МНОГОДЕТНИ МАМИ 16

  • 20 239
  • 359
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 710
Цитат
Наталия,имам приятелка която продава в магазина си точно такива неща.Пиши ми на лични цените си за всички чаршафи които шиеш,и аз ще и ги предложа,ако реши може да вземе нещо по наедро...И аз преди години смятах да се занимавам с такива неща,та наших толкова много чаршафи,че и до ден днешен вадя нови когато ми потрябват от скрина,тогава точно се роди Калоян,и нямаше кой да се занимава с пласмента.А след това ми влязоха перфектно в употреба,дори за подаръци съм раздавала.Но на теб ти желая успех!
Ще ти напиша ЛС по-късно или утре.С това се занимавам временно,докато съм по майчинство и шия по поръчка,защото нямам средства за много платове,че да имам за на едро.Смятам скоро да се връщам на работа,но няма места в яслята,би било чудесно и след това да си докарвам допълнително доходи,но мисля че няма да ми е по силите,това са 3 деца,служебни и домашни задължения,та и допълнителна работа,все пак трябва дя спя понякога Laughing

Малкото е от три дена с температура и нищо друго му няма освен че яде по-малко от обикновено,нощес ми дигна 38,8 та се паникьосах и не сме спали с него.Цяла нощ си приказвахме Crazy
Честито празник на рожденика,май само един имаме днес,нали така newsm78

# 271
  • Мнения: 3 674

  Варенники

на око брашното с яйцата колкото се може повече ,около чаша вода ,щипка сол тестото трябва да бъде по твърдо.Оставя се за неопределено време да престоя покрито.След това се прави на тънко руло  режят се локумчета ,разточват се на тънки кръгчета и върху тях се слагат приготвеното картофено пюре после се залепват получават се полумесец.Във вряща подсолена вода се пускатваренниките и се варят около 10 мн.(тестото трябва да няма вкус на сурово)изваждат се и още топли се слага краве масло (маргарин)

Приятен апетит  chef

Велина...благодаря ти много за варенниките.Обожавам ги! Но все не можех да намеря рецепта.
Аз съм ги яла с извара... и после поляти с разтопено масло....или с ягодов сироп...такъв връх са  Heart Eyes
С картофено пюре не бях яла.Ще пробвам на всяка цена.... Hug

Леллллеееее мами какви рецепти сте избарали ,всички.  Flutter Аз реших да включа принтера и да си принтирам всичко.Чиста работа Grinning

Мамо Цоци....дай мила температурите на фурната,до колко да я загряваме...че много му се запалих на тоз твой  тутманик.... Blush

Аз още мисля какво да постна....  newsm78

Последна редакция: пт, 18 май 2007, 22:36 от roza66

# 272
  • Мнения: 710
Цитат
Варенники

на око брашното с яйцата колкото се може повече ,около чаша вода ,щипка сол тестото трябва да бъде по твърдо.Оставя се за неопределено време да престоя покрито.След това се прави на тънко руло  режят се локумчета ,разточват се на тънки кръгчета и върху тях се слагат приготвеното картофено пюре после се залепват получават се полумесец.Във вряща подсолена вода се пускатваренниките и се варят около 10 мн.(тестото трябва да няма вкус на сурово)изваждат се и още топли се слага краве масло (маргарин)

Приятен апетит chef
newsm10
Само бих добавиле че плънката може да бъде различна,вишни,ябълки,сливи,моите деца обичат със сладка извара и стафиди,ягоди,картофи с гъби и освен кравето масло аз слагам и заквасена сметана.
                                Пельмени


 тесто:
3 чаши брашно,
1 яйце,
2/3 чаши вода,
1/2 - 1 ч.л. сол

плънка:
кайма  най добра е телешка,в Сибир използваме еленска,може и рибна
лук, сол, ч.пипер,аз слагам и чесън

Без думи,защото ме мързи да пиша Joy и мисля така е много по-ясно






Варят се в подсолена кипяща вода,задължително с дафинов лист,сервират се с краве масло,заквасена сметана,оцет,кетчуп,кой както обича.
И руснаците ги консумират с водка,хайде наздраве

Последна редакция: пт, 18 май 2007, 22:47 от natalia_viktorovna

# 273
  • Мнения: 710
Сега слагам снимки на вареники.






# 274
  • Мнения: 11 607
Мамо Цоци....дай мила температурите на фурната,до колко да я загряваме...че много му се запалих на тоз твой  тутманик.... Blush

Фурната ми е на газ и я слагам на максимума....но на ел. фурна мисля,че е около 200 градуса....По принцип както си печеш тестени неща. И като се сложи сиренето -  не се бърка повече с миксера,че сиренето ще се загуби,а е хубаво да се чувства. С вилица може да се разбърка леко.....

Варениките ми прилачт на тортелини или...се лъжа....

Аз съм многодетна мама и съм: 

Българка, живееща извън България  8 (21.1%)
От друга страна, но живееща в България  1 (2.6%)
Смесен брак с мъж чужденец  5 (13.2%)
Смесен брак с мъж българин  1 (2.6%)
Любопитна да видя резултатите  23 (60.5%)
 

# 275
  • Мнения: 710
Цитат
Варениките ми прилачт на тортелини или...се лъжа....
тортелини,равиоли......вареники и пелмени са по вкусни от италианското smile3534

# 276
  • Мнения: 3 674


Фурната ми е на газ и я слагам на максимума....но на ел. фурна мисля,че е около 200 градуса....По принцип както си печеш тестени неща. И като се сложи сиренето -  не се бърка повече с миксера,че сиренето ще се загуби,а е хубаво да се чувства. С вилица може да се разбърка леко.....

Варениките ми прилачт на тортелини или...се лъжа....

Аз съм многодетна мама и съм: 

Българка, живееща извън България  8 (21.1%)
От друга страна, но живееща в България  1 (2.6%)
Смесен брак с мъж чужденец  5 (13.2%)
Смесен брак с мъж българин  1 (2.6%)
Любопитна да видя резултатите  23 (60.5%)
 

Аххх,ти си на газ... newsm78  Еми ще я засиля моята  както викаш на 200 гр. па кото стане Sunglasses Много апетитно звучи Heart Eyes
А варенниките са като тортелини...ама а по големки ..и по-сочни. Не знам защо са по... сочни... Blush  По други са малко....Може би от плънаката...с извара са връх... Crazy Heart Eyes

# 277
  • Не съм от тук и съм за малко
  • Мнения: 717
Леле хора, какво правите  #Crazy , тук има майки, дето им се ходи на море и са на диета, като ви чета рецептите и току навестявам хладилника   Wink

Това беше в кръга на майтапа, браво на вас, така трябва, а не като мен, като съм диетична и цялото семейство гладува  Mr. Green

Дидка, благодаря за инфото за Черноморец. Запазихме апартамента за последната седмица на юни.  Моренце, нямам търпение    sport027  Децата от сега правят планове.

Галче, жив и здрав рожденик,  newsm59 на Евгени!

# 278
  • Мнения: 3 674
Цитат
Варениките ми прилачт на тортелини или...се лъжа....
тортелини,равиоли......вареники и пелмени са по вкусни от италианското smile3534

 Joy Joy

# 279
  • Мнения: 3 674
наталка....какво е това червенкото,пълнежа имам в предвид.Ягодки ли са...черешки ли.?? С захар ли си ги поръсила...с пудра или кристална newsm78..Казвай... Sunglasses
Аххх мерси за снимките...супер с е показано!!! Да сметана разбира се...задължително сметанка.... Heart Eyes

# 280
  • Мнения: 3 674


Габи...гаспачо  е вид супа нали? Като нашата яхния ли е...или  newsm78Чувала съм го като име ...ама никога не съм знаела какво е точно... Blush Звучи много вкусно... Flutter

# 281
Здравейте! Аз съм Лили от Варна. Мога ли да бъда 4аст от вас? Имам три деца-две моми4ета на 7 и 8 години и мом4е на година и пет месеца.

# 282
  • Мнения: 1 449
Честит рожден ден на Евгени!!! Да ти е жив и здрав, Галче!


Леле, какво става тук!!!! Какви вкуснотии разменяте! Баба ми е рускиня и правеше съвсем до скоро страхотни вкуснотии! Вече е на 88г. ... Как ми се приядоха сега блины ....


Добре дошла на Лили!!! Hug

# 283
  • Мнения: 710
наталка....какво е това червенкото,пълнежа имам в предвид.Ягодки ли са...черешки ли.?? С захар ли си ги поръсила...с пудра или кристална newsm78..Казвай... Sunglasses
Аххх мерси за снимките...супер с е показано!!! Да сметана разбира се...задължително сметанка.... Heart Eyes
това са ягодки и вишни,но каквото и да сложиш все се ръси с кристална захар Heart Eyes
Цитат
Как ми се приядоха сега блины ....
блины утре,сега ще smile3524ще те науча да си правиш,аз често,децата много ги обичат,не се като на баба ми Wink,тя ги прави във чугунени тигани,тефлона ряпа да яде Joyно все още са хубави
Добре дошла Лили
Лека нощ и до утре

Последна редакция: пт, 18 май 2007, 23:47 от natalia_viktorovna

# 284
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Ама може ли таквиз съблазни да се леят тука ......... Sick що изкушения сте изиписали      ние дето ще отслабваме да си тренираме волята четейки мъкаааааааааа
Утре,ще ходя да си купувам        хладилник с фризер-поне 3-4 чекмеджета и едно     цифрово апаратче  Stop като нищо и машина за печене на хляб,тука по едно време доста се коментираше и ме заинтригува
Лили   Hug добре дошла сред нас,пиши къде по-точно живееш,вашите рожденни дати за да ги помести Mr. Green една сладка мама Цоци в новата темичка ,  newsm78 я ми прати на лични някакъв телефон за връзка,че другата седмица като си идвам към Варна може да си спретнем една варненска многодетна среща  bouquet.......момичета какво ще кажете за сряда следобедно време-къде и в колко часа    варненкиииии казвайте
айде лека нощ....отивам да сънувам вкусотийките ви

Общи условия

Активация на акаунт