Дъщеря ми избяга от вкъщи!!!

  • 3 550
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте мами! Притеснявам се за 15 годишната ми дъщеря. Беше кротко и спокойно дете, но като навлезе в пубертета започнах да забелязвам много лоши промени в поведението й, не мога да я позная. Облича се предизвикателно, често бяга от вкъщи, за да ходи на дискотеки, барове, партита и какво ли не. Не знам за всичко, което върши зад гърба ми, но днес чашата преля. Прибра се вкъщи с пиърсинг на носа! Опитах се да говоря с нея, но тя просто излезе от вкъщи, защото "отива да живее при приятеля си", на който подозирам, че подръжава и не се е върнала от два дни. Кажете как мога да се справя с тази ситуация сама, разведена съм.

# 1
  • София
  • Мнения: 38 515
Телефон?
Полиция?

# 2
  • Мнения: 25 620
Как да се справиш ли? Вземаш някоя книга от списъка за четене и започваш. Хем от полза за теб, хем по-малко време за скука и глупости от рода на писане по форуми.
Аман от скучаещи тийнейджъри!

# 3
  • Мнения: 4
"Как да се справиш ли? Вземаш някоя книга от списъка за четене и започваш. Хем от полза за теб, хем по-малко време за скука и глупости от рода на писане по форуми.
Аман от скучаещи тийнейджъри!"


Очевидно ти нямаш дъщеря, защото за много родители моята ситуация е реалност.

# 4
  • София
  • Мнения: 38 515
Кога я чу за последно?

# 5
  • Мнения: 4
"Кога я чу за последно?"
Преди два дни точно преди да отиде при приятеля си.

# 6
  • София
  • Мнения: 28 579
Дете, нямаш ли по-интересни неща за вършене, вместо да си измисляш истории?

# 7
  • София
  • Мнения: 35 104
Ам, трябва да търсиш път към нея и да я прикоткаш, със скандали няма да стане.
Законово няма какво да направиш, но пък ти отговоряш пред закона.

Бащата нещо?

# 8
  • Мнения: 18 504
Ама какво измисляне, този текст без никакви промени го върти от няколко седмици, само профилите сменя. Двойка за оригиналност.

# 9
  • Мнения: 4
Ама какво измисляне, този текст без никакви промени го върти от няколко седмици, само профилите сменя. Двойка за оригиналност.
Дете, нямаш ли по-интересни неща за вършене, вместо да си измисляш истории?
Наистина не знам какво да отговоря на тези нападки, какво съм виновна, че съм в такава ситуация, това е сериозно и не знам какво да правя

# 10
  • София
  • Мнения: 17 283
В смисъл, непълнолетното ви дете го няма два дни и не сте се обадили в полицията, а пишете във форума?
Мхм, почти повярвах, че сте възрастна жена.

# 11
  • София
  • Мнения: 38 515
Значи я няма повече от 48 часа???

Дъщеря ми е почти на 19. Баща й отсъства през повечето време от 3-4 г насам. Май месец, покрай баловете, ми се загуби някъде на два пъти по 16 часа.
Проведох два сериозни разговора, при втория поставих условие ако не спи вкъщи, да знам къде е и с кого е. В смисъл да ми пише непременно. Спазва се.

# 12
  • Мнения: 12 790
Здравейте мами! Притеснявам се за 15 годишната ми дъщеря. Беше кротко и спокойно дете, но като навлезе в пубертета започнах да забелязвам много лоши промени в поведението й, не мога да я позная. Облича се предизвикателно, често бяга от вкъщи, за да ходи на дискотеки, барове, партита и какво ли не. Не знам за всичко, което върши зад гърба ми, но днес чашата преля. Прибра се вкъщи с пиърсинг на носа! Опитах се да говоря с нея, но тя просто излезе от вкъщи, защото "отива да живее при приятеля си", на който подозирам, че подръжава и не се е върнала от два дни. Кажете как мога да се справя с тази ситуация сама, разведена съм.
Наистина, къде е този баща? След развода не се е дематериализирал все пак.
Защо чашата е преляла от пиърсинг на носа? Това е абсурдно измислен нищожен проблем, ако наистина става дума за девойка, която е с проблемно поведение.
Или трябва да й наемеш частен детектив да я следи денонощно, или просто да се разбереш с нея и да посвалиш малко гарда.
А ако историята не е истинска, поне е грамотно написана, за което моите поздравления.

# 13
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 260
Е, пиътсинг на носа не е краят на света, голяма работа станала.
По- важният въпрос е от къде има пари за тези неща и кой ще я издържа, докато "живее при приятеля си". Като види, че без пари не става, ще се върне. Затягаш кранчето, може и на работа да я изпратиш за 2-3 месеца,  че да не мисли за глупости.

# 14
  • Мнения: 12 790
Не бих разчитала точно на момиче да спирам издръжката с възпитателен ефект. Просто защото всяко момиче на тази възраст може да си осигури издръжка... много лесно.

Общи условия

Активация на акаунт