Италианска кухня - 2

  • 48 024
  • 173
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 634
djena,
Може ли линк към рецептата на тази лазаня Rolling Eyes

# 16
Невидимка,
нямам линк към рецептата, ако искаш мога да ти я напиша.

# 17
  • Мнения: 4 380
Браво, момичета . Peace

Питайте като ви интересува нещо,така ще знаем какво да ви предложим. Peace

Джорджия, много ме интересуват италианските салатки.  newsm78Написаните са страхотни- ако имаш още- аз всичко попивам. А също всичко от италианската кухня в което няма паста и производни. Зеленчуци, морски дарове и т.н.- всичко приемам.
Мерси!

# 18
  • Мнения: 491
И аз искам още рецепти с морски дарове

# 19
Xenia, патладжани алла пармиджана интересуват ли те?

# 20
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Браво, момичета . Peace

Питайте като ви интересува нещо,така ще знаем какво да ви предложим. Peace

Джорджия, много ме интересуват италианските салатки.  newsm78Написаните са страхотни- ако имаш още- аз всичко попивам. А също всичко от италианската кухня в което няма паста и производни. Зеленчуци, морски дарове и т.н.- всичко приемам.
Мерси!

оризът происводно ли е?  newsm78
не си спомням какви рецепти с морски дарове има ве4е написани  Embarassed
давам 2/3 лесни неЩа, ако повторя, никой да не се сърди,  да каже и Ще изтрия. съЩо не гарантирам автенти4ност, както казах, морските дарове според мен се правят по подобен на4ин из цялото средиземноморие.

скариди : всякаква големина, най_бързата и елементарна рецепта (за мен и най_вкусната Laughing)
слагам скаридите в марината от зехтин, 4есън (смлян, или нарязан, според кой както предпо4ита и дали мисли да го маха после), една_2 капки соев сос, половин кафена 4аШка бяло вино, нарязан на дребно магданоз, Щипка (а и пове4е  Laughing) 4ервен лЮт пипер. оставям за половин/1 4ас, затоплям уока и изсипвам вси4ко вътре за 5/6 минути (според големината на скаридите). ако искам пове4е сос, пове4е бяло вино (сухо) разредено с вода и приготвяне не в уок, а в обикновен тиган. задуШавам, не пържа.

процедирам по съЩия на4ин, ако освен скариди имам калмари, като калмарите ги слагам преди скаридите и когато са полу_готови, прибавям последните. в този слу4ай, в маринатата може да се прибави и настърган лук.

калмари с грах
задуШавам половин настърган морков, целина, 4есън и лук, изсипвам калмарите, задуШавам няколко минути и заливам с половин 4аШа бяло вино. като се изпари виното, прибавям 1 консерва доматен сос и оставям, докато калмарите не са по4ти готови (внимание, ако се оставят по_дълго стават жилави). накрая слагам консерва грах (мързелива съм за пресен, но естествено и с него може, слагайки го по от рано). накрая прибавям лЮт 4ервен пипер и магданоз.

утре октопод и миди, 4е из4езвам.

пп. Ксения, ит. кухня без паста е проблем Twisted Evil

# 21
  • Мнения: 634
Невидимка,
нямам линк към рецептата, ако искаш мога да ти я напиша.
Моля те Praynig, ако няма да те затрудня Flutter

# 22
  • Мнения: 4 380
Xenia, патладжани алла пармиджана интересуват ли те?

Звучи любопитно. Вкусни неща с патладжани винаги ме интересуват.  Simple Smile

feiam, благодаря!

Не търся лесни, а интересни най-вече като вкус. Октопод не искам. Аз го ям, но моите се мръщят и не желаят и да пробват. newsm78 Миди Сен Жак готвят ли италианците?

Последна редакция: ср, 30 май 2007, 21:05 от xenia

# 23
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Xenia, патладжани алла пармиджана интересуват ли те?

Звучи любопитно. Вкусни неща с патладжани винаги ме интересуват.  Simple Smile

feiam, благодаря!

Не търся лесни, а интересни най-вече като вкус. Октопод не искам. Аз го ям, но моите се мръщят и не желаят и да пробват. newsm78 Миди Сен Жак готвят ли италианците?


не знам какво са Embarassed

(риба и морски дарове правя само по лесни на4ини. така са ми най_вкусни, не оби4ам да покривам естественият им вкус  Rolling Eyes)

# 24
  • Мнения: 234
Аз може ли да помоля за рецепта за тесто за пица. Извинявам се, ако сте писали в старата тема, не можах да я преровя цялата.

# 25
  • Мнения: 4 371
В Болоня ядох страхотни спагети Болонезе. Май се казват талятели всъщност newsm78
Тук в няколко заведения вече си поръчвам, нямат нищо общо с тамошните Sick
Много ще се радвам яко някой ми даде истинска рецепта, за да се пробвам да ги направя у дома  bouquet

# 26
  • Мнения: 5 475
Дуци,в първата тема имаше соса за паста алла Болонезе(или с рагу) на Лени . Wink
А за разликата в типа паста,също е обясенено в началото на първата тема. Peace

Копирам ти го оттам. Hug

ПАСТА.
Рагу ( сос): за паста приготвям го за всякакъв вид паста, която ядем през седмицата/:
- 1 с.л зехтин
- 1-2 скилидки чесън ( не ги беля, само ги сцепвам леко с ножа)
- 300-400 гр. телешка кайма
- 1 бутилка доматено пюре .( passata di pomodoro) - Моите са от 720 гр.
- 1 ч.л сол (по желание 1 кубче бульон - гъбен или зеленчуков, може да замести).
- 1 ч.л захар (аз слагам повече)
- босилек ( 3-4 големи, пресни листа)

Запържвам леко, до златисто чесънчетата. Прибавям каймата и добре я запържвам, да й изври малко водата. Добавям кубчето бульон. Намалявам котлона и изсипвам доматеното пюре. Добавям захарта и оставям да поври малко, като непрекъснато разбърквам, за да не пръска. Накрая изключвам и добавям нарязания на ситно босилек. Вадя и изхвърлям чесъна. Пакетирам в буркани и в хладилника.

# 27
  • Мнения: 4 371
Много ти благодаря!

# 28
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
дайте малко местни десерти, моля!

# 29
Ксениа, написах ти рецептата подробно и се изтри. ПиШа ти я набързо като за 4овек с опит, ако неЩо  искаШ по_подробно, кажи.

Зна4и, редат се в една тава пратладжани от дългите на филиики на скара, доматен сос, моцарела на пар4енца, настъргано пармиджано, накъсан босилек ... така на редове докато свърШи ... слагаШ го във фурната за около половин 4ас
опигиналанта рецепта е с пържени паладжани, но е тежко така  

мидите Сен Жак тук са капесантите

Общи условия

Активация на акаунт