Мами вегетарианки, да се преброим и споделим.

  • 40 779
  • 788
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 3 988
Аз ям риба, но твърде рядко.  Mr. Green

Зи, рядко или не, вегетарианка не си.  Wink
И аз две години след като спрях месото хапвах по-малко риба, но не смеех да се нарека вегетарианка.  Grinning


tonkabonka, личен избор е. Но докато детето ми зависи от мен и аз съм отговорна за него, аз вземам решенията. Няма да направя скандал, ако се случи някъде да опита месо, но няма да ми е приятно. Като стане на възраст, достатъчна, за да реши само - може да си избере. Дотогава - ще яде каквото и аз.

# 751
  • Мнения: 4 392
tonkabonka , ами то може да пожелае и да закусва, обядва и вечеря шоколадови вафли примерно . Аз за з акакво съм?
А иначе ние правим избори вместо детето си ежедневно- като се започне от даването на име , кръщаването в църква в невръстна възраст и се стигне до въпроса с гърнето.. и т. н.

П.П. Гледам, че междувременно cubbit  ме е изпреварила Peace , но го пускам...

# 752
  • София
  • Мнения: 23 107
tonkabonka , ами то може да пожелае и да закусва, обядва и вечеря шоколадови вафли примерно . Аз за з акакво съм?
А иначе ние правим избори вместо детето си ежедневно- като се започне от даването на име , кръщаването в църква в невръстна възраст и се стигне до въпроса с гърнето.. и т. н.

П.П. Гледам, че междувременно cubbit  ме е изпреварила Peace , но го пускам...

Благодаря ви за отговорите - има резон в това, което пишете! Не съм искала да споря или нещо подобно  Peace

# 753
  • Мнения: 7 420
    Може  цялата работа да се погледне и от другата страна.Например ,даваш на детето си месо,а то горкото няма избор ,да  го не яде,защото нито знае,как да го каже,нито разбира какво му даваш...... Sad Rolling Eyes
    И какво излиза и така,и онака го лишаваш от избор. Laughing
    Само че,като не му даваш месото, го лишаваш и от куп абсолютно излишни за организъма му нечистотии(хормони,антибиотици,холестерол и т.н.) Grinning

Последна редакция: сб, 06 сеп 2008, 02:28 от Селма

# 754
  • София
  • Мнения: 5 200
 Може да е реклама, ама пак да пиша моята леко актуализирана информация за

 ВЕГЕТАРИАНСКИТЕ РЕСТОРАНТИ в СОФИЯ:


1. на ул. Алабин (близо до Витошка) -работят с пълна сила. В неделя от 12 до 16 ч има "шведска" маса- с куверт 7лв - ядеш на корем. Винаги има 1 супа, няколко салати, основни и  десерт.
В събота и неделя НЕ СЕ ПУШИ. Не пържат, а пекат на фурна.
 В събота има био-манджи...

2. на ул. Врабча 24, отляво на Музикалния театър. Посетих го снощи за пръв път, много ми хареса. Най-вече за това, че и много малко дете може да се нахрани. Не предлагат газирани и концентрати (един от компанията ни беше разочарован...)

3 . на ул.Княз Борис I , ъгъла с  Гладстоун. С пекарна за био хляб. Мелят зърното на място, пекат, супер вкусно е , засищащо и здравословно.

И трите еднакво препоръчвам.
За менюто - ясно. Но да отбележа и за клиантелата- поне 40% (понякога да 90% ) са чужденци. Също интересно е, че около половината посетители не са вегетарианци, но са редовни клиенти.

# 755
  • Мнения: 3 988
Селма, ти вегетарианка ли си? Пропуснала съм го това...  newsm78

ОП, мерси за инфото. Дано скоро да  мога да се възползвам. А знаеш ли нещо за Вегетарианкста къща, която беше на Патриарха? Знам само, че са е преместили, но не знам къде. Ние след като се оженихме (преди 2 години), си заведохме гостите (родителите ни  Mr. Green) там и се освинихмеWink Менюто им беше адски богато.

# 756
  • Мнения: 2 132
Ето сайта на тези дето бяха на Попа - http://vegihome.com/ . До колкото знам ресторанта работи вече, но явно сайта не им е готов.
А да като гледам това е 3тият от списъка на ОП.

Да ви кажа, че вече сайта ни - www.vegebg.org  работи  Simple Smile Ще го попълваме с нова информация и статии. Може да изпращате и вие ако имате нещо интересно. Рецепти също  Wink

# 757
  • Мнения: 2 132
Ето от един друг форум :
Zd raveite predi dni otvoriha strahoten vegetarianski restorant vSofia.
>>
Vsy6nost toi e Zdravosloven Vegetarianski restorant.
>>
>> Namira se na ul.Simeon 72 do ..Toplata voda na Halite
>>
>> Uspeh na vsi4ki.!!

# 758
  • Мнения: 3 988
Ето сайта на тези дето бяха на Попа - http://vegihome.com/

JeniB, твой ли е сайта/ идеята?

Поздравления!   bouquet Аз съм отдавна член.  bowuu Само дето трябва да си ъпдейтна инфото, че не е вярно вече.  Wink

# 759
  • Мнения: 7 420
Селма, ти вегетарианка ли си? Пропуснала съм го това...  newsm78


   По-скоро съм в поредния си вегетариански период. Crazy

# 760
  • Мнения: 2 132
Ето сайта на тези дето бяха на Попа - http://vegihome.com/

JeniB, твой ли е сайта/ идеята?

Поздравления!   bouquet Аз съм отдавна член.  bowuu Само дето трябва да си ъпдейтна инфото, че не е вярно вече.  Wink
Ами идеята за  www.vegebg.org е на мъжът ми.  Wink Когато го е направил не се познавахме, а сега вече е общ  Laughing Laughing

# 761
  • Мнения: 2 757
    Може  цялата работа да се погледне и от другата страна.Например ,даваш на детето си месо,а то горкото няма избор ,да  го не яде,защото нито знае,как да го каже,нито разбира какво му даваш...... Sad Rolling Eyes
    И какво излиза и така,и онака го лишаваш от избор. Laughing
    Само че,като не му даваш месото, го лишаваш и от куп абсолютно излишни за организъма му нечистотии(хормони,антибиотици,холестерол и т.н.) Grinning

Е айде сега, не му даваме право на избор. Никой не предлага на детето си само месо. Винаги има или хляб, или заленчуци, ориз, картофи, паста.... от които детето може да избере кое точно да яде. Моите бебета често като им дам филийка черен хляб със салам примерно и изяждат само салама, при което мен ме е яд, ама какво да направя. Имам 3 деца и до сега не съм успяла нито веднъж да ги накарам да ядат нещо, което не желаят. Ако ще да е само то на масата и да умират от глад, пак не го ядат. За мен е голяма глупост да се каже, че можеш да накараш едно нормално дете насила да яде нещо си. Има си всеядни и непретенциозни деца, но и тях не мисля, че е възможно да ги накараш да ядат, когато не искат нещо.  Аз съм длъжна да им предложа разнообравие от което да си изберат и да уважа предпочитанията им. Разбира се е моя работа да внимавам да не прекаляват с нищо, дори с полезните неща. Както и да направя всичко възможно ако са злояди и претенциозни да не останат недохранени.

# 762
  • Мнения: 117
На нашето съседче например също му се дава право на избор да избира какво да яде, то горкото е много злоядо, тъй като постоянно баба му ходи зад него с лъжицата и в резултат каквото и да му предложиш за ядене той почва енергично да вика "Не искам, Не искам." Единственото, което  яде с охота са кебапчета, луканки , с две думи нищо друго освен месо. Предлага му се сладко грозде, червена диня...нищо не иска дори да опита. А синът ми до него се тъпче с пълни шепи от гроздето и се опитва да му напъха в устата. Те са  на около 2 години две години.
Има майки, които дават шоколад на малките си деца, защото как така ще го лишаваме горкото, то толкова обича, и то по малко нищо не е вредно има такива, които им дават кола , пак по същата причина, но пък за сметка на това ги тъпчат с химични витамини, защото така компенсират и са спокойни, че детето взима необходимите си вещества. Не искам да укорявам никого, има тилкова имнформация и в интернет и в книги и за поддръжниците и за отричащите месото. Мога само да посъветвам майките да се поинтересуват и от двете гледни точки преди да вземат решение и преди да укоряват другите. Всеки иска все пак най-доброто за детето си, особено за здравето му. А колкото до избора на детето, може да го научиш да избира мръвката, или ябълката, всичко зависи от теб.

# 763
  • Мнения: 7 420
  NikiFin,имаше голяма доза ирония в моя постинг....
  Просто искам да кажа,че всичко е игра на гледни точки.
  Например предлагаш на детето си Зрънчо(шоколад или нещо подобно).Погледнато от една страна, даваш му избор да го яде,но от друга страна,го лишаваш от избора да го откаже,защото обикновено децата не отказват Зрънчо или шоколада,щом познаят вкуса му.
   Не знам ,дали съм ясна. Thinking Малко си играя с думите,с понятията..... Simple Smile
 
 

# 764
  • Мнения: 3 988
А колкото до избора на детето, може да го научиш да избира мръвката, или ябълката, всичко зависи от теб.

Ето за това става дума! hvarchanova, много добре си го събрала в едно изречение.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт