Брекети

  • 243 961
  • 1 243
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 162
Лелеееее много боли  момичета, вие как изтърпявате?  ooooh!  ooooh!  ooooh!  Вчера ми ги сложиха, до кога ще боли?

# 601
ama като ги слагат боли ли?

# 602
  • София
  • Мнения: 3 841
Боли, я. Не при самото слагане, а след това.

# 603
Боли естествено ... мен спря да ме боли 4-5 дни след слагането, но през това време болеше наистина много и не ядох нищо  Rolling Eyes

# 604
  • Мнения: 123
Това за дамите дори е добра новина, защото води до вталяване Simple Smile

# 605
  • София
  • Мнения: 3 841
Аааа, не всички дами искаме да се втЕляваме.  Crossing Arms

# 606
аз не искам и не ми трябва на 12 сам все пак

# 607
  • София
  • Мнения: 2 493
пък аз съм кърмачка и не е препоръчително хич... ще ям крем-супи...

Хора, днес установих че ми расте мъдрец. Това май обърква плановете. Ще разберем във вторник...

# 608
  • Мнения: 3 215
Според мен по-неразумно е,че си на 16 и пушиш,а не,че искаш да си избелваш зъбите,но ти си знаеш.
Мда има нещо такова ... мерси все пак за съвета  Wink а случайно да знаеш г/д колко струва избелването  Thinking четох някъде че е 200 лв на челюст  Rolling Eyes


Да,от това,което и аз видях,цените са около 400лв за всички зъби на двете челюсти.
Жалко,че не съм и аз на този етап вече...
Успех!

# 609
Лелеееее много боли  момичета, вие как изтърпявате?  ooooh!  ooooh!  ooooh!  Вчера ми ги сложиха, до кога ще боли?
Привет moni 81 Wink!На мен ми ги поставиха мин. петък-хубавото е,че нямам болки,мога да ям и по твърда храна(е,доста бавно става,а не мога да отхапвам),само,че ме мъчат афтите и раничките,които наизлязаха от следващия ден.Восъка само временно ми помага,а и трябва да слагам постоянно,т.к. след всяко хапване се мият зъби,и той пада....никой не е обещавал,че ще е лесно SadПри теб как стои този въпрос с раничките? И какво въобще хапваш?

# 610
  • Мнения: 162
 За сега ранички нямам, може би ще се появят по-късно, за болката  пия ефералган , много боли ,ама няма начин  #Crazy А и трябва да хапвам повече, защото кърмя и е една мъкаааааааа ....... Моля ви успокойте ме че няма да боли така постоянно  Cry

# 611
  • София
  • Мнения: 2 493
Охх... втриса ме като чета... Утре в 11 съм на на ред аз Simple Smile

# 612
  • Мнения: 123
Охх... втриса ме като чета... Утре в 11 съм на на ред аз Simple Smile

Успех!

А аз по това време най-вероятно ще пътувам към зъболекарката да оправя два кариеса Simple Smile Сигурно ще е тръпка, но няма как... След това знам че ще трябва и да се вадят мъдредците на горната челюст (поне така каза ортодонтката при първия преглед, но да видим). Все хубави работи Stuck Out Tongue

# 613
  • Мнения: 226
Хайде и аз да споделя моя не малък опит с брекетите. Първо да каза, че още от първи клас имах много големи проблеми със зъбите и от тогава съм при д-р Димова, която смея да каза е най-добрата в областта. След като носих какви ли не подвизни шини, ортодонтски шапки и тн. се видя, че няма ефект и д-р Димова и баща и Д-р Настев (лека му пръст) ми сложиха първия вид брекети внасян в България (вече дори не помня кой клас съм била но има 10 години). Забравих да каза, че цялата катедра в Медицинска академия бяха категорични, че трябва да се извадят 4 напълно здрави зъба. Само д-р Настев и Димова бяха на друго мнение. Добре, че родителите ми не са дали да ми вадят зъбите. След като носих брекетите повече от 2 години ефектът беше страхотен. Но уви, с течение на времето зъбите ми се поразместиха от напъващите мъдреци. И ето сега пак съм се навила за брекети. Днес ходих при д-р Димова...показа ми новите Деймън брекети като ми обесни, че нямат нищо общо с тези, които носих преди. Но и цената няма нищо общо. Каза ми че струват 4000лв По назад във форума видях, че по-рано са били 1600 евро. Искам да попитам в крайна сметка какви са цените на Деймън сега?
Само искам да допълня, за тези които им предстои да си сложат брекети, че болки има само при смяна на дъга или при стягане, но всичко е много търпимо. Също така след като ми ги свалиха не съм имала бели петна, където са били брекетите.

# 614
  • София
  • Мнения: 3 841
Явно цените са вдигнати. Аз като започнах, преди година и половина някъде, цената за Деймън брекети беше 1600 евро.

Общи условия

Активация на акаунт