Частна АГ клиника в Стара Загора?

  • 64 201
  • 315
  •   1
Отговори
# 30
Съществуват много начини за обезболяване на раждането,но никой от тях не е толкова ефективен колкото спиналната/епидуралната аналгезия.Само при нея буквално жените могат да  решават кръстословици докато раждат.Това обезболяване е включено в цената за раждане обявена от болницата.Вие можете да си доведете всеки един дипломиран специалист да Ви води раждането.Естествено с него ще се договорите отделно за цената на неговият труд.
Успех!
Д-р Трифонов д.м.

# 31
  • Мнения: 6 243
Няма ли опасност от усложнения при раждането (например разкъсвания), при спинална упойка. В случай на напълно липсваща чувствителност възможно ли е родилката да контролира напъните и ефективно да ги извършва?

Какъв е процентът на епизиотомиите при раждания с епидурална/спинална упойка, в сравнение с ражданията без такава.

# 32
  • Мнения: 11 315
Раждане във вода има ли предвидено в плана?

# 33
  • Мнения: 6 243
Раждане във вода има ли предвидено в плана?
Нама, каке! Като стигна до третото, те искам на линия у нас до ваната, че май само на теб ще ти е ясно какво да правим  Laughing

# 34
  • Мнения: 2 122
записвам се да следя как върви развитието на клиниката  Simple Smile

# 35
Понеже Сладката Хапка отдавна ми е "фенка" ще отговоря първо на нея-статистически не са доказани никакви по-различни или повече усложнения на раждането с епидурална/спинална упойка отколкото без такава.Единственно се отбелязва по-честата употреба на форцепс поради липса на усещане за напъни.Напъните  по принцип не могат да се контролират волево-това е природен механизъм за изгонване на плода от влагалището на майката.

Сега за въпроса за раждането във вода-мисля,че тази мода в акушерството отмина.Понеже няма как акушерката да влезе във ваната и да придържа дупето на раждащата при този начин са наблюдавани доста сериозни разкъсвания.Аз лично нямам опит с такъв вид раждане,но гледах по Дискавъри как една раждаща влиза и излиза в една вана в продъллжене на 1 час след което и направиха секцио.

Пожелавам на всички безпроблемно и безболезнено раждане на живи и здрави деца!
Успех!
Д-р Трифонов д.м.

# 36
  • Мнения: 6 243
О, докторе, не съм ви фенка  Laughing Защо сте останал с това впечатление.

Благодаря ви за становището.

# 37
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
Приветствам участието на лекар във форума! Мойте поздравления д-р Трифонов.
 Ама стига с тези упойки. Днес май е модерно да те упояват а не да раждаш.
  Кажете повече за клиниката има достатъчно зададени въпроси по-горе.

# 38
Какво по-точно Ви интересува?Все пак имайте предвид,че най-точна информация за болницата може да Ви даде нейния собственик-Д-р Христов.

# 39
  • Мнения: 2 122
Знае ли се кои точно лекари гинеколози ще работят там, или са в процес на договаряне нещата?
Има ли по широкоспектърен пакет изследвания, касаещи стерилитета?

# 40
Засега на постоянна работа са Д-р Христов и Д-р Иванов-акушер-гинеколози.Има и назначени постоянни анестезиолози.Аз имам разрешението на Д-р Христов да водя,оперирам и израждам пациентките си в неговата болница.Предполагам (но само предполагам),че и другите колеги от града и околностите ще имат тази възможност.За административните въпроси ще трябва да се отнесете лично към него.
Не мога да Ви отговоря какво предлага болницата по въпросите на лечението и диагностиката на стерилитета.

# 41
Е, те упойките не са задължителни, никой не слага насила спокойно. Поздравления за новата клиника, супер е това че може да си доведеш лекар който решиш- европейска работа.

# 42
  • Мнения: 11 315


Сега за въпроса за раждането във вода-мисля,че тази мода в акушерството отмина.Понеже няма как акушерката да влезе във ваната и да придържа дупето на раждащата при този начин са наблюдавани доста сериозни разкъсвания.Аз лично нямам опит с такъв вид раждане,но гледах по Дискавъри как една раждаща влиза и излиза в една вана в продъллжене на 1 час след което и направиха секцио.


Joy Joy Joy
Докторе, да вземеш да си окачиш дипломата в тоалетната.
Много те моля като пишеш точно в мамешки форум да си премисляш думите.
Точно в момента "модата" на раждането във вода е в разгара си и набира скорост.
Аз съм раждала във вода и на акушерката не и беше необходимо да влиза във водата да ми придържа дупето.
Точно топлата вода помага на кожата да се отпусне и са най-малко като процент при тези раждания разкъсванията.
Като проимаш опит, тогава ела да си поприказваме.
Аман от пишман дипломанти с изявено мнение Crossing Arms

Хапке, стягай ваната, готова съм! Hug

# 43
Уважаема Госпожо,
Акушерството е консервативна наука откакто свят светува. От дълбока древност човешките общности са обгръщали бременността и раждането с различни ритуали,техники и средства предназначени да придружат,да помогнат или да облекчат раждащата.Раждането във/под вода е само една от тези многобройни техники.Ние в България открихме топлата вода( във ваната за раждане) от 5-6 месеца,докато по света този метод се практикува от 70-те години.Говорим за раждане под вода в болница,където резултатите могат да се отчетат и регистрират.Сигурен съм,че през хилядолетията много жени са родили под вода по една или друга причина.

   И понеже съм привърженик на Evidence-based medicine (EBM) си позволявам да Ви запозная с някои от резултатите при този начин на раждане.

   1.Отчетено е около 20% намаление на времето за раждане в сравнение с жени оставени да раждат без медицинска намеса.Пояснявам-раждането без медицинска намеса при първескини е 12-16 часа,при многораждали от 4 до 8 часа,като става дума за времето от първите болки до раждането на детето.
   За сравнение с медицинска намеса времето за раждане обикновенно се съкращава наполовина.
   2.Всички лекари работили по този начин отчитат като съществен недостатък невъзможността за продължително проследяване на детските сърдечни тонове и оттук за намаляване на времето за реакция при възникване на опастност за плода.
   Пояснявам- детските сърдечни тонове се слушат и записват на акушерски монитор и са доста ефективен начин за проследяване на състоянието на плода.Разбираемо е,че под водата това няма как да стане(засега).
   3.Усложненията за майката са както следва:
-около 23,5% нямат никакви разкъсвания на дупето
-около 51% имат незначителни разкъсвания
-около 9% имат значителни разкъсвания изискващи хирургично възстановяване
-общо за около 10% от раждащите се налага прилагането на форцепс,като процентът при първораждащите е около 18% а при многораждалите е 1%.
   Тук няма да правя никакви коментарии,защото тези усложнения зависят до голяма степен от опитността на този който води раждането,въпреки че човек не може да избяга от статистиката.
   4.Няма някаква съществена разлика в процента на  усложненията при новородените под вода и другите новородени.Отчетено е специфично за метода усложнение-удавяне,което за щастие се случва твърде рядко.
Друго специфично усложнение за метода е по-големия процент на спонтанно скъсване на пъпната връв след изгонването на плода,което според мен е един естествен защитен механизъм.
   5.Степента на задоволство сред родилите по този начин жени е голяма-повече от 90% заявяват,че биха родили повторно под вода.
   6.Всички колеги са съгласни,че този начин на раждане е подходящ само за жени при които не се очакват никакви усложнения при родовия процес.
   7.Ивестициите които се правят за прилагането на този метод са незначителни (вана,топла вода,евентуално джакузи) на фона на инвестициите за другата медицинска техника.Допълнително обучение на персонала не е необходимо.
   8.Процентът на желаещите да раждат под вода в Европа за последните 10-15 години е около 1%.

# 44
  • Мнения: 11 315
Като ще си говорим с факти, то нека да не са от натъкмистики Naughty
По т.1 бихте ли ми казали при колко от изражданията с медицинска намеса се достига до усложнения? Като процент в съотношение към тези без намеса.
Много е хубаво да лъжеш и мажеш, като кажеш, че се съкращавало времето наполовина. За кого? За вас, дето искате да претупате една природна работа и да я вършите насила? Или за родилката, която се мъчи двойно повече от насилствените контракции, вместо да оставите всичко по естествен път да се развие.
По т.2 мога много яко да споря. Когато бях във ваната, си бях през цялото време на монитор за отчитане контракциите и тоновете на бебето. Каква е техниката, с която тук разполагат  - нямам идея, но това е обикновена селска клиника в края на Германия. Така че си направете за вас изводите.
По т.3 това са стандартните усложнения, които могат да се получат и при намесено раждане. Или се лъжа? И май процентите там са доста по-различни. Защо не ги изнесете, просто да ги сравним, а?
По т.4 - пълна глупост. Който и акушер-гинеколог, израждал във вода и запознат отблизо с метода, попитате, ще ви отговори, че опасността от удавяне е мит. Бебето живее 9 месеца във вода и ако го нямаше инстинкта да подтиска дишането, докато е там, няма как да оцелее Laughing Едва, когато излезе навън, усети досега на кожата с въздуха, тогава започва да диша. И да не забравяме, че докато не проработят дробовете, бебето бива снабдявано с кислород през пъпната връв. Или са ми закърнели познанията по медицина?
По т.5 - напълно прав. Следващото пак бих избрала да е във вода. И мога да правя сравнение - първото ми раждане е на сухо. Но пак без медицинска намеса. По правилник - на легло. Laughing
По т.6 бих искала да попитам, според вашите колеги в България останаха ли жени в нерискови групи? Mr. Green
По т.7 - абсолютно прав. И като са нужни толкова малко инвестиции, защо не се прилага? Защото май ви мързи и е по-лесно да пуснете системата окситоцин, да оставите родилката да се мята и да ходите да си пийнете поредната порцийка със салатка Wink
По т.8 не ме карайте да вадя статистиката на нашата селска болница. И на цялата ни провинция. Щото е смешно да пишете 1%. Ваната се ползва не само за израждане, а и за прекарване на голяма част от изгонващия период в облекчително за родилката положение.

Общи условия

Активация на акаунт