"Движение на българските майки"

  • 78 482
  • 1 310
  •   1
Отговори
# 870
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Аз мога да взема от тези ширитчета, които съм снимала.

вземи де,сега нема ти трошиме хатъра Flutter

мами ,сетих се нещо по повод пълният ми гараж Close
няколко дни след акцията отидох да дозанеса нещо в Надежда и бях много приятно изненадана от това,което Девин бяха донесли чрез манастира.Бяха извадили много от нещата в кашоните ,Толева привикваше класните ръководители да избират дрешки за децата.Дрехите бяха страхотни,нови и маркови.Отделно ,много ще са полезни всички пособия които всички донесоха Hug Hug

В Перник като носихме дарението изскочиха 6 кашона с  бебешко,което шофьора  върна в складовете наДевин,че ние нямаше къде да ги сложим Close
Днес взех кашоните и ги прерових Grinning-дрешки,обувки и играчки.Много запазени.Какво ще направим ще ви кажа за да имете в предвид за в бъдеще Wink
Приготвих 3 торби дрешки и хавлиики за 2 соц.слаби сем.от София.С тях ни свърза Yosarian през една организация.Едното бебе е в кавиоз,а другото чакат да се роди.Отделно майки от тук дадоха колички,корита и какво ли още не..........Но от към дрешки ще имат доста.

От тези дрешки ще пратя в Гъмзово.
Утре с Мариета ще ходим в дом Св.София при бебетата и там ще занесем много неща-кукли,дрешки и обувки.Имаше много малки обувки в кашоните.Има още Grinning
Малко по-големите дрешки днес дадох на Дунчев за Рай,Роси............по-малките   bouquet

мисълта ми е-има дрешки и играчки страшно много,при това хубави и здрави.Ако чуете или познавата хора на коита ще са полезни и необходими-казвайте.Грехота е да ми стоят в гаража,има толкова нуждаещи се.Тук не включвам отделените за Кюстендил.Домът във Ветрен също искат дрешки и обувки,но е много далече Sad

Дуцка,в Надежда също трябва да има бебешко ,моля те вземи го,да не се затрие Praynig Praynig
Иве,дрешки за Люлин newsm78
и Роман искаш ли?
просто знайте,че има много бебешко и мисля че трябва да намерим правилните хора,на които да го дадем, а не само да се отървем от него Thinking

За Перник ще оставя малко неща,но бебешко винаги ще има,затова дайте да мислим Thinking

# 871
  • Мнения: 1 770
Роси, да искам дрешки, ако има и играчки малко ще взема. В Люлин ще имат нужда от пролетни дрешки и обувки. Павлина каза, че има нужда от бодита. 

Ако се намерят памперси - взимам, щото много малко събрахме на акцията. Размери от бебешки до 4-ки, демек над 7-8 кг. Козметика бебешка също не достига.

В събота пътуваме към Роман. Малко съм шашната  Confused и аз не знам що - път, зима, студ... досега все с влак сме пътували дотам, че е много удобно, но за първи път ще разучавам маршрута с кола. Ох, окуражете ме малко, че всичко ще е ок.  Shocked На всичкото отгоре ми излезе грозен огромен херпес на устата, дойдоха ми специални гости от Червения бряг и съвсем се изнервих!!! Още нещо да се появи?? Триглав огнедишащ змей, тичащ подире ми?

# 872
  • София
  • Мнения: 111
Мерилин,
писах на Лс, но да ти кажа и тук - днес взех нещата и ако искаш утре да се видим по обедно време - ако искаш като отиваш към работата ти мога да те чакам на бул. А Малинов? Кажи кога ще минеш и къде да се разберем? уфф, забравих, аз съм в Младост 2, примерно след Макдоналдс/Шел на 2-ра спирка на рейсовете?
поздрави Laughing

# 873
  • sofia
  • Мнения: 7 477
ок,утре ще ти приготвя дрешки за Люлин,играчки също.Не разбрах за Роман искаш ли newsm78

памперси няма,козметика също Sad

за пътя не се притеснявай изобщо.Като се сетя да Перник в най големият сняг последната седмица как пътувахме няколко пъти CrazyХич не ме страх от зимата вече.Сега изобщо няма сняг,от какво се притесняваш ,я по-спокойно Praynig

змеят ще съм аз утре,с херпес на гъ....и големи кървясали очи Mr. Green Mr. Green
Виж,всичко ще е наред,нали няма да си сама,с пътна карта Thinking.Ти се печен шофьор Grinning

# 874
  • Мнения: 3 248
Роси, нали знаеш, че у нас има мнооого място, ама мнооого!!! Hug Защо си тъпчеш гаража?! newsm78


Момичета, да ви споделя нещо, което мисля от доста време. Накъдето и да щъкам през деня и вечерта обикновено се прибирам или с майка ми, или с таксита, или с маршрутки...но когато съм с градския транспорт към вкъщи, все се засичам по спирката с една жена, която изглежда наистина бедна. Според моите проучвания работи в хлебозавода в кв. Хладилника, слиза една спирка преди мен в Драгалевци...та, наблюдавам я аз...винаги си дупчи билетчето, кротка изглежда, обаче начинът, по който е облечена е трагичен. Последният път, когато я засякох беше в най-големия студ...благодарение на който лично аз получих охладяване на цялото тяло, три дена ме втрисаше, при положение, че бях навлечена като за световно. А тя беше с дълга тънка пола, с маратонки и памучни чорапи - вдигнати, колкото се може по-нагоре. Вятърът й размяташе полата и си личеше, че няма чорапогащник отдолу! cold

Сега го обсъждах с майка ми и според нея е обидно и унизително да й предложа каквото и да било от първи разговор! #Crazy Трябвало да завържа познанство с нея, да се заговоря каква е, откъде е, що е...и чак тогава да й кажа с какво се занимавам и че евентуално може да разчита на нас. Tired

Какво мислите?! Thinking

Толкова ми е уморено, че едвам го написах... Tired Tired Tired

# 875
  • sofia
  • Мнения: 7 477
действай при удобен случай Grinning

# 876
  • Мнения: 3 248
действай при удобен случай Grinning

Добре! Grinning Утре ще се видим, цял ден съм в движение, така че няма да мога да следя форума! Blush

# 877
  • Мнения: 510
Леле,колко сте свършили  и изписали за 2 дена  Embarassed
Кучето ни беше на тежка  спешна операция и съм малко #Crazy ,че снощи беше ад у нас... А  срещата пак ще изпусна, сега е с усложнения моята мила четиринога  Cry

Luminosa, събота  или неделя в София ленд,ама ако се съберем поне 2 сигурни потребители,носещи мартеници,иначе-ще ми кажеш някоя от твоите уговорки(около Лозенец), или  както каза lavender - по пощата Wink

# 878
  • Мнения: 3 248
Леле,колко сте свършили  и изписали за 2 дена  Embarassed
Кучето ни беше на тежка  спешна операция и съм малко #Crazy ,че снощи беше ад у нас... А  срещата пак ще изпусна, сега е с усложнения моята мила четиринога  Cry

Luminosa, събота  или неделя в София ленд,ама ако се съберем поне 2 сигурни потребители,носещи мартеници,иначе-ще ми кажеш някоя от твоите уговорки(около Лозенец), или  както каза lavender - по пощата Wink

Марч Hug, при всички положения трябва да се видим, защото крайната точка съм аз, тоест аз ще ги изпращам, така че трябва да са в мен! Peace
В събота около обед имам среща на колелото на кв. Хладилника, знаеш ли го? Но пък после трябва да взимам едни други мартеници от центъра, така че мога да дойда където кажеш! Peace

# 879
  • Мнения: 2 249
Мерилин,
писах на Лс, но да ти кажа и тук - днес взех нещата и ако искаш утре да се видим по обедно време - ако искаш като отиваш към работата ти мога да те чакам на бул. А Малинов? Кажи кога ще минеш и къде да се разберем? уфф, забравих, аз съм в Младост 2, примерно след Макдоналдс/Шел на 2-ра спирка на рейсовете?
поздрави Laughing
здравей,видях ти бележката,но тогава нямах време да пиша-в работата беше лудница Embarassed-аз работя в младост 4 -днес съм от към 2 до 8-мога преди 2 да мина където кажеш,но понее сега излизам-ако искаш ми званни на моилния 0898613161-Мариета  bouquet

# 880
  • Мнения: 1 770
Оф, ше се оправим ние, ама като ме налегне умората понякога ми се връзват очите. Днес съм по-добре и по-куражлия. Обадиха ми се от Роман, да потвърдим че пътуваме. Момчетата ми се обадиха, че и те са на линия и да не се шашкам (Драго беше тръгнал да се разболява в началото на седмицата), чух се с едната мама, която беше обещала количка, та утре сутринта ще я взема. Митко ше прави сандвичи, аз ще купя нещо сладко и вода, заедно утре ще купим нещо за почерпка за семейството по случай бебето, абе въобще организацията е на ниво.

Все забравям да ви кажа, че имам новини от ДВН-то. Бранимира отново е бременна. Лошото в случая е че е узнала за бременността си, когато са й правили рентгенова снимка поради камъни в бъбреците и жлъчката.  Shocked Това беше голям шок за мен. В момента са й назначили специално изследване в Майчин Дом, за да се види дали бебето има увреждане в следствие на това. Изследването е платено, но може да се направи нещо чрез социалните грижи, та тя е задействала въпроса.
Има още едно бременно момиче в ДВН-то, приятелка на Павлина. Още не съм направила контакт подробен с това момиче, че силите напоследък не ми стигаха. Направих няколко промени и ще имам възможност да събера мозъчни ресурси и за това момиче да видя как са нещата при нея.

Промених деня на курса по английски - сега е в неделя, вместо в събота. Съботата ми остава отворена за пътувания и за семейството. Махнах и групата за начинаещи. Остана само тази за по-напреднали.

Още не съм пътувала до Слатино, но скоро ще извърша и това.

# 881
  • Мнения: 2 249
на отиване за работа взех от roshko  нещата за бебчето-благодаря от името на всички  bouquet-ще са от голяма полза-само довечера да решим как ще ги пратим newsm78
да дам малко отчет за днес-с Роси бяхме в дома за малки деца от 0 до 3 год"Св. София"-май беше в Зона Б5 Rolling Eyes-занесохме играчки,дрехи и обувки-още на двора им дадохме някои от играчките ,защото мъниците нетърпеливо ни ровеха из кашоните....

p.s. да си довърша постинга сега макар че Роси е писала след мен и е казала всичко
само да добавя ,че вече в толкова домове ходим и пак не спира да ми е свито сърцето след това-такива душички са милите-днеска като ни наобиколиха и все протягат ръчички и викат"гушни ме,гушни ме"-аз бях малко болна и не исках да ги гушкам Embarassed и направо ми се дорева.....мисля скоро пак да сме там нали? Hug

Последна редакция: пт, 17 фев 2006, 17:30 от МЕРЕЛИН

# 882
  • sofia
  • Мнения: 7 477
оооооо,банда  bouquet

Днес ходихме с Мариетка във въпросният дом Св.София.Посрещнаха ни на двора част от голямата група и госпожата на възрази още там да им дадем играчи.Е,те сами почнаха да ровят в кашона,та нямахме много избор Wink

Дадохме каквото носехме и персонала много се зарадва на всичко.Имаше много кукли и с тях избихме рибата.Казаха,че  ще има за всичките 4 групи по нещо Grinning
Децата са около 70 ,като само бебетата са 20.Лекарката на домът ни разходи из всички групи и видяхме всички дечица.Там също има увредени мъници Sad

Персонала е доста по млад от Перник,много приветливи и естествено напълно недостатъчен за грижите на децата.Помещенията са огромнииииииииииииииииии,децата се губеха в тях.Но може би ми прави такова впечатление защото в Перник са доста малки Crazy
Дечица като всички останали Simple Smile,малко ромчета аз поне видях,но както каза лекарката...........Ами,още са белички щото са малки,като пораснат ще ги познаете.

Казаха,че дрешки не връщат,както и чорапки,чорапогащи,меки играчки,обувки и др.неща за ежедневните нужди на децата.Ще отидем пак следващата седмица,защото днес не посмях да нося много неща.
Имат огромен двор,добре поддържан от един 70 год.дядо Crazy

Голямата група ни нападнаха после пак и в занималнята им.То беше голяма радост.
Момичета,първите ми впечатления са много добри и мисля да помагаме и тук.Не само защото е в София,а защото можем,имат нужда и все пак е много лесно достъпен за всички желаещи до носят нещо там и да опознават децата Simple Smile

Мариетка и тя да каже,да не работи много,много Hug

# 883
  • Мнения: 3 248
Да се отчета...до този момент съм събрала грубо около 150 мартенички!
Това са мартеничките на Роси, Иренка, Зари, Исайкова, Никол и Таня (Пловдив). Утре очаквам от Варна!
Допълнително мартенички ще ми дадат баба ми и дядо ми Crazy, леля ми, приятеля ми, който много ми съдейства. Във вторник още 2 или 3 майки ще се включат........и май забравям още някой!? newsm78
До 700 има обаче още мнооого ... утре ще излизам да купувам сурови материали и ще има ръчен труд, няма начин! knit

Роси, как е Филип? yesyes

# 884
  • Мнения: 3 248
Станаха 190...почти 200 са всъщност, но не ми се брои да точност в момента! Party Party Party

Общи условия

Активация на акаунт