"Движение на българските майки"

  • 78 492
  • 1 310
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 236
Цитат на: vici_
Ok shte govoria s direktora i shte pisa.


Tova koeto razbrah che decata sa nad 18 god., blokchetata v koito sa nastaneni sa na fondaciata na Elena Kostova, ne namerih direktor ili otgovornik a govorih napravo s decata imat nugda ot drehi nai veche. taka che chakam po natatachni instrukcii.
A ot ponedelnik sam si v Sofia za edin mesec taka che ako moga da bada polezna kagete.

# 61
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Цитат на: vici_
Цитат на: vici_
Ok shte govoria s direktora i shte pisa.


Tova koeto razbrah che decata sa nad 18 god., blokchetata v koito sa nastaneni sa na fondaciata na Elena Kostova, ne namerih direktor ili otgovornik a govorih napravo s decata imat nugda ot drehi nai veche. taka che chakam po natatachni instrukcii.
A ot ponedelnik sam si v Sofia za edin mesec taka che ako moga da bada polezna kagete.


tova,koeto mojesh da napravish e da se svarjesh s tukashnite maiki ot Plovdiv,da im kajesh za dreshkite,da saberete kolkoto mojete i lichno da gi dadete na detzata.

nali za Plovdiv stavashe vapros(da ne barkam)
shte ti dam i mamite,koito iskat da pomagat za tam ,za da im pusnesh belejki.

pri polojenie,che stava vapros samo za drehski mislia,che barzo shte se saberete.
Triabva da imate kola zadakjitelno.

# 62
  • Мнения: 1 770
Момичета, на 7-ми април Minimo ще донесе от Пловдив неща за момичетата, но мен ме няма тогава, ще съм извън София. Срещата ще е  на София Ленд. Има ли някой, който да може да иде дотам с кола да вземе нещата, а аз после ще ги взема от него? Моля, помагайте!  Praynig

# 63
  • Мнения: 1 770
Проблемът е разрешен! Благодаря на Woman от дир.бг за помощта!  Flowers Rose

# 64
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Момичета, благодарим на всички, които се включиха в акцията и успяхме да занесем в домовете материалите.

От днес в с.Калотина вече ходят да работят с децата Хапка, Оги и Панчо Мелезанов.Било е доста весело и всички са много превъзбудени и ентусиазирани.

От събота в Доганово тръгват Мариета и Митко.За там обаче ще трябват още поне един доброволец.

Изложбата ще бъде от 23.04 до 03.05, самите деца ще си продават творбите.
Ще има и около 1 юни изложба и ако децата продадат всичко и не са останали материали ще са наложи да спретнем нова акция.

заради пресконференциятя ни от петък постоянно излизат материали в пресата за нас и акцията.

Писало е в "Дума" от събота "Телеграф" пак от събота "Всичко за жената" от сряда "Сити маркет" -идната събота +още няколко следващата седмица.

Ще ви държим в течение

# 65
  • Мнения: 1 770
Много, много се радвам за тази инициатива. Контактът с децата е безценен, всеки, който е отишъл да работи с тях, ще е много благословен. Дано се намерят още доброволци - аз лично бих отишла, ако можех, но в момента не ми е въобще възможно. Успех на всички, със сигурност поне ще мина да си купя тяхно произведение от София Ленд!

Между другото докога ще ходят там доброволците?

# 66
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Цитат на: Yvette
Много, много се радвам за тази инициатива. Контактът с децата е безценен, всеки, който е отишъл да работи с тях, ще е много благословен. Дано се намерят още доброволци - аз лично бих отишла, ако можех, но в момента не ми е въобще възможно. Успех на всички, със сигурност поне ще мина да си купя тяхно произведение от София Ленд!

Между другото докога ще ходят там доброволците?


pone do kraia na mai,no te iskat da prodaljavat i sled tova.

a i shte gotvim programa za spetzialni kursove po risuvane i ne samo.Tova e badesht proekt,za koito sega shte umuvame kak,s kakvo i t.n.

no shte stane!!!!!!Vajnoto e,che derzata sa shtastlivi, a dobrovoltzite mnogo,mnogo zapaleni!

# 67
  • sofia
  • Мнения: 7 477
изминалите дни момичета свършихме доста неща-разнасяхме материалите, говорихме с децата ,оглеждахме домовете в Калотино и Доганово ,водихме доброволците.

В Калотино вече работят ,а в Доганово от утре.

Аз ще споделя само, че в Доганово има страхотни деца.Днес пак ходихме, водихме Ана там да доуговарят с директора някои неща за бъдещата работа с нас и него.
В дома ни посрещнаха двама сладури , които си играеха по-грубичко  ,но ни хванаха за ръце и викат "Ние ще ви заведем при директора"

После директора ни покани и отидохме в едно ловно стопанство наблизо.Какво се оказа-то е на негов познат, който сега за ваканцията взима най-големите деца да му помагат.момчетата при животните-глигани, фазани, кончета.Да работят много неща в стопанството.А момичетата в кухнята при жена му.Бяха ни приготвили обяд , сервираха  
После седнаха и те да хапнат, бяха много мила картинка, някакси много мило ми стана.Бяха си приготвили салата, супа ,пържоли и картофки.

Идеята като цяло е човека да ги научи как да се грижат за животните и домакинството.

Някои от децата пък отиват на лагер и в дома ще останат около 30 деца .А от утре и доброволците са там

Просто реших да споделя тези ни преживявания от изминалите дни.

# 68
  • Мнения: 1 770
Здравейте!
Днес бях при момичетата. Занесох количка на Павлина, много дрешки и за трите деца и храна.
Специално благодаря на Liorena за количката, на Спаска (dir.bg) и на Sofi Bo (dir.bg) за храната, за дрешките на Aq_Kiara, Mkp, Clar4e, Nelly, Mam4e, Marabu и Sofi Bo отново.

Следващата седмица Мишел прави 40 дена и ще правим погача. Планираме я за събота, 09.04., следобяд, около 2-3 часа. Пишете кой иска да дойде. Ще трябва да се приготви погачата, всеки ще носи по нещо сладко и слагаме по малко парички в една кърпа за бебето.

Деситата са добре. В момента си имат всичко необходимо.

Една не толкова добра новина. Носи се слухът, че домът за временно настаняване, в който живеят, ще бъде реорганизиран само за възрастни и социално слаби. Което означава че ще принудят сираците да напуснат. Семействата щели да оставят до юли месец. Засега няма нищо потвърдено и окончателно.

Ето снимка на Деси и Алекс:
http://community.webshots.com/photo/311759415/311760821dysZYK

Павлина и Мишел с новата количка:
http://community.webshots.com/photo/291365936/311750201ptiXkw

Моника:
(малко по-късно ще сложа линк, че още не ми излизат)

# 69
  • sofia
  • Мнения: 7 477
1. търсим още един доброволец за Доганово , който е спец по изобр.изкуство.Може да ходи когато му е удобно.

2.Търсим някой да ни помогне да се ламинират около 30 до 40 рисунки формат А4.Ние не можем да платим ламинирането.

хайде, помагайте, моля ви.

# 70
  • Sofia
  • Мнения: 694
Момичета, Деситата и Павлина имат нужда и от пералня.
Нали се сещате как се пере на ръка.
Имам полуавтоматична и обещах да им я дам, но ако някой има автоматична която не ползва нека да им я даде. Дори и да трябва да се ремонтира ще намерим начин да  оправим.
А за превоза няма да има ангажимент, аз ще се оправя.

# 71
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Мои приятели имат ламинатор, а самият ламинат не е скъп, така че мисля, че мога да помогна.

# 72
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Цитат на: elsi
Мои приятели имат ламинатор, а самият ламинат не е скъп, така че мисля, че мога да помогна.


oh,bravo Simple Smile

che umuvahme kak da gi izlojim risunkite.Saveta na hudojnika e da se laminirat,ama nie niama kak Sad

shte popitash li dali shte laminirat okolo 30-40 risunki za 20 april.

mersi mnogo

# 73
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Само трябва да ми ги дадеш ако можеш по-рано, ще купя ламинат и ще ида да им вися на главата докато не свършат работа, че са големи шматки и не мога да им гласувам доверие да им оставя снимките. Simple Smile
Може и заедно да идем, те имат едно малко офисче.

# 74
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Цитат на: elsi
Само трябва да ми ги дадеш ако можеш по-рано, ще купя ламинат и ще ида да им вися на главата докато не свършат работа, че са големи шматки и не мога да им гласувам доверие да им оставя снимките. Simple Smile
Може и заедно да идем, те имат едно малко офисче.


ok,nie shte vzimame gotovite risunki i nai-kasno na 18 april shte imame vsichkite.Malko po-rano shte znaem i tochnia broi.

za 20 ti tribva da sa gotovi za da mojem do 22 da sme opisali vsichko i da gi podrejdame v Sofia Land za 23...
malko slojno,ama niama nachin.

Общи условия

Активация на акаунт