Сладолед и сладоледени удоволствия

  • 79 043
  • 323
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 274
2, 3, 6 опции

# 151
  • Мнения: 5 026
Сметанов, сладоледени фантазии....

# 152
  • Мнения: 1 063
Сладолед йогурт с боровинки.   Peace
Или във вариaнта на Jimmy`s вафли с йогурт.

# 153
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Ето нещо ново.
Блатовете са от 4 яйца, 7л. захар, 7л. олио, 7л. кисело мляко, 7л. брашно 1 малка каф. лъжичка сода, 2 чаени л. какао.Белтъците се разбиват отделно.Стават 3 блата.

Крема- 500мл. прясно мляко се кипва и се прибавя 1/2 пак. нишесте.Като изстине се прибавя 100 мл. течна сметана и се бърка да не се образува коричка.Отделно се разбива 500 мл. т. сметана на твърда смес.Малко се отделя за украса , а другите се смесват.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=100693&photo=87

# 154
  • Мнения: 1 698
Днес направих Терин с череши. Стана фантастичен. Гостите ми много го харесаха, но мъжа ми не го одобри. Той си е капризен, така че това не е фактор за мен. Важното е, че аз и останалите бяхме много доволни от десерта.  bowuu

# 155
  • Мнения: 349
tarlio,
Много ми хареса новото ти предложение - ако съм разбрала правилно си смесила млечен крем със сметана и още сметана. Добре ли се получи, като степен на кристализация, а  блатовете бяха ли сочни?
Оформленито е като цветна градина  bouquet
 mimes
Радвам се, че ти е харесал "терина", а  съпругът ти може би "крема" сирене като комбинация със сметана не е одобрил.  newsm78. А снимки имаш ли?

# 156
  • Мнения: 1 698
Имам една, но не е качествена, нищо не се вижда от светкавицата.
Направих един слой със сметана, крема сирене и крем оле на Д-р Йоткер /мъжа ми това най го хареса/, един слой със орехи и кафе, един с череши и един със шоколад. Този последния стана много тъничък, но пък много вкусен.

# 157
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Doychinova ,стана много добре. Приятно е. Няма кристали, леко е замръзнало. Крем нишесте с мляко и понеже се страхувах да не се втвърди му сложих малко сметана .

# 158
  • Мнения: 349
Ето моето сладоледено удоволствие за празника: Hug
  "фалшиво тирамису"

  парче  парче

# 159
  • София
  • Мнения: 1 423
Сметанов
Тип френска нуга с лешников крокант  Peace

# 160
  • София
  • Мнения: 7 020
Сметанов
Тип френска нуга с лешников крокант  Peace

И на мен тези са ми любими плюс сладолед в шейк  Wink

# 161
# 162
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Doychinova, правиш тирамису и го заразявяш , така ли?
Аз правих сега една с извара  и сметана , но не сложих масло и не ми харесва особено.Стои някак си сипкаво.

# 163
  • Мнения: 349
Doychinova, правиш тирамису и го заразявяш , така ли?
Аз правих сега една с извара  и сметана , но не сложих масло и не ми харесва особено.Стои някак си сипкаво.
tarlio,

Ето как правя:
“Фалшиво тирамису” – Pick  me  up

Течна сладкарска сметана 500 мл. се разбива на плътен крем.
Сирене “крема” /или друга ricotta/- 2 пакетчета от 125 гр. се разбиват с пудра захар според вкуса (аз 3/4 чаена чаша). Масло 60гр. се разтопява и добавя към сиренето.  Разбива се  суха сметана  /вместо суровите яйца Mr. Green за повече въздух/, аз използвам  на д-р Йоткер (Schauma Fit) с  указаното 150 мл мляко. Всички съставки се  смесват, след което овкусяват с  “Амарето” ~ 20 мл. или фреш. Бишкоти (класика е “Савоярди’) - се топят в смес от леко подсладено студено кафе еспресо ~  120 мл. и  “Амарето”, може и конячна есенция, а  за деца - шоколадова напитка (аз използвам пак на д-р Йоткер) и  фреш /ягода /
Редят се бишкоти – крем – бишкоти – крем. Може резенчета плод /ягода /.
Поставя се в хладилник за 2-3 часа, за да се обединят вкусовете, след което може да се замрази като сладоледен десерт за 4-6 часа или да престои още 6-8 часа.
За да е свежо какаото, преди сервиране се поръсва и рендосва фино натурален шоколад и гарнира с пресен топинг от пасирани и подсладени ягоди.
 

Може да се направи и без ягоди, но така е много ароматно и свежо. Laughing

А извара и сирене разбивам с ножа на миксера.

Последна редакция: сб, 02 юни 2007, 21:08 от ddoychinova

# 164
  • Мнения: 19
Doychinova, правиш тирамису и го заразявяш , така ли?
Аз правих сега една с извара  и сметана , но не сложих масло и не ми харесва особено.Стои някак си сипкаво.

За коя рецепта става въпрос? Обожавам тирамису и го правя само по един начин от години. Дайте и друга идея, моля! smile3523

Общи условия

Активация на акаунт