Recetas de Espana РЕЦЕПТИ ОТ ИСПАНИЯ 2

  • 101 532
  • 285
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 818
Шоколадов мус Изненада

тук в индивидуални формички...

а тук като малка торта

Продукти за 6 порции (или една форма от  850 ml):
-150 gr бисквити, най-добре тези с канела “hacendado” на Mercadona
-70 gr. Меко краве масло
- 225 gr.  Aнанас от консерва/на парченца
-130 ml. (1/2 чаша) тъмен ром
-200 gr шоколад
-30 gr.тъмна захар
-3 големи яйца
-30 ml  много силно кафе
-1 пакетче желатин “royal”.
-300 ml. сметана

Отделяме белтъците на яйцата и ги разбиваме на сняг със щипка сол .Ако имате под ръка  Crеmor tаrtaro , сега е момента да сложите една щипка. Cremor tartaro в Испания може да се намери в добрите дрогерии и в аптеките с лаборатория.Служи за стабилизатор на разбити сметани и белтъци.
Смиламе бисквитите и прибавяме размекнатото масло.Трябва да стане сместта като галета,ето така:



Изсипваме сместта на дъното на тортена форма и притискаме добре.Слагаме в хладилника за 1-2 часа
Този път направих сместта в два отделни метални обръча и в една малка форма за торта/850 мл.Действа се по същия начин.За по-лесно освобождаване на муса от формите,аз слагам прозрачно домакинско фолио


Смиламе с кухненски робот парченцата ананас със две лъжици ром .Полученото пюре изсипваме върху пласта с бисквити
Разтопяваме шоколада в микровълнова фрна заедно с 3 супенилъжици сметана
Разтваряме желатина в малко хладка вода
В широка и удобна купа разбиваме... жълтъците със захарта,кафето разтворения желатин и накрая рома,прибавяме шоколадовата смес
Всичко това внимателно,лъжица по лъжица смесваме със разбитите на сняг белтъци



Полагаме шоколадовия мус върху пюрето от ананас и слагаме в хладилника до пълно охлаждане
Преди сервиране украсяваме със разбита сметана ,шоколад и плодове по избор.


Поглед отгоре


Крайният резултат:



източник:    www.mundorecetas.com

# 121
  • Мнения: 836
Момичета, абонирам се за вашите рецепти!   bouquet
Вчера направих "Мерлуза на фурна  върху картофи", стана много вкусно! Благодаря ви!
Днес съм намислила да забъркам пилешките бутчета на фурна.  Flutter
И един тъп въпрос: Какво да разбирам под "една пръчка канела"?
Аз имам едни пръчки, които ги използвам за декорация, но те са дълги по 30см (сега ви разсмях, знам Grinning). Ако използвам готова смляна канела на прах, ще свърши ли същата работа? И ако да, колко от нея?
Питам, заради ето тази рецепта на sylya:

"Crema catalana = БРЮЛЕ = Каталунски крем

750 гр. течна сметана
1 ч.ч. прясно мляко /250 гр./
6 жълтъка
1 ч.ч. захар /250-300гр./
4 с.л. нишесте
1 пръчка канела
лимонова кора

1. Млякото и сметаната се кипват заедно с пръчката канела и лимоновата кора.
2. Жълтъците се разбиват с част от студената сметана или млякото. Добавят се малко по-малко захарта и нишестето/нишестето да е ванилия или да не е ароматизирано; или сложете брашно/
3. Получената смес се изсипва на тънка струя към кипящото мляко(корите от лимона и канелата се изваждат) и се бърка до сгъстяване.
4. Изсипва се в купички, наръсва се със захар и се запича на силен грил, до като захарта се карамелизира отгоре."

Последна редакция: сб, 16 юни 2007, 10:15 от SilIli

# 122
  • Мнения: 1 818
SilIli,така изглеждат пръчките канела
Не се притеснявай,въпросът ти не е глупав.И аз само съм чувала за тези пръчки,никога не съм ги използвала.У дома слагам канела само на ябълковите сладкиши и на мяко с ориз.Изпанците ги използват много...дори в пържените филийки.
В тази рецепта на sylya,мисля,че спокойно можеш да ги пропуснеш пръчките,но за канела на прах,не знам...да не се промени много вкуса...

# 123
  • Мнения: 836
gaby_s, благодаря за отговора!  Simple Smile
Много ги харесвам тези пръчки, имам си ги в къщи и ги намокрям от време на време за аромат Simple Smile
Ето една тук, счупена на две:
http://images18.snimka.bg/003179133.jpg
Но вече за крема, ми е трудно да преценя колко да сложа от тях, сега ще си купя една само за готвене. Ще изчакам sylya да каже, преди да се втурна в новото начинание  Hug

# 124
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Здрастиии! Така и така и 2-те сме тук в момента да ти отговоря.
 Embarassed Не погледнах къде живееш, но в България/и по-точно в Пловдив/ пръчките канела ги продават във всеки здравословен магазин на много ниска цена. Моите са с големина 6-10 см. Имам ги сигурно от 2-3 години и си слагам по 1 пръчка в млякото за "крема каталана" или някоя друга испанска рецепта. Когато си сваря млякото изхвърлям клечката от него и си продължавам нататък. Сега например ще правя "МЛЯКОТО със ориз" - онова със стафидите, кокоса и карамфила вътре. Така че, до като варя млякото ще му пусна вътре 1 пръчка канела. Grinning

# 125
  • Мнения: 836
Здрастииии!  Hug
Разбрах, ще ги потърся в магазин за хранителни стоки Wink
Аз мойте ги купувам от такива за подаръци и декорации и затова задавам смешни въпроси.
Много благодаря за рецептата! Още днес ще я пробвам.
  bouquet
ПП Сподели после как е станало млякото с ориз, аз го обожавам... Rolling Eyes

# 126
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Стана страхотно!!!! Сложих 20 гр.кокос + коняка в който ги бях накиснала. Първо сварих в най обикновена вода 250 гр./1 ч.ч/ ориз + щипка сол. Сварих 1 л. мляко + 2 ч.ч. захар + 4 зрънца карамфил + 1 пръчка канела + 20 гр. кокос + кора лимон-настъргана. Изкарах пръчката канела, карамфилчетата и бутнах 1 крем ванилия на д-р Йоткер, разбърках, после сложих ориза разбърках + стафидите с коняка, изключих и сложих 3 ванилии. Стана разкошен......

Пробваййййй.......изстудено в хладилника е супер!

# 127
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Мале gaby s, изтекоха ми очите по този шоколадов мус дето си го направила..........  bouquet

# 128
  • Spain
  • Мнения: 3 750
моми4ета страхотни сте Simple Smile
 Силия и  Габи само така ! Simple Smile  Wink
 все се каня да се похваля - купих си от тези торби за готвене в меркадона . 4иста работа - ве4е не търкам като луда тави Simple Smile - за което много мерси . правих как ли не пиле6ко месо вътре - става неотразимо . наи ми хареса с бекон , топено сирене и 4ервена 4у6ка Simple Smile

# 129
  • Мнения: 6 390
моми4ета страхотни сте Simple Smile
 ....наи ми хареса с бекон , топено сирене и 4ервена 4у6ка Simple Smile
тази рецепта има ли я тук  Blush

# 130
  • Пловдив
  • Мнения: 686



ТЕЛЕШКО  по  ИСПАНСКИ


600 гр. телешко месо, 100 гр. гъби, магданоз, лимонов сок, телешки бульон, брашно, 50 гр. масло

Маслото се загрява и в него се изпържва месото, нарязано на парчета в брашно, чер.пипер и сол. Като се изпържи и от 2-те страни, се  добавя лимоновия сок. Слагат се тел.бульон и гъбите, нарязани на кръгчета, и ястието се задушава 45 мин. Вече готово се поръсва с магданоз.




# 131
  • Пловдив
  • Мнения: 686



ХАЛВА  от  КОКОС



TURRON  de  COCO    Туррон де коко

Много лесна и бърза рецепта за 16 души, която се прави за 15 мин.

Кокосови стърготини: 3 кг
Кристална захар: 2 кг.
Ром: 500 гр.
Вода: 500 гр.

Разбъркват се всички съставки до хомогенна смес. Слага се на бавен огън и се бърка за да не залепне. Когато сместа стане близка до карамел се маха от огъня и се слага в намаслена и набрашнена тава.  Оставя се 3-4 часа да изстине. Веднъж изстинала халвата е готова за ядене.




Последна редакция: вт, 19 юни 2007, 13:36 от sylya

# 132
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Това е много голямо количество, затова количество за 6 порции:

ХАЛВА  с   КОКОС

1 ч.ч. настърган кокос
2 ч.ч. захар
1/2 ч.ч. мляко
1/8 с.л. сол
1 с.л. масло
3 ванилии

Смеси всичко и сложи на бавен огън, като бъркаш непрекъснато с дървена лъжица, за да не залепне по дъното. Когато е готово трябва  да се вижда дъното на тенжерата при пребъркане. Накря сложи ванилията, разбъркай и изсипи в намаслена тава. Остави да изстине и после нарежи на парчета.




# 133
  • Пловдив
  • Мнения: 686
    Испанците ядат халви за Коледа. Имат най-разнообрани видове. Яла съм само готови, но ето и как да си направим:

ХАЛВА  от  ШОКОЛАД


TURRON   de   CHOCOLATE       Туррон де чоколате


1/2 кг. захар                                     1 ч.ч. вода
200 гр. шоколадов фондант            150 гр. сушени плодове


Сложи на огъня захарта и водата и приготви сироп. Вари го 3-4 мин. В друг съд на водна баня разтопи шоколада + 2 с.л. вода, за да не залепне. Махни от огъня и смеси сиропа с шоколада /вън от огъня/ + малките парченца нарязани плодове. Изсипваме го в алуминиева форма, в която сме сложили алуминиево фолио, за по-лесно отлепване когато изстине.

   

# 134
  • Пловдив
  • Мнения: 686



ХАЛВА   ТУРРОН де МАНО де ЛЕЧЕ

Turron de mano de leche

2 ч.ч. прясно мляко         250 гр. фъстъци
500 гр. захар                   1/2 ч.л. ванилия

Сложи млякото и захарта в тенжера с дебело дъно и вари. Изпечи фъстъците/без сол/. Когато млякото е сварено, махно от огъня, сложи ванилията и фъстъците.




Общи условия

Активация на акаунт