Естествено Раждане и 21-ви век

  • 6 936
  • 115
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 8 769
Аз съм много ЗА естествените работи, но Людмиле, да се осланям само на положителните си мисли, че няма да се случи нищо лошо....мммм...звучи меко казано безотговорно. Вярвам в силата на духа, но също тъй вярвам, че не всичко естествено завършва благополучно (едва ли в миналото високата смъртност при раждане се е дължала единствено и само на отрицателни емоции).
Така също чета и разни списания, като National Geografic. Там имаше една интересна статия за раждането и обяснения защо аджеба, само на човешкия индивид се налагга да ползва допълнителна помощ. Не мога да ти я препиша сега, но когато се върна у дома, ще ти цитирам броя-ако искаш, можеш да я прочетеш-просто нещо различно от нещата, които четеш и се амбицираш. За охлаждане на страстите, така да се каже.
Иначе и аз съм много за билките, за хомеопатията, против антибиотиците...но, има неща, за които се налага ползването на нормалната медицина. Едно от тях е раждането. Колкото и естествено да е, то поне трябва да е в болница, пък ако ще и интериора да е преиначен на индианска колиба, ако това ще е по-малко стресиращо за родилката..... Tired
Basilisk, холандската принцеса може и да е родила у дома, но нали се сещаш, че със сигурност е имало готовност при усложнения съвсем първокласен екип да реагира в рамките на минути, хеликоптери ипрочие?  И едва ли само акушерка е била край нея? Кой от простолюдието може да си го позволи?

Статията е интересна. А форумът е с предразсъдъци към Людмил. Ако беше пусната от Поли.  или Емем например, реакцията щеше да е друга.
Дали постът е от Людмил, Емем, или Поли ми е все тая. Аз чета какво пише (на първо място) и после кой го пише.  Grinning Нямам нищо против статията сама по себе си, интересна е. Нали споделяме доколко сме съгласни с нея?

# 76
  • Мнения: 55
Абе,пак ли ти,бе???Как не се отказваш,ейййй,корава ти главата,ЛУДмиле! ooooh!Ай стига с тази секта,де!Проповядвай си в къщи,че ми се  Sick от теб вече!!! ignore2

# 77
  • Мнения: 1 896
Basilisk, холандската принцеса може и да е родила у дома, но нали се сещаш, че със сигурност е имало готовност при усложнения съвсем първокласен екип да реагира в рамките на минути, хеликоптери ипрочие?  И едва ли само акушерка е била край нея? Кой от простолюдието може да си го позволи?

Не холандската, а норвежката. В Холандия си раждат вкъщи който иска, а в Норвегия не е практика (макар че в болницата стаите са като хотелски и ходиш с мъжа и по-големите деца, които спят при теб в една стая с бебето, няма родилна и предродилна зала, а всичко се прави в "твоята си стая" и т.н.)
Само акушерка и съпруг са присъствали - даже я обвиняваха после медиите що така проявявала недоверие към здравната система, а тя обясняваше че съвсем не заради това а заради преживяването.
И не е само тя - аз затова го написах, в някои страни това си е съвсем обикновена опция за раждане. Не виждам кво толкоз има - и тук ще дойде с времето. Аз всъщност много добре разбирам защо темата е емоционална - няма как да не бъде. Просто исках още малко перспектива да внеса.

# 78
  • Мнения: 600
чак сега, докато четох темата, прегледах снимките от естественото раждане. ама просто е отвратителна цялата работа. мислех трезво да пиша моите "против' раждане в къщи, но сега съм толкова отвратена, че само това ми е в главата. раждане над тоалетна чиния и детето ми да ме гледа гола и пъшкаща, а, не. извратено е. и то точно защото сме в 21-ви век.

и в 21-ви век трябва да си раждаме в болницата, за да можем да спасим децата си - при усукана пъпна връв, при тазовоо прилежание на плода, при всички онези случаи, когато детето е застрашено. и ако една късметлийка и един(за мен) фанатичен човек имат здраво дете, то е защото са имали късмет, а не защото са подходили правилно.

# 79
  • Мнения: 2 587
Ludmil тъкмо бях позабравила за маниите ти.Много време се губеше,а без постоянство няма да успееш с агитациите си.
Друго мислех да ти отговоря,но не си струва усилията.

# 80
  • Мнения: 1 161
Абе,пак ли ти,бе???Как не се отказваш,ейййй,корава ти главата,ЛУДмиле! ooooh!Ай стига с тази секта,де!Проповядвай си в къщи,че ми се  Sick от теб вече!!! ignore2
Че кой те кара да четеш като ме знаеш? Кат не ти допадат сектантски теми излез и това е.

Уви, цялата тази жлъчност, нетолерантност и злоба се предава на децата, тогава нищо чудно че на 5 - 7 годинки те са вече с психични отклонения.
И знаете ли, ако питате родителите на тези болни деца, те ще ви кажат, че са нормални.

А един ден и децата им ще бълват хули и обиди и ще смятат че това е нормален начин да се общува...

Последна редакция: пн, 16 апр 2007, 17:04 от Ludmil

# 81
  • Мнения: 1 161
Basilisk, холандската принцеса може и да е родила у дома, но нали се сещаш, че със сигурност е имало готовност при усложнения съвсем първокласен екип да реагира в рамките на минути, хеликоптери ипрочие?  И едва ли само акушерка е била край нея? Кой от простолюдието може да си го позволи?

Не холандската, а норвежката. В Холандия си раждат вкъщи който иска, а в Норвегия не е практика (макар че в болницата стаите са като хотелски и ходиш с мъжа и по-големите деца, които спят при теб в една стая с бебето, няма родилна и предродилна зала, а всичко се прави в "твоята си стая" и т.н.)
Само акушерка и съпруг са присъствали - даже я обвиняваха после медиите що така проявявала недоверие към здравната система, а тя обясняваше че съвсем не заради това а заради преживяването.
И не е само тя - аз затова го написах, в някои страни това си е съвсем обикновена опция за раждане. Не виждам кво толкоз има - и тук ще дойде с времето. Аз всъщност много добре разбирам защо темата е емоционална - няма как да не бъде. Просто исках още малко перспектива да внеса.
Някой по чуждите форуми беше казал, че когато в Холандия бременната поиска да ражда в болница я питат -- "защо, какъв е проблема?".
Ама нали ние сме все с един век назад. В Америка и Европа отдавна вече раждат у дома и гледат деца без памперси, и тук ще дойде.

# 82
  • София
  • Мнения: 14 767
Абе,пак ли ти,бе???Как не се отказваш,ейййй,корава ти главата,ЛУДмиле! ooooh!Ай стига с тази секта,де!Проповядвай си в къщи,че ми се  Sick от теб вече!!! ignore2
Че кой те кара да четеш като ме знаеш? Кат не ти допадат сектантски теми излез и това е.

Уви, цялата тази жлъчност, нетолерантност и злоба се предава на децата, тогава нищо чудно че на 5 - 7 годинки те са вече с психични отклонения.
И знаете ли, ако питате родителите на тези болни деца, те ще ви кажат, че са нормални.

А един ден и децата им ще бълват хули и обиди и ще смятат че това е нормален начин да се общува...
Хайде стига си ни обвинявал, че децата ни ще психясат, а! Сигурно онова, което ближеше гърдите на майка си, докато тя ражда над тоалетната, ще е с невероятна психика.
И само още нещо-на чужд гръб(имам в предвид жена ти) и сто тояги са малко. Много е лесно да даваш акъл като знаеш, че никога, ама НИКОГА в живота ти няма да ти се наложи да раждаш и да изпитащ това ,което са изпитали всичкитези жени, които ти обвиняваш в нетолерантност.

# 83
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Приберете сабите, моля.

# 84
  • Мнения: 1 691
Не разбирам защо така му скачате на човека. Щом искате да раждате в болница, с епидурална, секцио, със или без мъжете си - моля, никой не ви спира. Досега не съм видяла тема на Людмил, в която да пропагандира забрана на раждането в болница.
Все пак сме възрастни хора, можем да четем и да отсяваме това, което ни подхожда.

# 85
  • Мнения: 3 161
Нямам много време да чета в дълбочина, но прегледах по диагонал статията - ами хубава е, макар на места малко пресилена да ми се стори. Но да, струва си да се замислим за други начини за раждане; на мен на тоалетната чиния не ми се струва по-перверзно от легнала по гръб и вързана с колани и дрогирана, напротив.

Обаче! Раждане у дома е едно, неасистирано домашно раждане е друго. И не бих упрекнала някой, който е решил да го приложи (даже познавам такава жена, която много ми помогна да се подготвя и за моето собствено раждане), но в никакъв случай не е редно да се агитира за такива неща, още повече че нашата здравна система не е пригодена да поеме домашни раждания, които все пак са се объркали. Така че - просто трябва мнооого внимателно да се говори за тези неща и да се спазват някои граници.

# 86
  • Мнения: 2 908

Обаче! Раждане у дома е едно, неасистирано домашно раждане е друго.
 
За това си права много PeaceИ аз съм за домашното раждане,ама да има квалифициран персонал който да знае какво да прави-и в моя случай-пак не съм наясно какво ще направи newsm78Защото може да не си казваш АКО,МОЖЕ,АМИ...и т.н.....ама може да плачеш после с горчиви сълзи,защо си мислил така.А това момиче-София, дето казва че сме се били с предразсъдъци-еххххх,дано не види тя какви предразсъдъци биха и дошли на главата,ако пробва по този начин-да се моли само да не става лошо-може пък Оня отгоре да я чуе-а може пък да не...мен не ме чу.

# 87
  • София
  • Мнения: 3 064
Не, не, грешно си ме разбрала! Аз съм на мнението на Емем,

"Обаче! Раждане у дома е едно, неасистирано домашно раждане е друго. И не бих упрекнала някой, който е решил да го приложи (даже познавам такава жена, която много ми помогна да се подготвя и за моето собствено раждане), но в никакъв случай не е редно да се агитира за такива неща, още повече че нашата здравна система не е пригодена да поеме домашни раждания, които все пак са се объркали. Така че - просто трябва мнооого внимателно да се говори за тези неща и да се спазват някои граници."

Просто наистина се дразня, че доста хора тук скачат само като видят името Людмил, без дори понякога да прочетат за какво иде реч. ЗА Децата без памперси той като беше писал - пак така. Няколко месеца по-късно излезе тая философия от друг потребител и да видиш колко хора се хванаха.

Обаче, той си е крив донякъде, защото наистина влиза леко агресивно и, естествено, не среща успех с философията си.

# 88
  • Мнения: 2 908
Извинявам се за което-не съм те разбрала Hug
Ама да си призная,аз не съм чела много от статиите на Людмил,ама като влязох в тази,веднага се настроих отрицателно,щото съм си изпатила,а това което се говори тук е пълна безотговорност.Аз накрая не разбрах пак АКО детето му се беше родило с дефект нещо ,какво щеше да прави като го е израждал сам.Ама нали нямало АКО......Това е-нямам какво да кажа повече Naughty

# 89
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Катя, въздържай се малко в нападките.

А всички, които са на вълна "АКО нещо беше станало с детето" искам да подсетя, че това "АКО" много често се случва в болниците и децата си заминават като стой да гледай под лекарски надзор.

Никой никого не кара да ражда по един или друг начин.
Приемете темата като ИНФОРМАТИВНА.

Общи условия

Активация на акаунт