МНОГОДЕТНИ МАМИ 16

  • 20 238
  • 359
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 1 677
Добре дошла на Лили!   bouquet Можеш да разкажеш нещо повече за вас,за да се запознаем.

Ама вие направо ме съсипахте  ooooh! Сега се чудя чия рецепта да направя най-напред. Ще се постарая да опитам от кухнята на всяка от вас.А после-100 кила  Rolling Eyes

Ах,морето....няма да е и тази година  Cry и на Банско не става  Cry Пусти париииииииииииииии.
Но вие да си изкарате добре и да направите много снимки,за да ви се радваме.

Ние това лято ще сме заети с други неща.Трябва да се явяваме с Мони на ТЕЛК заради диабета.Ходене по институции и  разни бюрокрации.Ваньо е обещал на едни познати да им прави ремонт на къщата.Мони и Пепи се надяват да отидат на лагер и за там ще трябват пари.Миналата година ходихме всички на почивка,но тази май само големите деца ще ги огрее.Ще видим.Е,оплаках ви се.
Ако има и други,които ще си стоят в София,да се обаждат.

# 286
  • Мнения: 2 807
Мили мами, здравейте!  Hug

Не съм писала няколко дни, не защото пресмятах броя на тениските  Wink, а защото имахме гости и време за писане не остана, дори всичко не успях да изчета...

Добре дошли на няколкото нови мами!   bouquet

На всички рожденници, които съм пропуснала - ЧеСтИт ПрАзНиК, макар и с малко закъснение, но от сърце...   bouquet

   newsm59    newsm67     ura    newsm18    Tada


На мамите, публикували снимки и споделили прекрасните си спомени си с нас - благодаря   bouquet

Благодаря за молитвите  Wink Laughing, а също и за "вкусните рецепти"  Grinning

# 287
  • Мнения: 2 807
За тениските... Пиша тук, а също и ще изпратя ЛС на JuliS



Български тениски:

Бебешки: 10 на брой, от които:
                  5 бели, 1 червена , 2 зелени, 2 сини

S размер: 19 на брой, от които:
                  1 бяла, 1 жълта, 4 оранжеви, 4 червени, 2 зелени, 7 сини

М размер: 13 на брой, от които:
                  1 бяла, 4 жълти, 4 оранжеви, 1 червена, 1 зелена, 2 сини

L размер: 6 на брой, от които:
                 1 жълта, 1 оранжева, 1 червена, 1 зелена, 2 сини

XL размер: 10 на брой, от които:
                    1 бяла, 1 жълта, 1 оранжева, 2 червени, 2 зелени, 3 сини

XXL размер: 12 на брой, от които:
                      2 бели, 2 жълти, 2 оранжеви, 2 червени, 1 зелена, 3 сини.

XXXL размер: 2 на брой:
                        2 оранжеви




Турски тениски: 5 на брой, от които:
                            1 бебешка
                            1 S
                            2 L
                            1 XXL
                            Всички оранжеви
                   
                 


Общ брой тениски: 77


Ключодържатели: 3 броя

# 288
  • Мнения: 2 022
Галче,  да ти е жив и здрав рожденикът! Да се обичате дълги, дълги години.

 baloni  happy bd  baloni

Добре дошла, Лили! Забелязвам, че многодетните мами се увеличават лавинообразно. Мда-а-а! Май иде моментът, когато за многодетни ще се смятат само мамите с ПОВЕЧЕ от 3 деца.
  Thinking 

# 289
  • Мнения: 2 807
Пролетна Феичке, не съм те забравила  Wink
Дала съм на майка да смята, но не е имала време (главен счетоводител е на една гимназия и се е занимавала с разни отчети)...
Обеща да ми даде "сметките" утре.
Непременно ще ти пиша  Grinning

# 290
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
 Thinking  бях прихванала от перката на златоперка  Joy ама сега сто пъти гледах и видях,  че  Виктор   на emoli    ще е рожденник днес               
Емоли   сърдечен поздрав с пожелание да расте здраво,усмихнато и щастливо детенцето ти

# 291
  • Мнения: 3 674
............
Роза  за какво хубаво време говориш - + 12 градуса. Това си е жив студ Laughing Не идвам там в никакъв случай. Иначе празника си е  страхотен. И красота, красота.... еееех....

Лек ден на всички  bouquet
Много си права миличка...ама имам ли избор.. newsm78  Sunglasses  Тук +12 гр са  + 25 гр в БГ... Joy Ми то все вали и е хладно....таман си мислех да  си прибирам якето,но не.  Rolling Eyes Днес излизам на работа сутринта..и гледам +9 гр. Викам си айде па с якето ще съм.... Crazy
Чакам лятото да си дойдем вече на жегите..сънувам ги!  Heart Eyes

# 292
  • Мнения: 3 479
Ей, убихте ме с тия рецепти Rolling Eyes Вие милост нямате ли, на диета съм ей Crossing Arms Тутманици, пелмени, варенки-всички се лепят на талията ми със страшна сила, а пък как обичам тестенооооо, не е истина просто Embarassed
Обаче, супичката Гаспачо на Габи непременно ще я направя. Обичам я много, но в българските ресторанти съм я яла в различни варианти, така че сега непременно ще пробвам оригинала Laughing Габи, благодаря
И моля пускайте по-диетични неща  Mr. Green

# 293
  • Мнения: 41
Чета чета и само ми се прияжда с ваште вкуснотии .Ша взема да накарам моя мъж да ми каже някоя рецепта да си оближете пръстите понеже той е готвач по професия и готви супер ще го питам как прави пълнени крилца та ви кажа да си направите   chef

# 294
  • Мнения: 710
Добро утро!
Ето и блины за закуска, smile3534на пук на отслабващите   hahaha

Има мноооогоооо рецепти,аз ги правя така
Продукти
1-2-3 яйца,колкото имаш,повече няма нужда
2 с.л. захар
1/2 ч.л. сол
1 ч.л. сода,гасена в кисело мляко
1 кофичка кисело мляко
2 чаши брашно,това е приблизително,зависи от гъстотата на млякото,можете да използвате прясно мляко,може айрян или ако варите извара,остава съроватка или незнам как се казва на български,тестото за блинчики трябва да е гъсто като боза.
сода може да бъде заменена с мая,ако правите с прясно мляко.
в тестото аз капвам и олио.
Можете да ги правите с пълнеж,аз ги обичам с варени яйца,подправени със зелени пера и копър,със сладка извара и стафиди,кайма пържена с лук и черен пипер.Завиват се като плик за писмо и се запържват малко от двете страни и можете да ги поръсете с рендосан кашкавал,докато са горещи,че да се разстопи.
За многодетните двойна-тройна доза newsm64

# 295
  • Мнения: 1 818
Добро утро!!!

...то стана добър ден ,ама сега си пия кафето...

Габи...гаспачо  е вид супа нали? Като нашата яхния ли е...или  newsm78Чувала съм го като име ...ама никога не съм знаела какво е точно... Blush Звучи много вкусно... Flutter
Роза,вид студена супа е.У дома я обожаваме в горещините.Аз за по-набързо настъргвам доматите и краставиците,а чушката нарязвам на много ситничко.Бате Гого си я гарнира със сиренце.Все ще побългарим испанските манджи,няма начин  Wink
Много се смях с влакчето,а снимките от празника са чудесни! Heart Eyes

Добре дошла,Лили! Hug
Честит празник на Виктор!Да расте здрав и послушен!

Дидка,да снимаш новите уреди с цифровото апаратче и да ни ги покажеш

А тези рецепти дето ги пишем newsm78не можах да разбера за къде са,а Мамо Цоци...готварска тема на многодетните ли ще правим...нагласила съм ви още рецепти ...в понеделник,като имам време повечко,ще ги напиша...Рецептите са изпробвани многократно ,Кабо Алма и се правят обикновено в двойна доза...че и тройна.

hella,как е настроението на малката Красавица Joy

Оливети,да оздравявате и да няма вече болести  bouquet

Мами,какви хубави рецепти сте писали...днес ще пробвам няколко от тях  chefНаталия,обожавам руската кухня. Heart EyesИма ли превърженици на китайско...да разменим рецепти Peace

Стоян беше на екскурзия до един приказен остров.Направил е чудни снимки.Като ги качим ще ви ги покажа.

Чао от мен!Обичам ви!

   

# 296
  • Мнения: 1 818
 HugИмам предложение!
В" Нашите деца" НАШИТЕ ДЕЦА-поотрасналите да си направят тема...ще могат да си пишат,не само да надничат в нашите теми.А на моите синковци добре ще им се отрази писането на кирилица,че позабравиха българската граматика ooooh!
  bouquet

# 297
  • Мнения: 3 740
габи, подготвяме за печат "Готварска книга на многодетната майка" - да представим рецепти, които са лесни, бързи, евтини и стават за много хора. Затова те питам да ли са изпробвани върху вашето семейство. Свалила съм всичките ти рецепти, но още не мога да се ориентирам кои отговарят на изброените критерии. Mr. Green

# 298
Благодаря за милото посре6тане, моми4ета. По_късно 6те пи6а с подробности, за6тото отиваме на изпра6тане на класа в екопарка. Първокласниците се изпра6тат във ваканция, моля ви се. Голямо празнуване.

# 299
  • Мнения: 710
Цитат
LoveИма ли превърженици на китайско...да разменим рецепти Peace
newsm26
Но не съм готвила,а бих искала да науча някоя ефтинка.
Габи , преди няколко години на едно гости ядох испанска салата с цветни макарони,супер беше,знаеш ли някоя?
И аз имам една супа за жегите"Окрошка"
продукти:
варени яйца
варени картофи
пресни краставичи рендосани
шпек или друг колбас или варено месо
всичко се нарязва като за салата
осолява се и вместо рускиа квас аз я заливам с кисело мляко и майонеза,разбъркани и накрая вода,поръсва се с копър,сервира се изстудена.
няма при мен количества на продукти,кой колкото желае



Общи условия

Активация на акаунт