Бързи пържени филии от франзела

  • 9 204
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 138
Бърза и лесна закуска- всеки знае как се пържат филии, затова не пускам рецепта, а само искам да обясня идеята. Франзелата трябва да не е прясна и се нареже така: първо на много тънко не докрая и после пак тънко до края - така стават филиите с джоб. В процепа се слага или сирене или кашкавал. Филиите се пържат както обикновено с яйца.

# 1
  • на едно прекрасно място
  • Мнения: 150
Уау,изглеждат много вкусни.Ще ги пробвам.Мерси  bouquet

# 2
  • Мнения: 4 668
Много ми хареса този начин  Peace
Не ми беше идвало на ума да ги направя като джоб !
Страхотна идея   bouquet

# 3
  • Мнения: X
Страхотна идея! Ще я пробвам непременно! Благодаря!

# 4
  • Мнения: 7 474
Строхотна идея   bouquet и изглеждат  Crazy

# 5
  • Мнения: 4 171
Невероятни са!Още сега отивам да ги пробвам. Wink

# 6
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Мммм, супер идейка. Благодаря!   bouquet

# 7
  • Ст.Загора
  • Мнения: 678
 Закуската за утре ще са тези пържени филиики.
 Благодаря ти за чудесната идея  Grinning

# 8
  • Мнения: X
Направих ги за следобедна закуска. Много вкусно!

# 9
  • Мнения: 138
Благодаря, момичета.
Дано са ви харесали филийките. Рецептата я знам много отдавна от майка ми и мислех, че няма да е нещо ново и за вас. Simple Smile

# 10
  • Мнения: 108
Обожавам пържени филии, ако не са толкова калорични бих ги яла всеки ден. Тези непременно ще ги опитам!

# 11
  • София
  • Мнения: 35 948
Много добре изглеждат- ще пробвам   bouquet мерси

# 12
  • Мнения: 22 867
Тая рецепта ме изненада приятно, като среща със стар познат. Grinning Имам я от сп.Цар Кулинар, бр.2/2000г. Само не мислете, че търся автор. Споделям го като факт. Списанието беше обявило конкурс: "Какво научих от свекървата?" И от там си преписах тази рецепта на Дора Мандалчева от Бургас. Нейната свекърва е била от Македония и тя пише, че е попивала всичко от кулинарния и опит. И предлагаше няколко от Рецептите на Атина /нарекла ги на свекърва си/. Тези Пълнени филии "джоб" не ги е правила с франзела, а с филии от хляб, разрезани от едната страна, така, че да се образува джоб, в който се слага дебело парче кашкавал; потапят се в смес от прясно мляко и разбити яйца и се пържат в горещо олио. Поднасят се топли. Тогава ги правех често-често по всяко време, просто много ни харесваха и ни се прияждаха, а  и доста познати научиха тия пържени "джобчета".
Благодаря на magratea, че ми напомни за тях.    bouquet  bouquet  bouquet

# 13
  • Мнения: 1 352
Мммммм, изглеждат прекрасно!
Ще пробвам тази "калорична бомба" Crazy.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Много идейно!   bouquet

# 15
  • Мнения: 4 406
м да, много вкусно изглеждат, май ще пробвам следобед  Laughing

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 576
О! Ще ги пробвам другата събота. Мъжът ми обожава пържени филии и таман ще го изненадам! Мерси за идеята! newsm03

# 17
  • Мнения: 4 053
много вкусно изглеждат Crazy
още утре ще им врътна на мойте тази закусчица Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 4 294
Строхотна идея   bouquet и изглеждат  Crazy

Ще ги пробвам задължително  Peace

# 19
  • Мнения: 47 982
Ще ги пробвам GrinningБлагодаря  bouquet

# 20
  • София
  • Мнения: 3 271
О! Ще ги пробвам другата събота. Мъжът ми обожава пържени филии и таман ще го изненадам! Мерси за идеята! newsm03

И моят мъж много обича пържени филии - надявам се да му харесат Blush
Мерси за идеята  bouquet

# 21
  • София
  • Мнения: 581
идеята е страхотна  newsm10
ще се пробват задължително  bouquet

# 22
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Идейно наистина!

# 23
  • Мнения: 3 268
Поздравления за страхотната идея!Ще се пробва още утре.

# 24
  • Мнения: 1 021
Ееее, страхотна идея ми даде!  Grinning

# 25
  • Мнения: 516
Наистина много добра идея!

# 26
  • Мнения: 4 406
могат да станат вкусни и с пълнеж от саламче , като пържен хамбургер  Laughing

# 27
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Ех, такива пържени филийки не съм хапвала от дете. Майка ми ни ги правеше така, но аз хич не съм се сещала. Благодаря, че ми ги припомни.

# 28
  • Мнения: 545
А при пърженето кашкавала не се ли разтича?

# 29
  • Мнения: 138
Може да се случи ако прекалим с кашкавала, но в повечето случаи яйцето запечатва филииките отстрани. Успех  Grinning.

# 30
  • Мнения: 527
мерси за идеята... Wink

# 31
Традиционната , ни  закуска  в неделя е - пържени филии.
   Тази ,неделя ще го изненадам с тези филиики .Благодаря  bouquet

# 32
  • Мнения: 14 489
ей сега ги направих и чакам любимия да стане и да ги омаха. мисля че станаха страхотни. благодаря за рецептата  bouquet

# 33
  • Мнения: 1 341
наистина много интересна рецепта

# 34
  • Мнения: 2 028
Може да се случи ако прекалим с кашкавала, но в повечето случаи яйцето запечатва филииките отстрани. Успех  Grinning.

благодаря за чудесната идейка за закуска   bouquet

искам само да питам, само в яйце ли ги овалваш преди пържене?

# 35
  • София
  • Мнения: 462
А някой може ли да ми обясни, как става това нарязване - на тънко и после на дебело,и как се получява този джоб? От 20 минути го мисля...е, не го измислих.. Embarassed

# 36
  • плевен
  • Мнения: 1 249
А някой може ли да ми обясни, как става това нарязване - на тънко и после на дебело,и как се получява този джоб? От 20 минути го мисля...е, не го измислих.. EmbarassedИ аз като теб не мога да го измисля това с рязането на франзелата.

# 37
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Страхотна идея,изглеждат страхотно, благодаря ти  bouquet
Ще се пробва следвашия уикенд  chef

# 38
  • Мнения: 3 537
Много интересна и вкусна идея за закуска, не ми е хрумвало изобщо такова нещо, а може да се направи и със саламче вътре, ще пробвам,     bouquet
Непременно ще я спретна на моите мъже   Grinning

# 39
  • Мнения: 138
Ray, да филииките овалвам само в яйца. Понякога слагам една-две супени лъжици прясно мляко или ако нямам вода към яйцата.
Марипоса, сигурно неясно съм обяснила - започваш да режеш франзелата или хляба на много тънка филия, но не отрязваш докрай. После със същата дебелина отрязваш вече филията докрай. Така се получава цепнатина да го наречем, а не джоб между двете тънки филии. И между тях вече може да се сложи всякакъв пълнеж. Пържат се стандартно с яйца и готово.

# 40
Много интересен вариант. Вкъщи често правим, но не и по този начин, със сигурност скоро ще се пробват,но от сега съм сигурна, че ще ни станат любими.

# 41
  • Мнения: 11 607
Довечера ще ги пробвам тези пържени филии... Второто обяснение ми помогна много..... Благодаря!

# 42
  • София
  • Мнения: 462
magratea ,благодаря за разяснението, този път схванах  Grinning Ще ги направя филийките скоро,само си мисля сиренце да сложа,струва ми се, че твърде мазно ще стане с кашкавал.

# 43
  • Мнения: 477
Много добре изглеждат,много скоро ще го пробвам!  bouquet

# 44
  • Мнения: 86
Аз към яйцата прибавям и малко доматен сок и придобиват малко вкус на "пица". Дано да съм била полезна!

# 45
  • Мнения: 4 406
Аз към яйцата прибавям и малко доматен сок и придобиват малко вкус на "пица". Дано да съм била полезна!

беше полезна, много благодаря! ще опитам и този вариант  bouquet

# 46
  • София
  • Мнения: 2 671
Един друг вариант, който съм опитвала в Щатите, е филийките да се отрежат напълно и да се слепят с Филаделфия крема сирене, после се овалват в яйцата и се пържат.

# 47
  • Мнения: 6 461
Тази сутрин ще ги приготвя...
След малко се захващам Hug

# 48
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Тази сутрин ще ги приготвя...
След малко се захващам Hug

Късно бе, за обяд ли ще ги правиш?  Wink

# 49
  • Мнения: 6 461
Тази сутрин ще ги приготвя...
След малко се захващам Hug

Късно бе, за обяд ли ще ги правиш?  Wink

Не е късно ...току що  съм се захванала
..а и моите още спят

# 50
  • Мнения: 6 461
Станаха страхотни пържени джобове с кашкавал и сиренце...имаше няколко и с луканче. Mr. Green
До сега не бях се сещала за тази бърза и лесна закуска.

Общи условия

Активация на акаунт