Майки, кърмили или кърмещи в ТАНДЕМ, моля заповядайте!

  • 25 687
  • 483
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 242
Появява се да  Grinning Бебето е с предимство в случая и ще си получи всичко необходимо както си му е реда. Някъде около 5-6 месец (при мен още в 4) кърмата спира и се превръща в мънички количества коластра. Ако детето не е много претенциозно, като моята щерка, ще продължи да суче.

# 61
  • Варна
  • Мнения: 903
Много благодаря, Мери!!! Hug

# 62
  • Мнения: 829
може ли тук да поставя една чуденка и с общи усилия и акъл да решим: суче ли достатъчно щерката???

значи, кърмим се още тандемски, но поотделно - всеки си има своя гърда за деня, суче си от нея колкото често иска и почти колкото дълго (за големия става дума, понякога го прекъсвам, ако виси по 20-30мин. без да суче реално).

бебка наддаваше добре още от рождението си, макар не чак като батко си, но е мома все пак  Grinning роди се 3250, изписаха я 3150, на 4 месеца е 6000. Педката малко тревожно отбеляза, че последния месец е качила само 400 г, което за тази възраст било мъничко малко, трябвало 5-600г/месец.

Но всъщност като се замислих, истинската ми тревога е там, че от около седмица, може и 10 дни да са, бебка не ака всеки ден, както преди. Вярно, бяхме малко болни (и аз, и тя), но вече сме здрави. Пропуска дни с акото, а когато го има е малко, колкото да оцапа пампата, няма "пюре" така да се каже извинете ме за детайлите  Embarassed А и ми е трудно да преценя дали пишка достатъчно. Как да го преценя това? сменям по 3 пампи на денонощие - повечето са средно пълни, не преливат и не са сухи. Понякога, обаче и 2 памперса на денонощие й стигат (ако не е акала) - малко е, нали? Пампите са Либеро, ако е от значение  Wink

Давам й да суче често, но ако тя не иска, е, не иска, насила не става. Когато е гладна суче активно. Често се случва, ако много я натискам да суче, накрая да ми повърне на фонтан, че й е дошло в повече. Затова избягвам да настоявам. Опитвам няколко пъти и като не иска, отказвам се.

Освен това, за разлика от баткото, тя спи доста спокойно нощем - суче може би 2 пъти нощем - към 2-3 и после към 6-7. Но като цяло не й броя кърменията на денонощие, защото понякога само малко суква, друг път суче яко...

голяма бъркотия стана. дано съм описала добре картинката и дано имате идейки как да се ориентирам и какво да направя!  Hug

поздрави на всички!

# 63
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
400 гр. си е ок. Освен това нали знаеш, че същественото всъщност е линията на растежа да не криволичи и да е сравнително плавна. Погледнах си книжката и се оказа, че големият ми син между 3 и 4 месеца е качил 350 гр.


За акането, знаеш, че кърмените бебета могат и да не акат всеки ден. Специално за мокрите памперси наистина някой път е малко трудно да се прецени. Но ти в момента така или иначе пробваш да увеличиш кърмата като храниш често, а пък и детето ти повръща като я понасилиш. Това на мен ми говори, че няма наистина нужда от повече и че нещата са си ок, особено пък ако е спокойна. А и най-точният критерий си остава наддаването. А детето ти наддава.


За сравнение. Малкият ми син в момента е на 9 седмици, а напоследък сменям само 4-5 пъти памперса. При това ползвам памучни памперси, които не абсорбират така както тези за еднократна употреба, т.е. критерият за брой намокрени памучни памперси е по-различен - трябва да са с около 1,5  пити повече от броя на еднократните. Т.е. обърнато в еднократни памперси моят син мокри около 3-3,5. Но кърма си имам в изобилие. Даже до скоро - прекалено много и малкият се давеше докато се храни, та трябваше предварително да попивам силната струя и разни други трикове да прилагам. Няколко нощи вече прави 5 часови паузи - спи и не го кърмя. В същото време наддава като за световно. Не е истина просто. Брат му беше дебел, но мъникът е  направо огромен. Тъкмо вчера го теглиха. На 9 седмици тежи 6 800.   ooooh! Роди се 3 800.

# 64
  • Мнения: 1 896
Сори за отклонението от темата, ама, Червена кралице, какви памучни пелени ползваш? Аз пробвах Бамбино Мио, ама после видях из разни скандинавски сайтове, че има много по-добри предложения. Затова ме интересува да чуя впечатления от някой, който е пробвал.

А за тандемското кърмене - при нас баткото суче средно по около два пъти на ден, като в някои дни не се сеща изобщо и затова малко ме дразни като се разсуче много, щото ме свръхстимулира, пък на другия ден може и хич да не суче и само ми обърква количествата.
Така че не го насърчавам да се задържа дълго на гърдата, пък той и не настоява. Като гледам в момента сукането му е повече за да се увери, че давам и на него, а не толкова заради самото мляко. Но все пак се радвам, че имаме тези нежни моменти и че му давам някакви антитела, които хич не са излишни сега.

# 65
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
Моите не са скандинавски, basilisk. Американски са. Поръчах си ги от Амазон: Mommy's Touch All-In-One, One-Size Diaper

Това, което основно ме притесняваше, бе дали ще запарват. Не запарват, а и минаха обривите на сина ми по дупето - основната причина, поради която преминах на памучни памперси. Заслужава си малко по-голямата хамалогия около тях. Като се изака, ги препирам на мивката и после в пералнята. На парното в банята съхнат за около 4-5 часа. В сушилнята - най-много час. В началото имах малко проблеми докато свикна правилно да ги поставям - и закопчаването, и да внимавам подложките да не се изкривят - иначе протичат. Но вече им свикнах. Довлна съм като цяло.

# 66
  • Мнения: 1 896
Американски са. Поръчах си ги от Амазон: Mommy's Touch All-In-One, One-Size Diaper

Точно тези ми се бяха сторили много добри - гледах ги в един шведски сайт, от там могат да се поръчват също, няма значение къде ги правят. Но е ценна информацията, че в Амазон ги има също, ще сравня цените. Впечатли ме това, че един размер те изкарва от началото до края. Мисля като отидем в Швеция да ги поръчам, а ако имам въпроси след това по използването, ще те питам пак, надявам се че е ок. А колко трябва да взема, за да ми стигат? Има някакви пакетни предложения по 6 и по 12? Сигурно ще трябва поне 12, а? Ти колко ползваш?

Я кажете, тандемски мами, как да опазя бебата при болен батко? От вчера той ми точи някакви сополи, а аз не разделям децата на отделни гърди, понеже тя суче много повече от него. Всъщност тя почти сигурно вече е в контакт с причинителя, щото вчера сука от едната цица около час след него. Но ме интересува има ли някакво правило за такива случаи - ако измия гърдата след като е сукал той, това ще помогне ли? И по принцип какво да правя, за да избегна занапред такива ситуации?

Последна редакция: сб, 08 дек 2007, 09:48 от basilisk

# 67
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
Да, хубавото на тези памперси е, че могат да се ползват дълго, докато детето стане около 15 кг. И в дългосрочен план си е една добра инвестиция.

Забравих да спомена едно неудобство при мен. През нощта обикновено трябва да ги сменям веднъж, дори и да не са наакани, защото синът ми не обича  да му е мокро. Ако сложа памперс за еднократна употреба, този проблем отпада. Него сменям само ако е наакан.

Аз си взех 6 на брой с идеята ако не ми стигнат, да си взема още. Но тези са ми достатъчни. Като се нацапат 3-4 и ги слагам в пералнята. Ако още нещо те интересува, няма проблем, питай. По-добре на лични, че оспамихме темата.  Grinning

Що се отнася до боледуването и тандемското кърмене. Мъникът прихвана кашлица и сополи от брат си като беше на 2 седмици. Големият имаше и възпаление на очите. Това, слава Богу, на малкия му се размина. Миех гърдите преди да кърмя малкия, миех ръцете на баткото по няколко пъти на ден (щото си пипаше очите и да не лепне  възпалението и на малкия), не му давах да го пипа по лицето, само по дрешките, ама мъникът се разболя, макар че беше много по-добре от големия ми син, който беше и с кашлица, и с температура, и със сополи, и с възпалени очи...

Последна редакция: сб, 08 дек 2007, 16:54 от Червената Кралица

# 68
  • Мнения: 829
благодаря ви за отговорите!  Hug днес нещата изглеждат по-добре, пишка повече, ака всеки ден, макар не обилно. Дано е било период.

за болестите: ние не успяхме да се опазим (ги опазим един друг) от вирус, а по принцип им деля гърдите. Но малката го изкара по-леко (може и аз да съм дала едно рамо, щото и аз го изкарах). Просто гледах да ги държа по-далеч един от друг, без много пипане, без целуване и пр. Дано оздравеете бързо!!!  Praynig

# 69
  • София
  • Мнения: 4 381
Записвам се  Mr. Green

# 70
  • Мнения: 4 242
Еее супер. тъкмо вчера си мислих кога ли ще намеря време да потърся темата Hug

# 71
  • Мнения: 6 442
Стайл,браво за темата  Hug
Възхищавам ви се на всички !!!
Надявам се и аз да кърмя като забременея и да се включа при вас! Flutter

# 72
  • Мнения: 4 242
Някой ще ме успокои ли, до кога големите кърмачета се нареждат при всяко кърмене на бебето?

# 73
  • Мнения: 829
Meри, при нас беше за около месец, после вече изчакваше търпеливо беба да се насуче и после беше негов ред, но понякога пропускаше, ако се е разиграл... и така. сега се сеща по няколко пъти дневно, аз отклонявам, когато мога с отвличане на вниманието. И в крайна сметка суче по 2пъти на ден (не на заспиване), понякога веднъж дневно.  Hug

# 74
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
Аз успокоени май няма да мога да дам. Още иска почти всеки път като види мъника да суче. Трябва да е толкова съсредоточен в нещо, че да не ни забележи. Види ли ни обаче - винаги иска. А сутрин и вечер има едни периоди, в които иска през 15-20 мин.  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт