Анална фисура

  • 565 391
  • 967
  •   2
Отговори
# 855
  • Мнения: 10
Не губи кураж gladiator3180 просто не си попаднал на кадърни лекари.Отиди при д.р Матев аз съм сигурна ,че той ще ти помогне.
  Мина 1 год.от моята операция-нямам проблем с фисурата ,но продължавам да се боря със запека.Както някой по горе беше казал  "...трябва да търсим причината за появата на тази гадост и след това да оправяме последствията"
 Тук в този форум има мн. мнения и на оперирани и на такива ,които търсят алтернативен вариант дано нашите мнения ти помогнат по някакъв начин.
 Знай,че всички ние те подкрепяме в твоята болка и желаем скорошно оздравяване!Успех в борбата и да пишеш как си!Поздрави!

# 856
  • Мнения: 0
Здравейте.
Методите за лечение на фисурата са три (кремове,инжекция и операция). Много е изписано за кремовете и операцията,но почти нищо за инжекцията. Доколкото знам,се поставя за 10секунди инжекция (ботокс) и след това 90% хората нямат проблеми с фисурата и тя зараства. Чел съм обаче, че при 50% от тези хора ,след време (около 1 година) фисурата се появява отново.
Моля ако на някой са му поставяли инжекцията да сподели от опита, как протичат нещата.

# 857
  • Мнения: 20
Na men sa mi postavqli Botox injekciq v Oslo Norvegiq, v Bg ne sam 4uvala da gi slagat. 3 inzekcii imam postavqni za 1 god.  Efekta e mnogo dobar ot Botoxa , pri men oba4e slu4eq be6e po specialen i poradi rezistenten na le4enie zapek fisurata pak se obostrq6e. Ako te interesuva ne6to konkretni pitaj. Ina4e sam izpisala mnogo v toq forum i podrobno sam oipsala i za le4enieto s Botox, nqmam nervi pak nanovo da razkazvam vsi4ko.

# 858
  • Мнения: 0
знам че правят такива инжекции в София Военна болница (може и на други места,ако някой знае да сподели) . Въпроса ми беше дали са ефективни

# 859
  • Мнения: 20
Theidol efekta ot Botox pri men be6e mnogo dobar. Sled postavqne inzekciqta Botoxa zapo4va da dejstva sled okolo 1 sedm i premahva analniq spazam nacqlo. Prosto trqbva da se izbqgva zapeka za izvesno vreme za da ne recidivira fisurata.
 Bolezneno e samoto postavqne na inzekciqta no ne e po bolezneno ot bolkite pri fisurata i trae samo okolo minuta. Sled postavqneto na inzekciqta nqma bolki ot samata inzekciq.
O6te sled parvata inzekciq sled okolo 2 sedmici spazama iz4ezna i bolkite namalqha a sled o6te 2 sedmici nqmah i pomen ot fisurata. Oba4e me hvana zestok zapek i po4naha pak problemite makar i ne tolkova seriozni. Ako ne be6e zapeka nqma6e da se nalozi vtora i treta inzekciq pri men (Botoxa deistva 3 meseca), pove4eto se izlekuvat samo s edna. 

Последна редакция: чт, 31 май 2012, 20:49 от Tedi K

# 860
  • Мнения: 109
Зърнастецът-също....освен това могат да се получат зверски колики....хубаво е,че все пак е помогнала на някого сместа,аз лично не бих я пила при наличието на толкова други по-безобидни разхлабващи.
Аз споделих рецептата за да помогна на хора които имат същия проблем но докато моят съпруг пиеше билките не е имало никакви зверски колики  и престрастяване към майчин лист .
След като си изпи дозата а тя беше около месец проблема изчезна .
И мисля че от билките по безобидни разхлабващи няма .Мое мнение разбира се.
Всички  разхлабителни имат пагубно влияние върху червата .

Последна редакция: пт, 08 юни 2012, 23:12 от djeli

# 861
  • Мнения: 3
Здравейте , и аз се записвам в компанията с фисурите....
По принцип имам пусната друга тема за лазерното премахване на външни хемороиди , защото при мен проблема започна точно така преди около 2 седмици и половина. Не знам как и кога изникнаха съмнения и за фисура - и тя е факт. На около седмица е , съвсем прясна предполагам , леко кървяща рана. Та сега се чудя кое по напред - възпаления външен хемороид , който беше за премахване или новата си "придобивка" да лекувам, затова ги карам паралелно , и дано има резултат. Честно казано хич не ми се ляга под ножа точно сега.. Наред с Детралекси и мазила за дупе , се пробвам и с хомеопатия. Някой тук пробвал ли е за фисура и/или хемороиди хомеопатични препарати и има ли наблюдение как действат и дали действат?
П.С.Запек много рядко се е получавал при мен , и напук на ситуацията последните дни в които ям само супи и Активиа - се появи адски запек ( може и от нерви да е). И може би той е помогнал на фисурата да "лъсне". Та сега се налага и пиенето на лаксатив ( Лаксал ) , но май няма много ефект и от него.

# 862
  • Мнения: 3
Искам да попитам и останалите кога идва болката при вас?? При мен не е при самото изхождане , не е и непосредствено след това. Започва половин час след WC-то , понякога даже и 2 часа след него , и продължава 1-2 до 5-6 часа според консистенцията мисля. Мисълта ми е нормално ли е това за фисурата или да търся източника на болка другаде? От друга страна ме боли отвътре , там където е раната.

# 863
  • Мнения: 0
Тази болка е нормална за фисурата, както и болката по време и веднага след изхождане. Вероятно зависи в каква степен е разраняването, а и в какво състояние е самата фисура. Аз лично съм минала през какви ли не фази на болка от тази с болката след около час та до адска режеща болка по време и след изхождане. От многото години опит с тая гадост казвам, че с мазила не се оправят нещата, а само се задълбочават.

# 864
  • Мнения: 3
Ок,  Jorkon , но при положение , че фисурата ми е от няма 2 седмици какво бих могла да предприема? Съгласна съм ,че това не е живот така, но доколкото съм запозната с видовете оперативни намеси - то те целят отпускане на мускула от спазъм. При мен все още липсва този спазъм - тогава какво лекувам - самата раничка , има ли начин за по-бързото и зарастване?

П.С. Въпреки че тук не се пише вече толкова често , пускам нова тема , тъй като тази вече е доста страници. Темата е тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=663451.new#new .

# 865
  • Мнения: 0
Здравейте на вси4ки които страдат от анална фисура. Аз съм на 39 години и получих това нещо преди около 8 месеца. Изгубих много време и изтърпях ужасните болки , защото не знаех къде да отида и никой от лекарите с които контактувам не ме посъветва къде да се лекувам. Първо се оперирах във ВМА с така наречената "дилатация" Но не се оправих . Станаха още по нетърпими болки впоследствие. Отидох в Он клиник с надеждата, 4е там са специалисти , платих им 600лв за " мазилцата" , но резултатът отново беше неуспешен.  Края на Февруари отидох напълно отчаяна с последни надежди в Юнион клиник , но отново бях претърпяла поредния неуспех с тази гадост. И така до Май месец със силните болки , по настояване на дъщеря ми заминах за Стара Загора в Ендоскопския център на д-р Матев . Много внимателно и точно той ми обясни вариантите за моя тип фисура. Оперира ме и престана да ме боли веднага. Болеше ме , но в сравнение с извиващите болки преди , тази болка не беше силна. Контролен преглед след 20 дена , фисурата беше зараснала напълно. Все още пия капките на Он клиник за меко изхождане , които намалям постепенно и все някога се надявам да престана да ги пия. Страха обаче както и други от момичетата са казали във форума остава независимо от изминалото време . Ям много салати и плодове . Не губете надежда! Не си губете времето с мазила и капки за меко изхождане и други измислици , а отидете при Матев и ще останете наистина много щастливи от резултатите! Хиляди благодарности на д-р Матев , той действително ми спаси живота!! Желая късмет на вси4ки с отвратителната фисура и дано се вслушате в думите ми , защото знам какви мъки са! Simple Smile)))

# 866
  • Мнения: 0
Изцяло те подкрепям, ходила съм къде ли не, правила съм и дилатация и класическа операция, мазала съм какво ли не и нещата ставаха още по-лоши. силно се надявам д-р Матев да ми е помогнал този път окончателно. Страха наистина остава.

# 867
  • Мнения: 0
Здравейте на всички! Искам да попитам Jorkon и всички подложили се на операция как се чувстват, защото виждам, че проблемите и страхът все още са налице ?
На 33 г. съм, като от почти четири месечната ми борба с анална фисура (на 6 и 12 h) се убедих, че решението на този проблем не е в скалпела, нито пък в химията, която ни предлагат в аптеките ! В самото начало и аз се подведох, като опитах да се лекувам с хапчета и мазила от аптеката, предписани ми от гастроентеролог и от хирург. Леко подобрение имаше единствено от Цикатридина супозитории, която всъщност си предписах сам. Впоследствие обаче се замислих как са лекували този проблем преди години, когато медицината не е била на такова "високо ниво", както сега. И така стигнах до заключението, че решението на проблема е в истинската - природната медицина, както и в самия начин на живот, за което вече писах подробно в предишните си коментари. В момента нямам проблем с фисурата, дори не вземам нищо за нея. Единствено отвреме на време се получава лек сърбеж. Подобрението при мен започна от втория месец, напук на твърденията на "светилата" в медицината, че след първия месец фисурата става хронична и изхода е единствено в скалпела! Самото подобрение настъпи вследствие на: спазване на установените от Православната Църква пости; вземане на смес от прополис и краве масло; повече движение и физическа работа, макар че професионалната ми работа е седяща; ходене до тоалетна в клекнала поза, а не на "порцеланов трон"; консумиране на качествена и здравословна храна (натурален мед, домашно сирене, домашно мляко, пълнозърнест хляб и пр.), а не боклуците, които продават в магазина...
И така, скъпи приятели, нека се опитаме поне малко да променим начина си на живот - да не преяждаме, да не препиваме, да не се залежаваме, т. е. да живеем нормално, и само по този начин, с Божия помощ, нещата ще се оправят.

Желая от все сърце оздравяване на всички  Grinning !

P.S. Пропуснах да кажа, че преди години дядо и баба са претърпели операции на хемороиди и фисура, като до ден днешен пият лаксативи и имат проблеми.

Последна редакция: вт, 26 юни 2012, 11:54 от Аврамов

# 868
  • Мнения: 0
Здравейте хора, искам просто да споделя моя опит с хемороидите.Отдавна не съм писал тук,а и не съм следял какво се пише поради простата причина че съм се отървал от тия проклети гадорийки Simple Smile #2gunfire Излишно е да казвам колко проблеми ми създаваха, само ще кажа какъв беше моя лек клиниката в стара загора на Матев.Голям страх брах докато се реша и сега мога да кажа че съжалявам,че не съм заминал по рано. Бях там на 4 Май,вече близо два месеца аз водя нормален,човешки живот. Успех с борбата със Задниците ви Simple Smile и здраве на всички.

P.S Трябва да сменя вече и потребителското си име Simple Smile

# 869
  • Мнения: 1


Здравейте на всички съфорумци с болки отзад.Искам да споделя с вас как се избавих от гадните хемароиди и фисури, които ме мъчиха години наред.Аз се оперирах във Варна в клиника-"Професор Темелков".Операциятами беше извършена от Професор Темелков и неговият екип.
Здравейте на всички страдащи от хемароиди и фисури на дупето.Аз съм мъж на 60 години от Русе. След много страдания и изживени болки от около 2 години и мазане с различни мехлеми и бабини лекове и никакво подобрение и аз се реших на последната стъпка, операцията. Изчетох много от форумите за консултация и се спрях на един лекар от Варна и не знам дали е редно да споменавам името му и болницата в която ме оперираха. На 31.08.2012 година ходих на преглед при него след предварително записване и ми назначиха операция за 03.09.2012 год. Предният ден преди операцията трябваше да пия едно очистително за да се изпразнят червата от всичко. Приеха ме и ме подготвиха за операция, като ми намазаха задните части с един крем и след 15мин. се измих и ми падна цялото окосмяване. В 16.00часа влязох в операционната зала както ме е майка родила и ме подготвиха за операция, като ми биха упойка която от кръста надолу не чувстваш нищо.Разкрачиха ме на едно магаре и се започна процедурата от която не усетих нищо.В 16.30часа ме закараха в стаята с едно друго легло и ме сложиха на моето.Към 19.00ч. ми биха болкоуспокояваща инжекция за евентуални болки.Нямах болки но имах един тампон в дупето който те кара да се чувстваш некомфортно.Спах спокойно и на сутринта преди визитацията ми биха обезболяваща инжекция защото щели да извадят тампона и малко можело да ме заболи.Всичко мина без проблем и след това ми донесоха закуска. Имах съвсем лека болка която до обяд отшумя и оттогава забравих що е това болка.На обяд станах до тоалетната по малка нужда без проблем Вечерта вечерях и пак спах без никаква болка.На сутринта след закуска ходих до тоалетна по голяма нужда с голям страх, но се оказа напразен страха ми защото изобщо не ме заболя след дефекцията.От него ден нататък след всяко изхождане трябва да се намаже с един мехлем ануса след измиване.На 05.09.12г. ме изписаха и се прибрах в Русе с кола без никаква болка и странични проблеми.Днес 08.09.12г. се чувствам отлично и даже ходих на разходка без проблеми.Не знам защо има съфорумци които пишат че след операцията кървят с месеци и ги боли неистово.Просто не са попаднали на правилният лекар който да ги оперира.Всяко нещо си иска майстора. П.С.-Забравих да ви кажа че тази клиника работи с направление от Здравна каса и отделно се плащат 500лева в брой. Първият преглед е 50 лева за установяване на диагнозата.Ако ви интересува още нещо питайте без проблеми ще ви обясня.С поздрави и кураж!

Общи условия

Активация на акаунт