Естествено Раждане и 21-ви век

  • 6 921
  • 115
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 161
    Извинявам се за което-не съм те разбрала Hug
    Ама да си призная,аз не съм чела много от статиите на Людмил
    Ето ти тогава да почетеш. Това са преводи, които първоначално направих за Мирена (жена ми) а после се присъединиха и други мами-преводачки и оформихме няколко странички на интернет:

    За раждането:

    За отглеждането на дете без памперси (Естествена Бебешка Хигиена, ЕБХ):

    Слингът -- с бебе до сърцето

    Книги
    [/list]

    Последна редакция: вт, 17 апр 2007, 18:05 от Ludmil

    # 91
    • Мнения: 705
      bouquet
    Набутах се между шамарите като пуснах нова тема, подобна на тази  Embarassed
    Но да си дам и тука линка http://www.achildbirth.com/index.html - разказът на една приятелка за раждането й вкъщи, България, София Simple Smile

    # 92
    • Мнения: 27 524
    Не ти ли писна, бре, Людмиле  ooooh! Crazy

    # 93
    • Мнения: 1 161
    Не ти ли писна, бре, Людмиле  ooooh! Crazy
    Абе пищи нещо, ама не е от тук, Самуил ще да е  Joy

    # 94
    • Мнения: 2 908
    Благодаря!
    Много от нещата са интересни, но много са и безотговорни.Всеки да ражда как си иска,не е  за мен това NaughtyИ Реза-дано никой не се опари както аз-в болниците могат да умират деца,ама в днешно време е по-рядко...Ето-в Щатите-200и кусур грама бебе е спасено в неонатологията,а ако беше в къщи?Моето-2кг беше спасено в болницата,а ако беше в къщи?Айде не на мен точно тия-кажете ги на друг,дето не си е духал раните... В къщи без персонал-не се знае какво ще скочи-какво ще изскочи...
    Айде със здраве,че тая тема замириса вече....

    # 95
    • Мнения: 4 629
    В Америка и Европа отдавна вече раждат у дома и гледат деца без памперси, и тук ще дойде.

    Отдавна е относитено понятие и в никакъв случай не е масова практика

    # 96
    • постоянно
    • Мнения: 7 123
      Извинявам се за което-не съм те разбрала Hug
      Ама да си призная,аз не съм чела много от статиите на Людмил
      Ето ти тогава да почетеш. Това са преводи, които първоначално направих за Мирена (жена ми) а после се присъединиха и други мами-преводачки и оформихме няколко странички на интернет:

      За раждането:

      За отглеждането на дете без памперси (Естествена Бебешка Хигиена, ЕБХ):

      Слингът -- с бебе до сърцето

      Книги
      [/list]
      Людмил,
      аз също родих използваики позите описани от теб , но го направих  в  болница под постоянното наблюдеия на Професионалисти.Нямам нищо против тези жени които искат да родят в домашни условия-аз лично  никога не бих го направила.Не и когато знам че с това мога да рискувам живота на детето си.Изгубила съм едно дете  и именно поради това никога не бих родила у дома.Никои не може да знае какви и кога усложнения ще се появят- моето раждане от първата болка до раждането на Сам траеше не повече от 6 часа което е нищо, но пък завърши с близо 40 шева в операционната.Какво би станало ако бях в къщи?Докато доиде линеиката щах да съм пътник.....
      Тук  в Англия сега дават избор на жените ако искат да раждат у дома.( с акушерка разбира се)
      Късмет!
      Вили

      # 97
      • Мнения: 131
      Всичко е много хубаво, но аз не бих го пробвала. Ако се случи нещо на детето и излезе с омотана пъпна връв или нещо друго , не мисля ,че съпругът ми е компетентен да се справи. А ако има някаква опасност за мен. Не болницата може да не е най-естественото място за мен и моето бебе , но  в случай на опасност там имам по-големи шансове от колкото в къщи.

      # 98
      • Мнения: 3 161
      Благодаря!
      Ето-в Щатите-200и кусур грама бебе е спасено в неонатологията,а ако беше в къщи?

      Кому е нужно да бъде спасен плод 200 грама - и дали е добре за самото дете да го спасят? Или по-важно е за съвременната медицина да докаже на какви чудеса е способна, без да се интересува какви биха могли да са последствията за това дете през целия му живот? Всъщност, както е тръгнало, скоро ще правят бебетата в епруветка, ще ги износват изцяло в инкубатор, ще ги отхранват с перфектно измислени формули АМ, и майките ще станат излишни - изчезващ вид.

      # 99
      • В полите на Пирин планина
      • Мнения: 20 405
      Благодаря!
      Ето-в Щатите-200и кусур грама бебе е спасено в неонатологията,а ако беше в къщи?

      Кому е нужно да бъде спасен плод 200 грама - и дали е добре за самото дете да го спасят? Или по-важно е за съвременната медицина да докаже на какви чудеса е способна, без да се интересува какви биха могли да са последствията за това дете през целия му живот? Всъщност, както е тръгнало, скоро ще правят бебетата в епруветка, ще ги износват изцяло в инкубатор, ще ги отхранват с перфектно измислени формули АМ, и майките ще станат излишни - изчезващ вид.

      По-спокойно мили дами и господа  Stop
      Златната среда е превъзходен избор. Не е нужно да се изправяме против природата си, но едва ли е геройство да рискуваме живота на бебетата си и нашия собствен, за да докажем колко сме близо до нея.
      Всеки има право а избор и едва ли има смисъл да се опитва да доказва правотата си на всички.

      # 100
      • Мнения: 3 161
      Въпрос на гледна точка - за някои хора раждането в болнична среда също е риск, но от друг тип.

      # 101
      • Мнения: 2 818
      Ето-в Щатите-200и кусур грама бебе е спасено в неонатологията,а ако беше в къщи?Моето-2кг беше спасено в болницата,а ако беше в къщи?

      За да е 200гр със сигурност е преждевременно, а тук се говори за нормална бременност все пак. Мисля, че колкото и да е запален някой по домашното раждане, ако му изтекат водите по никое време... много ясно, че тогава ще отиде в болница (изключвам онази религия, която изобщо не ползва мед. услуги, забравих им името).

      # 102
      • София
      • Мнения: 2 227
      Благодаря!
      Ето-в Щатите-200и кусур грама бебе е спасено в неонатологията,а ако беше в къщи?

      Кому е нужно да бъде спасен плод 200 грама - и дали е добре за самото дете да го спасят?
      Този въпрос от позицията на майка ли го задаваш или?!?!? Rolling Eyes

      # 103
      • София
      • Мнения: 17 592
      Благодаря!
      Ето-в Щатите-200и кусур грама бебе е спасено в неонатологията,а ако беше в къщи?

      Кому е нужно да бъде спасен плод 200 грама - и дали е добре за самото дете да го спасят? Или по-важно е за съвременната медицина да докаже на какви чудеса е способна, без да се интересува какви биха могли да са последствията за това дете през целия му живот? Всъщност, както е тръгнало, скоро ще правят бебетата в епруветка, ще ги износват изцяло в инкубатор, ще ги отхранват с перфектно измислени формули АМ, и майките ще станат излишни - изчезващ вид.

      Би било прекрасно. Жалко само, че за мен ще е твърде късно. Надявам се, обаче, ако имам дъщеря именно така да става майка. Не мисля, че татковците обичат дечицата си по-малко, понеже не са ги носили 9 месеца, не са раждали с болка и не са кърмили безсънно. Нито пък бих казала, че дечицата обичат по-малко татковците поради подобни причини... От кога го чакаме изобретяването на този утробен репликатор!

      Без страх от генетични увреждания, без притеснения от употреба на медикаменти - антибиотици или каквото и да било, или домашни любимци, или зъбна снимка, или недостиг на Fe, Ca O2, или остеопороза на майката, без ужасът от потенциално помятане... Какво по-добро от това!?

      Без болки, рязане, шевове, разкъсвания, разширени вени, хемороиди, повръщане, болезнен sex... Коя жена не би си го пожелала!?

      Без деформирани, отпуснати и погрознели гърди, без излишни килограми, без целулит,  без стрий, без пълна загуба на свободата поради кърмене, без помпи и цедене, без безсънни нощи, само хармония, мир и любов - нима всеки не мечтае тъкмо за това!?

      Понятието "еманципация" ще отпадне от само себе си като излишно.

      Татковците няма да имат комплекс на по-...малоценния родител, понеже природата така ги е създала, не понеже по-малко обичат децата си, и ще престанат да бъдат третирани като такива - от всички, вкл. и съда.

      Майките ще се отърват от щампата на по-малоценни в професионално отношение поради по-големите домашни задължения. Работодателите ще престанат да се интересуват особено от пола на служителите си при вземане на решение кого да наемат или задържат.

      А обществото постепенно ще се отърве от повечето от наслагваните с векове проблеми...

      Алелуя, да живее науката и бъдещите й успехи! Simple Smile

      А, да, и да даде Господ здраве и щастие на спасеното 200 g -мово детенце и на родителите му, които очевидно не са били готови да се простят с него.

      # 104
      • Мнения: 3 161

      Прекрасният нов свят.

      Само да вметна, че картината, която си описала за естественото раждане и майчинство е абсолютно изкривена и изопачена. Е, не знам, може би на теб така ти се е отразило раждането: деформирани, отпуснати и погрознели гърди, излишни килограми, целулит,  стриИ, пълна загуба на свободата поради кърмене, ... жалко. За мен пък е точно обратното.

      Цитат
      Този въпрос от позицията на майка ли го задаваш или?!?!?

      Ами да - като майка бих предпочела плодът, който е претърпял аборт - защото на практика това е спонтанен аборт - да загине, защото явно е имало някаква грешка, отколкото да го спасят на всяка цена ио после цял живот да се бори с уврежданията. Каквито съм убедена, че не може да няма. Та дори седмачетата често са увредено зрение и други сериозни проблеми, а какво остава за плод, напуснал тялото на майка си, когато е едва 200 грама! Впрочем, преживяла съм и спонтанен аборт, знам какво е. Исках много да спася бебето (първа бременност беше), но никога не бих се навила да го извадят и отглеждат изкуствено.

      Общи условия

      Активация на акаунт