Отслабване при здравословен проблем

  • 63 006
  • 349
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 667
Това, което го описа Ванеса, са ми го правили, когато бях бременна, zа да проверят zа гестационен диабет (който, слава Богу, нямах). Не бих се навила повторно май, щото е ужасно гадно. Виж, щом може с кръв, е друга работа Wink

Сердика, утре ще правя изследването за установяване инсулинова резистентност - струвало 35 лв. Отделно ще правя и обременяване с глюкоза. 

# 346
  • Мнения: 911
ще чакаме да раzкажеш Hug

# 347
  • Мнения: 667
Да разкажа за изследването.
Всъщност правих няколко: за инсулинова резистентност - в норма съм, натоварване с глюкоза - стойностите ми са гранични и ще съм на лечение със Сиофор. Правих още холестерол и триглицериди - в норма. Препоръката е да отслабна. Ще правя контрола след месец, но лекарства ще пия продължително време.
Да спомена още, че в Бургас при тези резултати ми предписаха  Диапрел, но се свързах с по тел. с Начев, който отрече това лечение и назначи Сиофора.

А изследването за инсулинова резистентност струваше 18 лв.

птица, какви ти бяха изследванията, когатотни назначиха  Метфогама?

# 348
  • Мнения: 13 770
птица, какви ти бяха изследванията, когатотни назначиха  Метфогама?

Кръвна захар и инсулин на гладно. После по специална формула изчисляват коефициент. На мен стойностите ми бяха гранични, а съотношението помежду им - много над нормата.
Лекарката не щя да ми я каже, да не съм й вземела занаята,  но аз после си я намерих в нета Wink
Казвам я срещу 5 лв Mr. Green

Вече не помня как точно беше, но ако много ви интересува - ще я потърся.

# 349
Здравейте и от мен.Току що се регистрирах и реших да се включа.Имам хиперфункция на щитовидната жлеза.Оперирана съм в София в клиниката по ендокринология от доц.Сечанов.След самата операция започна великото качване на килцата.В момента пия L-тироксин които ще си го пия до живот.В момента TSH ми е 9.7 и честно казано се радвам защото беше над 100.Сега смятам да го вкарвам в норма и да почвам някаква диета защото просто вече не се понасям.Като си спомня колко килограма бях и сега колко съм след операцията и две прекарани бременности чак да ти се доплаче.Успех на всеки които прави някакво изледване

Общи условия

Активация на акаунт