Маструбиране при децата!

  • 27 867
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Всичко започна в яслата - дъщеря ми кръстосваше краченца, когато не може да заспи. По принцип на обяд не спи, но задължително ляга с книжка в ръка да си почива. Продължи и в детската градина, но не се случваше често... Когато обсъдих проблема с джипито, тя ми каза че е нормално и постепенно ще отмине. От 2 месецазабелязах, че тя маструбира по-често и все трябва да я наблюдавам и да й отвличам вниманието. Това е направило впечатление и на госпожите в предучилищната и те ме предупредиха да взема мерки..... Моля ви помогнете със съвет как да се спавя стози проблем. Джипито иска консулт с детски психолог, но детето е много притеснително и незнам как ще реагира.... Тя осъзнава, че не е правилно да го прави и когато ме види че поглеждам към нея спира веднага, но имам и друго по-малко бебе и не мога 24 часа да следя каката какво прави.

# 1
Детски психолог ще те посъветва как да се държиш! Не бива да я "дебнеш" - ще го прави скришом!..Много деца имат този проблем /по-скоро родителите/,а в същност не е така страшно както изглежда и отминава! newsm10

# 2
  • Мнения: 2 792
Не мисля, че това е маструбиране, тъй като до 10г-момичета, 12-момчета възраст хормоналното израстване на детето , не е завършило и усещането за сексуалност не съществува.
 На тази възраст засиления интерес към половите органи е  подобен на  другите придобити навици, като постоянното бъркане в носа, гризане на нокти и т.н. Ако при нея, това е много натрапчиво изразено, по- добре се консултирай с детски психолог, но без да я водиш нея, за да не се травмира тя, а й да получиш адекватен съвет, как по-безболезнено да се преборите с този навик.

# 3
  • Мнения: 687
Цитат на: sisa_73
Моля ви помогнете със съвет как да се спавя стози проблем.

А защо реши, че това изобщо е проблем? Според мен е нещо съвсем нормално. Ето ти един линк, който ще ти е полезно да прочетеш:
тук
В дир-а има и други теми, но сега не работи търсачката, може сама да поровиш.

# 4
  • Мнения: 356
В книгата на Д-р Спок този проблем е описан много добре. Характерен е за деца от 3 до 7 години. Една от най-често срещаните причини за това е "чувството за самота" у детето. Появява се при поява на нов член в семейството, смяна на жилище, ако спи в отделна стая против волята си, смяна на детска градина, изолация от страна на родителите и др. подобни. Обикновено следващият етап е да започнат да се събличат голи. Колкото и да и се караш няма как да го спреш това нещо. Трябва да отстраниш първопричината. Не се страхувай да отидеш на детски психолог. Той не задава директни въпроси на детето по проблема, а по скоро асоциативни въпроси, за да останови да ли има някаква аномалия или е традиционното, което написах по-горе. Дано съм ти била полезна.

# 5
  • Мнения: 4 458
И аз съм ЗА психолога!
Отиди, поговорете и некя ти разяснят какво е редно и какво не на тази възраст.

Не забравяй да напишеш доклад после по въпроса тук във форума, че да се информираме и ние  Wink

И мен ме вълнува това чудо и ми се иска повече яснота по въпроса.
Успех и смело си запиши час при психолог

# 6
Благодаря на всички за съветите! Laughing  Четох в книгата на доктор Спок, но при нея не е оглед и опипване на половите органи... Тя кръстосва крака, когато е седнала или легнала и прави движения както при полов акт....  Sad
Наистина ще поговоря със детски психолог и непременно ще пиша какво е станало. Simple Smile

# 7
И при нас имаше подобен проблем. Забелязах го когато дъщеря ми беше на 2.10 г. По съвет на JP-то изчаках около 1 година без да й правя забележки да отмине само, за да не й привличам вмиматието.
Междувременно сменихме жилището и родих.
Проблема не отмина и отново говорих с педиатъра. Пряти ни на детски психолог в център "Детско здраве" на ул. "Ами буе". Отидохме двете 1 единствен път. Говорихме с една мила лекарка и тя каза, че може би, като я мия всяка вечер със сапун провокирм тази реакция. Детето видимо се успокои от разговора и лека по-лека всичко отшумя. От поне 6 месеца не съм я виждала да го прави. Съветвам те да отидете заедно. Ако искаш лодробности пиши ми на лични, да не се задълбочавам в детайли.

# 8
Мои приятели имаха подобен проблем. Момиченцето заставаше до някое ъгълче - на табуретка или стол и настойчиво се търкаше. Беше на около 3 год. Правеха й забележки и тя почна да се крие, но продължаваше. Месеци по-късно при някакви изследвания й откриха гъбички или нещо подобно. Но всъщност детето е имало сърбеж и се е чесало. След лечение проблема отшумя.

# 9
И аз съм имала такъв "проблем", спомням си го като бях 5-7 годишна. Но не са ми правили забележка (може би съм го правела скришно), нито са ме водили на лекар. След време си мислех да не е от ранно съзряване, защото ми дойде една от първи в класа. Ама темата е интересна, че имам дъщеря, още е бебе.

# 10
  • Мнения: 210
И на мен ще ми е интересно какво си предприела и какви са резултатите. Дъщеря ми е на 1 годинка и прави апсолютно същото нещо преди да заспи или като и стане скучно кръстосва краката и почва да се клати. Заведох я на лекар и тя ни посъветва да отидем на невролог и каза че там ще ни изпишат лекарства. Сега е студено и има грипни епидемии и затова не съм я водила но много се притеснява какво ще се получи.
Искам да допълня че имам смътни спомени от детството си как и на мен са ми се ми правили забележки за подобно нещо, така че мисля че си отшумява само но те разбирам за притеснението защото и аз съм много притеснена.

# 11
  • Мнения: 1 214
Цитат на: maia_sevova
И на мен ще ми е интересно какво си предприела и какви са резултатите. Дъщеря ми е на 1 годинка и прави апсолютно същото нещо преди да заспи или като и стане скучно кръстосва краката и почва да се клати. Заведох я на лекар и тя ни посъветва да отидем на невролог и каза че там ще ни изпишат лекарства. Сега е студено и има грипни епидемии и затова не съм я водила но много се притеснява какво ще се получи.
Искам да допълня че имам смътни спомени от детството си как и на мен са ми се ми правили забележки за подобно нещо, така че мисля че си отшумява само но те разбирам за притеснението защото и аз съм много притеснена.

На тази възраст съвсем не е притеснително.Децата опознават тялото си.Безмислено е според мен да се води детенце на лекар сега.Ще видиш ,че ще отмине.
Мирела го правеше точно на същата възраст,пипа се  и се хили-беше много смешна.Не съм се притеснявала,защото говорейки с майките в квартала разбрах,че всички дечица са така.
Детенце сега опознава и таза част от себе си,както си е опознало ръчичките и крачетата и всичко останало.Не се притеснявай и не води малката муцка на лекар.Няма и нищо newsm10
Мирела заспива мачкайки чаршафа между пръстите си.Давам и някой плюшко да си го гушка него.Опитай това!

# 12
  • София
  • Мнения: 4 423
Цитат на: vania_ip
Цитат на: sisa_73
Моля ви помогнете със съвет как да се спавя стози проблем.

А защо реши, че това изобщо е проблем? Според мен е нещо съвсем нормално. Ето ти един линк, който ще ти е полезно да прочетеш:
тук
В дир-а има и други теми, но сега не работи търсачката, може сама да поровиш.
това което прочетох направо ме срази! #Shocked

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Аз нещо не разбирам Embarassed  - само това че децата си кръстосват краката ли ви притеснява (и поклащането)? Какво общо има  маструбирането с това - та това, което описвате даже и не е опознаване на собственото тяло - доколкото схващам децата не играят с половите си органи, а просто седят/лежат със скръстени крачета. А движенията, които детето прави - то със сигурност не влага абсолютно нищо сексуално, може би изглежда така през погледа на родителите, защото те свързват подобни движения с полов акт, но наистина не виждам защо ви притеснява - детето съвсем несъзнателно прави така - било от скука, било от неизразходвана енергия - нямате ли познати, които непрекъснато се подрусват, потропват с крак?

# 14
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: maia_sevova
 Заведох я на лекар и тя ни посъветва да отидем на невролог и каза че там ще ни изпишат лекарства.


ЛЕКАРСТВА???????
за какво?????????

# 15
  • Мнения: 1 428
Не се притеснявай.В момента детето ти изучава органите си.Описано е мн.подробно от Зигмунд Фройд в книгата -Теория на сексуалността.Всеки ще мине през тази фаза на развитие.Споко

# 16
  • Мнения: 210
Цитат на: Reza
Цитат на: maia_sevova
 Заведох я на лекар и тя ни посъветва да отидем на невролог и каза че там ще ни изпишат лекарства.


ЛЕКАРСТВА???????
за какво?????????


това е много неприятен навик които можел да се засили в бъдеще и се предполага че го прави защото е изнервена и ще и изпишат успокоителни. Като я заведа ще видим де но аз определено не искам да и давам хапчета и смятам че ще се справим сами като просто и отвлечам вниманието с някаква игра или нещо такова. А и предполагам че като почне да ходи по малко ще и доскучава и няма да се дърпа така /защото клатенето е съпроводено с дърпане на блузата и пъшкане/.

# 17
Цитат на: mam4e
Аз нещо не разбирам Embarassed  - само това че децата си кръстосват краката ли ви притеснява (и поклащането)? Какво общо има  маструбирането с това - та това, което описвате даже и не е опознаване на собственото тяло - доколкото схващам децата не играят с половите си органи, а просто седят/лежат със скръстени крачета. А движенията, които детето прави - то със сигурност не влага абсолютно нищо сексуално, може би изглежда така през погледа на родителите, защото те свързват подобни движения с полов акт, но наистина не виждам защо ви притеснява - детето съвсем несъзнателно прави така - било от скука, било от неизразходвана енергия - нямате ли познати, които непрекъснато се подрусват, потропват с крак?


Съгласна съм с теб, но така го определят лекарите. Ясно ми е че го прави несъзнателно и от скука... В момента сме в грипна ваканция и съм с двете деца в къщи... До колкото мога и обръщам внимание, но малката в момента прохожда и имам повече грижи около нея... По принцип това поведение отшумява, но при нас се засили последния месец и затова поисках съвет - защото ако продължава постоянно може да се превърне в нервен тик!!! Като приключи грипната епидемия все пак ще я заведа на детски психолог, поне за мое успокоение.

# 18
  • Мнения: 687
Цитат на: bubolina
това което прочетох направо ме срази! #Shocked

Кое пък чак толкова те срази  Laughing
Съжалявам, че търсачката в дира не работи, а нямам време да ровя назад. Имаше много интересни теми по въпроса. Оказа се, че доста от настоящите мами си спомнят, че и те още в детската градина са "мастурбирали". Е, пораснали са, минал е този период, станали са нормални хора. Нямат отклонения  Wink
Мое лично мнение - не се шашкайте толкова. Просто не им обръщайте внимание и по-скоро отклонявайте тяхното. Всичко минава с времето. Аз поне не бих водила детето си на психолог за подобен "проблем". Да не говорим пък за лекарства...

ПС Моят също яко си разтяга пишата. Само дебне да свалим памперса. Ама същото прави и с ушите си  Wink

# 19
  • Мнения: 2 596
Леле, леле, до къде е стигнал света, дете да мастурбира. Това е направо ужасно.
Имам отговор на проблема ти, но по-добре на ЛС, че тука като знам колко заядливи мами има  Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 504
Цитат на: mam4e
Аз нещо не разбирам Embarassed  - само това че децата си кръстосват краката ли ви притеснява (и поклащането)? Какво общо има  маструбирането с това - та това, което описвате даже и не е опознаване на собственото тяло - доколкото схващам децата не играят с половите си органи, а просто седят/лежат със скръстени крачета. А движенията, които детето прави - то със сигурност не влага абсолютно нищо сексуално, може би изглежда така през погледа на родителите, защото те свързват подобни движения с полов акт, но наистина не виждам защо ви притеснява - детето съвсем несъзнателно прави така - било от скука, било от неизразходвана енергия - нямате ли познати, които непрекъснато се подрусват, потропват с крак?

Добре де,ти как започна да мастурбираш и кога?Защото аз започнах да осъзнавам какво правя след като се научих да чета.Колко по-рано съм го правила не е ясно,не помня да са ми правили забележки.Но правех същото.Сигурна съм,че тя не го осъзнава,но й доставя удоволствие.А не може постоянно да е 100% заета,за да не се сеща за това.Въпросът е сложен,подкрепям мнението да отидете на детски психолог,няма да й навреди.При мен това не е имало особени последствия,просто после премина в самозадоволяване с водна струя,а след това с ръка.И до ден днешен обичам да мастурбирам,но мисля,че всички здрави хора го правят.Не се притеснявай,просто поговори със специалист.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Изида
Цитат на: mam4e
Аз нещо не разбирам Embarassed  - само това че децата си кръстосват краката ли ви притеснява (и поклащането)? Какво общо има  маструбирането с това - та това, което описвате даже и не е опознаване на собственото тяло - доколкото схващам децата не играят с половите си органи, а просто седят/лежат със скръстени крачета. А движенията, които детето прави - то със сигурност не влага абсолютно нищо сексуално, може би изглежда така през погледа на родителите, защото те свързват подобни движения с полов акт, но наистина не виждам защо ви притеснява - детето съвсем несъзнателно прави така - било от скука, било от неизразходвана енергия - нямате ли познати, които непрекъснато се подрусват, потропват с крак?

Добре де,ти как започна да мастурбираш и кога?Защото аз започнах да осъзнавам какво правя след като се научих да чета.Колко по-рано съм го правила не е ясно,не помня да са ми правили забележки.Но правех същото.Сигурна съм,че тя не го осъзнава,но й доставя удоволствие.А не може постоянно да е 100% заета,за да не се сеща за това.Въпросът е сложен,подкрепям мнението да отидете на детски психолог,няма да й навреди.При мен това не е имало особени последствия,просто после премина в самозадоволяване с водна струя,а след това с ръка.И до ден днешен обичам да мастурбирам,но мисля,че всички здрави хора го правят.Не се притеснявай,просто поговори със специалист.



 О не, мен изобщо, ама изобщо не ме притеснява, нито пък намирам за нужно да водя детето на психолог за подобно нещо, което намирам за съвсем нормално.

 То и моето дете не прави така, между другото, просто коментирах написаното, защото според мен е абсурдно да говориш за самозадоволяване при едногодишно дете, както и не мога да си представя какво сексуално удоволствие ще си доставя дете, което е легнало със скръстени крачета да чете книжка. И дори да е така, няма по никакъв начин да му насочвам вниманието към това, което прави, камо ли да го дебна.

# 22
  • Мнения: 356
Момичета, пускам ви извадка от книгата на Д-р Спок "Грижи за бебето и детето" по проблема.

МАСТУРБАЦИЯ ПРИ ДЕЦАТА

1.Различни схващания за мастурбацията. Лекарите, психиатрите и физиолозите, които в наше време изследват страховете, свързани с мастурбацията, са стигнали до извода, че те са неоснователни и че голям брой деца и възрастни, независимо от чувството за вина, са мастурбирали понякога повече, понякога по-малко, и че мастурбацията не води до никакви физически или психически увреждания, като се изключи прекалено силната вина у някой чувствителни индивиди. Специалистите смятат, че мастурбацията е нещо нормално – тя е начин детето да опознае собственото си тяло и различията между двата пола, чрез нея се намалява напрежението и се постига спокойствие, когато детето се мъчи да се справи с всякакви страхове и тревоги.
Бебето открива гениталиите си и удоволствието, което получава, когато ги пипа, така както открива останалите части на тялото си. Повечето специалисти смятат, че между 3 и 5-годишна възраст интересът към секса нараства, но той не е толкова силен, колкото през периода на юношеството. При много деца този интерес се изразява в сексуални игри, в оформяне на силна романтична привързаност към родителя от противоположния пол, в любопитство относно произхода на бебетата, в желание да направят бебе и обикновено в повишаване честотата на мастурбиране.
2.Мастурбация при кърмачето. През втората половина на първата година кърмачето открива гениталиите си така, както открива пръстите на ръцете и краката си, изучавайки всички части на своето тяло. То изпитва удоволствие, когато докосва гениталиите си, и с увеличаване на възрастта си спомня приятните усещания. Ето защо от време на време бебето умишлено гали гениталиите си.
3.Мастурбация на детето в предучилищна възраст. В периода между 18 и 30 месец детето започва да осъзнава половите различия, като най-вече се насочва върху факта, че момчетата имат пенис, а момичетата нямат. Този естествен интерес към гениталиите увеличава броя на децата, които мастурбират. Според нас на 3 годишна възраст, детето на което не е било забранявано да мастурбира, ще продължава да го прави от време на време. Освен че ще гали гениталиите си, то може да търка едно в друго бедрата си, ритмично да се клати напред-назад или да повдига и сваля таза си на облегалката на дивана или на фотьойла или пък легнало върху любимата си плюшена играчка. На тази възраст момчетата и момичетата ще се интересуват от другия пол и , ако им се разрешава, ще играят, като показват и пипат телата си. Играта на мъж и жена и на доктори им помага да задоволят сексуалното си любопитство и им дава възможност да се опитват да бъдат възрастни в по-общ смисъл. По това време детето също гали гениталиите си за да се успокоява, когато е напрегнато или уплашено. Важно е родителите да знаят, че страхът да не се е случило нещо с гениталиите е една от най-често срещаните причини за прекомерно мастурбиране у малките деца. Нещата още повече се влошават, ако кажете на детето, че ще се нарани. Ако му заявите, че е лошо и вече няма да го обичате, вие му създавате още един страх. Най-разумно е да се опитате да разсеете страха, веднага щом усетите, че се е породил.

Ето тук също има писано по въпроса http://www.biberonbg.com/info/sex_education_in_children.htm

# 23
  • София
  • Мнения: 4 423
Цитат на: vania_ip
Цитат на: bubolina
това което прочетох направо ме срази! #Shocked

Кое пък чак толкова те срази  Laughing
Съжалявам, че търсачката в дира не работи, а нямам време да ровя назад. Имаше много интересни теми по въпроса. Оказа се, че доста от настоящите мами си спомнят, че и те още в детската градина са "мастурбирали". Е, пораснали са, минал е този период, станали са нормални хора. Нямат отклонения  Wink
Мое лично мнение - не се шашкайте толкова. Просто не им обръщайте внимание и по-скоро отклонявайте тяхното. Всичко минава с времето. Аз поне не бих водила детето си на психолог за подобен "проблем". Да не говорим пък за лекарства...

ПС Моят също яко си разтяга пишата. Само дебне да свалим памперса. Ама същото прави и с ушите си  Wink
Срази ме!Да!Айде си представи че има и такива хора като мен които не са мастурбирали,нито като малки нито като големи!Или мислиш че не съм нормална жена като не го правя?Имам дъщеря на 14год. и не мисля,че ще го приема за нормално ако се случи.(това е по темата която ти си пуснала,а не по тази за което се извинявам,че се отклонявам)

# 24
  • Мнения: 504
Цитат на: mam4e
Цитат на: Изида
Цитат на: mam4e
Аз нещо не разбирам Embarassed  - само това че децата си кръстосват краката ли ви притеснява (и поклащането)? Какво общо има  маструбирането с това - та това, което описвате даже и не е опознаване на собственото тяло - доколкото схващам децата не играят с половите си органи, а просто седят/лежат със скръстени крачета. А движенията, които детето прави - то със сигурност не влага абсолютно нищо сексуално, може би изглежда така през погледа на родителите, защото те свързват подобни движения с полов акт, но наистина не виждам защо ви притеснява - детето съвсем несъзнателно прави така - било от скука, било от неизразходвана енергия - нямате ли познати, които непрекъснато се подрусват, потропват с крак?

Добре де,ти как започна да мастурбираш и кога?Защото аз започнах да осъзнавам какво правя след като се научих да чета.Колко по-рано съм го правила не е ясно,не помня да са ми правили забележки.Но правех същото.Сигурна съм,че тя не го осъзнава,но й доставя удоволствие.А не може постоянно да е 100% заета,за да не се сеща за това.Въпросът е сложен,подкрепям мнението да отидете на детски психолог,няма да й навреди.При мен това не е имало особени последствия,просто после премина в самозадоволяване с водна струя,а след това с ръка.И до ден днешен обичам да мастурбирам,но мисля,че всички здрави хора го правят.Не се притеснявай,просто поговори със специалист.



 О не, мен изобщо, ама изобщо не ме притеснява, нито пък намирам за нужно да водя детето на психолог за подобно нещо, което намирам за съвсем нормално.

 То и моето дете не прави така, между другото, просто коментирах написаното, защото според мен е абсурдно да говориш за самозадоволяване при едногодишно дете, както и не мога да си представя какво сексуално удоволствие ще си доставя дете, което е легнало със скръстени крачета да чете книжка. И дори да е така, няма по никакъв начин да му насочвам вниманието към това, което прави, камо ли да го дебна.

Ами малчовците също си имат сексуалност!Прочети Фройд и ще видиш.Аз лично си спомням,беше си някакъв вид мимолетен оргазъм.Ще ви споделя и нещо много лично:Чувството за вина страшно ме притискаше,бях прочела в един вестник,че е много вредно да се мастурбира и не издържах-отидох и казах на майка ми какво правя.Очаквах разбиране и утеха.Хвърлих се на врата й разплакана,а тя ме отблъсна сякаш я беше гнус от мен,разсърди ми се много и ми каза,че ако разбере,че съм го правила пак ще стане лошо.Но думите й не ме спряха.Не след дълго пак го правех.Като по-голяма превъзмогнах и чувството за вина.Но беше ужасно да споделиш с най-близкия човек нещо толкова интимно,а той да те отблъсне.Направете каквото сметнете за добре,само не наранявайте малкото същество.Не му казвайте,че това е ужасно,не го заплашвайте...Травмата от това може да бъде голяма,повярвайте. Sad Мисля,че по-добре е да му отвличате вниманието и да гледате да се изморява повече. Cry

# 25
  • Мнения: 687
Цитат на: bubolina
Или мислиш че не съм нормална жена като не го правя?

Не съм казала такова нещо. Не бих квалифицира човек като нормален или не заради това дали мастурбира. Дадох линка, защото хората често ги е срам да си признаят и едва ли не това се смята за нещо нередно и ненормално, дори и когато го правят невръстни деца (което според мен най-малко може да се нарече мастурбиране). Затова ми харесаха дискусиите в дир-а (пак съжалявам, че не мога да намеря по-старите).
Още веднъж - не се заяждам, не смятам никой за ненормален, напротив. Извинявам се и за офф-а, спирам да коментирам темите в дира.

# 26
  • София
  • Мнения: 4 423
Цитат на: vania_ip
Цитат на: bubolina
Или мислиш че не съм нормална жена като не го правя?

Не съм казала такова нещо. Не бих квалифицира човек като нормален или не заради това дали мастурбира. Дадох линка, защото хората често ги е срам да си признаят и едва ли не това се смята за нещо нередно и ненормално, дори и когато го правят невръстни деца (което според мен най-малко може да се нарече мастурбиране). Затова ми харесаха дискусиите в дир-а (пак съжалявам, че не мога да намеря по-старите).
Още веднъж - не се заяждам, не смятам никой за ненормален, напротив. Извинявам се и за офф-а, спирам да коментирам темите в дира.
Извинявай ако съм те разбрала погрешно.Не искам да ми се сърдиш-бях малко груба,съжалявам искрено. Embarassed  Embarassed  Embarassed  Weary

# 27
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И аз мастурбирам от 5 годишна...Ето, че децата ни помагат да разберем по- добре себе си и да сме по- снисходителни към някои неща....Аз лично смятам, че не е нормално да не си мастурбирал никога....Явно такъв човек има някакъв проблем, страх да се докосва , срамува се от тялото си или нещо друго

# 28
Цитат на: Bisi
Леле, леле, до къде е стигнал света, дете да мастурбира. Това е направо ужасно.
  Rolling Eyes


Wow, ti na koq planeta jiveesh???  

Mastrubiraneto da ne e nqkakvo prestyplenie??????

# 29
  • София
  • Мнения: 4 423
Цитат на: secretgarden
И аз мастурбирам от 5 годишна...Ето, че децата ни помагат да разберем по- добре себе си и да сме по- снисходителни към някои неща....Аз лично смятам, че не е нормално да не си мастурбирал никога....Явно такъв човек има някакъв проблем, страх да се докосва , срамува се от тялото си или нещо друго
Мислиш ли че е така?????????????Ти си голям психолог може би!Мога да те уверя,че такъв човек няма проблемите,който ти си въобразяваш!Просто винаги съм била задоволена,и просто не ми се е налагало да използвам пръсче.Виждаш проблем и в това, може би??? Grinning

# 30
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Цитат на: bubolina
Просто винаги съм била задоволена,и просто не ми се е налагало да използвам пръсче.

Пубертета при момичетата започва около 11-12 год., а с това идва, и по-високата чувствителност на половите органи, и повишената сексуалност , която трябва да бъде задоволена!
Това означава, че или маструбираш или правиш секс.
След като си била задоволена без да маструбираш...означава ли, че правиш секс от 11 годишна? Shocked #Shocked

# 31
  • София
  • Мнения: 4 423
Просто явно не си ме разбрала,или разбираш това което искаш!?Не съм имала нужда от секс на тия години,когато се появи тази нужда го направих с мъж,а не сама.Дали съм правила секс на 11 или на 18 мисля,че няма никакво значение-просто когато се е появило това желание е имало някои с който да го осъществя.Нещо лошо ли намираш в моят начин на мислене? Grinning

# 32
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Нищо лошо не намирам в начина ти на мислене, всеки човек е различен!
Просто не мога да проумея, как на тази възраст един тийнеджър няма сексуални потребности или поне просто любопитство?
В нищо не те обвинявам, нито се заяждам Wink
Просто съм адски учудена Shocked

# 33
  • София
  • Мнения: 4 423
Е,нямах такива потребности,и сега нямам.Уверявам те че съм съвсем нормална жена,на 35год. със нормален полов живот,желана от съпруга ми и от още малко мъже Embarassed ,жена която никога,никога не е имала потребност от мастурбиране.Просто е нормално да се учудя,като това усещане ми е непознато.Не приемам това което си коментираме за заяждане,ако беше така нямаше да пиша,интересно ми е да чета за нещо непознато за мен както предполагам,че ти е интересно и на теб? Grinning

# 34
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Цитат
Срази ме!Да!Айде си представи че има и такива хора като мен които не са мастурбирали,нито като малки нито като големи!Или мислиш че не съм нормална жена като не го правя?Имам дъщеря на 14год. и не мисля,че ще го приема за нормално ако се случи.(това е по темата която ти си пуснала,а не по тази за което се извинявам,че се отклонявам


Извинявай, нямам предвид теб, не бях чела предишните мнения, но така мисля (явно човек свързва "нормалността" на първо място със себе си ) , няма нищо ненормално ако дъщеря ти го прави, не се плаши...и ние сме нормални

# 35
  • София
  • Мнения: 4 423
Цитат на: secretgarden
Цитат
Срази ме!Да!Айде си представи че има и такива хора като мен които не са мастурбирали,нито като малки нито като големи!Или мислиш че не съм нормална жена като не го правя?Имам дъщеря на 14год. и не мисля,че ще го приема за нормално ако се случи.(това е по темата която ти си пуснала,а не по тази за което се извинявам,че се отклонявам


Извинявай, нямам предвид теб, не бях чела предишните мнения, но така мисля (явно човек свързва "нормалността" на първо място със себе си ) , няма нищо ненормално ако дъщеря ти го прави, не се плаши...и ние сме нормални
Не се плаша! Grinning

# 36
  • София
  • Мнения: 7 242
Хубава е, че не се плашиш. Сега остава и да го приемеш нормално Grinning

# 37
  • София
  • Мнения: 4 423
Еееееее,ще ми е трудно за мен,но за другите-да приемам го! newsm10

# 38
За да приключа темата ще Ви кажа, че дъщеря ми го прави от ревност. Сега се опитвам да и обръщам повече внимание и нещата се поуспокоиха. За сега няма да пием никакви успокоителни сиропи и дано да идва по-скоро пролетта, че да излизаме навън и да се измарят повече. Laughing Благодаря на всички, които писаха по темата!  Laughing

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Не искам да провокирам още негативни спорове, най-вече след като Сиса_73 самичка им е сложила точка, като спира дискусията по темата си, но ми се ще да напиша само едно-две изречения тъй като съм чела специализирана литература по въпроса.
Мили майчета, автоеротизмът е чувство за себеусещане и начин за опознаване на света, с който се раждат нашите бебчета. От най-ранна възраст, през пубертета, та чак до зрелостта той има ежедневни и многобройни проявления - мисловни, емоционални и физически, част от тях изобщо не можем да свържем със секса (така както го разбираме като полово зрели хора), друга част ни смущава и дори шокира, ако не сме подготвени, с открито сексуалния си характер.
Как да изразходва сексуалната си енергия по приет от нормите начин е едно от най-трудните неща, които учи с години всяко едно дете.
Всяка една чувствителна майка ще разбере, ако това е свързано и с признак на тревожност, както е направила Сиси, но в никъкав случай не трябва да се превръща в проблем нормалната и естествена жизненост на децата.

Общи условия

Активация на акаунт