Италианска кухня - 2

  • 48 010
  • 173
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 380
Ксениа, написах ти рецептата подробно и се изтри. ПиШа ти я набързо като за 4овек с опит, ако неЩо  искаШ по_подробно, кажи.

Зна4и, редат се в една тава пратладжани от дългите на филиики на скара, доматен сос, моцарела на пар4енца, настъргано пармиджано, накъсан босилек ... така на редове докато свърШи ... слагаШ го във фурната за около половин 4ас
опигиналанта рецепта е с пържени паладжани, но е тежко така   

мидите Сен Жак тук са капесантите

Ясно. Ще пробвам. Обичам запечени на скара патладжани.

Какво значи "тук са капесантите"?

# 31
Ксениа, написах ти рецептата подробно и се изтри. ПиШа ти я набързо като за 4овек с опит, ако неЩо  искаШ по_подробно, кажи.

Зна4и, редат се в една тава пратладжани от дългите на филиики на скара, доматен сос, моцарела на пар4енца, настъргано пармиджано, накъсан босилек ... така на редове докато свърШи ... слагаШ го във фурната за около половин 4ас
опигиналанта рецепта е с пържени паладжани, но е тежко така   

мидите Сен Жак тук са капесантите

Ясно. Ще пробвам. Обичам запечени на скара патладжани.

Какво значи "тук са капесантите"?

това беШе към феиам _ превода на ит. за да разбере за кои миди става въпрос

патладжаните след като ги нарежеШ на филиики ги посипи с едра сол и ги остави да им излезе водата и гор4ивото, после ги измий и подсуШи _ тук поне така се правят
доматения сос _ съвсем елементарен _ само с малко задуШен лук и домати

# 32
  • Мнения: 4 380
Нашите патладжани не горчат и не се налага да се осоляват предварително. За соса благодаря, но ми се струва че с нарязани на филии домати ще бъде май по-добре, а? newsm78 Нещо не си представям течния сос и разтопената моцарела...Снимка имаш ли как трябва да изглежда?

# 33



даваи смело със соса, но наблегни на сирената  Peace

# 34
  • Мнения: 4 380
О, изглежда върха. Grinning Мерси- ще пробвам и по двата начина. Wink

# 35
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Ксениа, написах ти рецептата подробно и се изтри. ПиШа ти я набързо като за 4овек с опит, ако неЩо  искаШ по_подробно, кажи.

Зна4и, редат се в една тава пратладжани от дългите на филиики на скара, доматен сос, моцарела на пар4енца, настъргано пармиджано, накъсан босилек ... така на редове докато свърШи ... слагаШ го във фурната за около половин 4ас
опигиналанта рецепта е с пържени паладжани, но е тежко така  

мидите Сен Жак тук са капесантите

аз понеже съм на всяка манджа мерудия и понеже калори4ните манджи ме кефят, да си призная 4естно, 4е последната заливка я правя с беШамел ( а понякога и в долните слоеве слагам по лъжица Laughing)

Джойка, ти и снимки взе да правиШ на манджите си ?  Shocked готова се да се преселиШ изцяло в Готварския.

Ксения,

зна4и тези миди рядко ги правя и съжалявам, процедурата ми пак е много елементарна.

отварям и измивам добре под те4еЩа вода, едната 4аст на мидената 4ерупка директно я махам (понякога си  държа  по няколко измити, ако реШа да правя други миди със съЩАта процедура.
отгоре върху мидата слагам магданоз и 4есън смлени на дребно и галета ( мерси на Джойка, ли4и си , 4е в България не съм готвила Laughing) посолявам, съвсем малко 4ер пипер, зехтин и слагам във фурната.

имам и една друга рецепта, по_оригинална (струва ми се, 4е неЩо такова търсиШ), но не я помня добре, сега като ме подсети отдавна не съм я правила. Ще прегледам и Ще ти я пусна през уикзенда.

Последна редакция: пт, 01 юни 2007, 11:15 от feiam

# 36
леле тамън се оцверих, 4е ползваШ вегета, а то било галета  Joy

аз и скаридите и 4ерните миди ги правя понякога така, както си описала ...

# 37
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
леле тамън се оцверих, 4е ползваШ вегета, а то било галета  Joy

аз и скаридите и 4ерните миди ги правя понякога така, както си описала ...

голЕм срам  Embarassed Laughing (а какво е вегета? Rolling Eyes)

анджък де, затуй си пазя 4ерупките  Sunglasses

# 38
леле тамън се оцверих, 4е ползваШ вегета, а то било галета  Joy

аз и скаридите и 4ерните миди ги правя понякога така, както си описала ...

голЕм срам  Embarassed Laughing (а какво е вегета? Rolling Eyes)

анджък де, затуй си пазя 4ерупките  Sunglasses

вегета доколкото помня е една подправка или смес от подправки с нелоШ вкус, но доста вредна, заЩото е на базата на сол и изкуствени вкусове

ти верно ли реШи 4е съм си снимала яденето  #Crazy

# 39
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
леле тамън се оцверих, 4е ползваШ вегета, а то било галета  Joy

аз и скаридите и 4ерните миди ги правя понякога така, както си описала ...

голЕм срам  Embarassed Laughing (а какво е вегета? Rolling Eyes)

анджък де, затуй си пазя 4ерупките  Sunglasses

вегета доколкото помня е една подправка или смес от подправки с нелоШ вкус, но доста вредна, заЩото е на базата на сол и изкуствени вкусове

ти верно ли реШи 4е съм си снимала яденето  #Crazy

 Joy

# 40
  • Мнения: 5 475
дайте малко местни десерти, моля!

 Любима моя ,изпитана рецепта за италиански сладкиш  Wink

Кростата с плодове и домашен крем




Продукти
:

За кръгла тава с диаметър 26/28 см

Тесто (тук се продава и готово ,т.нар. pasta frolla ): 1 яйце, 120г. масло, 80г. захар, 200г брашно и щипка сол се разбърват хубаво до образуването на тесто, което се разстила в тавичка.
 Оставя му се леко ръбче, запича се за 15-20мин. на 180 градуса.  Peace

Крем: 0,5л прясно мляко + 200г. захар се оставят на котлона, докато се разтопи захарта в млякото, а то кипне. През това време в малко студено мляко се разтварят 2-3лъжици нишесте, докато стане на кашичка,добавя се 1 яйце  .Тази смес се прибавя внимателно към кипящото мляко като се бърка непрекъснато на топло в една посока до образуването на пухкав крем. Накрая към него се добавя настърганата кора на 1/2 лимон.

Крема се нанася върху изпечения блат и отгоре се декорира с плодове по желание :  банан,мандарини,ягоди,ябълки или праскови.

Плодовете могат да се намажат отгоре с течност, направена от желатин, вода и захар, за да не потъмняват и да се подсладят.  Peace

 Ако ви е останало от тестото (по желание ) може да декорирате с тънки ленти отгоре и да запечете за малко във фурната (това преди да се сложат плодовете),изглежда ето така. Wink



Вариантите за плънка се безброй - може с течен шоколад,различни мармалади или конфитюри ,с каквото обичате или имате в момента. Peace

  Може да се напълни и със солена плънка - например: извара и да се гарнира със зеленчуци!  Wink
 

Яде се след като  изстине напълно.  Peace

# 41
  • Мнения: 6 390
Да се разпиша в темата, за да следя вкусотиите който майсторите   chef Grinning

# 42
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Да се разпиша в темата, за да следя вкусотиите който майсторите   chef Grinning

аз пък се надявах, 4е някой Ще сподели какво е пробвал и дали е било успеШно

# 43
  • Мнения: 4 380
Цитат
отварям и измивам добре под те4еЩа вода, едната 4аст на мидената 4ерупка директно я махам (понякога си  държа  по няколко измити, ако реШа да правя други миди със съЩАта процедура.
отгоре върху мидата слагам магданоз и 4есън смлени на дребно и галета ( мерси на Джойка, ли4и си , 4е в България не съм готвила Laughing) посолявам, съвсем малко 4ер пипер, зехтин и слагам във фурната.

Нещо да не бъркаш? Тези миди обикновенно се продават без черупките. Черупките им са адски красиви-големи като чинийки.

Не, не търся рецепта как да си сваря миди, разбира се. Може би някакъв интересен огретен със сен жак или някак със сос, зеленчуци...де да знам. Вкусно, интересно и разнообразно.

Джорджия, нямаш ли повече салатки? newsm78

# 44
  • София
  • Мнения: 2 671

мидите Сен Жак тук са капесантите

ето това се продава в Бг под названието "миди Сен Жак"
на английски е scallops

Аз съм ги яла запържени на тиган, овкусени с много лимон и после прибавени към салата Цезар вместо пилето. Много деликатен вкус имат.

Другият вариант е панирани /без яйца, а в кондензирано мляко и брашно=бяло+царевично/ и поднесени с пържени картофки.

Общи условия

Активация на акаунт