Добре дошла при нас, mig_f! Ако имаш време, разкажи за детенцето, как открихте проблема, какви изследвания правихте? Разбрах, че си много доволна от доц. Спиридонова. Ходите ли на логопед, кога дойдоха първите резултати?

# 431
  • Мнения: 8
Сладури,още съм нова,отговорих ви,но къде отидоха писанията ми...Нещо май не мога да се справя тук...

# 432
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
        Здравей, mig_f! Съобщението ти до мен е на лични, а за да публикуваш тук, не трябва да влизаш в "ЛС", а от долните квадратчета да избереш "отговори". Във всеки случай, много сладка грешка! Laughing

# 433
  • Мнения: 8
Много силно впечатление ми направи думата "глухонеми",употребена във форума от сурдопедагог.По-точно неприятно впечатление.Тая дума може буквално да съсипе родителите...Специалистът би трябвало да знае с какви думи да я замести,а пък аз ще ви кажа,че във френския език такова понятие не съществува.И понеже пише за жестомимичния език,моето мнение също е,че помага,но само доколкото го употребяват чуващите.Не повече.С кой ще си говори така?Нашите деца трябва да говорят и ще говорят!Само така ще се наистина ще се интегрират. 

# 434
  • Мнения: 998
Много силно впечатление ми направи думата "глухонеми",употребена във форума от сурдопедагог.
Не знам що за специалист е употребил тази дума, наистина.  Използвана е в родната наука през миналия век, когато все още се е смятало, че глухите хора не могат да говорят. В момента я използват само абсолютно незапознати с проблемите на хората с увреден слух българи. За съжаление такива са много Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт