За заключването на темите в Отчетни - Родени през 2007

  • 702
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 249
В Отчетни - Родени през 2007 темата на Януарските мами редовно се заключва на 12-13 страница, веднага щом си пуснем новата тема. Нали темите се заключват на 15 страница!?!? Айде ако обичате да си спазваме правилата - момичетата пускат новата тема по-рано, защото не могат да седят постоянно във форума и да чакат старата да стане 15 страници. Но мисля, че нищо не пречи за около ден да има две активни теми и старата да се заключи, чак когато достигне лимита си от 15 страници. Момичетата, пишещи вътре, са инструктирани и не припарват до новата тема, преди старата да бъде заключена и няма шанс да се пише и в двете едновременно. Та... някакви коментари по темата?

# 1
  • Мнения: 3 405
Taка е, до новата тема не припарваме, докато не изпишем старата  Grinning

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Айде ако обичате да си спазваме правилата

Айде, ако обичате, да не размахвате точно по този начин Правилата...
Коментари по темата НЯМА....
ПРАВИЛАТА са за това, да се спазват...! А те са кратки, точни и ясни...
НОВА тема се ПУСКА след като старата ДОСТИГНЕ 15 страници...
СТАРАТА тема се ЗАКЛЮЧВА след като се пусне НОВА...
Дали е видно кой се ръководи от Правилата и кой не...?
Горният въпрос е риторичен, тоест не изисква отговор и допълнителна полемика...
Поздрави на Януарските мами 2007...
newsm10

# 3
  • Мнения: 7 821
Вчера аз заключих темите в Отчетните.
Изобщо не разбирам какъв е проблема Ви?!? Може би смятате, че съм длъжна/сме длъжни да се взирам/е в 60 теми за да дебнем дали са на 13 или 15 страница  Shocked Shocked Shocked?!? Има някакъв таен конкурс "Кой ще успее да стигне до 15 стр. в Отчетните?" и съм ви попречила да го спечелите, та си позволявате да ми държите назидателен тон? Или съм заключила темата преди да е пусната новата? Голяма за модератора!


Разрешено е да има само по една текуща тема за родените през даден месец, а темите надвишаващи 15 страници се заключват.

А как ще коментирате вие това ... "по една текуща тема"?

Последна редакция: пт, 16 мар 2007, 08:10 от Ellypr

# 4
  • София
  • Мнения: 3 249
Позволете да обоснова позицията си:

1. Прости сметки показват, че ако темите се заключват на 12 страница, т.е. 3 страници по-рано, при средна натовареност от 2 теми седмично (на януарките е такава, вероятно и на другите), то на 2,5-3 седмици ще се пуска 1 нова тема, която иначе не би съществувала, защото мненията в нея биха били обхванати от заключваните теми. Като сложим 6 отчетни подфорума (Родени през 2007 не го броя още, че не е пълен) с по 12 месечни теми, това иде да рече към 72 теми, пуснати в повече на всеки 3 седмици. Това не натоварва ли сървърите, за които и без това знаем, са натоварени, често функцията Търсене не работи, да не говорим, че понякога изобщо не мога да се закача и да вляза във форума. Мисля, че не е все тая колко теми като абсолютен брой има, отделно е вече въпроса и колко са мненията във всяка тема. Това са мотивите ми, на мен изобщо не ми пречи кога заключвате темите. Аз съм прост (във всеки смисъл на думата) юзър!

2. Ако модератор няма възможност да прегледа 60 теми до коя страница са стигнали, решението е да се назначи нов модератор, а не текущият да се оплаква от липса на време. 

За мен тази тема е приключена, казах, каквото имах да кажа. Отивам да се засрамя в ъгъла и да се надявам да не получа БАН, защото съм дръзнала да държа тон на модератор.

Лек ден и лека работа!

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 377
Правилата са за това да се спазват не да смятаме и изчисляваме натовареността на сървъра /това си го правят админите/
Назначаването на нов модератор се прави от админите и по тяхна преценка или ако мод поиска допълнителна помощ.
Отчетните теми се наглеждат не само от Ellypr а от всички останали модове така, че не мисля че трябва да сложим само един мод да следи на коя детето е проходило, на коя детето е седнало и на коя детето е яло пюре.
Мод-ът е влезнал..видял е че има две вече теми за този месец и я заключил старата. Той не чете темите ви /в която най-вероятно сте си писали, че ще се направи нова тема/ а само заключва и СПАЗВА правилата на форума...това му е работата. И аз да бях влезнала и аз щях да заключа.
Спорът тук е излишен мисля.

# 6
  • Мнения: 4 347
Я, завихрил се спор за две, три страници Simple Smile Голям купон.

# 7
  • Русе
  • Мнения: 116
Модераторите - не ви прави чест! Все пак, тези теми се правят от майки, чиито отрочета са на по 2 месеца и не разполагат с цялото време на света. Всички, които не сме толкова в час с компютрите сме им много благодрани за това. Ние уважаваме труд ви, затова ви молим и вие да уважавате техния!

# 8
  • Мнения: 7 821
Модераторите - не ви прави чест! Все пак, тези теми се правят от майки, чиито отрочета са на по 2 месеца и не разполагат с цялото време на света. Всички, които не сме толкова в час с компютрите сме им много благодрани за това. Ние уважаваме труд ви, затова ви молим и вие да уважавате техния!
А труда на модераторите ... той не заслужава ли малко уважение?!? Или вие като сте обикновени потребители имате право пишете какво ви дойде на ума, с тон какъвто ви е угоден, само защото имате бебета на по 2 месеца и много работа. А аз която имам 2 деца, къща и работя, нямам право да се обиждам и да искам малко уважение и по-възпитано отношение?!? И хайде точно на мен да не ми обяснявате, колко е трудно да отвориш първото мнение с цитат, да го копираш в нова тема и да я пуснеш когато старата е на 15 страница, все пак достатъчно труд съм хвърлила в библиотечни теми за да ми ясно... Всяка една от вас може да отваря нова тема.
И нека да не се правим не разбрали и репресирани  Rolling Eyes , няма никакъв проблем да се попита, това което ме подразни е тона с който се прави!

# 9
  • София
  • Мнения: 6 810
И хайде точно на мен да не ми обяснявате, колко е трудно да отвориш първото мнение с цитат, да го копираш в нова тема и да я пуснеш когато старата е на 15 страница, все пак достатъчно труд съм хвърлила в библиотечни теми за да ми ясно... Всяка една от вас може да отваря нова тема.
Е, да, ама се опитваме всяка тема да е различна, а не да са като тухли в стената всичките. Наистина не виждам къде е проблемът да се заключват темите на 15 страница? Значи време да се следят дали са на 15 страница няма, ама да се разгледа форума за нова пусната текуща има? Ей това не го разбирам.  Crossing Arms

# 10
  • Мнения: 3 405
Не се карайте, да постигнем съгласие     Peace

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 377
И хайде точно на мен да не ми обяснявате, колко е трудно да отвориш първото мнение с цитат, да го копираш в нова тема и да я пуснеш когато старата е на 15 страница, все пак достатъчно труд съм хвърлила в библиотечни теми за да ми ясно... Всяка една от вас може да отваря нова тема.
Е, да, ама се опитваме всяка тема да е различна, а не да са като тухли в стената всичките. Наистина не виждам къде е проблемът да се заключват темите на 15 страница? Значи време да се следят дали са на 15 страница няма, ама да се разгледа форума за нова пусната текуща има? Ей това не го разбирам.  Crossing Arms

Няма проблем да се остави темата до 15стр...просто след като сте отворили нова тема модератора е решил, че сте приключили със старата...не разбирате ли това Rolling Eyes Доста често ми се е налагало да заключвам отчетни теми и на 5 стр защото момичетата са отваряли нова тема.
И точно с копи - пейст става правенето на всяка нова тема...айде да не се обясняваме сега за това. Винаги автора на темата прави копи-пейст и след това доокрасява. Доокрасяването може да го направи и когато е свободна...не е нужно още като сте на 12 стр. да правите нова...Ако нямате нова тема всеки мод ще изчака да види, че имате нова теми и ще заключи старата ви.
Разберете, че ние не четем отчетните теми. Четем  отчетна тема само ако имаме "информирай модератор"

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
При все, че ПРЕДЕЛНО ЯСНО ви беше обяснено какви са Правилата и че... ТРЯБВА ДА СЕ СПАЗВАТ ОТ ВСИЧКИ ПОТРЕБИТЕЛИ... Вие продължавате да искате, незнайно какво...
Толкова ли е сериозен световния ви проблем...?




П.С. Който не е съгласен с Правилата... Може да си направи собствен форум с каквито той си иска правила... Всеки е свободен да прави каквото си иска... Но влизайки тук, точно в този форум, силно желателно е да спазва правилата на собствениците на сайта...

П.П.С. Не мога да разбера какво дискутираме още... newsm78

# 13
  • Мнения: 6 362
Мога единствено да повторя думите на модераторите.

Отчетните форуми бяха създадени за удобство и за да не се напълва мамешкия форум с отчетни теми (както е видно броят им е огромен).
Ясно са написани и правилата - допуска се САМО една текуща отчетна тема за децата, родени през даден месец (или за тези, които се очакват да се родят през даден месец), а темите се заключват като достигнат 15 страници и безпроблемно отчетните теми съществуват така повече от една година.

Конфликтът спрямо правилата бе продиктуван от желанието да се пуска нова тема, преди старата да е достигнала 15 страници. Вариантите за реакция на модераторите са два - премахване на новата тема, докато старата достигне 15 страници или заключване на старата и оставане на новата активна. Считам, че вторият вариант е по-удачен и точно така е направено.
Отделно от това, теми, които не са отчетни, не се допускат в тези подфоруми и с абсолютно право са заключени.

Не считам, че който и да било има право да ми/ни държи сметка за това, че са спазени правилата.

момичетата пускат новата тема по-рано, защото не могат да седят постоянно във форума и да чакат старата да стане 15 страници

Доста странно и непонятно ми е това изказване и не мога да разбера какъв е проблемът да пишат в старата тема, а не да чакат да стане 15 страници, за да се заключи и да пишат в новата.

Айде ако обичате да си спазваме правилата
...
някакви коментари по темата?

Рядко ми се случва да се изумявам.
Тонът ми се струва изключително неуместен и считам, че въпреки него и нападките към модераторите, те са писали достатъчно много, ясно и коректно.
Темата е абсолютно безпредметна и  считам, че е писано излишно много по нея.
Правилата са ясни и не подлежат на коментар.

Общи условия

Активация на акаунт