Ех, Канада - бъдещи и настоящи родители - 14

  • 23 818
  • 292
  •   1
Отговори
# 150
  • Canada
  • Мнения: 272
p4eli4ka - сега погледнах нашия е само Certificat de naissance и за всичко което ни е трябвало до момента ни е свършил работа, но май два са достатъчни според мен. Пак прегледайте добре брошурата, но това са ми спомените за акта.

# 151
  • Мнения: 109
Ей момичета, жива съм.   sun  badcomp
Или поне още мърдам, но може и да съм духче,    People Angel знае ли човек какво правят духчетата.
Снежи, за кога пътуваш? Аз също имам една идея - дано да успея да я осъществя до тогава. Но това не пречи да ти пратя малко парички. Пиши си адреса, че не знам дали ще мога да стигна до вас. Моите хора пак пращат багаж да БГ и можехме да сложим нещо,    Sad но за съжаление няма яснота по въпроса с митниците.  Confused Просто трябва някой да провери как става освобождаването и трябва да го направи някой в БГ. Аз от тук не мога  Embarassed. Аз ще пусна пак питане в темата на ДБМ, дано да  измислят нещо. Много ме е яд, защото по нова година пращах колет с подаръци за децата в някои от домовете и говорих с една директорка. Тя много се зарадва, като споменах за детски велосипедчета. А това е нещо, което мога да събера из квартала от майките и да пратя на децата... Sick
Крисимам, как си? Слуша ли бебочко. Трябва да се видим, аз наглеждам ягодите - вече са се подготвили да нас 
 byeРосист, честита ти племеница, Пчеличка, честит бебок, Миленка, честит рожден ден  Grinning  ако някой съм пропуснала - честито и на него   hbdtu
Някой беше питал за линк  за училищата. Аз мисля, че го бях дала, ама сега нещо не мога да го намеря - само линкове на университети се въртят из букмарките ми, нали ще си имам студент.  Thinking Ама ще  го потърся.
Не ми се говори за зъболекар. Миналата година правих голям мост и няма да ви казвам колко платих - ще паднете. А и нямаме застрахува.
Но след това което ми откриха в устата, (а в БГ ходех на много добър зъболекар) нямам желание да ходя там отново, колкото и да е по-евтино.

А някой да знае нещо за гинеколог? newsm78 Разменям зъбодоктор за женски доктор  Wink Mr. Green

# 152
  • Мнения: 319
Благодаря rosist Hug Може би така ще направим, т.е. 2 броя на разширения вариант. Видях и аз че има съкратен вариант, ама нали това ще е официален документ, поне като е гарга, да е рошава Crazy Ако още някой има пресен спомен, ще се радвам да сподели Peace Ще изчакам 1-2 дни преди да го попълня, тъй че да събера максимално много информация.
А сега се сетих да ви питам още нещо. За паспорта на детето взехме формуляр, но след старателно прочитане на инструкциите за попълване, стигнахме до извода, че първо трябва да получим акта за раждане, защото го искат при подаване на документите за паспорт. Само не разбрах трябва ли да правим снимка на бебка, или може би на място ще й направят, или може би на бебетата паспортите нямат снимка newsm78 Кажете ми моля ви, тъй като не ми се иска да се размотаваме до бюрото с количката (мислим да ги подадем на място в офиса им, а не по пощата). Абе с една дума: необходимо ли е присъствието на бебето при подаване на документите за паспорт?
Лека вечер от мен  bouquet (моята не се знае дали ще е лека, че май коликите ни погнаха от вчера насам Tired)

# 153
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
p4eli4ka аз поръчах от всички актове, копия и съкратени версии. Значи копието не е акт за раждане, а копие от регистрацията на раждането на бебето. Актовете са съкратен и пълен вариант - пълния съдържа имената на родителите и доколкото знам го искат на повече места - такъв ще ви трябва за ваденето на паспорта на бебето, за детска градина и ако решите да му вадите българско гражданство. Съкратения вариант е с размери на кредитна карта - може да се ламинира и/или да си го носиш в портфейла постоянно.
Само да допълня, че ускорената поръчка пристига до 10 дни, а нормалната за около 20, така че си направи сметка дали да плащаш ускорена.

# 154
  • Мнения: 318
... За паспорта на детето взехме формуляр, но след старателно прочитане на инструкциите за попълване, стигнахме до извода, че първо трябва да получим акта за раждане, защото го искат при подаване на документите за паспорт. Само не разбрах трябва ли да правим снимка на бебка, или може би на място ще й направят, или може би на бебетата паспортите нямат снимка newsm78 Кажете ми моля ви, тъй като не ми се иска да се размотаваме до бюрото с количката (мислим да ги подадем на място в офиса им, а не по пощата). Абе с една дума: необходимо ли е присъствието на бебето при подаване на документите за паспорт?
...

Пчеличка, за паспорта на бебето трябва снимка, по точно 2 снимки. В бюрото не правят, предварително ги направете. И бебето не е необходимо да ходи: само единият родител може да подаде документите. Трябва и акта за раждане.

# 155
  • Canada
  • Мнения: 272
p4eli4ka - снимки ти трябват, на място не съм чула да ги правят. Първо трябва да си получиш акта за раждане (него носиш при подаване на документите, там само ти сравняват номера и ти го връщат). Трябва ти и гарант, който подписва едната снимка (ако не можеш да намериш, попълваш декларация, че нямаш такъв). Аз документите за паспорта на Благовест ги подадох в един пощенски клон, в който имаше оторизиран служител на паспортна служба (т.е. не във всеки можеш да го направиш) Не съм била с малкия, присъствието на единия родител е достатъчно.
Тути Фрути май си ме изпреварила малко Wink

# 156
  • Мнения: 636
Относно ламинирането на кратката форма на акт за раждане - на нашия формуляр изрично е посочено, че НЕ може да се ламинира. Ако се ламинира един вид се нарушава и вече не е валиден. Говоря за Онтарио.

Дългата форма е задължителна, за да послужи пред разни институции, тъй като в нея се съдържа подробна информация за родителите. В кратката има само името на детето и датата на раждане.

Ако нямаш гарант попълваш декларация и носиш документите и снимките на адвокат/нотариус да удостовери, че са "верни с оригинала".

# 157
  • Canada
  • Мнения: 277
Честит Рожден Ден на Миленаbouquet
На Силви успех в търсенето на нов дом! Hug
Силви доколкото знам е хубаво експерт да види къщата за скрити "дефекти". Имам приятели, които решиха да спестят от таксата за експерт, но след това им излезе солено. "Водопроводната система" или както там се казва се оказа изцяло за смяна и  "климатичната система " на къщата- повредена....Успех! Peace
Снежи, изпрати ми и на мен твоя адрес.

Пчеличка и аз да се включа относно въпросите:

Аз поръчах Certificat de naissance и Copie d'acte de naissance. Първият е важен за всички инстанции за вадене на документи и др., вторият го носим с нас винаги като пътуваме, независимо в Канада или извън.

За паспорт-а  показваш Certificat de naissance, те правят копие и ти го връщат. Ако правиш паспорта по пощата трябва да сложиш всички оригинални документи, които се изискват включително и ID карти на родителя от чието име се пуска молбата.

Снимка на бебка правиш в фото предварително. Бебетата ги слагат да легнат на "земята" върху чаршаф -фон за снимката и фотографа снима отгоре. Изискването за снимката е да е стара до 3 месеца от пускането на молбата и  бебето да е с отворени очи.

Ако нямате гарант от изброените там лекари, адвокати и др. се изисква допълнителен формуляр, който можеш да вземеш само от паспортна служба. В него пишеш имената на двама приятели, които те познават от най-малко 2 години(може и по-малко) и на които ще се обадят после по телефона да им задават въпроси относно бебка и вашето семейство. Така попълненият формулярс имена  на приятели + снимките на бебка заверявате нотариално(примерно Access de Montréal).

За подаването на молбата е необходимо присъствието на единия родител(бебка не е задължително да я водите). Не ви препоръчвам да ходите в централният паспортен офис, защото се чака много. Доколкото зная има клон на Côte-Vertu.

Доста дълго стана обяснението, но аз винаги се уливам като всички у дома спят и ми падне компютъра...
Лека седмица!

Последна редакция: чт, 26 апр 2007, 07:00 от Yoni bonboni

# 158
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Относно ламинирането на кратката форма на акт за раждане - на нашия формуляр изрично е посочено, че НЕ може да се ламинира. Ако се ламинира един вид се нарушава и вече не е валиден. Говоря за Онтарио.
Ето защо трябва да се четат придружаващите писма  Embarassed , което аз не съм направила - просто някой ми беше казал, че мога да си го ламинирам - не че съм го направила, но разпространявам погрешна информация базирана на агенция "Една жена каза", за което се извинявам.
Силви с две ръце гласувам за инспекция на която и да е къща - такива работи излизат от старите къщи, че може много да си скубеш косите после. Ама вие вече сте купували къща така че сигурно сте наясно с процедурата. За местенето аз лично не можех да си го представя докато бях бременна - сега обаче събирам багаж в компанията на дребосъчето - не е много лесно, но поне аз съм по-подвижна. Ние се местим след няма и месец та хаоса е пълен.
Пчеличка мен ме накараха да държа бебо на ръце за снимката - голямо шоу беше и сега е като борец - няма вратле изобщо ама до 3 годишна възраст можеш да подновиш паспорта с по-актуална снимка безплатно та ще го подновиме преди следващо пътуване.

# 159
  • Мнения: 198
да кажа едно голямо ЗДРАВЕЙТЕ!
затрупана съм от работа и само ви попро4итах напоследък!
силви-късмет с новата къща и леко бременеене..   bouquet
миленка-4естит празник на патерици..вси4ко най-добро  Hug
п4ели4ка,век,геръ виждам 4е я карате добре...  Laughing
снежи - как са твоите госпожици?
на вси4ки мами вси4ко най-добро и пове4ко усмивки ...
.... newsm78 а къде е калида...
надявам сте добре с дана
 Wink

# 160
  • Мнения: 224
Здравеите маичета! Понеже стана въпрос за актовете за раждане искам да попитам за родилите в Онтарио: след колкоко време си получихте актовете? От болницата ми дадодоха да попалня документи за регистрация на бебето, (които пратих няколко дена след раждането и все още не съм получила тази регистрация) и после трябва да подам документа за акт за раждане.Колко време отнема цялата процедура?

# 161
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Силви, разкажи, моля те, по-подробно за училището. Как се казва, кои са му  предимствата...

# 162
  • Мнения: 563
Здравейте момичета!
Благодаря на всички за съветите и добрите пожелания!
Няма да пропуснем инспекция, в никакъв случай, особено със по-стара къща. Засега гледаме предимно такива, не можем да се спрем на нищо конкретно, а ако пък ни харесва, то е много по-скъпо отколкото можем да си позволим в момента Confused
Миленка, да - искаме да го пробваме Коко във френска паралелка, английският ще го научи така или иначе.
Нади, ние специално гледаме Burnhamthorpe Public School,  половината от учениците там са във French immersion и като цяло тенденцията  е да стане изцяло френско като постепенно намаляват английските паралелки. Миналата година бях чела рапорти на министерството на образованието и това беше в първата десятка - класират ги по резултатите на учениците в различни области по скала до 100%. Отделно имаме и приятели чието дете ходи в същото училище и те са много доволни от средата и от учителките като отношение към децата. Отначалото му е било трудно, защото е изпуснал първият месец, когато им преподават на френски и на английски, и е започнал директно на френски, без грам подготовка, но преподавателките много са му помагали и сега се справя доста добре. Единственото неприятно нещо е че до 4 клас учат само на френски и английският им изостава, но с помощ вкъщи сигурно ще се получи. Не се сещам друго в момента, ако те интересува нещо конкретно питай, ще се радвам да помогна ако мога Hug

# 163
  • Мнения: 636
Здравеите маичета! Понеже стана въпрос за актовете за раждане искам да попитам за родилите в Онтарио: след колкоко време си получихте актовете? От болницата ми дадодоха да попалня документи за регистрация на бебето, (които пратих няколко дена след раждането и все още не съм получила тази регистрация) и после трябва да подам документа за акт за раждане.Колко време отнема цялата процедура?

Обикновено 3-4 месеца за регистрацията. Но при нас се случи така, че бяха върнали формуляра обратно за допопълване на някакви данни, но ние не го бяхме получили. Изчаках 4 месеца и чак тогава се разтърсих. Започнах процедурата от начало.

Ако се притесняваш можеш да попиташ на тел. 416 392 7036 - Birth Registration. Много са услужливи.

След регистрацията, за акта за раждане се чака около 2 седмици.

# 164
  • Canada,Montreal,L'île-Perrot,Pincourt
  • Мнения: 40
Zdraveite skapi mami,da se vklucha i az predi da sme otleteli
za BG.
p4eli4ka:znachi za pasporta na malkata
Florans,otidete po dobre na Cote-Vertu zashtoto tam se izvarshva vsichko
na miasto.Snimkite,dlajnosnoto lice koeto triabva da se napishe:policai ili
advakati -v tazi grafa momcheto koeto pravi snimkite ia popalva i mu se plashtashe
mislia che beshe 5$za tova ,otdelno za snimkite,i triabva da vpishesh drugi dvama
garati,koito sa minimum ot 2 godini tuka i vi poznavat-zashtoto posle im se obajdat
i na dvamata garanti po telefona i im zadavat vaprosi vav vraska s vas i bebeto.Dano
si razbrala tova koeto sam napisala.Ako neshto ne tie iasno me pitai.Nie tova go
pravihme predi 3-sedmici za Glori.Dano sam bila polezna s infoto si.
Az akta za rajdane porachah:original,dublikat i umalen format-spored men neka da
imam i ot trite,zashtoto utre neznam kade kakvo shte mi poiskat i vzemat.
Tova e ot men mili mami ,za sega shte spra da vi nabludavam i pisha ,no kato se
varnem pak sam na linia.Dano patuvaneto bade leko. 55 bg
 

Общи условия

Активация на акаунт