Плетем, разплитаме, за бримките питаме! - 5

  • 174 247
  • 288
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 1 110
Мдаа, болерцето е супер и на девойката й стои много добре, да не му намира кусури.  Crossing Arms

# 226
  • Мнения: 434
                                      Здравейте на всички,

Аз самата не мога да плета,ама мама плете много хубави работи.Харесала съм си една жилетка"болеро"- нещо такова,та искам да помоля,ако някой има схема за нещо подобно,да ми изпрати на

silviqatanasova@gmail.com

Благодаря предварително

# 227
  • Мнения: 525
KRIVONDELA щерката е много хубава и каквото и да сложи все ще и стои добре!Болерото е много хубаво!Цветето как по-точно го направи?Снимай го по-ясно,че не се вижда много добре.

# 228
  • Мнения: X
Момичета, можете ли да ми кажете как се плете ето тази кошница?Не съм съвсем веща в плетенето, но не съм и съвсем гола.

# 229
  • Мнения: 1 072


Предполагам, че се започва с 45 бримки, разделени на 3 части по 15. Между частите се свива и така се получава извивката на чантата. Сигурно виждаш, че височината на двете странични части е по-малка. Предполагам, че средната част се изплита по-често. Какво имам предвид. Тръгваш от дясно на ляво и изплиташ първата секция, след това се прехвърляш на средната и после вместо да изплетеш третата, последна, се връщаш и оплиташ пак средната. После пак обръщаш след като да си изплела само средната част. Пак я изплиташ и тогава продължаваш към последната лява секция.

Ако си ме разбрала след това обяснение, ще те поздравя. bowuu

# 230
  • Мнения: 461
KRIVONDELA щерката е много хубава и каквото и да сложи все ще и стои добре!Болерото е много хубаво!Цветето как по-точно го направи?Снимай го по-ясно,че не се вижда много добре.

Снимките са много некачествени, за което се извинявам. Ще се опитам да направя други.
 
Синьото цвете започвам с 10 бримки синджирче. Затварям кръгчето. Следват 3 бримки синджир и 23 двойни пълнежа(крачета). На следващия ред -49 двойни пълнежа. Продължавам с мрежичка, на 1-вия ред с по 3 бримки, на 2-рия с 4 бримки, на 3-тия с 5 бримки. Предпоследния ред е с 6 бримки като всяко 4-то ромбче изплитам със залепена бримка за първия ред, така че да се получи цвете със 7листа. Последният ред е нисък пълнеж. Отгоре е зашито пластмасово прозрачно цвете с висулки вместо тичинки. Ами, май това е.  Grinning

# 231
  • Мнения: X
Летящата, горе-долу схванах. Mr. GreenОбаче дерта ми, е че това май не е на две куки, а на повече.Накрая ще взема да  я изплета на една кука.Малко ще е зор, но поне знам, че ще се получи.Много ми се иска да спретна на щерката една такава малка кошничка -да се радва детето.

# 232
  • Мнения: 3 810
Ясно е че е на 2 куки Peace

# 233
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Кривондела, много ми харесаха твоите неща  Peace
Аз нямам време да плета нищо за себе си.

Аз направих шапка този път за сина си. Търпя критика. Това исках да е риба , но май на пиле мяза  Embarassed
Ето снимките - 1 , 23

И искам да питам някой може ли да ми каже как да се пробвам да си оплета това нещо,(дуг изглед и още един ) ако се вредя между поръчките за шапки ...

# 234
  • Мнения: X
Мимито, шапката е много хубава.
И  си прилича на риба.
А и на младежа много му отива. Wink
Мимиту с кирилизация, благодаря!
Летящата, благодаря и на теб!
Ще се пробвам, пък дано се справя.

# 235
  • Мнения: 1 072
Щом искаш кошничка, ето ти идея.



За да свалите списанието, натискате върху тази иконка - , отваря се  прозорец. Има брояч за 30-секундно изчакване. След 30 секунди на негово място ще се появи линкът за даунлоуд.

# 236
  • Мнения: 3 550
Mimito, може ли пак да обясниш? На една кука ли плетеш дръжката на цветето или на 5, пък като стигнеш до листата минаваш на една? Ако е на 1 кука - ниски пълнежи ли се затварят в кръг? А на самите листа само това ли им е кройката - един ред синджир и един ред пълнеж?

# 237
  • Мнения: X
Тенкю, Летяща кравичке!  bouquet

# 238
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Mimito, може ли пак да обясниш? На една кука ли плетеш дръжката на цветето или на 5, пък като стигнеш до листата минаваш на една? Ако е на 1 кука - ниски пълнежи ли се затварят в кръг? А на самите листа само това ли им е кройката - един ред синджир и един ред пълнеж?

Всичко се плете на една кука. Ще пробвам пак да обесня.
1 ред - синджир 3 бримки, които затваряме в кръг
2 ред  стълбчета -

    Соединительный столбик. (рис.4)
Крючок вводят в петлю цепочки или предыдущего ряда, захватывают нить и протягивают её сразу через петлю цепочки и петлю находящуюся на крючке.
Этим приёмом пользуются для завершения очередного ряда при вязании квадратов от центра, при убавлении рядов, для соединения отдельных элементов вязания.

и продължаваш със стълбчетата колкото реда искаш. Като за да се оформи нещото използвам молив за избутване (все едно слагаш презерватив на молива, сори за обяснението, но това ми дойде на ум )
Следват разклоненията.. Плетеш по презерватива на молива и където решиш че искаш разклонение спираш със стълбчетата и плетеш примерно 6 бримки синджир толкова ще ти е дълго разклонението. След това за да се върнеш при основата на презерватива плетеш стълбчета. За другите разклонения по същия начин.

Така по прегледно ли е ?? Ако трябва пак питай ще пробвам пак да казвам  Laughing

# 239
  • Мнения: 3 810
кравке, тенкю за списанието.
Я кажи каква ще е тематиката на 1 юни в Пазарджик? Какво да правим?
Ние тук май нищо няма да правим, че поне да ви пратим...

Общи условия

Активация на акаунт