Ех, Канада - бъдещи и настоящи родители - 14

  • 23 889
  • 292
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 313
Simple Smile аз се ошашках че тряабва да са последователни тези 10 помръдвания и все кат се размърда  стигам до 7-8-9 ама не и до 10 последователни мърдания , а в един БГ сите намерих че триабвало да са за определено време  - ама по кратко от 10 часа - ставеше дума за по малък интервал   -едва ли не като легнеш и го разбуташ и да мръдне 10 пъти пък моето бебе не мърда така интензивно    -мърда, мърда,  пък си почива преди да е мръднало 10 пъти

Последна редакция: вт, 24 апр 2007, 01:02 от petitepeste

# 121
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
petitepeste ако случайно се отплеснеш в броенето моята докторка каза така - изпиваш една чаша течност и лягаш по гръб - за 1 час трябва да отброиш 4 мръдвания - в този случай всичко е ок - аз обикновено ги изброявах доста по-бързо от 1 час.

# 122
  • Мнения: 313
успокоихте ме  Simple Smile мерси

# 123
  • Мнения: 369
Здравейте момичета,

 Росист, честито ти лелинство.  Hug Братовчедчетата ще бъдат с нищожна разлика и ще имат да си гостуват в бъдеще  Laughing Супер е.  Peace
  petitepeste , важното е, че мърда, пък колко точно си зависи и от бебето. Някои са по-шавливи, а и към края всички се успокояват защото няма място за мърдане. Това да не те стряска.

   Момичета, понеже ме питахте за работата - не нямам стаж досега като accounting, но писах такъв в резюмето.  Embarassed Честно да Ви кажа, вече ако искаха и космонавт щях да пиша, че съм била  Embarassedсамо да ме наемат  Laughing. Само една случка ще ви разправям, пак за една позиция търсят човек вече не помня другите изисквания, но да има опит с една складово-счетоводна програма на Microsoft. Програмата не е много популярна, предполагам, че защото има други със същото качество , но доста по-евтини. Както и да е, влизам аз на сайта,издирвам програмата, има демо версия и я разглеждам . Нищо особено. Още повече, че не вярвам да се работи с цялата програма. Като те наемат ще има да разцъкваш един и същ модул до припадък.  Crazy Та обаждам се аз и викам така и така смятам че покривам всички изисквания, а пък програмата-  разгледах задълбочено демо версията, имам опит със сходни програми и добра компютърна грамотност, мисля, че ще се справя. При което те ми отговарят, да, програмата не е сложна, но въпреки това ние търсим човек, който е работил с нея, има experience с точно тази програма.  Crazy Та те хората затова говорят за customize, tailor и какво ли още не,  на резюмето, за да има успех. Е, разбира се после на интервюто трябва да се защити, но в другият случай въобще пък не стигаш до интервю  Blush
 На мен проблемът ми сега е, че въобще нямам работа и едно, че времето ми минава бавно, друго, че се чувствам не добре така като бездействам. Ако не бях нова във фирмата, щях да стана най-редовната във форума  Laughing Но майтапа настрана, почнах вече да се притеснявам дали има бъдеще за мен там.  newsm78 Първата седмица като се "емнах" и една колежка ми разправя накрая :Ти за една седмица свърши работа, колкото другата колежка за цяла година  #Crazy А какво "разчесване" пада от другите  Stop , не е истина, вече и аз незнам какво да си мисля - такъв е стила на работа или е слаб период за бизнеса.  Thinking

 За учене- аз за момента нищо не уча. Още съм в процес на разузнаване. Засега съм се спряла на университета, където Силвето учи. Силве, следващият път като се видим, ще те разпитвам да знаеш.

 Мамо Маша, а твоят съпруг директно към CGА ли взима курсовете или към някой университет/колеж.
 

# 124
  • Торонто
  • Мнения: 837
Много ме изненадахте че зъболекарските услуги тук са по-добри от БГ. Аз точно преди да тръгна ходих да си оправям каквото имах и зъболекарката много ми се хвалеше колко са напред вече и че едва ли не в Canada са по-зле и да внимавам много с тамошните им колеги.

Pisanka, как ги намираш тези работи:)) Аз в Бг имах претенции че много работя но тук каквото чудо ми се падна не знам как ще издържа. Нямам и 5 мин. свободни да седна а уж същата работа като Бг си намерих. Най ми е криво че като се върна съм скапана и не мога да си гледам пълноценно бебчето пък и баткото

# 125
  • Мнения: 3 932
Да се включа и аз по "трудовата дискусия"...
Съответно и  аз забелязвам как тук никой не си дава зор, спокойствие и пак спокойствие...постоянно имат да си вземат часове, да компенсират...Но това не значи, че фирмата не просперира или пък, че народа не си върши работата...и аз почнах нахъсано в началото, но ме секна реплика на шефката от сорта на "ако ти не помислиш за себе си, няма кой..." и  почнах съответно да развивам нови трудови навици Mr. Green К'во да се прави, интеграция му е майката!

А към търсещите работа, спокойно може да си попреувеличите трудовия стаж и уменията, няма кай да ви се разсърди и идеята с демо версиите е страхотна, но просто може да споменете, че сте го практикували в Бг, но в малко по др. вариант (леко по-убедително е). Иначе ние сме си оправна нация и вземат ли ни веднъж, не съжаляват...
Та успех на всички, които са на тази вълна!

# 126
  • Мнения: 417
Здравейте мили мами,
Как сте  тази вечер?
Както се вижда към Торонто и Албърта пролетта е дошла, сега я чакаме и тук Simple Smile

petitepeste, аз четох, че трябва да мърда. Неможе да е като по книга за всяко бебе точно определена бройка, защото бебетата са различни - някои по-лениви, други по-активни. Аз лично следя да мърда, но не се вглъбявам да броя.

Мамо Маша, да майка пристигна и вече 1 седмица е тук. Много помага, та чак ми е неудобно да ми вършее из къщи. Иначе бебчо е добре. Дори днес бяхме на преглед с бъдещата баба и докторката много се забавляваше да кара майка да пипне тук, пипне там..... направиха й атракция  Flutter Дори се сетих за теб, но беше обедно време и знам, че вие спите. Ако излизате може да организираме разходка съвместно.

Относно зъболекарите тук - аз съм доволна, но това което ми направи впечатление, че много кариеси откриват.... дори си мисля дали не е за да вземат пари от застраховката  Embarassed
В БГ бях с оправени зъби, година по-късно отидох и зъбарката ми нашари точки по целия картон, а в БГ с години не ми се налага да ми оправят нищо. Може пък от храна, вода... знам ли. Аз винаги съм била със застраховка и цени не са ме интересували, но като си гледам сметките към застрахователите бая високи. За коронка една зъбарка клеймваше 800$, а друг пък 500$. Чух че има специален ценоразпис спуснат от държавна агенция и според който застрах. компании покриват. Отделно имаше едно предаване как един отива на няколко зъбари и всеки му казва различни неща и цени. Къде е истината - незнам.  Rolling Eyes

Лека вечер на всички!  Hug


# 127
  • Мнения: 636
Ей, Дензълче, то много не останало, а! Скоро ще чакаме бебешки новини и от теб  Hug

За канадската работа моите наблюдения са същите. И аз се бъхтах 2 години, бях трън в очите на всички. Колеги, супервайзори, менаджери - всички в един тон ми опяваха да не съм бързала толкова, и утре било ден, щяла съм да преизпълня плана... Веднъж се наложи да върша работата и на колежката, защото тя замина в отпуск. В най-натовареното време от годината върших двойна работа. Накрая менаджерката ме потупа по рамото и в следващия момент започна да се вайка как ще обяснява на шефовете си, че работа за двама може да се свърши и от един. Но да не си помислите, че имах облаги от това?! Както вече казах - потупване по рамото  Joy
Малко късно сгрях как стоят нещата, като български реотан съм  Joy Преди да изляза майчинство и аз влязох в крак с канадската действителност. И сега всички колеги ме тачат.
Още един куриоз - да се посмеете. Веднъж годишно менаджерът прави оценка на работата на подчинените си. По правило трябва да ти направят забележка за нещо, дори да си най-съвестният служител. Моята забележка беше - да съм вдигала чат-пат глава от работата, да съм общувала повече с колегите, сошъл лайфа ми куцал  hahaha

Като заговорихте за СиДжиЕй, блъскам се и аз да си приравнявам дипломата и имам въпрос. Българският университет трябва да изпрати копие от дипломата ми и академична справка на канадската организация. Как организирахте това изпращане? Влязох в сайта на УНСС с оптимистичната идея, че може да заявя желанието си и те да изпратят каквото трябва където трябва. Но... няма подобна опция. Другият вариант е да помоля някого да отиде на място, но се чудя ще дадат ли информация на друго лице? Някой да е минал по този път? Плаща ли се нещо?

# 128
  • Мнения: 163
Гери, минала съм по този път и мога да ти кажа следното:
1. Виж какви преводачески услуги приемат, определени фирми, лица които са към АТИО-преводаческата организация за Онтарио, към която има двама българи преводачи и в общи линии  другите организации се обръщат към тях.
2. За академична справка могат да отидат и родителите ти с документи от УНСС и да я извадят и да я пуснат по пощата, така направихме ние, но до адреса на институцията където искаш да учиш. Плаща се за всичко, но незнам цени, някъде 15 лв. са взели за самата справка, но това е цена на Софийския и трябва да видиш дали дали я искат преведена от там или тък ще ти дадат копие след като го получат да преведеш и справката. Дано да съм успяла да ти отговоря на въпросите ти.
Успех!
А междудругото и аз съм много старателна на новата работа, даже и почивките си ги взимам по кратки в повечето случаи изобщо....примерна служителка Blush

Последна редакция: вт, 24 апр 2007, 15:46 от SweetyP

# 129
  • Мнения: 563
Добро утро и от мен момичета Simple Smile
Росист, честита ти племенница!
Heuresse, радвам се че всичко е наред с теб - още една мъжка мама  bouquet
Снежи, надявам се баба ти да ви дочака Hug Прати ми моля те новият си адрес, искам да се включа в инициативата.
Гери, много се смях на поста ти Laughing за жалост наистина е така на повечето места. При нас по същият начин стоят нещата, но за някои позиции само. За работата дето се върши от един - абсолютно си права- аз съм в същото положение - преди бяхме две, сега съм само аз със същото количество работа Close и не е като да съм получила нещо освен потупване по рамото Laughing
така че май не е много добре да показваш колко точно можеш да работиш, а по-лежерно да го даваш Laughing За дипломата от БГ би трябвало да я дадат на роднина или познат с бележка от теб обаче и подпис. На мен приятелка ми вади от СУ академична справка и успя, но и тя учеше там по това време, не знам дали това има значение newsm78
Писанке, нямаш проблеми, питай Hug И недей толкоз много да работиш, защото ще те нарочат колегите Laughing в края на месеца сигурно ще е по-натоварено, поне при мен е така. Седмицата в края на месеца и началото на следващият ми е кошмар, но после всичко си влиза в релси Simple Smile Радвай се на работата че не е натоварена Hug
Калида, как сте с Дана? Напоследък не те засичам толкова често из темата Simple Smile
При нас новото е че мислим да се местим в Мисисага, ако имате време пишете доволни ли сте мисисагски мами, има ли нещо важно за което да гледаме при покупката на къща и тн. Засега сме се ориентирали към самото начало на Мисисага, около Burnhamthorpe и Bloor/Fieldgate, струва ми се много хубаво, какво мислите вие?
И още, ако някой мисли да купува къща в Торонто и се интересува от района okoлo Bloor/Dundas, да се обади, нашата ще е за продан Simple Smile
Лек ден на всички  bouquet

# 130
Здравейте на всички мами-настоящи и бъдещи!
Пиша рядко, но за сметка на това гледам да ви чета редовно.
Честито сладко бебче на Пчеличка ! Честито и на леля Росист !
Снежи, би ли ми обяснила  каква е тази инициатива с парите и за какви деца ги събирате. И в България съм се включвала в такива инициативи и ще ми е приятно и тук да помогна.
Освен това искам да благодаря на всички вас които коментирате покупки на храна и дрехи от различни магазини, защото това много ми помага да се ориентирам в тукашния пазар.
Подреждайки багажа за Канада си знаех, че за малкия ми глезан няма нужда да взимам много дрехи и обувки- той расте като гъба, но не предполагах, че за 2-та месеца откакто сме тука ще се наложи да му купувам нови сандали. Grinning
Ако може някой  да ми препоръча магазин за прилични, не много скъпи обувки за почти 9-годишен момък, но с огромен крак- в БГ би трябвало да носи 36 номер. Simple Smile ще съм ви много благодарна !!!  bouquet
Усмихнат и надявам се топъл ден на всички !

# 131
  • Мнения: 919
... дори си мисля дали не е за да вземат пари от застраховката  Embarassed

Това е кошмарно, но и аз съм си го мислила.. особено като ми смениха всички стари пломби до една, без значение дали си здрави или не Rolling Eyes

Писанке, не се оплаквай сега от работата, че лятото по принцип е бавен сезон Laughing

petitepeste, на мен пък ми бяха казали 10 за 2 часа, може с почивки между тях... а съм чувала и 10 на ден. Моята мома си беше мръцкало и не се спираше просто, но не всички бебета са така, рита ли, не трябва да се притесняваш... ако много се притесняваш пък можеш да изпиеш нещо сладко и студено да се размърда

# 132
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Снежи, би ли ми обяснила  каква е тази инициатива с парите и за какви деца ги събирате. И в България съм се включвала в такива инициативи и ще ми е приятно и тук да помогна.
Sneji, Не съм напълно запозната как подпомагате децата и въобще за кои деца говорите, но за които и да е, аз винаги участвам в такива мероприятия, дай ми и на мен адрес и ако може с 2 думи за какво става въпрос
[/b]
Става въпрос за изоставените деца в домовете в България. Предполагам сте чували за "Движение на българските майки" (ДБМ) - това са майки от форума, които събират дрехи, обувки, храни, пари, според нуждите на децата и ги носят в домовете. Тук повече за ДБМ - http://fdbm.org/site2/content/view/12/28/lang,bg/. А Това е линк към подфорум "Благотворителни акции, помощ за сираци, социално слаби и болни дечица" - http://www.bg-mamma.com/index.php?board=50.0, където пишат момичетата от движението.
За първи път събирахме пари септември, миналата година. Търсих да намеря постингите си по темата от тогава, но са затрити (имаше проблем със сървъра по едно време). В общи линии събрахме над 400$, като с част от тях купих кремове против подсичане (5кг.), шампоани, бонбони, пъзели, балоно-топки, друга част избратих в брой и с тях бяха закупени новогодишни подаръци за децата. До сега съм изпращала на два пъти багаж по приятели и веднъж с контейнер, който уреди Век де. За всяка покупка се съветвам с момичетата тук. От събраните тогава пари имам останали 120$.
За всеки получен долар давам отчет тук, във форума. Същото правя и за всяка покупка, а преди да изпратя багаж към БГ, правя снимки на всичко и давам линк тук. Пазя и всички касови бележки.
Това е в общи линии.
sanja_2, Sofi, Titina, biberon, heureuse, sylvi, Роси, ще ви пратя адреса си довечера, че щеркте пощуряха и ще съборят апартамента, ако не ги изведа веднага навън. Благодаря ви момичета  bouquet

# 133
  • Мнения: 3 271
Минавам на бързо през темата да ви почерпя за рождения ми ден   cook  ura Tada

Силве, много се изненадах на новината, че се местите. Явно ви става тесничко с новото попълнение. Успех в търсенето и продаването!

росист, честита ти племеничка! Жива и здрава да е и много да ви радва!

Честито сладко усмихнато бебоченце на Пчеличка, честита хубава новина на  Пупон и нова работа на Писанка! Чудесни новини за кратко време! Браво на всички ви!

Много поздрави на всички!

# 134
  • Мнения: 563
Миленка, честито! Много здраве и щастие ти желая и много, много усмивки!
Ами, да, отеснява ни къщата, стана като в онази приказка за баба, куче и внуче, ма без кучето де Laughing не ни се мести оттук, защото ни е близо до всичко и къщата е хубава, но ни става тясно Simple Smile То скоро го решихме и действаме бързо, че после живот и здраве с бебе да се местиш не си е работа, та затова искаме да видим дали ще харесаме нещо и ако да, то да се организираме по-скоростно Laughing ще ти пиша дълъг майл тия дни с подробности  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт