АУТИСТИЧЕН СПЕКТЪР-обединена тема 2

  • 62 726
  • 760
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 586
Кирил милва едва едва, с върховете на пръстите. и майка си, и мен, и котка. Има една котка дебела, стои пред един зеленчуков магазин. Това не я устройва и се надига да я помилва, чак застава на два крака. Хващам му ръката и му показвам как, но като го оставя, той пак така, едва докосва нещата. Вика на майка си "Оооо, розовата ми мишка тяяя". Няма нищо общо с Мама Мишка, но съвпаденията ми идват нагорнище.

# 91
  • София
  • Мнения: 2 351
Това за галенето е интересно.Доскоро Мишо ни почесваше по главите. smile3555, че може би по този начин търси същата стимулация върху себе си.От близа месец можем да целуваме всичко живо.Постоянно го карам да ни целува и искам целувки.Може и да гали, но откакто свикна да не целува и спряха и почесванията.Животните ги гали също - но единствените животни, които му усещат ласките са познатите ни селски помияри.На непознатия му селскостопански добитък се радва, но не смее да погали магарицата Марчела примерно - не му е в категорията.

В квартала има няколко псета, но само ги сочи и им се смее.Не пипа, не са запознати официално Laughing.

Сетих се, че и много ни подушваше доскоро по главите - като кученце, една съседка се притесни за хигиената си, като я подуши  Mr. Green.Май и това душене го спряхме newsm78.

Последна редакция: пт, 18 май 2007, 08:48 от Катина

# 92
  • Мнения: 5 698
HugЗа любвеобилността, Мири си е точно такъв. Постоянно ме прегръща, целува, мята ми се отгоре. Винаги сме в много близък контакт. Като тръгне да си ходи от някъде обезателно дава въздушни целувки. Всъщност като се замисля май само мене целува яко по бузки и по устнички  EmbarassedАма не мога да го спра. Хваща ми главата и ми я обръща към него и мляс с едни нацупени и влажни устнички  Laughing
Колкото за галене - изобщо не гали животните. Гледа ги отстрани, но не посяга да ги пипа. Нас не ни гали - по скоро е наистина нещо подобно като на КиФла с тази разлика, че не го прави грубо. По скоро е като закачка от негова страна. Идва наистина с някакви стиснати зъбки, тупва ме и изчезва смеейки се. Не помня умишлено да е идвал да гали когото и да е. Party

# 93
# 94
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Сетих се, че и много ни подушваше доскоро по главите - като кученце

Това съм го виждала при едно друго детенце с ГРР.
Александър започна да плаче след всеки, който излиза от в къщи. То е толкова жален плач, че все едно човека повече никога няма да се върне  Confused. По никакъв начин не мога да му обясня, че не е така. Обаче, ак чуе гласа на някого в другата стая, казва с един такъв успокоителен тон
"тука тати тука", например. Явно приема нещата абсолютно буквално  newsm78. Също така, сутрин държи и батко му да го изпрати до яслата и тогава да ходи на у-ще. Ако се наруши по някаква причина ритуала, пак има рев и сърдене  #Cussing out.

# 95
  • Мнения: 3 591
Да дам само линка към теста ATEC който Любознателна даде в темата за диетата

на руски
на английски

превод на въпросите има ето тук:
превод от Любознателна - Благодаря и и тук за отделеното време   bouquet

дайте да си сравним резултатите  Embarassed и да правим сравнение на всеки 1-2-3 месеца ди видим напредват ли ни децата

тук са нашите резултати  Embarassed Embarassed Embarassed


Последна редакция: сб, 19 май 2007, 11:42 от [desi]

# 96
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 545
Това със стиснатите зъби и грубостта брои ли се за галене? newsm78 Понеже Наталия го прави и като е сърдита и без причина, не съм го причислила към гальовността Mr. Green  Като по-малка ако си харесаше някого, го докосваше с обратното на дланта, сега не мога да се похваля с някакви ласки Confused

Поправих 20та точка в теста, благодаря на Деси за забележката, руския не ми е майчин и се случва да допускам грешки Wink

# 97
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Това със стиснатите зъби и грубостта брои ли се за галене? newsm78

Ами, да, защото го прави когато много се радва на нещо и определено е галене. Когато е сърдит, действията са други. Тръшкане, рев, едно такова монотонно мрънкане, което мен адски ме изнервя. Предпочитам да реве, звука е по търпим  Close.
[desi], ще направя теста, идеята ти за сравняване на резултатите ми допада.

Резултат от теста - 64т.

Последна редакция: сб, 19 май 2007, 16:55 от КиФла

# 98
  • Мнения: 549
Ето и нашите резултати от теста ATEC:

I. Речь/Язык/Коммуникативные навыки: 10
II. Социализация: 4
III. Сенсорные навыки/Познавательные способности: 8
IV. Здоровье/Физическое развитие/Поведение: 11
Общий результат ATEC: 33

Само за сравнение, нашите резултати към дата 05.02.2005г., когато ни поставиха диагнозата. Беше на 2г. 10м. , сега е на 5г.
Силно се надявам да излезем от спектъра!

I. Речь/Язык/Коммуникативные навыки: 28
II. Социализация: 40
III. Сенсорные навыки/Познавательные способности: 31
IV. Здоровье/Физическое развитие/Поведение: 43
Общий результат ATEC: 142

Както виждате определено имаме напредък , от 142 до 33  newsm44
Има надежда не се отчайвайте!





# 99
  • Мнения: 5 698
I. Речь/Язык/Коммуникативные навыки: 23
II. Социализация: 12

III. Сенсорные навыки/Познавательные способности: 12

IV. Здоровье/Физическое развитие/Поведение: 11

Общий результат ATEC: 58
Това е нашия резултат. Току що го направих теста. Не ми е много ясен. Трябва да клони към нула явно. След 3 месеца мисля да повторя теста. Мисля че ще е по-актуален и по- ще се усети разликата, отколкото ако го правя месец за месец. При нас проблема е основно говорен  Cry

# 100
  • Мнения: 3 591
ами желателно е резултата да е нула, или около 0, или поне да паднат децата ни под 20 точки  Praynig

http://www.the-autism-clinic.com/atec.html

nadejda.v.l
- срахотни резултати!!!!!     bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 101
  • Мнения: 1 434
Здравейте   това са и нашите резултати.Благодаря на любознателна за превода Hug  bouquet


Общий балл: 39
I. Речь/Язык/Коммуникативные навыки: 5
II. Социализация: 5
III. Сенсорные навыки/Познавательные
способности: 7
IV.  Здоровье/Физическое
развитие/Поведение: 22

# 102
  • Мнения: 3 591
леле, колко са ви ниски резултатите  - браво на децата!


# 103
  • Мнения: 1 434
Резулата  е нисък  но след  две години работа с логопед   ...а и аз  ежедневно  се занимавам.Остана  да   тръгнем на градина .Общо  взето  терапевтите ме  притискат вече да го   отделя... Embarassed

# 104
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 545
Според мен и възрастта има голямо значение, защото ако се тества дете на 2г, което не може да се обслужва и общо взето мрънка и плаче повече от едно 4-5г дете,не говори, резултатите са много различни.
bluevelvet, резултата ви е чудесен, браво на детето! Все пак и от него зависи много. Моето дете работи с логопед повече от половин година, но това не допринесе  особено нито за социализация, нито за умения.Просто обогати още малко пасивния речник.
Най-впечатлена съм от резултата на nadejda.v.l  smile3501

Общи условия

Активация на акаунт