Деца с увреден слух

  • 63 686
  • 896
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 950
А така, какво съвпадение  bouquetи на вас на патерици. Как е Хари? Внимавайте лятото с колелото Wink
Внимаваме ,иначе сме с две колелета ,ако се спука едната гума веднага да има друго колело в изправност,аз съм вечно на тръни , но от колелото не мога да го откажа.Както казват бабите ,господ да го пази. Simple Smile

# 736
  • Мнения: 644
Привет на всички нови и''стари''майки 
ние се завърнахме от море и вече съм на линия.Виждам,че доста сте писали докато ме е нямало,и че има нови мами,но все пак 20дни са си доста време     Hug   
Ивета направо се побърка от кеф там,но не пожела да влезе в морето,даже и на мокрият пясък не стъпваше,що така и аз се чудя    Rolling Eyes   но за сметка на това не излизаше от басйна.Много добре и се отрази морцето.Тъкмо си виках,че се е поуспокоила и е кротнала поне малко,но днес вече май съм на друго мнение   Thinking      Още не се е видяла с децата в градинката и вече пищяха от нея(едно ухапа,друго ритна,и даже гонеше с пръчка   Twisted Evil  а на всичкото отгоре като и се скарах тя ме наплю.егати срама      Embarassed    Та такивамити работи около нас,пълен хаусссс   #Crazy
Да на забравя,Честит рожден ден и от мен на птерица на Буба,
Яна много добре изглеждаш,дано и така да се чувстваш    Peace
Пожелавам Ви весела,слънчева,щастлива и пълна с радостни моменти седмица       bouquet

# 737
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Благодаря Tediva, разкажи нещо повече за моренцето, къде бяхте? Похвали се Wink И ние като сме на море, нито едната нито другата влизат в морето, само на басейн. Twisted Evil

# 738
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
      Добре дошла, Теди! Дано да сте много почернели и починали! Вие тая година и ремонт, и почивка - браво на вас! Разказвай!
      И аз подозирам, че хлапето много ще се радва на пясъка, не знам за водата. Ние вчера си правихме маршрути, четохме по форумите, имаме някаква смътна програма. Искаме и море, и планина.
       Утре отиваме на ТЕЛК, и ако всичко е наред, в петък - към Плевен, най-накрая! newsm44 После ще се върнем и оттук ще поемем към, Огняново, примерно. Засега приятна вечер на всички!     

# 739
  • Мнения: 644
Благодаря Ви     bouquet
Ами бяхме на Дружба-св.св.Константин и Елена(Варна)много е хубаво и доста тихо.Единственото което не ми харесва е,че има предимно чужденци  Rolling Eyes
Разходихме се до Златни пясъци-все едно не си в България,такава красота,такива хотели...... #Crazy  Ходихме и до Делфинариума-Ива стоя през цялото време мирно и с голям интерес гледаше.Много са умни тия делфини.Също така бяхме и на Балчик до Двореца и Ботаническата градина-уникално е   yes
Да,отпочинахме си,но не защото Ива е била много послушна,а понеже и моите родители бяха с нас и те потичкваха след нея   #Crazy
не сме супер черни,аз изобщо не се пека(само под чедъра)беше доста горещо.
Ааааа,искам да Ви кажа,че Ивета я качихме на бънджи-детско разбира се,така скачаше и се радваше,че изобщо не можахме да я свалим.
Еми в общи линии е това.Друго за сега не се сещам   newsm78

# 740
  • Мнения: 644
Илонка,много ясно го чувам Йоан и му разбирам даже    Grinning    браво на вас   
направо се поразплаках малко.....малко   newsm45   да можех и аз да накарам мойта калпазанка поне за малко да седне на едно място......не че се оплаквам от детето,ама......Иначе и тя доста е напреднала според мен.Определено доста повтаря,даже всичко бих казала,но не винаги и се разбира и другите не я разбират.Обаче като иска сладолед например знае как да си го поиска така,че да я разберат''слуед''може също и сок да си купи сама(казва си го както си се казва''сок''),щоколад също.Доста неща знае,но това с броенето ме изуми при вас.Много ми се иска и тя поне до 5 да брои,ама Не   Cry  едвам я научих да си казва на колко гоинки е-т.е.две.
С времето ще стане,така се успокоявам   Rolling Eyes

# 741
  • Мнения: 14
Tediiva, ти може да си си поплакала, ама аз като прочетох, какво пишеш ми идва да ревна с цяло гърло! На тази възраст Влади още не се знаеше дали ще го оперират, все още здравната каса не поемаше плащането на операциите, две години чакахме в неизвестност, в ИСУЛ оперераха по 5 деца на година, а ние бяхме 56 в списъка и 2 години ни лъгаха, че другата седмица ще преведат парите и той ще бъде опериран  #2gunfire
Сега е на 5 и тепърва учи това, което и вие, така, че спокойно, няма за какво да се притесняваш, имате време   bouquet Вече се притеснявам дали ще успеем за първи клас, ама както гледам ще го отложим с 1 година. При Влади също имам проблем с хиперактивността, както казва нашата рехабилитаторка:"Не можем да го съберем", но Славина ми каза, че тези деца възприемали по-бързо  Wink Ако вашите са ви казали някакви упражнения за концентрация на вниманието - казвайте!
Приятен ден на всички  Simple Smile

# 742
  • Мнения: 2 543
Теди, ама какви са тези твоите притеснения! Йоан е почти на 5! Вече почти три години посещава рехабилитация! А на възрастта на Ивето дори не беше имплантиран! Всички я хвалят малката Ивка - спокойно, ще се научи!  Hug

vladun, има тема за хиперактивността, там има разни идеи, които би могла да използваш! Ето я!

# 743
  • Мнения: 644
Имах предвид,че ми е доста трудно да я хвана да учи.Аз не се оплаквам от нея,тя за сега се развива бестящо ако мога така да се изразя    Heart Eyes   просто искам всичко да се случва по-бурзо   Embarassed а и гледам все в бъдещето(за градината,за училището) и като чета какво ни чака.....от това ме е страх    Cry

# 744
  • София
  • Мнения: 215
хайде днес и тук да се разпиша и да продължа с въпросите. Искам да питам майчетата които вече са ходили на море с процесор как го опазвате там от пясъка newsm78, айде за водата ясно че ще и го махам, ама в пясъка не ми е много ясно. То нащо е такова диване че много ме е страх да не направим някоя беля. Ние плануваме да отидем да се натопим за една седмица края на този месец, ако до тогава не ни мине котка път.
Колкото до ученето и ние сме влезнали в една тежка фаза ooooh!, само като разбере че нещата отиват към учене и черта Twisted Evil, не мога да я прилъжа по никакъв начин Sad. Иначе определено има известен напредък - вече отговаря на колко е години - на на, малко липсват е и д ама на този етап и на това се радваме, казва и иля за ела понакога да за вода, нещо като ме-ме за мия, па за пак и сип за да и сипеш нещо, но и то е когато е в настроение има и разни други бисери но на мен все ми се вижда че бавно напредва, все искам повече и чак си се ядосвам, че не успявам да се зарадвам на малките неща които ни се случват в очакване на голямото чудо Embarassed. Хем знам че така не трябва и пак.
Хайде стига ви толкова от нас и  Hug

# 745
  • Мнения: 950
       Сирта, аз обикновено на плажа му махам процесора ,ако се застои на хавлията само тогава му давам апарата, зависи от детето ако седи повече под чадъра спокойно може да си е с апарата , но ако е по -палаво по- добре без апарат.А преди 2 години имахме проблем с  плажа беше ни влязъл пясък в едното ухо и за това -едно на ум си имаме.

# 746
  • Мнения: 2 543
Сирта, и Йоан е без процесор на плажа. За да не е съвсем без нищо, му слагам слуховия апарат. Мен не ме притеснява пясъка толкова, колкото водата - ние обикновено имаме и басейн с нас, та водата е навсякъде! На него не му пречи това, но не знам как ще се чувства Калина...

# 747
  • Мнения: 644
Мен не ме притеснява пясъка толкова, колкото водата - ние обикновено имаме и басейн с нас, та водата е навсякъде! На него не му пречи това, но не знам как ще се чувства Калина...

И принас е така.Ако си играе само на пясъка без да има вода не и го махам,но това е рядкост      smile3549

# 748
  • Мнения: 1
Здравейте моми4ета!Бих искала да се присъидиня към вас.отдавна се каня да го направя,но все нямам възможност!Сега имам интернет и се надявам да успея да намеря необходимата информация!Става въпрос за детето на мъжът ми,то е с увреден слух.Живее със нас от 6 години.Майка му не се интересува волбще от него и сега аз съм неговата майка EmbarassedТой е ве4е на 14 ,но се развива много по-бавно от останалите деца.по4ти нищо не върши сам.У4и в Търговище,но не напредва,въпреки,4е е на индивидуална програма!Аз се мъ4а колкото мога да го у4а на нещо,но сами разбирате ми е доста трудно! ConfusedСега 4акаме бебе и той е ужасен,4е бащаму е баща и на бебето!Моляви за помощ каквато и да е!Как да го нау4а на нещо,откъде да намеря инфо.за знаците който да използваме(питахме в у4илището:как да му обясним,4е ще има сести4ка,а те казаха,4е незнаят какъв е знака!А КОЙ ДА ЗНАЕ!)Ох сигурно много объркано стана,но и аз така се 4увствам!Още пове4е,4е сега покрай бебето няма да ми остава време и за него,а какво ли ще е като се роди?...Моля пишете,4е ве4е се побърках...

# 749
  • Мнения: 2 543
Здравей, biba25! Добре дошла!
Аз ти писах и във форума на "Биберон" по молба на една приятелка Simple Smile Ще ти отговоря и тук - имам статия по въпроса, но е на английски! Ако искаш, ще я преведа, ако ти е трудно да се оправяш с английския!
Разкажи ни повече за твоя доведен син! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт