ОТБИВАНЕ

  • 4 395
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 593
Здравейте, мили майчета Simple Smile
Искам да ви помоля за съвет. Моето момиче сега е на на 1 година и 9 месеца. Искам вече да я отбия, но ми е много трудно! Не мога да й кажа, че любимото й мляко вече го няма, защото адски се растройва и плаче много жално... и просто не мога да устоя и пак давам. Кърмата ми вече не е много, но има достатъчно, за да поддържа интереса на детето. Сиска суче поне по 3 пъти на ден - сутрин, преди да стане, на обяд (след като се нахрани) - така се приспива, и вечер (пак за приспиване). И най-вече затова ми е трудно, защото тя не е свикнала да заспива без млякото си. А аз вече наистина трябва да я отбия. Моля ви, дайте ми съвет как да я отбия по най-безболезнения за нея начин (от психическа гледна точка).
Благодаря предварително!  bouquet

# 1
  • Мнения: 256
Здравей cybercat наистина ще ти е трудно тя е свикнала да заспива по този начин. Говори и нежно обясняваи и че вече е голяма.Ами друго скъпа cybercat незнам какво да кажа. И аз си вземах поука че по от мъничко да се отбива докато не е захитряло. УСПЕХ  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 2 686
И аз съм се замислила на тази тема напоследък, а и моето детенце е голямо почти колкото и твоето.
Това, което правя е, че непрекъснато и повтарям, че вече е голяма и че бебетата сучат, в резултат на което тя ми носи бебетата си да сучат. Намалих и аз драстично броя на кърменията, но под три не падат.

Хич обаче не знам какво да те посъветвам. Може да потърсиш из форума - има теми за отбиване на такава възраст.
Чакам последния кучешки да избие и после мисля да приложа трика с горчивото мляко. Не звучи честно, но просто не си го представям по друг начин. Но Ивайла не заспива на цица, верно суче вечер, но не за да се приспи, а може би за утеха.
Стискам палци, търпение и успех.

# 3
  • Мнения: 686
Здравей cybercat.Не мога да те посъветвам как да отбиеш Сисето,но мога да ти бъда опора в това трудно начинание Heart Eyes  bouquet Hug Grinning

# 4
  • Мнения: 105
 PraynigДайте линк за отбиването че не го намирам, благодаря

# 5
  • Мнения: 2 631
И мен вече ме интересува този проблем! Mr. Green

Бях чела за отбиване чрез горчивия лак против гризане на нокти и смукане на пръсти Даум Ексол - продава се в аптеките. Та намазваш зърната един път и повече няма, да поиска, да суче! Грубичко е, но действало безотказно.  Rolling Eyes Ако не се лъжа - Джейд беше писала, че така е отбила.

П.П. Да, Джейд е била! Можеш, да прочетеш тук, а на търсачка излизат още много неща, които могат, да ти помогнат! Peace УСПЕХ!
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=153717.0

Последна редакция: чт, 15 мар 2007, 22:28 от envia

# 6
  • София
  • Мнения: 2 686
PraynigДайте линк за отбиването че не го намирам, благодаря

Какъв линк за отбиване ти трябва? В библиотеката има доста статии на тази тема, а може и в търсене да напишеш "отбиване".

# 7
  • Мнения: 967
След като не кърмиш нощем въпроса е лесен. Преди заспиване кажи на детето, че гърдите те болят и не може да папка от тях. То е вече голямо и ще разбере. Ако настоява изиграй театър, децата са жалостиви и ако повярва, че те боли няма да настоява. Предложи вместо кърменето да пееш песничка или купи нова книжка и четете нея преди заспиване или нещо друго любимо измисли, което да замени ритуала на кърменето. Ако успееш да намериш някой, който да гледа детето за няколко дни по-лесно ще се научи да заспива без кърмене. Моят син започна да заспива без кърмене, когато тръгнах на работа и започна да го гледа баба му. На тази възраст децата вече са умни и знаят, че кърми само мама, така че като са с друг човек няма да си искат да сучат и постепенно ще се откажат от този навик. Успех  Hug

# 8
  • Мнения: 819
Здравей и от мен.При нас нещата стояха по същият начин-душа не ми даваше да и откажа...но се разболях тежко и се наложи да ме оперират.Детенце изкара най-кошмарната раздяла с мен,не беше делена.Първият ден отказала дори вода да пие...Ако не беше станало така,още щях да я кърмя.Не зная дали изобщо ще ти помогна с нещо с тая информация,но на твое място не бих се лишила от тая сладост...

# 9
  • Мнения: 593
Здравейте отново!
Благодаря ви, че ми обърнахте внимание.
Вчера със Сиска бяхме на консултация и общо взето въпроса ми беше как да отбия детето без нерви. Отговора беше "Въоръжи се с търпение за няколко дена..." Явно няма да мине без нерви  Cry
Мислех си да я оставя за няколко дена на бабите, но така едва ли стреса ще е по-малък.
Незнам какво да правя... ще се справим някак си.
Благодаря отново
Love

# 10
  • България
  • Мнения: 224
И аз сериозно съм се замислила за отбиване...Малката направо е пристрастена към мен....вечер се събужда,цоква си и продължава да спи...дори очи не отваля. Mr. GreenКато за начало ще започна да отказвам когато й се прище да сучи.понеже заспива сучейки сигурно там ще е най трудният етап...Дано се отбие без стресови ситуации....Успех!

# 11
  • Мнения: 734
Аз не можах да си отбия детето сама, затова се прибрах при мама и баба за да спасяват положението.
На 1 г. вече беше започнала да суче само вечер преди заспиване, точно за да се приспи. Всяка нощ в 3 часа се събуждаше, за нова порция мляко и сучеше по 1 час, може и по час и половина.
Заправих да спомена че спането на обяд ставаше само в количката навън и ако рутината се смени, се успокоява пак със сукане. Така че, събират се 2-3 пъти на денонощие, но много продължителни.
На година и 3 месеца я качих на дълъг презокеански полет ( 13 часа) 6 часа сука...честно казано чувствах се в безизходица, имах портативно ДВД с любимите й филми, всякакви играчки , лепенки, книжки за оцветяване...хвърляше и блъскаше всичко и само на гърдите ми стоеше. В съседната редица пътуваше един италиански футболен отбор, като кацнахме всички ми се хилеха и викаха Браво....може и да ми са се подигравали, знам ли...кво да направя като иска цици детето няма да я оставя да пищи. Пробвах с биберони, шишета с биберони, нищо не помогна, даваше ми ги на мен аз да ги пробвам.
Пиеше от чаши с твърд накрайник или със сламка, така че ми трябваше някакъв заместител на кърменето,
но се провалих в търсенето.
Когато се прибрахме при баба ми, след къпането и вечерята, малката веднага демонстрира как заспиваме с 1 час сукане.
На другия ден, бях много изморена от часовата разлика, и съм заспала на дивана пред телевизора. Майка ми и баба ми през това време изкъпали и нахранили детето и го прибрали в спалнята да го приспиват.
На една тоалетна масичка й наредили 3 шишета, едното със сок, другото с вода а третото с формула ( тя пиеше формула след 1 г. за закуска) Номера бил да не и подават шишетата и да я насилват, а я оставили да играе и да пие когато каквото иска. Така след 2 часа, загасили лампите, легнали и се правили на заспали;)) Малката се мотала известно време и накрая и тя заспала.
В 3 часа същата нощ аз се събудих с напращяли гърди и чувам детето събудено и се разхожда из стаята. Не ревеше. Тръгнах да я кърмя, но дядо ми ме усети из коридорите и се провикна от леглото: Стой, баба ти каза да не се качваш горе;)
и на мен ми стана едно жално и мъчно защото не си накърмих детето като за последно...уж исках да я отбия, като че ли не ми стигнаха ония 6 часа в самолета..някакси много неочаквано стана всичко.
На другият ден сутринта нямаше проблеми, малката ме възприемаше както преди, не си търсеше млякото.
Така спа с баба ми и майка ми 4 нощи. Първите две се е събуждала всяка нощ в 3 и е искала да играе, рисували са, късали са списания, пускала е и е изгасяла лампата 100 пъти и към 4 сутринта е заспивала.
На 5тата вечер, я изкъпах аз, и се приспахме заедно. Процедурата беше същата, оставих я да играе до късно и когато се умори се гушна до мен на леглото, но цяла нощ ми държа лицето в ръцете си.
От време на време се пробуждаше и ме целуваше по бузата;) много сладко

Ако нямаше алтернатива с баби и майки, щях да опитам този номер с горчилката.
С мъжа ми бяхме измислили един друг вариант, вечер към 9.30 точно когато й е време да заспива, я извеждахме с колата и тя заспиваше в седалката си. Така се спестяваше едното кърмене понякога.

успех на отбиващите;)



# 12
  • Мнения: 1 808
Здравейте, днес вече не издържах и реших да се поровя из форума за съвет за отбиване.
Тове е мисия невъзможна!!!
Вече 3-та седмица е непоносимо. Нощем от 1:30ч. до сутринта ми виси на циците, с редки изключения. Не знам какво да правя. Такова чудо не е било.
С такова удоволствие и гордост кърмя, но това вече не се трае, да не говорим че започва и да ме боли, защото той всъшност цока 5 мин. а след това просто ме ползва за биба.
Пробвахме татито да го приспи, не успя искаше и аз да съзм там. Нощес беше невероятен рев - за пореден път и накрая не издържах и пак дадох.
Обяснявам му постоянно че вече е голям, той се съгласява, но въпреки това си иска цокото.
Иначе при бабите стои с дни и не търси нито цоко, нито мама, но прибере ли се вкъщи няма отърване.
Вече ще пробвам с този горчив лак.
Въпроса ми, дали наистина няма да навреди на малкия?
Дайте и други съвети ако имате.
Въпреки че достатъчно изчетох из форума.

# 13
  • Мнения: 4 422
Записвам се да следя темата ,защото ми предстои и на мен това след месец -два.

# 14
  • Мнения: 1 517
И аз ще следя.

# 15
И на нас ни предстои отбиване. И то съвсем скоро трябва да стане, защото ми се налага да се разделя за няколко месеца със сина ми.
 Някой знае ли нещо по въпроса за отбиването и фазите на луната?  newsm78Може на някой да му звучи смешно, но ми казаха, че трябва луната да нараства.Търсих в библиотеката, но там само в една статия беше споменато, че трябва да се следят фазите на луната и нищо по-конкретно.
 Та се чудя да следвам ли тази препоръка или направо да действам? Rolling EyesИначе мисля, че Никола вече е готов да се отбие и няма да ми е чак толкова трудно

# 16
  • София
  • Мнения: 2 686
Това с фазите на Луната въобще не ми звучи смешно, но не знам точно в кой момент е подходящо. Ако някоя мама знае - да свирка. Може и да питам една приятелка дето с астрология се занимава, може да измисли нещо.

Аз точно така направих - ограничих и суканията по повод и без повод - от 20 на ден станаха три най-много, после за 2-3 седмици я отказах от нощно, но сега си се буди пак - понякога иска Дичка, понякога иска Цица - второто не го получава, но реве ужасно. И последните седмици и повтарям, че млякото ще почне до горчи, пък да видим.
Успех на всички и да не страдате много нито вие, нито малките смукалчовци.

# 17
  • Мнения: 593
Аз наистина ще оставя детето за няколко дена на бабите. Това ми се вижда най-удобно.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 686
Стискам палци, пиши как е минало.
Но може би най-добре е като си я взимаш и тя поиска да суче да и кажеш, че вече млякото горчи или нещо от този род. Защото според мен ще се сети за циците.

# 19
  • Мнения: 1 808
Дано да успееш. Но както ти е писала и Сънчо, тя ще се сети за цосането и трябва да измислиш нещо.
Те помнят!
Нашия съм го оставяла 3 нощи и като си го взехме, първата работа вечерта беше - ЦОКОТОООООО!!!

Аз се отказвам за сега да го отбивам, невъзможно ми се вижда.
За всеки случай съм взела от горчивата течност, пък ще видим.

# 20
здравей,
и аз имам същия проблем, детето ми е на 1г. и 11 месеца , пих хапчета ( достинекс) но без резултат. Не мога да ти дам съвет, само трябва да се решиш твърдо и спираш да даваш.
успех!!!!!!!!!!!!!!!

# 21
  • Мнения: 1 353
 При мен проблемът е че започна да не засуква правилно и ме боли, сърби и дразни едновременно. На няколко пъти съм се заканвала да я отбивам, а баща й само казва :"утре като се прибера, слагам решетката и няма цица". Ние спим като сме допрели спалнята до креватчето и сме махнали преградата. Първо ме болеше гърба от неестествените пози няколкочасово кърмене, защото нощем не слизаше от гърдата ми. Това то преодолях, то се започна с едно зверски дране по лицето и бъркане в устата ми. Не стига че бях издрана по лицето , а и небцето ми не беше много добре. Всичко това бе последвано от щипане по гърдите, като че ли беше щипалка. Тези неща можех да ги преодолея, защото се случва докато се унесе, но това гризане нонстоп не се издържа понякога.
 Все още кърмя два пъти през деня за заспиване и по 2-4пъти нощем. Не знам как ще отбивам, защото изпада в истерия ако не я накърмя.
 П.П. Проблемите с кърменето започнаха след 11-тия[/size] месец, но съм горда че кърмя.

# 22
  • Мнения: 4 422
И аз се чудя как ще отбивам бебе на година,нито е голяма да разбере,че млякото горчи/номера с лака/ нито пък е толкова малка,че да не се усети..Вече си търси сама и ако не и дам ревове,крясъци  Tired
Дайте съвет!

# 23
  • Мнения: 2 126
И аз съм в подобно положение и имам чувството че изход няма Rolling Eyes. На всичкото отгоре съм бременна и предполагам че ще дойде момент кгато никак няма да ми е до кърмене.А нашата принцеса нищо не признава като каже "аааааммм" и няма отърване,ако не дам следва тръшкане сълзи .....УЖАС!
Много сте прави че май за отбиване най-подходящо е докато са по-малки,пък от друга страна нали всяка майка знае че това е най-добро за детето и Thinking
Вече честно казано съжалвам,че продължих толкова дълго и сега положението е неконтролируемо.През деня и отказвам,захласвам я с нещо,а и в повечето време не ъсм си в къщи,но нощем............ ooooh! Немога да ви опиша по-колко пъти и по колко дълго продължава.Мисля си че скоро това положение ще започне да ми идва в повече.
Доколкото четох няма установен начин по който да отбиеш такова дете.С много рев и нерви сигурно ще стане,но не го приемем някак Confused

# 24
  • Мнения: 593
Ами аз я оставих в петък вечерта на едната баба, стоя там 3 дена, сега е при другата баба, а аз обикалям старите си приятелки. Утре ще се върна при детето и тогава ще видим какви ще са й реакциите. Само дето кърмата ми още не е спряла... Но аз повече цици няма да й дам!!!!!!!!!

# 25
  • Мнения: 743
И аз мислех да я кърмя и след годинката,но като чета се замислям дали да не започна от 10-11ти месец да се изцеждам и да и давам с шише за да ми е по лесно  Rolling Eyes Тя също заспива само на гърда и нощем суче много и направо не знам как ще я свиквам да спи без сукане....

# 26
  • Мнения: 631
аз не възнамерявам да отбивам за сега, но ще изразя мнение, че според мен не е добре да се остави детето при някоя баба т.е без майката за ден, два, три - пет и така да се отбие ....
детето може да си помисли че майка му го изоставя и да се почувства зле,
освен това като види майка си вероятно пак ще поиска да суче

# 27
  • Мнения: 9
Не сме се отбили ве4е,но малката су4е само ве4ер след баня,след като навърши 20 месеца спрях да и давам през деня и за мое у4удване,тя го прие не особено тежко,въпреки,4е е от пристрастените кърма4ета.Но не забравя да си иска ве4ер.Тя су4еше денонощно,но след като избиха 16-те зъба се успокои.Незная как ще е като запо4нат да излизат последните 4 кътника.Но и аз май не съм готова за окон4ателно отбиване и ще я караме така,а докога незная.Въобще не е обременяващо да кърмиш само ве4ер.

# 28
  • Мнения: 1 808
Ами при нас номера с оставането при баба не действа. Като си го вземем той си знае, че при мама имма цоко.
От няколко дни обаче му обяснявам, че цокото свършва, че големите не цокат и така, той разбира и продължава да се съгласява.
Сега обаче вече съм решила да се опитам поне да го отбия след месец.
Ще сме на вилата за 1 седмица с родителите ми и там майка ми ще го приспива няколко нощи и после аз без цоко. Там поне нека си реве и дере. Дано да успея.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 686
В статиите във форума пък пише точно така да се направи - да се остави някъде детето и като се върне майката да каже, че няма мляко.
И че е предателство да се мажели гърдите примерно с горчица и детенцето вместо да намира утеха и нежност в гърдите на мама да намери там горчица.

А при мен май дойде време за отбиване, Ивайла почна да суче като новородено, от едната на другата и така сума ти време, а ако я оставя след 24, че и повече часа гърдите ми не са напрегнати. Но как ще я отбия не знам, Джиджи не е писала, но Стефчо облизал горчивото мазило и продължил да си суче.

# 30
  • София
  • Мнения: 2 686
Cybercat, какво стана? Приключихте ли успешно мисията?

# 31
  • Мнения: 1 808
И мен ме вълнува същото.
Успяхте ли?
Нашия 3 дни беше при майка ми и тази вечер заспа без цоко.
Започнах да го приспивам както обикновено, не потърси нищо в началото, после обече нещо се присети започна едно дърпане на блузатами. Веднага скочих и се намазах с горчилката и му казах, че вече няма млекце и че не е хубаво и му дадох да пробва, той ревна за малко и повече не пожела, повъртя се, повъртя се, зави се и заспа.
Вярно малко трудно, но важното е че беше без цокане.
Нощес ще видим как ще е.
Изнесла съм мъжът ми в другата стая да спи, че той редовно ме "предава" и ми вдига пижамата да цока малкия калпазанин, за да не реве.

# 32
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
...Джиджи не е писала, но Стефчо облизал горчивото мазило и продължил да си суче.
Това ми хареса.Не са глупави дечицата и май понякога неуспяваме да ги излъжем.
Аз искам да следя темата,защото от толкова месеци безпроблемно кърмене сега за 3 седмици имам 3 запушвания.От една страна много искам да го кърмя,а от друга много ми е трудно да съчетавам гледането на малчо с работата.Вече съм станала нощна птица,като в студентските години.Тогава пишех проекти,а сега работя.Въпреки че ако успея да балансирам нещата бих го кърмила до когато той поиска.Нещо май съм много объркана.Отложих куп пътувания в чужбина и се чудя кога ли ще рефлектира на фирмата.Понякога имам усещането,че се движа по острието.Ще следя темата с интерес.

# 33
  • Мнения: 2 126
Днес става 1 седмица откакто отбих малката.Наскоро пусках тема и там обясних,че при нас положението беше доста сложно - прз час будене през ноща,абсолютно пристрастяване към цицата.Ако не бях  забременяла може би още да се кърмим,но да ви кажа вече съм доволна и се чуствам малко поотпочинала.
При нас стана така:
Спа при баба си 4 нощи на 5тата беше с мен - не плака само, че си се буди пак,давам и водичка и заспива.Нищо особено не се случи,всичко мина по лесно отколкото си мислех.Със спирането на кърмата нямах никакъв проблем - просто си спря Peace

# 34
  • Мнения: 1 808
Ами ние успяхме!
Отбихме се вече....
Както ви писах по-горе, след като го взех от майка ми бях решила да го отбия и така и стана. Вече 1 седмица не цока. Само понякога иска да си вдигам блузата (когато се събуди нощес) и се гушка в мен. Един, два пъти се опита да ме зацока, но усети горчилката (аз не пропускам преди сън да се мажа за всеки случай) и се отказва.
Ами това е. Сега се буди само веднъж нощем, което е направо супер постижение.

# 35
  • София
  • Мнения: 2 686
Гери, честито, то виж кво стана - ти уж щеше по-нататък, аз зор зор, пък ето че успяхте преди нас.
Пийни едно за наше здраве.

# 36
  • Мнения: 4 156
Аз си спомням колко трудно заспиваше големия ми син. И колко вода изпиваше. То не бяха люшкания, то не бяха песни, даже и с колата го возивхме само и само да заспи.
Затова сега не бързам да отбивам. Много е лесно да го приспя със сукане.
Все се надявам сам да се откаже в един момент. Но май трябва да се приготвя, че няма да е на 2 год. А това ме плаши.

# 37
  • Мнения: 593
Мили майчета,
първо искам да ви се извиня, че пуснах темата, а така и не ви разказах как мина нашето отбиване.
Оставих детето на бабите за 4 вечери.
Когато се върнах имахме малко проблеми. Поиска да суче, но вече не можех да й дам  Confused
Вечерта стана страшно. Тя се разплака.... стана ми много мъчно, разплаках се и аз. Казах й:"Не мога да ти дам, миличка. Искам да ти дам, но не мога!" Тя видя, че ми е мъчно, прегърна ме, целуна ме, обърна се на другата страна и заспа. От тогава не ми е правила проблем.
Мога да кажа, че няколкодневната ни раздяла ми помогна в случая.
Това се случи преди 2 месеца (малко след като пуснах темата във форума)
Благодаря и на вас за съветите и подкрепата. За мен също беше трудно да я отбия.
Късмет на всички, които в момента се сблъскват или им предстои да отбият малките пиявички  bouquet
Сега ми предтои светъл празник, утре моето момиче става на 2 години!!!!!!!!!!!!

# 38
  • Мнения: 4 422
Браво на теб.Весел празник утре   bouquet
Аз също успях  Grinning .Известно време я приспива баща и и той спи с нея.В началото търсеше/до скоро даже/ ,милва ме,бърка ми в блузата и наднича ..душичка сладка,целува ме ,гали ме..чак мъчно ми ставаше.Но успяхме,гледам и гола да не ме вижда ,че се ухилва и се засилва към мен..
Трудното беше първата вече,взе ни акъла ,особено на баща и Mr. Green

# 39
  • София
  • Мнения: 1 877
момичета, отдавна не е писано в темата, но:

колко най-дълго продължиха опитите преди окончателно да се отбие детето ви? на мен ми се иска за 1 месец да успея, дали ще мога? планирам около април да сме свършили с цокането, че ни чака градина...ако не успея , ще трябва да минем само на вечерно, но как ще заспива я градианта, като няма да я има цицата незнам...това ми е проблема, иначе не ми пречи да кърмя докогато си иска...

# 40
  • Мнения: 4 156
Ако искаш пробвай да я приспиваш по друг начин. Давай й да суче, но когато стане време за сън я слагай в креватчето, количката или някъде, където ще може да я приспиш.

Криси заспива сам от няколко месеца, суче предимно сутрин, когато се събуди. Надявам се да има полза от това кърмене. А и аз не съм готова да го отбия.

# 41
  • Мнения: 1 808
момичета, отдавна не е писано в темата, но:

колко най-дълго продължиха опитите преди окончателно да се отбие детето ви? на мен ми се иска за 1 месец да успея, дали ще мога? планирам около април да сме свършили с цокането, че ни чака градина...ако не успея , ще трябва да минем само на вечерно, но как ще заспива я градианта, като няма да я има цицата незнам...това ми е проблема, иначе не ми пречи да кърмя докогато си иска...

Аз лично не съм правила опити преди да се реша да отбия. Оставих го на майка ми по едни почивни дни (около 4 дена) и след това като го взех му трябваха 2-3 дни да разбере, че цоко няма.
Опитай различни варианти - да й обясниш, че няма вече ляко и да я оставиш да помрънка няколко дни, или да я приспива друг или да я оставите на някого за 2-3 дни. В краен случай пробвай с горчивия лак -Даум Ексол (май така се казваше).

# 42
  • София
  • Мнения: 555
Ванилка, ако само заради градината искаш да отбиваш, няма смисъл - тя ще разбере, че като не е с теб няма как да суче и ще свикне да заспива по друг начин. Досега оставяла ли си я на някой друг да я приспива? Може това да тренирате Simple Smile Аз реших да пробвам веднъж дали Радинка може да заспи без да суче и стана много безпроблемно, само че и дадох преди това да пие мляко от чаша и тя се задоволи с това. Оказа се, че в нашия случай пристрастяването е към млякото, не толкова към сученето.

# 43
  • София
  • Мнения: 1 877
kat, наистина само за градината няма смисъл. ще я оставя на баба й да я опита а я приспи скоро, да видим... дано лесно се приспособи.

инак нищо против нямам да си я кърмя само сутирн и вечер. само за градина ми е притеснението.

# 44
  • Мнения: 3 092
Връщам темата на 1-ва страница като прибавям още едно питане ...с уговорката че знам че всичко е индивидуално  бяха ли изникнали зъбките на вашите кърмачета когато решихте да ги отбиете и изобщо ако може да споделяме и разсъждаваме повече по  този аспект .Казвам го , защото се страхувам се да не си изиграя лоша шега  ако я отбия , а тя продължи да се буди нощем от дискомфорта зъби и ще ми отиде съня съвсем  #Crazy
За протокола вече е с 16 бр , но кой знае кога ще извади другите 4-ри май е доста малка още... Tired
Предварително благодаря за отговорите и за споделеното от всички ви! Hug

# 45
  • София
  • Мнения: 1 877
вили, това искам да питам и аз!  bouquet и ние сме с 16 зъба. последния никне сега.

# 46
  • Мнения: 147
Уау, направо ме сразихте!
бяха ли изникнали зъбките на вашите кърмачета когато решихте да ги отбиете... вече е с 16 бр
и ние сме с 16 зъба. последния никне сега.
Като гледам вие се чудите дали и кога да отбивате, при положение, че децата ви са с по 16 зъба, а какво да кажем ние - на 1г. и 3 седмици с 4 зъба (и почти пробили 5-ти и 6-ти)...  Joy Не, че искам да отбивам, просто ви благодаря, че с думите си подкрепихте и моето мнение да продължавам да кърмя   bouquet
Прегръщам ви  Hug!

# 47
  • Мнения: 1 808
бяха ли изникнали зъбките на вашите кърмачета когато решихте да ги отбиете

Не всички, последните два избиха преди 3-4 седмици. При нас стана точно обратното, в момента в който го отбих започна да спи по цяла нощ без да се буди. Направо не вярвах на очите си.
И аз като теб мислих, че ще започне още повече да се буди, но не от зъби, а от това че ще иска да цока или да пие вода.

# 48
  • Мнения: 3 092
Gigi признавам че след поста ти се почувствах още по-объркана  newsm78 Ти знаеше че не се буди от зъби ли ....как го знаеше бе , душицо ! Praynig
Petinka82   Hug и от мен !
ва ни ла може да си основем с теб клуб за взаимопомощ на тотално обърканите от навиците на кърмачетата си майки ! Mr. Green

# 49
  • Мнения: 982
Аз точно зъбите обвинявах,че така често се буди през нощта и суче.Обаче,вече 5-6 месеца е с 20 зъба,а не си е променил поведението.

# 50
  • София
  • Мнения: 1 877

ва ни ла може да си основем с теб клуб за взаимопомощ на тотално обърканите от навиците на кърмачетата си майки ! Mr. Green


 Joy ooooh! Peace като нищо!

# 51
  • Мнения: 1 517
ва ни ла, голяма красавица е Мия!

# 52
  • Мнения: 1 808
Вили1, явно не съм се изразила правило. Мисълта ми беше, че след като го отбих мислих, че ще се буди за да иска вода или да продължи да ситърси нещода си цока, защото нощното кърмене беше станало нещо като навик и той си се будеше редовно и си цокаше.
Това имах в предвид.
Понеже до този момент (на отбиването), той не е имал проблеми повреме на никненето му на зъби. Може би единствено 2-3 пъти да е бил по-кисел през деня и това е.

# 53
Аз не кърмя от една седмица. Laughing Дъщеря ми е 1 г. 4м. Отбих я в рамките на един месец, като постепено заместих кърменето с адаптирано мляко. До тогава тя изобщо отказваше да пие от шише. Не е спряла да се буди нощем, но мисля, че това е отделен проблем - просто си зависи от детето. Сега вместо с циците отвън, спя с шишето в ръка. Бонусът е,че мога да я оставя да спи при мъжа ми или при баба си. Ами това е, просто мисля, че й дойде моментът да се отбие и стана безболезнено и за двете ни...Успех и на вас!

# 54
  • София
  • Мнения: 1 877
ва ни ла, голяма красавица е Мия!

хехе мерсиииии! радост за моите уши!  bouquet

# 55
  • Мнения: 1 216
Отбих дъщеря ми преди седмица- на 2г5м е. Сучеше няколко пъти на ден по желание, рядко съм и отказвала. Една вечер като си легнахме не и дадох да суче, тя беше доста изморена и се повъртя, повъртя, плака малко, искаше, но аз и казах, че ще разказваме приказка /и други вечери съм разказвала, наред с кърменето/ и така за 5 минути заспа. През нощта не се събуди, а по принцип суче един- два пъти. Със събуждането пак искаше, но аз успях да я залъжа да ставаме бързо. Този ден и следващите бяха най-трудни, особено на обед- тя е свикнала да заспива сучейки, идваше, милваше ми гърдите през дрехите, слагаше си главата на тях- жал ми беше, но няма накъде- бременна съм, а и отдавна исках да я отбия. Сега заспива с приказки и през нощта не се буди. Може да е помогнало и това, че кърмата ми вероятно е намаляла от бременността.

# 56
  • София
  • Мнения: 1 877
мерси нА мама броненосец   bouquet

много миличък разказ  Heart Eyes

# 57
  • Мнения: 593
Мама Броненосец - едно голямоБРАВО!
Ох, искам да ви се извиня на всички, тъй като аз пуснах тази тема, но съвсем забравих да я следя.
Сиси беше на 1 г. и 11 месеца (сега е на 2 г. и 6 мес.) Оставих я за 2 дена при свеки и за 3 при майка ми, а аз тръгнах да се видя с приятели и роднини из други градове. Когато се върнах, миличката ми пак се сети, че мама има мляко и поиска да суче. Само че вече не можех да й дам. Легнах до нея и тя започна да си иска. Отказах й. Тя се разплака толкова жално, че на мен ми стана много мъчно и се разплаках и аз. Хиляди пъти съжалих, че точно сега съм решила да я отбивам! Казах и през сълзи: "Не мога да ти дам, миличка, много искам да ти дам, но не мога!!!" Тогава тя спря да плаче и започна да ме успокоява - прегърна ме, целуна ме и гушната в мен, заспа. Оттогава не си е искала. Но и до днес си спомня, че някога е "папала" оттам (макар че аз отдавна не й напомням за това.

Общи условия

Активация на акаунт