Диета без глутен и казеин - Трудния път към успеха

  • 47 952
  • 161
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 591
До тези, които са изцяло на диета вече - за колко време я вкарахте?

Аз сега съм почти изцяло спряла само млечните, но все пак му разрешавам неща като "торта", които мисля да спрем съвсем до края на седмицата. После ще махна съвсем сладкото пак за около месец. За глутеновите - те при нас са мнооооооооооого малко мисля да изчакам още 3-4 седмици.
Това прекалено бързо ли е? Навсякъде пише, че ако бързо се мине на диета може да стане по-зле детето. newsm78

А за сладкото - вчера бяхме на рожден ден - днеска малкия си "говори сам"  #Cussing out Ни приемаше, нито предаваше тази сутрин - не ни разбира какво му говорим и си приказваше неговите "приказвания" от които нищо не се разбира. отдавна не е бил толкова неадекватен - от нова година, когато пак се "Дрогира" със боклуци... А снощи за сметка на това спа добре.  Пак се буди,ама не е капризничил.  Сега поне знаем, че сладкото /или консерватите, осветителите и т.н. в бонбоните/ наистина поне при нас ужасно рязко влошават нещата.

# 46
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
За колко време ще я въведеш зависи от това, как я приема детето.

Аз я въведох от раз, но моето дете не консумираше кой знае колко хляб и мляко, по-скоро наблягаше на солетите,снакса и сладките неща (вафли, шоколади) Нямаше кой знае какви ексцесии, дори напротив - още първия ден се успокои. Когато е много нервна освен че хленчи, ръмжи и плаче, хапе всичко що й се изпречи насреща - дръжки, масата, ръбове на мебели и най-вече дивана (защото е мек) Този ден не го направи нито веднъж! Освен това положението при нея наистина беше станало нетърпимо, бях готова на всичко, за да се успокои. Мъжът ми никак не беше въодушевен. Първите 30-40 дни аз много пъти се разколебавах, защото ми се струваше ужасно трудно да намеря с какво да я нахраня , особено да нахраня останалите, без тя да си нарушава диетата, но тогава именно мъжа ми настояваше да продължим. Вече свикнах и ми е много по-лесно.
Една глезотия, която й позволявам е фантата - тя не  е с подсладител поне, другото засега го преживявам. Сега не мога да преценя дали нещо я "вади от строя", защото давам лаурисидин, а той чисти гъбички и бактерии, вследствие на което се повишава нивото на отделените от тях токсини и се влошава малко поведението. Всичко обаче е в рамките на поносимото. Скоро имах едно изпълнение - логопедката й беше донесла сок от банан и след изпиването имаше кикотене по улиците (излязохме на разходка). Другия компромис, който правя е картофки в Мак Доналдс, като силно се надявам ако са ги валяли в нещо преди да ги замразят, това да е царевично брашно.

Деси, а ти правила ли си тези вани с английска сол ? Ако да - какъв беше ефекта?

# 47
  • Мнения: 3 591
Не не съм, но изглежда прекалено лесно за да не се опита /още незнам откъде ще намеря такива количества сол Crazy, но предполагам няма да е трудно/

Ние сме много нови  Embarassed  Embarassed Embarassed - засега няблягам най много на четене и опитването на лесните неща като диетата + работим с ОТ и у дома да правим "тренировки".
А какъв е проблема със сока от банан  newsm78 не че м оето дете пие такива неща, ама да питам. И аз давам фанта засега. Аз и кока кола му давах доскоро на моето диване, и то да пие колкото иска  doh
А за диетата - това което прочетох, е че като се мине на диета тя трябва да е дотолкова категорична, че дори да не се реже хлаба със същия нож с който се приготвя храната на детето.  Че иначе нямало голям смисъл /само ограничаването на такива храни/.

# 48
  • София
  • Мнения: 2 351
Ще споделя нещо.Аз съм писала достатъчно за нашето въвеждане на диетата и как ни се отрази то.Няма да се повтарям.Обаче напоследък минах през период на отричане от ефекта и.Мога да твърдя, че е спазвана няколко месеца  много точно.Рязала съм хляба с един и същи нож, но наистина не беше опитвал нищо непозволено./един път я понарушихме, но и това съм писала/
Преди няколко дни обаче - Мишо си намери една кофичка кисело мляко.Седнал си нашия в кухнята отворил млякото, и най културно си го хапнал с лъжица на масата.Даже не се и накапал.  Wink Културен - моля ти се.  Rolling Eyes
Когато видях полупразната кофичка - той ми я донесе - се изприщих.Отнесох един скандал за немарливото си неприбиране на продуктите./от таткото/
И Мишо много ясно ми показа след това какъв беше преди диетата.Вратите едва оцеляха - след безпричинното му тряскане.Погледа му се измени и отново стана блуждаещ.Препускаше и умишлено тропаше , сякаш нарочно.Тъкмо бях спряла временно и добавките, които го успокояваха.За да миряса си легнахме още в 8.30 вечерта.Естественно той заспа около 10.00, но поне бесня само в леглото.
Благодаря и на Любознателна за превода, който направи - това ми припомни много неща за диетата, и ми върна вярата и надеждата.   bouquet
Само да спомена, че от киселото мляко получи разстройство и газове.Съответно - рев - пръц - рев - пръц.Доста ошумихме и умирисахме пейзажа.
А само от ограничаване - наистина няма смисъл и полза - по добре не я почвай, ако не я спазваш както трябва.

# 49
  • София
  • Мнения: 2 351
Сетих се нещо - когато Мишо изяде киселото мляко, същия ден му дадох за първи път от две години - цели 5 мл. Eskimo kids.
Тези които ползват този сироп - в каква дозировка го давате.Наясно съм, че превъзбужда и ще трябва да си намеря нашата си доза - но все пак?

# 50
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Деси, истинския ефект наистина се забелязвал (при наличие на непоносимост към глутен и казеин) едва след като се изчистят тези продукти от менюто на молекулярно ниво. Засега ми е направо навъзможно да го направя. Ако обаче направя тестовете, те покажат че наистина детето има нужда от такова лечение, ако си плащам (дистанционно) за консултация с ДАН!, тогава няма накъде, ще ми е ясно , че целия процес завършва с хелиране и ще се наложи до 1г да спазвам абсолютно чиста диета. Хора, коит ого правят са си поръчали дори мелница за ориза, не съм питала, но предполагам еч ползват и кафяв ориз, спазват всичко много стриктно, детето не близва яйце(има непоносимост), не яде дори фруктоза, а е на стевия и куп още ограничения, но половин година след началото организма е готов за хелация. Това не е никак безобиден процес, започват с най-мекия вариант. За 2 месеца са успели да изчистят гъбичките благодарение пак на строга диета (освен круша - никакъв друг плод например) и Лаурисидина. Аз не съм особено стриктна, защото не мога засега да направя никакъв тест и е възможно да давам  нещата към които има непоносимост без да го знам.
Сока от банан има консервант, захар и освен това наскоро открих, че банана я превъзбужда, което значи, че вероятно има непоносимост към него или храни гъбичките (срещала съм, че безпричинното кикотене е резултат от гъбичките)

Катина - започва се със половин кафяна лъжица. Даваш няколко дни и наблюдаваш. После увеличаваш до 1 кафяна и пак наблюдаваш 5-6 дни. Преди диетата бях започнала след една пауза и на шестия ден Наталия вече не можеше да заспи наобед и беше възбудена. Тогава го спрях, сега го давам пак, но мисля че пак я възбужда малко. Иначе дозата не е 5мл за нашите деца, не помня точно как се смяташе, но за моето излизаше 3мл за деня. Твоето е по-тежичко, може и да стигне 5мл.

# 51
  • sofia
  • Мнения: 1 426

Тези които ползват този сироп - в каква дозировка го давате.Наясно съм, че превъзбужда и ще трябва да си намеря нашата си доза - но все пак?

Аз давах 6 месеца непресъснато по 5мл. Детето е близо 18 кг. Сега съм го спряла от 1 седмица.
Не знам кога и дали да го почвам пак  newsm78. Или да давам нещо друго  newsm78.

# 52
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
  преместен по-долу

Последна редакция: вт, 13 мар 2007, 07:49 от ljuboznatelna

# 53
  • София
  • Мнения: 2 351
Може да ми се смеете, но в момента съм в процес на проучване на въвеждането на още една диета паралелно с тази.А именно "Зоната" на Бари Сиърс.Ще я пригодя към ДБГК.Или поне ще опитам.Имам време - "Зоната" ще я започна през летния сезон, когато детската градина излезе във ваканция.Дотогава ще смятям и изсчислявам.Надявам се да постигна баланса на рационалното хранене, а и с течение на времето Мишо опитва все повече нови храни.Стискайте палци.

# 54
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Може да ми се смеете, но в момента съм в процес на проучване на въвеждането на още една диета паралелно с тази.А именно "Зоната" на Бари Сиърс.Ще я пригодя към ДБГК.Или поне ще опитам.Имам време - "Зоната" ще я започна през летния сезон, когато детската градина излезе във ваканция.Дотогава ще смятям и изсчислявам.Надявам се да постигна баланса на рационалното хранене, а и с течение на времето Мишо опитва все повече нови храни.Стискайте палци.
newsm10 Дано да имате още по голям успех!

# 55
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Защо все пак диетата помага

 А сега да обобщим:

Легенда :
в червено - неща които се решават напълно или частично с въвеждане на диетата
в зелено - неща които се решават с въвеждането на натуропатични добавки (витамини, минерали, антиоксиданти и т.н.)



Натрупване на  тежки метали (базов проблем)

      Проблеми с храносмилателните ферменти
      1. Разрастване на патогенната микрофлора на стомаха
         • Извеждане на токсините от разрасналата се патогенна флора на стомаха
         • Заради повредената повърхност на стомаха организма не получава достатъчно к-ва хранителни вещества, даже когато те постъпват в организма
         • Синдром повишената стомашна проницаемост
            o Попадане в кръвта на недоразпаднати пептиди
            o Попадане в кръвта на токсини от стомаха
                Поведенчески проблеми
                проблеми със сензориката
                Проблеми с апетита
       2. Храната не се преработва нормално
         В стомаха се натрупват недосмлени хранителни вещества, които служат за основа за развитието на патогенна микрофлора
            o Патогенна микрофлора  (виж по-горе) …

         • Организма не получава достаточно к-ва хранителни вещества
            o Безброй проблеми със здравето
            o Поведенчески проблеми
            o Проблеми с апетита

    Проблеми с други ферменти (не храносмилателни)
      1. Проблеми с формироването на разговорни навици (апраксия)
      2. Проблем с извеждането на токсините, попаднали в организма от околната среда
          •  Проблем с антиоксидацията
          •  Поведенчески проблеми
         •  Проблеми с  апетита
         •  Проблеми със сензориката
         •  Натрупване на тежки метали (виж по-горе)
      3. Проблеми с моториката (диспраксия)
   o Проблем с  антиоксидацията
      4. Невозможност на  организма да се противопостави на процесите на оксидацията

    Проблем с  имунитета
      1. Детето става много болнаво
         • Прекомерна употреба на антибиотици
            ? Загива полезната микрофлора на стомаха
                Патогеная микрофлора на стомаха  (виж по-горе)

            o Употребата на антибиотици создава проблеми при извеждане от организма на токсичнит еметали
                Натрупване на тежки метали (виж по-горе)
      2. Детето практически престава да боледува
         • Организма не се противопоставя на вирусните инфекции и те така да се каже, живеят в него неопределено време
    Проблеми на хормонално ниво
      3. Проблеми със синтеза на серотонин
         • Поведенчески проблеми
         • Проблеми със съня (недостатъчно мелатонин)
      4. Проблеми с регулиране нивото на захарта (хормона инсулин)
      5. Проблеми с щитовидната жлеза (хормона thyroid)


Сега можете по достойнство да оцените сложността на лечението на аутизма. Както виждате един и същи проблем може да има няколко причини.Това означава, че въпреки всичко, вие няма да се справите с причината, докато не заработите по всички направления ан нейното възникване Никога не бързайте да си правите изводи за безполезността на една или друга терапия по отсъствие на бърз и видим резултат – докато не е решен базовия проблем на всяко клонче, не е възможно да решите напълно произтичащите от това проблеми. Например, невъзможно е да решите напълно проблема с патогенната микрофлора на стомаха , неразрешавайки проблемите с ферментите и ако не населите стомаха с полезна флора. Решението е или да проведете хелиране, или да проведете терапия за възстановяване на хранителните ферменти, за това ще ви помогне терапията EPD.( ваксина за алергиите - http://dmapub.dma.org/~rohrers/allergy/epd_faq.htm .) Докато не направите това, можете да държите патогенната флора само под контрол, използвайки нистатин, друг медикамент със сходно действие или аналогично действащо природно средство, въвеждайки допълнително пробиотици. 
И така – какво ни дава диетата? Доста, както можете да забележите от схемата, въпреки, че тя не решава базовия проблем и не решава всички спектри на проблема. Отбелязаните с червено точки –Това е тази част на проблема, която ще ви се отдаде да решите частично или напълно с правилна диета. Под правилна диета разбирам не просто БГБК диета, но но затова ще стане дума по-късно. Отбелязаните със зелено – Това са проблемите, които ще ви се отдаде да решите въвеждайки натуропатични добавки. Обърнете особено внимание на точките, отбелязани със син цвят- в резултат на отравянето с тежки метали детето става много податливо на отравяне с различни видове токсини и тежки метали.Затова, до завършване на лечението, такова дете трябва много да бъде пазено от влиянието на токсините, които ни заобикалят, иначе това ще продължи вечно, независимо от всички терапии които прилагате

Остана открит един въпрос: ако диетата не решава всички проблеми,защо помага на някои да забравят за аутизма на детето? Това става не така често, както ни се иска Всичко зависи от това на какво ниво на проблема се е намирало детето до въвеждане на диетата и доколко диетата е ликвидирала именно този спектър проблеми. В някои случаи, даже когато диетата не се справя с абсолютно всички проблеми, но успява да се справи с критичната част, тя включва самовъзстановителните механизми и детето започва да прогресира с бясни темпове. В такива случаи се създава чувството, че детето възстановява загубените си функции без провеждането на необходимите за тях възстановителни терапии.


следва продължение





# 56
  • Мнения: 2 757
Навсякъде пише, че ако бързо се мине на диета може да стане по-зле детето. newsm78

Е това вече мога да го потвърдя от личен опит - всичко стана по зле и вероятно причината е именно тази - че въведох диетата изведнъж.  Crazy

# 57
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
                                                      На кого диетата не помага и кой оздравява напрълно от нея


Навярно, вие вече сте чували такива разкази: : детето показва добър прогрес от диетата и този прогрес не изчезва след отмяната й.. Значи ли това, че диетата не му е била нужна и просто е “израстнал” проблема?  Не, разбира се, че това не е така.. Такъв резултат само показва, че нехерметичността на стомаха при него се е излекувала от диетата. Известно време след отмяната на диетата тези проблеми могат да се върнат. Не обезателно в пълния си обем и не обезателно веднага, защото детето все пак е израстнало и укрепнало, но обезателно проблемите ще са тези, които ги е имало и преди. До тогава, докато не е изведен от организма живака, той няма да може да преработва нормално тези белтъци. Затова, уважаеми мами, не лъжете себе си и окръжаващите, че именно диетата е извела детето ви на ново ниво и именно отмяната й е довела по-ниско ниво на прогреса на детето.
Защо пиша такива подробности вместо просто да напиша какво може или не може да яде аутиста, ще попитате вие? Затова защото моя опит показва, че докато родителите не разберат детайлно самите проблеми и важността на диетата, те не могат да я въведат коректно, нито да я задържат достатъчно дълго. Тях ги “изкарва от релсите” всяко откровение на майка, която им говори за опасностите при въвеждане на диетата, ограничаването на пробващите я и не получили резултати.  Разказите на майки, на чиито деца диетата въобще не е помогнала, съветвам да не приемате насериозно. Да се въведе диетата е нещо сложно и е много трудно да се провежда правилно.Отсъствието на резултат по-скоро доказва, че нещо не сеу прави както трябва, отколкото че това не е подходяща за детето

# 58
  • Мнения: 2 757
А какво мислите за очистителните диети с глад? Според някои фенове тази диета лекува почти всички болести. Доколко е приложима за малко дете? Иначе изглежда като много бърз начин за очистване, но и много краен разбира се.
И другият ми профански въпрос е: Проблем ли е да се използват изключително витамини и др.  хр. добавки като компенсация на непълноценно хранене, докато детето си яде едно, две неща през това време, които да му доставят енергия. Ние сме на този етап в момента. Не знам има ли ефект от мултивитамините които му давам, колко са вредни или полезни. За всеки случай ги купувам от аптеката, а не от супера. И за всеки случай не забелязвам да боледува по-малко от тях - дори повече, но това го отдавам на яслата. Иначе преди да тръгне никога не беше боледувал, чак се надявах и в яслата да му се размине, но не би - явно има прекалено много вируси там, които и мултивитамините не могат да преборят

# 59
  • Мнения: 2 757
А за диетите по принцип мнението ми е, че е съвсем нормално човек да се ограничава от някои видове храна, от количество храна и т.н. Както примерно хората с наднормено тегло, диабетно болните, алергичните, вегетарианците.... Като знам, че има майки, които не дават на децата си до 3г да лизнат захар и снаксове, дори и сол и изобщо подлагат децата си на доста строга диета и то без причината децата им да са болни, а само с предпазна цел. Изобщо всеки човек, особено по-цивилизованите и образованите са си наложили някакви ограничения. Това става начин на живот лека полека и изобщо не е трудно да се живее с него. Въпросната БКБГ диета е просто вид диета. Действително основният проблем тук идва, че дори отбелязаните като безглутенови храни често съдържат много малко количество случайно попаднал глутен. И това прави диетата практически невъзможна.
Мислех си за нещо, за което бих искала да чуя мнението ви. Сега нали чакам бебета и се надявам да ги кърмя. Понеже смятам Давид да продължи диетата и при цялото това неядене, отказване на хипоалергенна формула и т.н. .... чудя се дали да не почна и него да го кърмя. Разбира се от чашка, хехе, няма да ми цоца на дърти години. Но се чудя кърмата ми дали ще му развали диетата. Може би трябва самата аз да откажа млякото и млечните продукти  newsm78. Какво мислите за тази щура идея ?  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт