не иска от шише

  • 1 314
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 385
Момичета помагайте с идеи. Ние се кърмим с моя сладур но вчера излезнахме с татко му (не за първи път) и когато дошле време за хранене и майка ми му дала размразена кърма (пак не за първи път)в той не щял да яде от шишето. С 300 зора изцокал 60-тина грама. Реших че не е бил на кеф и през нощта (щото ние си ядем и през нощта) исках да му дам останалото, но - йок, не щеше пак. Притеснявам се дали 1. кърмата не се е развалила или нещо такова 2. Бибероната на шишето е само една и дали това не го дразни. 3. Изобщо е решил, че шише нема да погледне
Кофти ми е щото имам още кърмичка във фризера и не е лошо запас да си имаш. Кажете какво мислите - от що е това  newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 1 368
Много често кърмените бебета отказват всякакви биберони и залъгалки.Моят случай е идентичен на твоя.Както всяка родилка и аз в началото имах адски много мляко,цедих и замразявах.Следвам магистратура и когато се наложи да отида на изпит,оставих на бабата размразена кърма.Марти бе отказал да яде и горкичкия беше стоял гладен.Като се върнах за малко мен да ме изпапа.След няколко опита разбрах,че проблема е в шишето и то именно че търси контакт и прегръдка от мама.Пробвах с лъжичка и така успя да изяде количеството,което бях съхранила във фризера.Сега кърмата ми е значително по-малко и имам само 3 кърмения през деня.Веднъж дневно ми се налага да давам АМ и пак не ще да го приема от шише,пробвах какви ли не пози.Трудно и бавно става,но сега му го давам с лъжичка,защото само като види бутилката и започват едни писъци.Имай в предвид че вкуса на замразената кърма е различен,но не мисля че е развалена.

# 2
  • Мнения: 385
Първия месец ми беше разранено едното зърно и се цедях и му давах кърма от шише и нямаше проблеми. Като съм го оставяла друг път с майка ми е ял от шише, ползваме и биберон-залъгалка.... Незнам какво му стана вчера. И аз си мисля за лъжица, ама то ще е 100 часа хранене и той ще се изнерви. Друго си мисля също, нали от зърното на гърдата излизат няколко струики, а от шишето - 1, та ако си взема биберон с повече дупки, може да спася положението. Не искам да мисля че кърмата във фризера ще я хвърля... ooooh!

# 3
  • Мнения: 4 915
Кърмата няма да я хвърляш, по-късно ще я добавяш в кашички и пюрета.  Wink

На 1 месец бебето все още е било не много ориентирано, та се е лъжело и от биберон, ама сега чудесно знае откъде изгрява слънцето - тоест мама.  Laughing
Много кърмачета отказват биберон и се инатят до последно. Едва ли в бройката струи е проблемът. Просто вкусът на силикона/гумата е друг, усещането, миризмата, хранещият го, гушкащият го. Все комплекс фактори, които детето различава вече чудесно.

Пробвайте с лъжичка все пак. И нека започнат да го хранят преди да му е времето за ядене, именно за да не се изнерви.
Може и да пробваш с друг биберон.

Размразената кърма има и променен вкус.

# 4
  • Мнения: 19 303
тази тема все едно аз съм я писала.аз имам същият проблем.на един месец ядеше като се налагаше изцедена кърма от шише.сега не иска да яде и плаче докато не се върна да я нахраня.няколко пъти пробвах да я уча на залъгалка като забелязах проблема ,защото реших,че ако се науи на залъгалка ще иска пак от шише.но не става...вече почвам да се замислям как ще караме по нататък,защото ще ми се налага да отсъствам понякога за някое хранене..

# 5
  • Мнения: 3 718
Същият случай сме, даже по-краен. Алекс вече не ще нищо силиконово, само натурални цици приема  Rolling Eyes А като ми се налага да го оставям на бабите ги карам да хранят с лъжичка. Няма друг начин като ми е такъв натуралист  Mr. Green

# 6
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
Както са казали момичетата - нормално е това поведение. Но пък има много кърмачета, които се научават да пият от шише. Ето една тема с идеи как може да стане:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=107346.0

# 7
  • Мнения: 1 771
Моя син така и не прие шишето с биберон.

# 8
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Захраних бебо и преди 2-3 сена реших да му дам чай на Хип за храносмилане, че само на кърма и твърда храна ще се запече, да ама не, биберона не го смуче, а го дъвче, и нищо не пие, днес стисках биберона с пръсти да му пръска леко в устата от чая че да си пийне, май така ще е, по лесно е от лъжичка, но си мисля дали да не му взема чаша с накрайник и хич да не се опитвам да го уча да пие от биберон

# 9
  • Мнения: 3 423
моя бебок също отказваше биберон с изцедена кърма
не се притеснявай запасите ще ги използваш по късно-ще ги смесваш с пюретата ,като захраниш Hug

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
И Ели така и не се научи да пие от шише - нито вода, нито чай, нито кърма ... нищо. Сега от време на време и давам шише със сок - играе си с него , но  не пие ... ooooh!

# 11
  • София
  • Мнения: 1 941
И ние не искаме шише изобщо Naughty
...не се научи да пие от шише - нито вода, нито чай, нито кърма ... нищо. Сега от време на време и давам шише със сок - играе си с него , но  не пие ... ooooh!
по същият начин сме Crazyпристрастени

# 12
  • Мнения: 2 309
Мойта дреба, за пръв път пи от шише на 6 месеца и то само прясно изцедена и в никакъв случай замръзена кърма Grinning Познавам деца, които и на 1 година все още не знаят как се употребява биберона Grinning

# 13
  • Мнения: 384
Ами замразена кърма и моето юначе не иска, много трудно хапва 50 гр, но за сметка на това пък прясна кърма от хладилника си хапва и още как че и повечко от колкото трябва за неговата възраст. Според мен много бебчовци не харесват вкуса на замръзената кърма / и аз също, то направо сапун/

# 14
  • Мнения: 119
Ех, не са ни прости дечицата!...
Алекс също не може да разбере как се използва ни биберон, ни накрайник - дъвче и толкова.Когато му давам чай на Блевит за спокоен сън, единствения начин, освен лъжица е със спринцовката на Панадол сиропа - аз изстисквам полека, а той си чеше венчетата през това време и е доволен - става по-бързо и по-лесно, отколкото с лъжица/ и не изплюва половината обратно/

Общи условия

Активация на акаунт