Флуорно мляко

  • 27 917
  • 338
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 163
И още нещо - всъщност мярката ppm на колко се равнява?

ppm - part per million (точно милиграм на литър)
0.5 микрограма флуор в 100 гр мляко, означава 5 микрограма флуор в 1 литър мляко, т.е. 5 микрограма/литър
и като знаем, че 1 милиграм = 1000 микрограма, се получава че има 0.005 милиграма флуор на литър мляко (0.005 ppm)
=> 0.5 микрограма в 100гр мляко е точно 0.005 ppm

Това звучи не толкова вредно, колкото първата информация за съдържанието, получена от д-р Даковска, за 5 мг/л (5ppm), но притеснителното е, че е вече трета информация!!!
На коя информация да вярваме???
Кой от радетелите на флуорния експеримент в България греши?
От това безогледно "подхвърляне" на разни данни пред обществото, прозира незаинтересованост от дозата!!!
От какво се интересуват мнимите лечители на кариеса?
Изглежда важното за няколкото служители на дявола е само комисионната от дистрибуторство на флуорните продукти!!!

# 286
  • Мнения: 163
Въпреки цялата идиотия, на която всички ние сме свидетели, като прочетох т.5 някакси си отдъхнах с облекчение. Джулия, това само за Варна ли се отнася или и в другите градове е така? Доколкото знам в Пловдив млякото се произвежда по поръчка на общината от ОМК.

В държавен вестник от 03.01.2008 е публикувано "Обявление за обществена поръчка" от Община Пловдив, за доставка на кисело, прясно и флуорирано мляко за нуждите на пловдивските общински заведения. Досега са го доставяли от ОМК Пловдив.

http://dv.parliament.bg/?page=a&master=1&Document=22782

Може би сега е момента за Пловдив, да прекъсне порочната програма!!!

Последна редакция: ср, 27 фев 2008, 23:34 от Маришка

# 287
  • Мнения: 2 652
Да, Пловдив, къде сте?! Айде, ще удряме по едно рамо. А и варненки проправиха вече пътеката.

# 288
  • Мнения: 386
Кой би могъл= има необходимата апаратура за проверка на реалната концентрация?

# 289
  • София
  • Мнения: 5 190
Интересно, в София според стоматолог, който е против флуорирането  на води и млека, 50% от децата имат в различна степен.
 
bilyanam , това дали е документирано някъде?
Може ли да предостави официална информация за регистрирани случаи на флуороза?

Говорих, няма офиц. данни, ясно защо.
Имало е лекция преди време пред стоматолози, за опасностите от флуора. Изненадата е , че лекторката стои под програмата.

А не е ли вече време да се изядат едни други:  бутилиращите мин. вода, хапчепродавците, флуоратарите на мляко? Не се ли притесняват, че "новите флуоратори" (на питейна вода)ще ги изтикат от пазара?

# 290
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 419
днес питах в градината /Гълъбче/ и ми казаха, че в групата на Катерина само 4деца ще пият флуорно мляко и за тях са предвидени отделни съдове и ще им дават отделно! Попълних и декларация дали детето ми яде месо и какви алергии има.


П.С. това, което ми направи впечатление от седмичното меню е, че тази седмица са нямали нито един ден мляко за закуска!

# 291
  • Мнения: 2 652
днес питах в градината /Гълъбче/ и ми казаха, че в групата на Катерина само 4деца ще пият флуорно мляко и за тях са предвидени отделни съдове и ще им дават отделно! Попълних и декларация дали детето ми яде месо и какви алергии има.

П.С. това, което ми направи впечатление от седмичното меню е, че тази седмица са нямали нито един ден мляко за закуска!

Първото си е напредък. Момичета, има резултат от усилията.

За второто - децата не хапват мляко явно, заради бюрократичните им неразбории.

# 292
  • Мнения: 3 595
То и за месото и алергиите е напредък  Party

# 293
# 294
  • Мнения: 578
Момичета и момчета, днес д-р Шарков официално си позволи пред директори на ДГ, медицински сестри и родители, да твърди, че написаното на етикета на млякото е грешка. Според него от три години млякото се доставя в ДГ с този грешен етикет и в действителност на 100гр мляко се съдържат 0.5мг флуор, а не 0,5 микрограма както е написано на кофичката.

# 295
  • Мнения: 386
Каквато именно концентрация и аз видях на етикет- 5 ppm !
По тази програм няма отговорни лица , отвсякъде смрад и децата го отнасят!

# 296
  • Мнения: 578



Колко флуор има в млякото, което дават на децата?

# 297
  • Мнения: 386
Питах тук там из лабораториите. Ще опитаме ли да изследваме реалнното съдържание на флуор?

# 298
  • Мнения: 2 282
ето и обещаната снимка на озъбката на моята дъщеря:
. А за да не е само озъбка, пускам и снимка, където се вижда началната фаза на флуорозата - зъби с бели петна, преди да стигнем до покафеняването. Съжалявам, и двете снимки не са перфектни, но толкова може апарата ми. Това, което осъзнах тези дни, докато търсех ясна снимка беше, че флуорозата вече има ефект върху самочувствието на детето ми - не намерих други снимки, където да е широко усмихната, така, че да се виждат зъбите. Поговорихме - детето вече се смущава... определено ще имаме доста работа.
Както казах и на срещата, за мен няма съмнение, че флуорното мляко в градината е допринесло за флуорозата. Излишно е да пояснявам, че не съм била наясно за допълнителното даване на флуор, нали? Макар че вчера подочух, че в брошурата на зимафлуора май било объркано количеството, което трябва да се приема, та може и от там да идва проблема. Ако е така, биих търсила виновни! Но пък имам и още един факт - детето ми на 4,5 години имаше 4 кариеса - толкова по въпроса за ползата от флуора. При условие, че има правилно хранене и си е мила зъбите с флуорна паста. Апропо, спецовете казаха, че задължително трябва да се мият зъбите с флуорна паста, въпреки че са наясно, че малките деца до 3 години поне не могат да плюят! и това - освен достаналата флуорна профилактика.

Последна редакция: пт, 29 фев 2008, 18:59 от Сребърен облак

# 299
  • Мнения: 3 927
Последните постинги с информацията за количеството флуор в млякото ме навеждат още веднъж на мисълта, че Цялата ни държава е повече от прогнила - в която и сфера на уж обществения ни живот да изкочи някаква информация, все се оказва нещо неточна и нещо не както трябва....... Как така за 12 години съществуване на програмата, няма да се знае кой какво произвежда, кой контролира, кой информира......  #Crazy

РИОКОЗ да не се измъква с цитиране на алинеи от закона, че не извършва контрол на животински продукти, ами да вземе да направи анализ на млеката и  не само да се позовава на технологичната документация на производителя. Можем само да се надяваме при така изнесените противоречиви данни, че описанието на съдържанието на опаковките, съответства на истинското съдържание на продукта?!

Облак сребърен, съжалявам за озъбката на дъщеря ти....това постоянните зъбки ли са?
Аз мога само да благодаря на Бога и на себе си, че подпомагам организма на детето си с живи хранителни добавки и тя няма кариеси, зъбките са ни здрави на почти 4 години....

Общи условия

Активация на акаунт