Мами вегетарианки, да се преброим и споделим.

  • 40 752
  • 788
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 731
NikiFin, hvarchanova искам да отбележа, че изброявате колбаси, а не чисто месо. Колбасите са тъпкани с химия, която ги прави привлекателни и голяма част от тях карат мозъка да иска още! Т.е. детето не харесва месото, а се пристрастява към "подправките". Голяма част от децата ядат с охота салами, кайми и т.н., но отказват чисто месо. Така, че всъщност това не е избор дали детето да яде месо или не! Същото се отнася за зрънчовците, чипсовете, снакса и шоколадите! Всичките те съдържат вещества предизвикващи пристрастяване.

# 766
  • Мнения: 117
А все едно не тъпчат кравите и пилетата с антибиотици, да не говорим как ги отглеждат, така че и без подправките месото никога не е с ясен произход, да не говорим, че при готвене каквото и полезно да твърдят че има месоядните, то бива унищожено. Съгласна СЪМ, ЧЕ ЧОВЕЧЕСТВОТО НЕ Е ЕВОЛЮИРАЛО ВСЕ ОЩЕ ДО ЕТАП  в който може да мине на растителна храна, това ще стане много бавно във времето. Трудно може да бъде променено всичко, което ни е втълпявано, при положение, че "вкусът на детството е на салами и кремвирши" и отвсякъде ни облъчват и убеждават, че от месото по-хубаво няма. Да месопроизводителите трупат маса пари от това. Знаете ли, че в Америка икономистите изчислили, че губят няколко милярда годишно от неизконсумирани млечни продукти и решили да вложат 300-400 милиона в реклама на пийте само мляко и бъдете здрави, въпреки, че след 3-годишна възраст човешкият организъм спира да обработва млечния протеин, (сега сигурно ще ме нападнете и за млякото, но н. п.), това е същността на системата, която проповядва как да се храним, толкова ли е трудно за разбиране, няма никаква грижа за хората, забравете илюзиите, всичко е комерс. Все пак се радвам, че има хора, които вече са неподвластни на манипулации и са жадни за истината и са готови да се хранят съзнателно, защото това е първата стъпка към съзнателния живот изобщо.

# 767
  • Мнения: 2 757
Сега изобщо не говоря чак да даваме на децата зрънчовци, шоколади и чипсове. И не е вярно, че всички деца ги обичат. Аз като дете мразех чипс и шоколад и кренвирши и салами. Обаче домашни кюфтенца и луканки си папках с кеф  Grinning.
hvarchanova, като майка на 2 злояди деца мога да ти кажа, че изобщо злоядствоо не е резултат от ходене нон стоп с лъжицата след детето. Нито съм ходила, нито съм си гледала третото дете по различен начин от сестра му близначката, която яде 3 неща на кръст, а брат и хапва доста повече в количество и разнообразие. Сега ходенето с лъжица може да досади и да накара детето зорлям да капризничи или да го отврати, но не вярвам някой да тича с лъжицата след едно нормално ядящо си дете. Може някои баби ама не вярвам да са много. Често хората от страни виждат някакво ходене с лъжица, но не знаят истинската причина за него и си повтарят едно и също клише, че лъжицата напраила детето злоядо. Явно само хората със злояди деца могат да разберат това поведение. Защото знам и много по фрапантни случаи на натикване на храна в устата която детето не плюе, но и не гълта и преседява в устата му с часове, дори на др ден пак си е там. Ама става дума за дете, което е толкова злоядо, че е лежало на системи в болница за да оживее. Така че колкото и идиотско да е поведението на майката, тъпкала устата на детето си с храна, която в последствие е разрушила тотално зъбите на дъщеря и... глупост голяма, но въпреки всичко я разбирам, защото се е борила за живота на детето си, който е приоритет пред зъбите. Имам късмет, че за сега не ми се налагат и на мен такива методи. Но ако спрат да ядат и ядат само когато им се отвлича вниманието или ядат само хляб с нутела и това ще правя и ще им давам само за да оцелеят.
Иначе, че месото в супера е пълно с химикали няма спор. Но същото се отнася и за зеленчуците и плодовете.
За млечния белтък не бях чула че след 3 год не се усвоява. Според мен това не е вярно

# 768
  • Мнения: 762
А иначе ние правим избори вместо детето си ежедневно- като се започне от даването на име , кръщаването в църква в невръстна възраст и се стигне до въпроса с гърнето.. и т. н.
Ми може да му дадеш име като порастне-нещо като индианско и да отидете заедно в паспортната да си го смени,а за другите неща,които си изброила - моето дете има абсолютен избор.

ОП,мерси и аз за ресторантите,ама да си задам студентския въпрос - цените как са? Simple Smile

# 769
  • Мнения: 117
За мен да се справя с едно дете е изключително трудно, поглъща цялата ми енергия и направо ме изцежда и макар някъде в мечтите си много да искам детето ми да не расте само, да си има братче или сестриче, не съм сигурна дали съм готова да се справя с това. Разбрах, че да имаш дете е изключително голяма отговорност и не значи, о, детето ми оцеля, значи съм си свършила работата. Бих искала да му предам това, което в годините съм научила, че е правилно, за да може то да се справи с живота по-добре от мен, и най-важното, както веднъж вече написах е това да се храни правилно и да обича природата. Освен това всяко дете е специално по свой начин и непременно трябва да имаш специален подход и да му отделяш възможно най-много внимание, толкова колкото можеш да си позволиш.  Синът ми е ужасно опърничав и много голям инат, да го науча на кавото и да е изисква доста находчивост и търпение, усилия, предполагам знаете как е, виждам, че занапред ще става все по-трудно, когато стане по-съзнателен и ще изисква все повече време и внимание. Нямам представа как е при многодетните майки, тяхната задача е много трудна, но те са си го избрали и всеки се справя както може, все пак няма нещо, с което човек да не може да се справи и ние сами не познаваме границите на възможностите си, възхищавам им се и им съчувствам, от друга страна понякога им завиждам. Всяко нещо си има цена все пак, а при най-хубавите неща, цената, която плащаш е най-висока.

# 770
  • София
  • Мнения: 5 190
За млечния белтък не бях чула че след 3 год не се усвоява. Според мен това не е вярно

И ние не знаехме, но се информирахме и се убедихме на практика. Информацията все някога идва, нали? И ако още не е дошла при мен, това не значи, че не е вярна...

За ресторантите- цените са еднакви, доста по-ниски от на морето например.
Само този на Алабин работи в неделя и точно тогава пък е с куверт 7 лв. Т.е. ако не пиеш нищо, сметката за 2 възрастни с дете е 2*7 лв. Преяждане за 14 лв. Обаче ако не си изядеш това в чинията, си го плащаш(много ни хареса).

Последна редакция: нд, 07 сеп 2008, 23:09 от ОП

# 771
  • Linz
  • Мнения: 11 619
hvarchanova, не се шашкай... С първото е най-трудно. С второто вече е лесно, а след него- трето и т. н. сами се гледат Laughing Най-оправните деца са самостоятелни от малки.

NikiFin, разгледай сайта http://www.notmilk.com/, сигурна съм, че има и други факти за млякото, които не си чувала.

# 772
  • Мнения: 117
Да сайта наистина е добър!!!

# 773
  • Мнения: 117
Само един малък съвет към почитателите на млякото: Първо  трябва да се опитате приемете факта, че не е полезно, и чак  след време, това, че е вредно, защото в противен случай самата мисъл е прекалено шокираща и мозъкът автоматично я отхвърля и реагира против нея. Затова в малки стъпки  Wink

# 774
  • Мнения: 3 988
А нот милк означава ли автоматично и нот чийз?

hvarchanova, ОП, вие вегани ли сте?

# 775
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А нот милк означава ли автоматично и нот чийз?
Естествено.

# 776
  • Мнения: 2 757

NikiFin, разгледай сайта http://www.notmilk.com/, сигурна съм, че има и други факти за млякото, които не си чувала.

Нямам време да чета всичко, много е писано. Като цяло ми прилича на пропаганда както за соевия белтък. Познавам деца отгледани  от раждането си дори не с кисело, а с прясно мляко направо от кравата. Така че със сигурност до 3 год се усвоява. Има логика след това да не се усвоява щом млечната алергия ако я е имало до 3 год изчезва. Все пак не съм наясно и трябва да се пообразовам преди да се изказвам. Но как ще тълкувате факта, че всички лекари препоръчвам консумация на мляко на бременни примерно против калциев дефицит.

# 777
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ами то лекарите препоръчват и месо против железен дефицит Laughing

# 778
  • Мнения: 117
По принцип сме във война с повечето лекари и техните препоръки. Както и майки, баби, лели и т.н. Между другото, помощ!!!, знае ли някой добър детски лекар във Варна, наскоро дойдохме да живеем тук и съм направо в безисходица. Където и да заведа детото, на първо място ми изписват антибиотик. Нямам на кого да се доверя, а той моя разболее ли се и пламват ведага едни алергии, включват се и ушите, там му е слабото място, и е просто ужасно. Ако можете да ми препоръчате някого ще съм ви много благодарна, по възможност хомеопат или поне някой, който е на ти с алтернативната медицина и дава антибиотик само в краен случай, защото сме я закъсали. 
Месо не ям от много години, не давам и на сина си. С млечните продукти съм в постоянни опити да ги  спра, не е лесно да пребориш лакомията  Embarassed, малкият все още си хапва попарата със сиренце, но постепенно и това ще отпадне.

# 779
  • Linz
  • Мнения: 11 619
hvarchanova, задай въпроса си в подфорума за хомеопатия, там вероятно ще те насочат. 
 

Общи условия

Активация на акаунт