ИСКАМ ДА ИЗБЯГАМ ОТ ВКЪЩИ

  • 2 639
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте малко ми е странно че споделям за това в бг мама и се извинявам ако имам грешки.От заглавието разбирате за какво става въпрос имам и причини обаче.Първо да кажа момиче съм на едва 15 години 8 клас от София.От начало на лятото не съм спряла да си карам с майка ми .Пробвах да и се извинявам мн пъти но не ставаше нищо и честно казано не съм и направила нищо просто почнахме да се караме за малки неща завлече и баща ми в това. Не е проблема карането .Днес например баща ми влиза по едно време и ми вика че утре ще ми остави пари за училище понеже не ми бе оставил 2 седмици вече и майка ми не ми дава да ям като баща ми го няма.По късно двамата влизат в стаята ми и почват да ровят.Няма нищо нередно в стаята ми нито пуша нито пия .Това които ги засегна е че гардероба ми не беше мн подреден .Аз им казах че ще си го оправя но не майка ми реши всичко да разхвърли и да почне да хвърля каквото на нея не и харесва аз разбира се и казах да спре .Тогава от никъде си появява лудия ми баща почна да ме удря в главата даже в момента имам голяма цицина на главата брат ми взе да ме скуби адски гадно баща ми да ми притиска към земята и да ви натиска корема с крака си .Сега ме боли адски главата и не мога да дишат сърцето ме стяга крата ме болят и мн други такива неща .Това насилие не се случва за първи път много често даже се случва за малки причини  даже онзи ден така сирно ми удари носа че текна кръв от него .И доста такива лоши неща са ми правили но не искам да си спомням и мисля още за това защото даже в момента докато го пиша рева .Така сега към темата на заглавието .Също да добавя че сме чисто българско семейство ако това ви се струват като цигански скандали да така звучи от страни но не е така .Мисля вече да избягам от нас психически и физически не издържам това нещо разпадам се и не мога да издържа още 3 години даже ако не са ме убили до тогава .Не искам да ходя в дом нито по други семейства искам да работя уча и живея сама преди да кажете нещо за роднини баба ми и дядо ми са в другия край на България а аз не искам там да живея а другите роднини в чужбина.Утре ме карат да се прибера точно след училище аз няма да го направя и не искам защото първо имам приятели и се справям добре в училище и без да се напрягам да уча и още защото те искат да ме почнат още от рано с този тормоз .Мисля даже още тая вечер да си взема вс пари дрехи и важни неща и да се махна.А утре след уч да не се прибирам да спя у приятелка .Другото които  е счупих си сим картата да не могат да ме открият .Просто искам да знам възможно ли е поне след като навърша 15 (скоро ) да се изнеса да работя и да ходя на училище без домове за деца и проблеми?Найстина не издържам вече!!!Благодаря предварително за отговорите.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 030
Здравей, мило момиче!
Ако те бият вкъщи, трябва да се оплачеш на 112,  социалните и полицията, за да те вземат оттам. Докато станеш на 18, те са ти настойници, но трябва да разкажеш за побоите и да потърсиш помощ! Ако само избягаш, колко време ще спиш в приятелка, ще те намери полицията и пак ще те върнат при тях...

# 2
  • Мнения: 40 928
Не можеш. Ще те обявят за издирване с полиция. Единственият ти шанс е да се оплачеш от домашно насилие, но тогава не знам какво ще стане. Може нищо, а може и да те пратят в дом. Но иначе нищо не можеш да направиш - нито да работиш, нито да наемеш квартира, нито да се регистрираш в банка...

# 3
  • Anywhere
  • Мнения: 1 092
Миличка, по-добре потърси контакт с баба и дядо, макар и на другия край на България. Няма как да работиш преди 16г, а да живееш при приятели не става. Можеш да потърсиш телефон на фондация Анимус, помагат на хора преживяващи домашно насилие! Обади им се, поговори с тях. С някой съсед или познат възрастен също.

# 4
  • Мнения: 12
Здравей, мило момиче!
Ако те бият вкъщи, трябва да се оплачеш на 112,  социалните и полицията, за да те вземат оттам. Докато станеш на 18, те са ти настойници, но трябва да разкажеш за побоите и да потърсиш помощ! Ако само избягаш, колко време ще спиш в приятелка, ще те намери полицията и пак ще те върнат при тях...
Здравейте брагодаря за отговора оценявам го но има и друг проблем който забравих да спомена майка има много връзки в полицията и им се е разминавало за доста сериозни неща съсигурност ще кажат да кажат нещо за мен от рода на луда е или че лъжа не ми е вариянт 112.Благодаря все пак:)

# 5
  • Мнения: 12 031
Единственият ти шанс е да се обадиш на 116111 и да поискаш помощ. Или в отдел "Закрила на детето". Но както описваш нещата в момента имаш нужда от лекарска помощ. Ако в спешното кажеш, че е побой са длъжни те да задействат системата. При доказателствата от побоя са длъжни да те изведат от дома ти и да те настанят първо в център за спешно настаняване, а след това ще потърсят вариант при роднини, ако никой не се съгласи - в ЦНСТ (Център за настаняване от семеен тип). Като навършиш 16 ще можеш да работиш, най-добре на 4 часа, за да не закъсаш с училището.

# 6
  • Мнения: X
Здравей. Имам позната, която работи към SOS Детски Селища България. Изпратих и статията. Свържи се с Анимус. Помолих приятелката ми да ти обърне внимание. Да ти пише тук. Не прави нищо неразумно, мила. Не бягай. Знам че е трудно, знам, че си жертва. Това никога не е лесно. Анимус. Говори с тях. Те са професионалисти и помагат на много хора с такива проблеми. Обърни се към тях.

# 7
  • Мнения: 84
Обади се на социалните, още си малка и имаш нужда от гръб. Избягаш ли сега по този начин ще занемариш ученето за да можеш да се издържаш имще тръгнеш по кривоте пътеки. 112 и разкажи всичко с подробности. Нека понесат наказание за зверствата им. Те бъдеш закриляна и ще можеш да продължиш да се учиш което е най важно. Помисли и направи най правилното решение. Стискам палци и испех.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 616
В училище не забелязват ли, че си бита? Никой учител, не  е говори с тебе за това ?

# 9
  • Мнения: 1 400
На мен са ми неясни много моменти в разказа ти. Поне за себе си родителите ти какви аргументи имат за претърсването на стаята ти? Имат подозрение, че употребяваш наркотици или че си откраднала ценности или пари? Така без причина ли те е проснал баща ти на земята или защото си налетяла на бой? Не се опитвам да оправдавам агресията към теб, но поне пред себе си тези хора трябва да имат някакви аргументи за поведението си щом казваш, че не са от най-долната прослойка на обществото. За мен най-странното е, че брат ти е на тяхна страна, защото ако има агресия в едно семейство децата обикновено се подкрепят и държат заедно. Казвам го от опит. Иначе за вариантите, които обмисляш и са ти предложили тук (да подадеш сигнал до социалните) имай предвид, че и в двата случая вероятно ще те настанят в институция в друг град, тоест нито ще можеш да учиш в същото учлище, нито да контактуваш с приятелите си. Вече няма да разполагаш нито собствена стая, която да претърсват, нито със собствени средства и кой знае какви лични вещи, с които отново да избягаш. А да живееш инкогнито 3 години (до пълнолетие) без да станеш жертва на трафик, наркотици и проституция е някаква фантазна химера. Според мен, най-разумно е да потърсиш помощ от баба, дядо или друг близък роднина. Ако положението е наистина сериозно, по-добре да живееш при тях в друг град, отколкото в соц. дом в друг град. А и те ще имат по-обективен поглед над ситуацията, защото познават и родителите ти.

# 10
  • Мнения: X
Момичето спря да отговаря. Да не би да е останала без телефон / компютър? Чудя се, писах и на лично да направим свръзка с моята приятелка да и помогнем, но така и не отговаря.

# 11
  • Мнения: 12 031
Ако е истина, това, което описа, може и да е в болница, че описваше доста сериозни травми

# 12
  • Мнения: 40 928
Влизала е в мамата вчера вечерта, явно не е в болница, а няма какво да каже. Или не и е интересно.

# 13
  • Мнения: 319
Малко на 🛝🛝🛝 ми бие работата

Общи условия

Активация на акаунт