АУТИСТИЧЕН СПЕКТЪР-обединена тема 2

  • 62 764
  • 760
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 591
почнаха да ме побиват тръпки нещо...  Confused

# 76
  • Мнения: 1 818
Здравейте мами и татковци!Благодаря на всички за съветите! Heart Eyes

Моята зла съседка не можа да събере хората от входа hahahaА подписите им щяла да събира hahahaЕдните щели да гледат футбол,другите имали работа...Защо ги занимавала с глупости.Много ми стана весело като я слушах да звъни на вратите на хората Joy А онази-бясна #Cussing out Тъкмо ще имам време да пообиколя тук и там и да се подготвя за следващият рунд...тя няма да се откаже лесно.А ако продължи да ни тормози-оплакване за тормоз-това заслужава тя.Записах час и при социалната другия четвъртък.Много ми е волно на душичката ,а като си помисля вчера колко бях притеснена...


За неспокойният сън...сетих се какво ми каза нашата психопедагожка ... плашат се децата нощем като сънуват ...не могат да направят разлика между нещата в реалния живот и тези от съня.

кифла,много е сладък малкия!

desi,интересни съвети Hug

pepi_r,когато аз премахна на Давид следобедния сън обикновено той заспива към 17.30 където намери-на дивана или на креслото ,а нощем е още по неспокоен.Вчера се събуди към 5 ,изтрополи в хола и докато му напълня шишето с мляко/това му е редовен номер-протяга ръчички след ставане и вика-макото,макото/той отново заспал...и чак до 7 часа.През ноща спа като къпан...да не повярва човек...

Кой болен мозък е изобретил желирани бонбони под формата на тазобедрени стави?
Wolf,този който е измислил и тези като черепи и ченета  ooooh!

# 77
  • Мнения: 120
Здравейте и от мен.Отдавна не съм писала,но ето че и за това дойде ред.Моят Дани беше същият като това пищящо дете.Спи до към 2 часа през нощта после става с рев,започваше да пищи,да хвърля всичко  което му попадне пред погледа и плаче да ти се скъса сърцето.И нищо не можеш да направиш нито да го гушнеш щото реве,нито да го оставиш щото тича по дире ти и пищи.Това продължи около година.Когато започнах да давам първо тегретол по половин таблетка(имал някакво смущение във втората фаза на съня според ЕЕГ-то),а впоследствие аминокиселините тези неща изчезнаха.Сега пак се бъди,но съвсем за кратко и като си вземе шишето с бибата заспива.Всъщност мен това също ме притеснява защото ще правим юли месец 5 год. и още търси шише с биберон нощно време, а също така през нощта се напикава.

# 78
  • Мнения: 3 591
И ние сме с шише с биберон  Embarassed Embarassed Embarassed Срам ме беше да го напиша Embarassed Embarassed Embarassed

# 79
  • Мнения: 5 699
GrinningМири пък се отказа от шишето с биберона от инат още като беше на 1.4 г. Беше му се спукала залъгалката, с която го приспивахме и беше късно да ходим да му купуваме нова. Тогава за пръв път го приспах на ръце. На другия ден той от инат, че няма залъгалка не спа следобеден сън, а аз по голям инат не му купих нова. Вечерта пак го приспах на ръце и това беше. От третата вечер сам си заспиваше без да търси залъгалка. Но оттам пък се заинати и отказа и шишето с бибата. От тогава го храня с лъжичка и пиеше вода от тези чашки с приспособленията.
Между другото като се отказа от залъгалката,  с която заспиваше, оттогава му почна и по спойния сън. Не се събуждаше да я търси. А преди това се будеше и търсеше или шише, или залъгалка. Дали и при вас не е в това проблема.
А за напишкването това и при други деца го има, особено ако се пие повечко водичка по вечеря  Wink

# 80
  • Мнения: 120
Дани може да пие вода и сок от чаша,даже от скоро взе да ги пие и от шише.Но за сутрешното мляко с какао и вечер преди сън задължителни си търси биберона.А за напикаването направо съм притеснена.Незнам дали не е урологичен проблем.Също и за ходенето на пръсти.Като му гледам пръстите на крачето дебелото пръстче взело да се завива на вътре към останалите пръстчета,незнам дали го обесних добре.И за това също незнам дали да попитам ортопед.То пък в Габрово кого ли можеш да питаш.А София е далечееее. newsm78

# 81
  • Мнения: 4 586
Пепи, това е разпостранен метод за намразване на бибата.
Рязваш я насрещно с ножицата и му я даваш, колкото иска.
Цепната биба вече не е сладка. Може и езика му да ощипе.
Отдавна се мъча да пиша четири еднакво дълги изречения.

# 82
  • Мнения: 1 818
И ние пием млякото с биба...вода от чаша,сок от брикче със сламка...Винаги!!!

# 83
  • Мнения: 5 699
LaughingНезнам доколко е разпространен, защото при нас стана случайно. Но е факт - изцяло заряза и залъгалка и шише /обиди се/.
Ти тези изречения явно с линийката си ги мерил /инженер/ Laughing

gaby_s,  titi_s , [desi] пробвайте с този метод наистина - срежете им бибероните. Нищо не ви коства, напротив само може да се откажат и да ги намразят. Ето и Волф каза, че  е разпространено   bouquet

# 84
  • Мнения: 3 591
titi_s, напикаването наистина все още не е проблем и е рано да търсиш доФтори за това. Около 20% от 5 годишните момченца се напикават, 10% от 8-9 годишните също. Вече след 8 години се води първична енуреза, и там пак е малко това което може да се направи. Може с транквиланти и диуретични хормони/вазопрезин синтетичен/ да им се осигурят сухи нощи, но спрете ли лекарствата всичко ще връща обратно. Аз давам на големия/на 10/ само като ходи някъде с приспиване да не се притеснява. Докато може да слагаш памперс хич не се и тормози, нито детето притеснявай - само ще го преодолее когато е готово.
Успокоителното е, че децата го преодоляват в пуберитета. Поразпитай родата 100% е имал някой нощен пикльо, ама може и да не си признаят  Mr. Green Ако си признаят питай кога долу-горе е преминало да си имаш +- 2 години представа докога ще е при вас.

А за ходенето на пръсти - тук май почти всичките деца в темата ходят така - писахме за това май в предната тема - умувахме дали е вестибиларен проблема, нещо с ъгъла на виждането, незряла нервна система... Не открихме причината  Mr. Green

# 85
  • Мнения: 3 591
pepi_r , ние не смучем биберон, а на шишето има биберон - нямам камера да ви го снимам сега - като го наведе поне от 10 места тече - от основата му до горната част има дупки от пригризано  Mr. Green АКо купя нов биберон /с най-малката дупка щото съм гадна и да му е трудно да пие от там и да се откаже  Twisted Evil / просто го наперфорирва за един ден...
Иначе без никакъв проблем пие от чаша и не се олива. Пие от всякакви други шишета, със сламки и без - нямам проблем. Но стане ли време да спим сам си носи шишето и иска да пресипя каквото пие в момента в шишето "за спане". В градината не ползва шише, не ползва и денем - най много да лапне на брат си шишетата от любопитство /щото пък брат му така или иначе ги ползва само за украса - него пък неможах да науча да пие от шише - това света е оцелял щото от мама е ял е по тоя повод - това е единствения начин да вкарам нещо в стомаха му, добре, че вече уж почва да се храни и сам с твърда храна/
А иначе и 3те ми деца никога не са ползвали биберон залъгалка - аз много исках бебе с биберон, ама бях отсвирена още първите седмици и с тримата  Mr. Green

# 86
  • Мнения: 5 699
titi_sСега всъщност се сетих, че мога да ти напиша как ние се отучихме от нощния памперс, съответно и от това да се напишква. Това стана преди една година, когато беше на 3г. и половина. Като заспеше, 1-2 часа след това го изправях, както си спи, подпирах го на мене, събувах му гащичките, подлагах му цукалчето /при момченцата това е добре, че имат чурка/ и му казвах да пишка /той през това време не ми се будеше/. Като я свършеше тази работа го обувах и го слагах внимателно пак в леглото. Някой път и през ноща като се събудех я повтарях тази процедура, но не и на разсъмване - тогава имаше вероятност да се събуди и да се разхленчи.
Не казвам, че сме нямали фалове, напротив пак ми се е изпускал отвреме навреме, но е факт че след време почна сам да се усеща като му се пикае и се изправяше и дори ставаше. Ето и сега преди около седмица ми се напика /не ми се беше случвало от месеци насам/ и даже и не разбра - толкова дълбоко спеше. Съблякох го, преоблякох го, смених му завивката - той не мръдна, изобщо не усет. Сутринта се оглежда, че е с нова завивка и пижама  hahaha
Но затова си имах обяснение. Беше адски уморен като си легна, голямо тичане и игра стана по вечеря, после пи много вода, точно преди да си легне. Нормално си беше да се напикае. Party

Последна редакция: чт, 17 май 2007, 14:52 от pepi_r

# 87
  • Мнения: 1 818
[desi],ти за моето дете ли говориш JoyНаправо съм така ShockedВъзможно ли е толкова да си приличат децата.При първа възможност ще го снимам моя с шишето.

# 88
  • Мнения: 3 591
 Joy  Да знаеш в предния си живот сме били сестри hahaha

# 89
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Моето дете е на 3г. и 2мес. и все още сме с памперс през нощта. Иначе си казва когато е буден, но спи ли, задължително се изпуска. Големия ми син се напикаваше до първи клас и се отучи сам. Шише с биберон много рядко ползваме, не заспива отдавна с него. Всъщност, той никога не е заспивал с шишето, а си изпиваше млякото половин час преди лягане. Сега му го давам като му направя фреш, защото понякога се олива и да не се мъча да пера петната  Embarassed. Залъгалката я отказа сам на 1г. и 4мес.  Peace. Вчера в центъра за деца аутисти за пръв път видях едно момиченце как стъпва на пръсти  Shocked. То направо си ходеше с подвити навътре пръсти. Моя така никога не е ходел  newsm78. Да ви питам, вашите деца като искат да погалят как го правят? Моя е ужасно груб, стиска забива нокти и чак скърца със зъби  Sad.
Боли  Cry. Така стиска и животинките, котки, кучета. То е от обич, ама който не знае...

Общи условия

Активация на акаунт