Ех, Канада - бъдещи и настоящи родители - 14

  • 23 861
  • 292
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 3 271
ще ти пиша дълъг майл тия дни с подробности  bouquet

Ще чакам с нетърпение! Представям си каква ви е мъка идеята да се местите, пък и мястото ви е наистина разкошно. Но е за добро. Успех в търсенето и късмет!

Благодаря ти за поздравите  newsm51

# 136
  • Мнения: 210
Silvi, ние живеехме допреди един месец на Bloor,то4но в на4алото на Мисисага,ами какво да ти кажа за сьжаление цялата ерия от Bloor до Dixie изобщо не е хубава,пьлно е с индийци пакистанци и тем подобни,а и у4илището не е за предпо4итане поради сьщата при4ина,детските площадки сьщо.Като тьгна да се разхождам само такива екземляри срещам по пьтя.
Сега се преместихме в на4алото на Етобико,2 блока зад предишният ни блок на Блур,но тука е сьвем друга работа,само бели хора са у4илището е много хубаво,4азват 4е е на едно от най добрите у4илища ерията е сьвсем друга,вьпреки 4е сме горе-долу на една улица сьс сьтарият ни блок.В този район сьщо има и много хубави кьщи,но са доста скьпи поради това 4е ерията е много хубава.
Дано да сьм ти била от полза,ако още нещо те интересува питай каквото знам ще ти кажа.

# 137
  • Мнения: 2 959
...Минавам на бързо през темата да ви почерпя за рождения ми ден...
Миленка, Честит Рожден Ден, Рокаджийке!


С пожелание за здраве за Теб, децата и 1/2, много късмет, безброй споделени щастливи мигове и много късмет!

И Ти благодаря че сподели с нас своя празник! Дано изминалият ден е оставил прекрасен отпечатък в съзнанието Ти.

# 138
  • Мнения: 636
Millena, честит празник и на теб  Hug

Kivito, Sylvi говори за друг район, малко по на север  Heart Eyes 

Sylvi, държа да ти похваля един много приятен район - Dixie & Rathburn/Burnamthorpe Там е една от малкото "бели" зони на Мисисага - предимно поляци и др. европейци. Успех в намирането на подходящ дом, а след някоя и друга година може да ви станем съседи  Hug Не знам как е с училищата, но при Dixie & Rathburn знам една цяла улица с полски къщи. Дечицата си играят заедно на улицата докато не ги извикат майките им - като в България  Hug

Много благодаря на всички за съветите. Започвам да действам и дано скоро се похваля с положителен резултат  Praynig

# 139
  • Мнения: 563
Добро утро момичета!
Kivito, къде точно на Блур сте били ако не е тайна? Ние гледаме едно каре от улици около  Dixie & Burnhamptorpe, за там мисля че е хубав квартала newsm78 Сподели моля те за да избягваме конкретни улици!
Гери, благодаря ти за съвета, точно натам сме се ориентирали засега Hug Главно заради училището де, там е едно от най-хубавите с френски паралелки, затова и Мисисага натежа като решение. Но си права за децата които си играят на улицата, това е рядко срещано като цяло.

# 140
  • Мнения: 210
Силви, ние живеехме на Bloor St. E. 1840

# 141
  • Мнения: 74
Гаргамелчо къде е този магазин "Риал Канедиан Суперстор" как така е на едно с Лоблаус .Лоблаус не е ли за хранителни стоки или и други работи продават там?

само за информация на останалите мами аз купих сандалки от магазин "Панда" само за детски обувки е ,предполагам,че го има в почти всеки мол .Там избора е наи-голям поне моите впечатления са такива.

# 142
  • Мнения: 327
Гаргамелчо къде е този магазин "Риал Канедиан Суперстор" как така е на едно с Лоблаус .Лоблаус не е ли за хранителни стоки или и други работи продават там?


Ето  линкът, който го даде  Краси за този магазин в Мисисага

http://www.superstore.ca/ontario/aspx/problemStoreNotSelected.as … 2foneStop.aspx%3f

# 143
  • Мнения: 327
Девойки,

някой да е използвал бенефит за покупка на  слънчеви очила с рецепта?

# 144
  • Canada
  • Мнения: 272
Миленка, Честит Рожден Ден и от мен!

Много любов и хармония да има около теб и семейството ти!
sylvi - дано скоро намерите жилището от което имате нужда Hug
Писанката - честита ти работа! по-малко да работиш и повече да успяваш Wink
Приятен слънчев следобед на всички! Hug

# 145
  • Мнения: 3 271
Благодаря ви много за поздравите, пожеланията и цветята   bouquet

Силви, към френски език ли се ориентирате за Коко? Това сигурно е много добър избор предвид, че английският така или иначе го знае Simple Smile

# 146
  • Мнения: 398
Миленче, Честит рожден ден и от мен, да си ни жива и здрава и само хубави неща да те преследват.  bouquet Heart Eyes

Крисмами, не би трябвало да има проблеми да взимам майчинство. В Квебек от 2006 год. въведоха собствена програма за майчинство, различна от федералната и от др. провинции. Тука не искат да си изработил 600 часа, а да си спечелил бруто сума от поне 2000 дол., за да си допустим. Освен това ще мога да кандидатствам още докато сам бременна, което и мисля и да направя скоро като тука нещата замрат със сегашната ми работа.


# 147
  • Мнения: 85
Милена, честит празник и от мен!!!! Здраве, здраве и пак здраве ти желая!!!! Всичко друго се постига  bouquet
Снежи, кога пътуваш за България, да не изпусна срока аз за парите, че напоследък само тичам и време за мислене не остава Laughing
Писанка, половинката кара курсовете към BCIT, директно към асоциацията били по-скъпи. Не е приравнявал дипломата си, защото това било за най-накрая newsm78, а  това кой изпит му признават от нея го разбра по друг начин и затова започна направо от 3-ия курс в BCIT
Момичета, една мама от наше село е открила формулата как се правят 100% натурални продукти за майки и бебета, откриват магазин/фабрика точно до нас, продуктите са много хубави наистина днес се сдобих с тестери. Вижте  линка ако ви е любопитноhttp://www.dimpleskinsnaturals.com/
Пупон, много ми хареса вашата система за майчинство  bouquet
По повод обувките, днес забелязах, че и ние ще обикаляме за нови Mr. Green
Слънчев ден на всички!!!

# 148
  • Мнения: 319
Здравейте и от мен Hug Нямам много време, затова няма да пиша много.
Честит Рожден ден на Милена  bouquet
Късмет на Силви в търсенето на нов дом Peace
petitepeste, на мен ми бяха казали (а и така съм чела), че движенията трябва да са 10 за 1 час, при положение че преди това си изпила 1 чаша студена вода с лед. Идеята е да изпиеш студената вода, да легнеш по гръб и да сложиш ръце на корема си, на бебето ще му стане студено, и тогава ставало по-активно. Това ми го е казвала медицинска сестра с дългогодишен опит. Но както са ти казали, при всеки е различно. Моята бебка до края беше много активна, не е имало нито ден, в който да не мърда и да ме кара да се притеснявам. Пожелавам ти и при теб такива дни да не са много Peace

Сега да ви питам нещо. В болницата, след като родих, попълвахме документи на бебка за акт за раждане. Днес получихме писмо, в което има формуляр за попълване за да ни изпратят акта за раждане. Всичко ми е ясно, само едно не разбрах. Аз че искам "Certificat de naissance", това е ясно. Ама какво означава "Copie d'acte de naissance" и за какво би могло да ми послужи това копие. Самия акт за раждане ще ми струва 15$, а копието 20$. Та въпроса ми е: има ли смисъл да си поръчам копие? И още нещо. Има поле, в което да попълня колко екземпляра искам на акта за раждане и на копието. Какво ще стане, ако поискам примерно 2 оригинални акта? Хем ще ми е по-евтино, хем ще са 2 оригинала,а  не копия. Ще съм благодарна ако можете да ми помогнете  Peace

# 149
  • Canada
  • Мнения: 272
p4eli4ka - не мога да се сетя как точно беше при нас, но имаше някакъв разширен и съкратен вариант на акта за раждане, та разширения ти вършеше на всякъде работа. Аз си поръчах три акта за раждане - за бройката нямаш проблем - само трябва да си го платиш Laughing Другия по-скъпия все ми се струва че беше в някакъв твърд вариант, който не ти върши толкова работа, та затова поръчвай , но гледай да е разширен вариант (май там фигурират имената на родителите, а в другия не, доколкото си спомням). Той ще ти трябва за паспорт на детето и за българско гражданство, ако решиш да се занимаваш и с това някой ден Peace

Общи условия

Активация на акаунт